Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Máj , 2024, 02:47:55
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jam tracks -- nahrajte si vlastne gitarove stopy a zverejnite!  (Prečítané 100156 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #405 kedy: 16. Máj , 2007, 10:01:03 »

kua, tak 8 krat stiahnute a ani jedna rekacia?  ha ha ha
tomu sa vravi, ked uz, tak poriadne  ha ha ha


... stiahol som to večer, pustil an slúchadla .. bolo to strááááááááááášne ticho tak som to vypol ...  Bacha na vec kamo!  - zvuk je sekundárny ale nie nepodstatný.  Heart in fingers postavil "handsfreemikrofónovu" latku pekne vysoko :d .
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #406 kedy: 16. Máj , 2007, 10:03:47 »

do prdele, tak to ja musim mat dobre sluchtka... kua.. co stym?  No hanbím sa..
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #407 kedy: 16. Máj , 2007, 10:04:28 »

yngsteen-s tou latkou si to vobec nemyslim :-\podla mna vobec nie Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #408 kedy: 16. Máj , 2007, 10:05:35 »

yngsteen-s tou latkou si to vobec nemyslim :-\podla mna vobec nie Na zdravie!

no asi to tak bude, kedze moje nahravky su brutal poticho...

akym systemom nahravas ty?
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #409 kedy: 16. Máj , 2007, 10:07:59 »

nahram podklad dam moj skvely mikrofon ;Dpred kombo a hram tot vse Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #410 kedy: 16. Máj , 2007, 10:09:56 »

nahram podklad dam moj skvely mikrofon ;Dpred kombo a hram tot vse Na zdravie!

no a to robim aj ja... ale problem bude asi v mojom slabom mikrofone.... alebo uz neviem...
ked si to pustim ja doma (moje nahravky) tak to pocujem dobre, aj ked to musim niekedy pritankovat
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #411 kedy: 16. Máj , 2007, 10:13:39 »

no ja mam tiez mikrofon len ten co je na sluchatkach a to nie je boh vie co:)tiez mam kombo hlasnejsie ako to co mi lezie z reprakov takze ked hram ten podklad skoro vobec nepocujem :laugh:a na sluchatka si to nemozem dat pretoze su aj s mikrofonom pri kombe Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

AETHERON.SK
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #412 kedy: 16. Máj , 2007, 10:17:26 »

no ja mam tiez mikrofon len ten co je na sluchatkach a to nie je boh vie co:)tiez mam kombo hlasnejsie ako to co mi lezie z reprakov takze ked hram ten podklad skoro vobec nepocujem :laugh:a na sluchatka si to nemozem dat pretoze su aj s mikrofonom pri kombe Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

takze tak  :)
no uz by som to aj mohol vediet nabuduce nahrat dobre Popiskujem si
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #413 kedy: 16. Máj , 2007, 10:22:03 »

Nehovorím že sa to nedalo vypeckovať len som proste nehulil môj zosík na doraz čo bola čisto moja lenivosť .. proste ma to odradilo.

Celkom fajn  postup pri nahrávaní je použiť nejaký viacstopý soft .. v jednej stope máš podklad v druhej sólo nastaviš hlasitosti pre jednotlive stopy a potom celkovú.

Nahrávač záznamov vo win je o ničom - ultranúdzové riešenie.

Ak sa ti zdá že za to môže tvoj mic tak ho buď daj bližšie alebo mu zapni v nastaveniach mic boost.
Poprípade to celé zdvihni s nejakým softvérovým ekvalizérom.

 Na zdravie!



Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #414 kedy: 16. Máj , 2007, 10:29:26 »

Nehovorím že sa to nedalo vypeckovať len som proste nehulil môj zosík na doraz čo bola čisto moja lenivosť .. proste ma to odradilo.

Celkom fajn  postup pri nahrávaní je použiť nejaký viacstopý soft .. v jednej stope máš podklad v druhej sólo nastaviš hlasitosti pre jednotlive stopy a potom celkovú.

Nahrávač záznamov vo win je o ničom - ultranúdzové riešenie.

Ak sa ti zdá že za to môže tvoj mic tak ho buď daj bližšie alebo mu zapni v nastaveniach mic boost.
Poprípade to celé zdvihni s nejakým softvérovým ekvalizérom.

 Na zdravie!





vies ma naviest niekde na nete k free verzii nejakeho aj jednoducheho softu na nhravanie?
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #415 kedy: 16. Máj , 2007, 10:34:14 »

Priznám sa že free multitrack pod Win čo by  nepoznám :) .. čo neznamená že nie je  Beeee .  Pozri v homerecording vlákne možno tam niekto spomínal.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #416 kedy: 16. Máj , 2007, 11:24:02 »

tak tu je moj dalsi pokus o nieco :blush:nahravane ako vzdy na mikrofon od sluchatiek :evil:je tam dost chyb takze teraz mi to cubo vsetko vrat Na zdravie!

Dobre zahrane ! Aj zvuk je prijemny !
Nahraval si to tiez do Adacity ?

Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #417 kedy: 16. Máj , 2007, 11:26:54 »

ano ako vzdy Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #418 kedy: 16. Máj , 2007, 12:39:39 »

kuker
ak máš doma vyhulený volume, to neznamená, že máš nahrávku nahratú dobre (rozumej úroveň hlasitosti)
Nahrávaj v takom softe, ktorý má VU meter a môžeš tak kontrolovať úroveň vstupného signálu, a to z oboch dôvodov. Aby nebola nahrávka príliš tichá (lebo ak potom aj dodatočne zdvihneš hlasitosť, zosilníš aj šum a brum...), ale aj aby si neprekročil pri digitálnom nahrávaní úroveň 0dB, lebo ti tak vznikne tzv. clipping, čo je tiež nežiadúce. Stačí, ak budeš mať nahrávku na -6 dB, lebo pri mixáži s ostatnými stopami sa amplitúdy sčítavajú a výsledný mix pôjde až k nule...
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #419 kedy: 16. Máj , 2007, 12:49:20 »

kuker
ak máš doma vyhulený volume, to neznamená, že máš nahrávku nahratú dobre (rozumej úroveň hlasitosti)
Nahrávaj v takom softe, ktorý má VU meter a môžeš tak kontrolovať úroveň vstupného signálu, a to z oboch dôvodov. Aby nebola nahrávka príliš tichá (lebo ak potom aj dodatočne zdvihneš hlasitosť, zosilníš aj šum a brum...), ale aj aby si neprekročil pri digitálnom nahrávaní úroveň 0dB, lebo ti tak vznikne tzv. clipping, čo je tiež nežiadúce. Stačí, ak budeš mať nahrávku na -6 dB, lebo pri mixáži s ostatnými stopami sa amplitúdy sčítavajú a výsledný mix pôjde až k nule...

ok, polepsim sa, zozeniem soft a bude to lepsie..
Zaznamenané
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.058 sekund, 22 otázok.