Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 12:33:17
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vypuklá predná doska na akustickej gitare.  (Prečítané 1497 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« kedy: 19. Január , 2015, 20:35:47 »

Zdravím, chcel by som sa opýtať na jednu vec. Všimol som si, že na akustickej gitare na vrchnej doske sa mi v mieste za kobylkou mierne napučalo drevo smerom nahor. Ak prejdem rukou po doske, cítim tam mierny kopec. Zvukovo som osobne žiadnu zmenu nezaznamenal odkedy som si to všimol, ale neviem čo s tým, či to nemá tendenciu ešte sa zaobliť. Je to dôvod na reklamáciu? Gitara- Klema K100JS (polomasívna séria na doma).
Vďaka
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 20. Január , 2015, 01:28:06 »

Vrchná doska takto normálne pracuje, hlavne pri prechode z leta do zimy a naopak. Treba dávať v zime pozor, keď sa moc vykuruje, aby doma nebol extrémne suchý vzduch a gitara nepraskla. Inak s tým netreba nič robiť.
Zaznamenané

Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #2 kedy: 20. Január , 2015, 10:33:51 »

Vďaka za odpoveď. V posledom čase som ju aj častejšie prenášal (aj po vonku), takže párkrát sa mi stalo, že som s ňou prišiel z mrazu do tepla. Dám si už pozor na tieto veci...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 20. Január , 2015, 15:30:40 »

vsak kontaktuj priamo vyrobcu, v tomto mas vyhodu, ze je miestny  Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 20. Január , 2015, 20:09:13 »

vsak kontaktuj priamo vyrobcu, v tomto mas vyhodu, ze je miestny  Žmurk

hej. Toto je ďalšia výhoda, že o všetkom, čo sa týka tvojej gitary, môžeš trkotať priamo s výrobcom. Žmurk
Zaznamenané

Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #5 kedy: 21. Január , 2015, 16:35:00 »

No tie polomasívne kusy sa údajne robia v Číne a Klema vyrába len tie "majstrovské" gitary. Neviem, či je on až natoľko zodpovedný za vyhotovenie tej gitary čo mám, teda ťažko povedať, či by to bol ochotný riešiť...  :) V prípade vážneho problému by som asi uprednostnil reklamáciu v hudobninách viac ako vypisovanie (určite zaneprázdnenému) výrobcovi.
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #6 kedy: 21. Január , 2015, 16:41:00 »

Ešte na margo veci by som chcel dodať, že Klema robí podľa mňa veľmi kvalitné gitary a dobre znejúce gitary za slušné peniaze, preto nechcem aby táto téma vyznela tak, že mám s gitarou nejaké vážne problémy :) Aj v obchode mi povedali, že jeho gitary majú extrémne nízku reklamovanosť. Len som chcel vedieť či je to zaoblenie bežný jav :)
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #7 kedy: 21. Január , 2015, 16:46:28 »

Ked na tie nastroje dava svoje meno, tak by mal zodpovedat za kvalitu vsetkych nastrojov.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #8 kedy: 21. Január , 2015, 16:59:07 »

Ked na tie nastroje dava svoje meno, tak by mal zodpovedat za kvalitu vsetkych nastrojov.

Klema osobne ma údajne na starosti výstupnú kontrolu gitár vyrábaných v číne, ak je to pravda, tak by mal za tie gitary do istej miery zodpovedať.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.