Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Marec , 2024, 03:27:11
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ferova škatula  (Prečítané 6375 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1364



WWW
« kedy: 14. Február , 2015, 12:54:53 »

Pochvalim si skatulu Žmurk. Obcas sa na bazaroch objavi skatula, no a ked je lacna tak hu veznem.

Jedna sa na 99% o chrastitka. Som mal chut vyskusat nejake pre mna zname alebo aj take, o ktorych sa napr aj tu pisalo, no a
zaujali. A tak sa casom nazbieralo.

Neviem jednoznacne povedat, ktora svojho druhu sa mi paci najviac. Zalezi od gitary a zosika, ale su fasa vsetky :)

Najviac ma prekvapili Boss skatule. Asi preto, ze moja prva skatula vobec bola Boss DS2 a vtedy som mal tranzistorovy zosik a
dvakrat slavne to spolu nehralo. Takze dnes ked hram s Bossom na nejakom lampaci tak je to velmi fajn. No a este, ze su fakt lacne takto z pod ruky. Inak, Boss vsjo z taiwanu, okrem ce3 to je japoncik :).

Rovnako koli cene ma milo prekvapili aj Marshall krabice. Tiez som od nich vela necakal a hraju ozajze chrumkavo.

Toto inak plati skoro o vsetkych tych lacnejsich, ktore tam mam. Asi preto, ze pri tych trochu drahsich cakam, ze budu hrat
vyborne a preto to zvykne vypalit presne naopak, aspon u mna. Napr Xotic BB vs AC, trosku ma sklamali z toho hladiska, ze hraju
totalne rovnako a ked na nich uberem gain tak do toho spada aj RC.

Tak ale keby som mal vybrat jednu za vsetky dokrmovaky tak Fulldrive Fulltone2 a jednu za taky plnohodnotny overdrive tak Marshall GV2 Žmurk.

Obr je nejaky rozmazany a tak pre toho kto nepozna z videnia napisem, ze kto je kto.

Z hora z lava do prava

Boss SD1, OD3, OS2, DS2, DS1, BD2, FZ5, CE3, DD3
Xotic AC, RC, BB, Marshall GV2, JH1, BB2, dunlop mxr mc402, dunlop mxr phase 90
vox ic9, satchurator, carl martin plexitone, plexitone mini, suhr kokoboost
fulltone fulldrive2, ibanez TS9, digitech bad monkey, tc electronic ditto, polytune mini, mooer solo, hustle drive, ultra drive, shima verb, jtamps screamer 808, rusky klon SD1


* frabice.jpg (154.79 KB, 794x446 - prehliadnuté 734 krát.)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 14. Február , 2015, 12:59:53 »

Slusna zbierka super krabic, parada  Na zdravie!
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #2 kedy: 14. Február , 2015, 13:01:00 »

co si myslis o tej OS-2?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1364



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 14. Február , 2015, 13:09:19 »

co si myslis o tej OS-2?


Pripomina mi to take skreslenie z cias Van Halen. Na vsetkych ampoch som vsak musel pridat viac basov lebo mi to hra vyrazne stredovo a postradalo basy troska.
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #4 kedy: 14. Február , 2015, 13:42:03 »

A ked porovnas tu Dist. stranu s DS jednickou? Ktore ma viac gainu?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
faki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83



« Odpoveď #5 kedy: 14. Február , 2015, 14:35:31 »

Supeer. Ja zasa poskulujem po MooerSolo, paci sa mi zvuk Suhr Riot...si s nim spokojny?
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1364



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 14. Február , 2015, 14:53:22 »

A ked porovnas tu Dist. stranu s DS jednickou? Ktore ma viac gainu?

Pre mna v rozumne pouzitelnej miere je to cca 1:1. Vtedy mam na DS1  gain na cca 13tej hodine a na OS2 mam gain na 10tej hodine. Cize OS2 ma vacsiu rezervu gainu. Zda sa mi, ze OS2 vie najviac chrcat z týchto Bossov co mam.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1364



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 14. Február , 2015, 14:57:42 »

Supeer. Ja zasa poskulujem po MooerSolo, paci sa mi zvuk Suhr Riot...si s nim spokojny?


Ano velmi. Mozno vyskusam raz aj original. Uz som ho videl v ceskom bazare za polovicnu cenu nez v shope. Branko to tu minule vytiahol a tak som to skusil. Tu sa o tom aj pisalo.

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,95070.0.html
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1364



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 14. Február , 2015, 15:16:08 »

Slusna zbierka super krabic, parada  Na zdravie!

Diki. Inak som si robil nazor  aj podla testu, ktory si vlakedy robil.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 17. Júl , 2017, 15:23:49 »

To uz aby som aj ja dal spolocnu fotku mojich krabic.  Bavím sa skvele

Akurat cekujem tie Xotic krabice. Pises, ze su skoro vsetky totozne? Aj zvukovou farbou, ci len gainom?
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1364



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 17. Júl , 2017, 16:20:27 »

Uplne vo všetkom sa mi zdajú rovnaké. Červený trosku tak viac "reže". Ale vieš ako, ty to možno použiješ na takom aparáte alebo gitare kde to môže hrať inak.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 17. Júl , 2017, 16:32:53 »

Momentalne ocakavam AC Comp, ale tak 50/50 citavam recenzie, ze je to horsie jak samotne ACcko a opacne.  Bavím sa skvele

Takisto som nacital viac recenzii, ze su vsetky relativne rovnake, ale trosku sa lisia farbou a este menej aj gainom. Ale fakt to bude vyrazne individualne, pretoze mne napr. do jednokanalu kreslia skoro vsetky OD krabice "rovnako" (pretoze budia samotny aparat a skreslenie z neho) nez trebars do Fendroidneho cisteho.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1364



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 17. Júl , 2017, 21:43:28 »

Keby som si mal jeden nechať tak by to bolo AC.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #13 kedy: 18. Júl , 2017, 07:31:59 »

taky mi dost z nich proslo rukama a taky bych vypichl Fulltone a Guvernor, prijdou mi nejvic amp-like  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 02. August , 2017, 17:28:11 »

Tak som stihol niektore Xotic poskusat, musel som ich vsetky objednat a nechat si ACcko.  Bavím sa skvele

Rozdiely su a dost vyrazne.

RC - je to v podstate clean boost s vybornym EQ, ktory je rovnaky u vsetkych Xotic bratov. Ma najmenej gainu a pri vyssich hodnotach dost "bopnatie" a az blati, cize idealne pod polovicou s gainom a viac radsej hulit volume na krabicke, cize v preklade krmit vstup. Vyborne sa s tym hra, jak aj so vsetkymi, ale toto pri jemne nakrmenom aparate ide do Timmonsa a vsetkych tych hotrodovych zvukov.

AC - drzy tubescreamer, nasraty, tiez s paradnym EQ, vyborny nakopavac, ale nema tendenciu blatniet a bopnatiet.  ha ha ha Cize neskresluje basy, zrejme...
Ma viac gainu ako samotne RCcko, ale zas na polokresliacom jednokanale nespravi taky headroom alebo "spodok" ako RC. Pridanim basov sa to cca vyrovna. U mna najneutralnejsi vitaz.

BB - ako BluesBreaker, kresli najviac, 30dB boost, ostatne maju 20. Fajnova nastredovana krabica, s drzim charakterom, vyborna ako nakopavac na sola, fajnovy feel, dobra kompresia, ale v globale taku krabicu nepotrebujem, pretoze bud taham celkovy Dist z inych krabic a na nakopavanie to ma dost gainu aj po ubrati. Vyborne si rozumie so singlami.

Mal som aj AC comp, vratil som to. Obycajne AC mi sadlo viac, podotykam do UK "stajl" zvuku. AC comp hra mierne inak, viac gainu oproti beznemu ACcku a hlavne si ovela lepsie rozumie s Fender aparatmi, co mi prislo vcelku zaujimave...

Tot moje skusenosti z praxe.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.