Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 10:06:02
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: premostenie monoblokov - da sa to? ako?  (Prečítané 868 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« kedy: 16. Február , 2015, 14:52:59 »

mam v skusobni 2 150W tranzistorove AB monobloky. vystup su terminaly na holy kabel, vstup je XLR.
zaroven mam jednu bednu, na ktoru je jeden tento monoblok malo.
da sa to nejak jednoducho spojit, aby tu bednu hnali oba tie monobloky?

kedze su tieto kramy k dispozicii, tak ma napadlo, ci z toho nezlepim napochytro nudzovy spevovy aparat. vobec nemam zaujem  citat odporucania v style, ze s mam na to vysrat a ist kupit nieco normalne, lebo hentam a hentam uz sa da a za facku Som frajer
nepotrebujem za spevaka riesit jeho ozvucenie. ak uz mi niekto chce vysvetlovat, preco som vymyslel hovadinu, nech mi vyjasni nejake principy, lebo ma to zaujima a vygooglit som to narychlo nedokazal. ak sa to pouzit da, o to lepsie.

Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 16. Február , 2015, 15:43:32 »

mam v skusobni 2 150W tranzistorove AB monobloky... nech mi vyjasni nejake principy, lebo ma to zaujima a vygooglit som to narychlo nedokazal. ak sa to pouzit da, o to lepsie.
Ak to sú dve samostatné krabice, tak to je trochu problém, musíš totiž křmiť obidva zosíky rovnakým signálom, ale fázovo otočeným. Volume musí byť pred tým fázovým invertorom.
A reprák má mať dvojnásobnú impedanciu, ako patrí jednému bloku.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 16. Február , 2015, 16:12:58 »

Ak to sú dve samostatné krabice, tak to je trochu problém, musíš totiž křmiť obidva zosíky rovnakým signálom, ale fázovo otočeným. Volume musí byť pred tým fázovým invertorom.
A reprák má mať dvojnásobnú impedanciu, ako patrí jednému bloku.
hej, tusil som, ze s dvoma vstupmi bude problem. tak nic, nevadi. zas som o malicko mudrejsi. dik za rychle rozriesenie  :)
cize dva monobloky na jednu bednu len tak, iba za pouzitia kablov, co su poruke, proste nedam, je tak?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 16. Február , 2015, 19:45:16 »

Nie.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.