Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 15:04:36
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vlhkost vzduchu a gitary  (Prečítané 2980 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« kedy: 04. Január , 2015, 23:55:21 »

Zdravim, da sa poriesit problem prekurenych barakov v zimnom obdobi a vplyvu na drevo prostym zvysenim vlhkosti vzduchu?

Bo sa mi zda, ze na mojej gitare sa akoby trochu zdvihol dohmat v poslednej dobe a tiez struny zacali trochu drncat na miestach, kde predtym nedrncali. Je pravda, ze bola teraz dlhsiu dobu odlozena v tvrdom puzdre, do ktoreho pasuje velmi tesne... tak ci aj to trochu neohlo krk. :-/ ..ide o elektricku gitaru

Alebo: pouzivate niekto daco na zvlhcovanie vzduchu teraz vo vykurovacom obdobi, alebo nemavate problemy s pracovanim krku?
« Posledná zmena: 06. Január , 2015, 16:28:19 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 06. Január , 2015, 11:55:46 »

a mas aspon vlhkomer ? vies ake mavas vlhkosti v jednotlivych obdobiach ?

ja mam v panelaku v lete v priemere 40-50%, co je len tak tak. v zime, ked sa kuri, tak tam mavam 20-30%, co je tazky pruser a som rad, ze nie som majitel ziadnej akustickej gitary, pretoze by tam trpela jak hovado. ani elektirka zavesena na stene si asi moc nepochvaluje, ale mam ju tak roky a nebadam nejake zasadne zmeny.

mam plnu izbu kvetov, co by malo vlhkost trochu zvysovat, takze ktovie, kolko by som mal bez nich.

mam kupeny akysi zvlhcovac, ktory mam zapnuty takmer cely den, ide z neho para, tento:



ked ho nemam zapnuty, tak to klesa k tym 20%, ked ide cely den, tak to pomaly stupa k tym 30%. miestnost ma 24m stvorc. a zmenu vo vlhkosti vidno po vela hodinach parenia...

vetram jak sa da, byvam pri lese kusok od Dunaja.

neviem, ci som Ti pomohol  Neviem
« Posledná zmena: 06. Január , 2015, 19:13:08 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 06. Január , 2015, 11:59:18 »

... tym vsetkym som chcel povedat, ze ak mas pocit, ze Ti gitara trpi suchom, tak ju maj v puzdre a v nom sa snaz udrziavat vlhkost, pretoze v panelakovej miestnosti nemas moc moznosti, ako ju zvysit.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #3 kedy: 06. Január , 2015, 12:11:22 »

Dik za odpoved

- vlhkomer je fajn napad (viem len, ze vlhkost urcite klesla) od toho by sa potom dalo odrazat a zvlhcovacom tiez nic nepokazim

- prave to puzdro ma trochu stve, lebo je v nom gitara napchata takym sposobom, ze najprv don musim vlozit hlavu a potom telo, aby sa tam napasovala. ci tam nevznikaju nejake neziaduce tlaky na krk.

- kazdopadne gitara ma vyse 30 rokov tak dufam, ze k nejakym zasadnym zmenam vplyvom vlhkosti uz dochadzat nebude.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 06. Január , 2015, 13:15:53 »

ak sa bavime o akustickej gitare, tak Ta mozem uistit, ze zmena vlhkosti sa jej bude tykat aj po 50 rokoch...
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #5 kedy: 06. Január , 2015, 13:25:54 »

nie, je to Burny LP Custom
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #6 kedy: 06. Január , 2015, 14:05:06 »

ja uz roky praktizujem jednoduchu vec, vzdy ked zacne vykurovacie obdobie, tak zoberem niekolko plastovych flias, pozdlz na nich vyrezem otvory, nalezato ich poukladam na radiator, denne dolejem vodu (5-10mm), tak aby sa stacila zohriat na radiatore a postupne odparit, v izbe mam vzdy 5-8 gitar a nikdy som nemal problem s prehnutim krku na ziadnej gitare z dovodu sucho-vlhko
 Na zdravie!
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 06. Január , 2015, 14:18:34 »

nie, je to Burny LP Custom

kup si tvrdy kufor, daj do neho nejake tie onee, a maj gitaru tam. alebo sa vyser nato...

odkedy mam vlhkomer, tak som "odbornik" a ani plastove flase na radiatoroch vzdusnu vlhkost nijak zasadne nezmenia, radovo par percent, co je nic...
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #8 kedy: 06. Január , 2015, 15:03:52 »

ani plastove flase na radiatoroch vzdusnu vlhkost nijak zasadne nezmenia, radovo par percent, co je nic...

...mozno to nieje uplne idealne riesenie, ale lepsie ako nic  :) ...ja tu zmenu vlhkosti velmi citlivo vnimam, lebo v tej izbe aj spim, a ked sa obcas stane ze zabudnem doliat vodu, tak sa rano zobudim s vysusenou sliznicou a ucpanym nosom  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #9 kedy: 06. Január , 2015, 16:25:19 »

Dik za presunutie temy, aj za napady. Vyskusam este prehodit struny pre istotu aj tie flase na radiator.  :)
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 06. Január , 2015, 17:09:18 »

Nikdy som s tymto nemal problem a na ziadnej gitare, ci uz novej alebo starej som zatial nemusel stelovat krk vplyvom rocneho obdobia alebo zmeny vlhkosti. Mam ich ale vzdy v puzdre. Pokial mas staru gitaru, nemalo by to mat nejaky vplyv. Ak to aj malo, krk uz mas ohnuty alebo skruteny tak ci tak. Popiskujem si
« Posledná zmena: 06. Január , 2015, 17:09:43 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 06. Január , 2015, 19:11:55 »

kde som pisal o izbe, kde spim ?

pestovaniu izbovych rastlin sa venujem uz desatrocia. ale tip na taku, co ma v noci halucinogenne vypary by som celkom privital, takychto poznatkov nie je nikdy dost  Bavím sa skvele

kazdy dreveny nastroj vplyvom vlhkosti pracuje. na elektrike to moze byt bars aj nepozorovatelne, ale akusticka gitara suchom trpi dost bezohladu na vek a vie to kazdy !
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 06. Január , 2015, 22:30:18 »

... čím staršie drevo sa nepohne tak sa nepohne

akoze stare drevo uz nema pory, ktore dokazu nasat vlhkost ? ci preco by sa stare drevo nemalo pohnut ?
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.19 sekund, 23 otázok.