Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 07:00:14
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Torzná tyč a nastavenie krku - P bass  (Prečítané 20600 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #15 kedy: 18. Február , 2015, 21:37:46 »

rastis - áno. Som z PN, nemám to na skok. Dávam za pravdu že určite je lepšie kupovať osobne. O tom niet pochýb. Ak by som kupval Fender alebo niečo drahšie tak určite nie kuriérom. Popravde, čakal som že nebude 100% stave, ale mal som na mysli skôr tú estetickú stránku. Mohla byť ako výstavný kus (malé poškodenie laku a pod.). Nečakal som však že mi príde basgitara ktorá nebude OK po funkčnej stránke. Ako teda mohla prejsť cez servisného technika až k zákazníkovi keď nieje v poriadku?  Neviem

mirostrat - Skúšal som. Prišiel som na to že po "x" otáčkach povolovania som sa dostal na druhý "doraz". jednoducho ďalej nechcel ísť.
Kúpa:
To mi naozaj nemusíš pripomínať -  písal som, volal som hádam všade.. Bohužiaľ tá s "fenderáckou" hlavou už nieje.
Alebo že by som sa málo snažil? keď spomínaš z bazára - mal som dlho inzerát na SK aj CZ bazoši na dopyt pre túto basgitaru so starou hlavou.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #16 kedy: 20. Február , 2015, 06:53:38 »

kurnik , ale však boli Precisiony na hudebním bazáre , Squiery ,  SX , Fokus  http://hudebnibazar.cz/baskytary/110300/?p=3 , no ale s tou SX neviem , mne sa to nezdá , že by to nešlo nastavit , mám 3 SX gitky a všetko je jak má byt , aj výstuhy
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #17 kedy: 20. Február , 2015, 09:26:54 »

StrikeDevil - s reklamáciou nebol problém. Stále mi písali že ak sa mi nepáči, tak ju môžem vrátiť. Ale podľa ich servisáka je všetko vrátane krku v poriadku. Myslím že pri reklamácii by som si musel hradiť prepravné. To je asi +-20eur tam aj späť. Nehovoriac o tom, čo za zázrak by mi poslali potom keď vraveli že tento kus je OK. Ako som už písal, s touto basgitarou nemám skúsenosti a tak som im uveril a bol som v tom že je v poriadku i keď mne sa ten krk hneď nezdal, keď neišiel prehnúť ako na Corte.

Záruka mi už skončila, mám ju rozobratú. Chystám sa na Upgrade.

rastis - chcem lakovaný javor :)

 

 Bleee Buziker, mám s nimi tie najhoršie skúsenosti, keď im to pošleš tak podľa ich technika si si to určite poškodil sám Pomoooc! SOI

Dobre ty si rozobral tú basu, lebo si chcel na nej kdečo povymieňať, otázka je, môžeš ju zložiť do pôvodného stavu tak, že na nej nebudú stopy po zásahu? ak hej reklamácia, normálne by som napísal reklamáciu, s popisom závady a upozornením, že ti ten tovar došiel v takom stave, tým pádom pokiaľ nie je chyba na strane zákazníka by mali poštovné hradiť oni, hlavne ak to už vieš podložiť nejakou komunikáciou.

ak nie  kúp krk, alebo napíš tuto niektorému z výrobcov že čo by sa s tým dalo robiť a za koľko

inak na bazáre je dlho jeden Prcek Vintage a ten schová všetky SXky
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #18 kedy: 23. Február , 2015, 16:40:30 »

mirostrat - popravde ten bazár som nepozeral.

StrikeDevil - no.. Teraz by to bol ešte väčší risk. Do úplne pôvodného stavu asi nie pretože  káblik zeme potenciometra som už preletovával (odpadol) + mierne zodratý lak v mieste nastavovacej skrutky torznej tyče. Síce kus laku odlúpili oni keď sa hrali s krkom, ale teraz to je ešte viac. To poštovné.. neviem, neviem to sú špekulácie.. V podmienkach reklamácie píšu: Náklady na dopravu Reklamovaného tovaru znáša kupujúci, ak sa s predávajúcim nedohodne inak. Po potvrdený reklamácie znáša náklady na prepravu predávajúci.

Musím však dodať že sa mi podarilo skrutkou predsa len ešte pootočiť. Už tri dni po sebe ju postupne mierne doťahujem. Ide dosť ťažko, kto vie v akom stave je závit. No na hmatníku niet vidieť výraznejšiu zmenu. Zatiaľ to nechám radšej na pokoji. Keď natiahnem struny, budem presne vidieť na čom som.

Ozvem sa.

Ďakujem vám.

Tomáš
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 23. Február , 2015, 17:22:42 »

...mierne zodratý lak v mieste nastavovacej skrutky torznej tyče....

nevola sa to torzna tyc !

ked to ide krutit (bars aj tazko), tak to krut. nikde neni napisane, ze to musi ist uplne lahko.

hlavne - co vlastne potrebujes poradit ? mozno by si mohol najst niekoho, kto Ti na to mrkne - osobne, nie po internete  Žmurk inak - a preco im to nedas nastelovat v tom Muzikeri ? vsak daj si tam struny, ake potrebujes a nech Ti to nasteluju, ked tvrdia, ze sa to da. ja vlastne nerozumiem celej tejto teme, ze kde - v com - je ten hlavny problem. a co to ma s nejakym postovnym.
Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #20 kedy: 24. Február , 2015, 17:53:02 »

rastis - dobre, pozabudol som sa. Nerozčuluj sa  :)

Písal som sem kvôli tomu, aby som získal nejaké rady o centrovaní krku najlepšie na spomínanej base. Popísal som môj problém myslím dosť jasne. Netvrdím že skrutka má ísť celkom ľahko. Spomínal som že ide dosť ťažko a potom sa zakúsne. Nedávno som som ale tento bod veľkou silou premohol. " a preco im to nedas nastelovat v tom Muzikeri ? vsak daj si tam struny, ake potrebujes a nech Ti to nasteluju, ked tvrdia, ze sa to da" - Nechápem prečo tu píšeš o iných strunách. Čo majú oni s inými strunami? Keď tak pôvodné.
Napísali mi : "to musí ísť, čo by som chcel od takej lacnej basgitary".

Už mi netreba nič vysvetlovať. Momentálne to nechám na pokoji a budem to riešiť až keď nahodím nové struny.
To ale ešte chvíľu potrvá kým mi prídu veci ktoré som objednával z Ebay-u. Uvidím čo z toho vôbec vznikne  ha ha ha
Nahral som video ukážku keď bola ešte v pôvodnom stave:

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 24. Február , 2015, 18:24:31 »

no to maju s inymi strunami, ze ty tvrdis, ze si chces dat nejake hrubsie a nejde Ti to s nimi nastelovat, ako treba. a v Muzikeri Ti tvrdili, ze vsetko funguje. tak Ti pisem, ze daj si tie struny, co tam chces mat a chod im to dat do Muzikeru nastelovat, ked to teda podla nich funguje.

tot vsjo.
Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #22 kedy: 14. Marec , 2015, 12:22:28 »

Zdravím vás,
pravdepodobne som odhalil možno hl. príčinu príliš ohnutého krku. Včera pri ohmatávaní basy som si všimol podivné zvuky. Zistil som že hmatník má vôľu a vakle v tele. Keď som to chcel dotiahnuť, hneď prvú skrutku som strhol. Keď som dotiahol ostatné 3 vôľa tam bola stále. Nedalo mi to a demontoval som krk a zistil som príčinu:

takto triafali diery:


Neofrézované sedlo:


Do strhnutej diery v krku skúsim dať epoxid, snáď to pomôže.
Pre pevnejšie uchytenie by som chcel dať skrutku aj do stredu (viď foto)
Ibaže neviem pokiaľ až siaha ten šponovák.. aby som ho netoto.
No a to sedlo neviem no najlepšie by bolo zarovnať to na fréze do roviny. Ručne so šmirglom v ruke by som to asi neskúšal.
Čo vy na to? 






 
Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #23 kedy: 14. Marec , 2015, 12:27:38 »

Neviem sem pridať foto  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 14. Marec , 2015, 12:41:07 »

nevadi, kaslat na fotky.

profesionalne sa to robi tak, ze strhnutu dieru odvrtas, vrazis tam kolik z tvrdeho dreva, riadne ho vlepis, tak ako sa ma a do neho vyvrtas novu dieru. neprofi, ale stale plne funkcne sa to robi tak, ze do diery ngebris epoxid a par zapaliek a a rovbno do toho nasrobujes srob. mozes ho pre istotu riadne zachytat, aby bol mierne mastny a aby na neho nechytil epoxid - to keby si mal v buducnosti nutkanie zase ho odtial vysrobovat.

do stredu ziadnu skrutku nedavaj. jednak mozes ozaj narazit na ukoncenie vyztuze a jednak styri kvalitne diery stacia.
« Posledná zmena: 14. Marec , 2015, 12:42:36 od rastis » Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #25 kedy: 03. November , 2016, 21:53:02 »

Ahojte,
ospravedlňujem sa za viac než ročné meškanie  Zdravíčko  :) Nemal som nutkanie ísť sem, keď už bolo po oprave a už som si vedel rady.
Gitaru mám už dlhší čas hotovú.

SX-ka nakoniec skončila s Fender krkom, pretože po zmontovaní s tým pôvodným nestačila tá výstuha. Dal som na vaše slová (už to bolo aj tak jedno) a doťahoval som, čo to dalo až kým som ju neodtrhol.
Fender krk je mexickej výroby za 230eur z Muzikeru, tiež javor. Je v podstate totožný s tým SX-áckym, až na nejaké milimetre, ktoré ale u mňa nehrajú rolu, OKREM šírky krku v sedle gitary. Ten fenderácky krk je v najširšom mieste užší o vyše 1mm a keďže krk ide do kónusu, smerom von sa voľa v sedle tela zväčšuje. Dosť to vaklalo. Tu som mal obavy že krk nebude vycentrovaný na stred. Ako podložku som použil 0,5mm plechovú pásku ktorú som vložil na obe strany sedla, zalial som to epoxidom a prišróboval krk ku telu. Vycentrovanie krku s osou kobylky nakoniec  celkom vyšlo (aspoň sa mi zdá :) ) Po vložený tých plieškov sa krk v podstate vycentroval sám, i keď na konci hlavy bola vôľa ešte nejaké milimetre, no to som už cítil kde je asi stred. Ešte na krku nepasovali predvrtané diery na úchyt krku o telo.. Ladiace mechaniky som dal pôvodné z SX (nebola nutná žiadna úprava).

Krk ide teraz krásne nastaviť  :)

Ďakujem Vám za vaše rady a a možno aj nervy so mnou  :)

Môžete si pozrieť fotky:

http://maidenengland.rajce.idnes.cz/Basgitara/







   

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 03. November , 2016, 23:15:20 »

vidis, to som radil ako uplne prve, aj ked nemusel si rovno Fender za 230€... ale zase mozno uz bude navzdy a najblizsie dokupis len nove telo a budes mat uplne delo :)
Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #27 kedy: 08. November , 2016, 22:02:10 »

Túto už asi nechám na pokoji :) Ale chcel by som si vyskladať ešte jednu precíznu.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #28 kedy: 09. November , 2016, 06:23:13 »

Kamo, za 230€ krk z muzikeru. Aspon viem, z coho ten obchod zije  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #29 kedy: 09. November , 2016, 08:52:14 »

Túto už asi nechám na pokoji :) Ale chcel by som si vyskladať ešte jednu precíznu.
... a co tak uz rovno kupit poradnu heligonku.Vinde ta to menej a rovno skusas co kupujes.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.