Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 07:33:28
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problém s aparátom PEAVEY  (Prečítané 4402 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
majdo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« kedy: 28. Február , 2015, 22:55:32 »

Ahojte gitaristi, dúfam, že sa tu tento problém ešte neriešil, ak áno, tak mi prepáčte moju nepozornosť pri čítaní starších príspevkov, ale prelúskal som toho kvantum.
Môj problém (resp. problém nášho gitaristu) spočíva v tom, že jeho aparát PEAVEY 6505 s boxom ValveKing niekedy, ale naozaj len niekedy začne dosť nepríjemne chrčať, alebo lepšie povedané ako keby sa prerušoval signál (zvuk) vo veľkej frekvencii. Ťažko sa to vysvetľuje, môže to pripomínať aj zvuk, keď nestíha reprák, ale má tam zapojený box ValveKing a niekoľko rokov to hralo bez problémov. Deje sa to len keď je zapnutý footswitch a keď ho vypne, tak aj čistá gitara je trošku prebudená. Ale naozaj sa to deje veľmi sporadicky, niekedy pár skúšok nič, niekedy sa to začne srať na záver skúšky (cca dve hodinky hrania), raz sa stalo, že to blblo hneď na začiatku a potom to prestalo. Skúšali sme vymeniť footswitch - nič. Vymenili sme káble, girtarový aj výstupný do boxu - nič. Skúšali sme, či nie sú povolené jacky na bedni a na hlave, ale vyzerajú ok. Prelampovali sme koncák aj preamp - nič. Vymenili sme poťáky v gitare - tiež nepomohlo. Žiaľ, zatiaľ sme nemali možnosť zapojiť to cez iný box, aby sme si boli na istom, či to robí hlava. Dali sme to pozrieť aj jednému známemu elektrotechnikovi, ale ako na potvoru sa to u neho za tri týždne vypekania neprejavilo ani raz!!! A - pochopiteľne - ťažko sa hľadá chyba, ktorá v danej chvíli neexistuje...
Preto prosím, ak sa niekto z Vás s podobným problémom stretol, dajte vedieť, budeme vďační za každú dopoveď.
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 01. Marec , 2015, 17:39:53 »

Ak chceš poradiť, tak v prvom rade zisti, či je problém v hlave, alebo boxe, alebo v gitare, alebo medzi nebom a zemou.
Takto sa to bez vešteckej gule nedá.

Alebo otvor túto tému na nejakom vešteckom fóre.
« Posledná zmena: 01. Marec , 2015, 17:51:47 od Sanchez » Zaznamenané

majdo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #2 kedy: 01. Marec , 2015, 21:22:47 »

Ďakujem za reakciu. Dnes sme mali na skúške k dispozícii ešte jeden aparát, takže keď sa to začalo srať, vylučovacou metódou sme zistili, že je problém jednoznačne v hlave. Podarilo sa mi ten bordel nahrať na mobil, tak príjemný zážitok...

* PEAVEY 6505.wma (841.36 KB - stiahnuté 177 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 01. Marec , 2015, 22:18:27 »

je to zjavne dojebane a to zjavne dost. rozhodne to nezneje zdravo a aj by som sa bal, ze co tam moze byt a ci na to vobec hrat alebo radsej nie.

daj nejake info, odkial si, kde si a tak... rozhodne by sa na to mal pozriet niekto, kto rozumie lampovym aparatom, bezny elektrotechnik mozno nie je ten pravy, ale ktovie... ak je to nejaky studak alebo to nastava pri splneni viacerych podmienok, kludne je mozne, ze to ani majster sveta nediagnostikuje, ale zase - ktovie  Popiskujem si

take slovenske je, ze treba to predat a kupit nieco ine. poctive by ale bolo predat to aj s pravdivymi informaciami a za adekvatnu cenu...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec , 2015, 08:50:34 »

 Bavím sa skvele to su dneska chyby  Bravooo ja to nazyvam ,vyzva pre nezamestnaného, lebo iba nezamestnany ma tolko casu sa s takym ampom trapit.
Take pazvuky som vzivote nepocul, tak ze absolutne netusim co to môze byt a ked si predstavim v ampe ten plosak tak amen dolorez.
Vela stastia
Zaznamenané
majdo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec , 2015, 09:20:04 »

Najhoršie na tom je to, že sa to nedeje stále, takže keď to niekto pozerá a hlava má akurát náladu hrať normálne, tak sa tam samozrejme nedá nič nájsť. Tiež sa stáva, že sa to začne srať, ale po pár minútach to zrazu prestane a hrá to normálne. A čo sa týka tých podmienok, kedy to začne robiť ten bordel - zo začiatku to vyzeralo, že sa to stáva až po cca dvoch hodinách hrania (mysleli sme, že keď sa to asi dáko viac zohreje alebo čo), ale ako som už písal v prvom príspevku, stalo sa nám, že sa to jebalo už na začiatku skúšky a po chvíli to prestalo a šlapalo normálne. Takže sa nedá jednoznačne odsledovať, že za akých podmienok to vzniká. Len jedno je isté, že to začne takto chrčať len keď je zapnutý footswitch, keď ho vypne tak to nechrčí, ale aj čistá gitara hrá o dosť hlasnejšie a trochu skresleno. Vyzerá to ako keby v tej chvíli dával preamp o niečo vyšší výkon, že sa to tak prebudí. Ale neviem, v tomto som dosť laik.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec , 2015, 11:20:05 »

Najhoršie na tom je to, že sa to nedeje stále, takže keď to niekto pozerá a hlava má akurát náladu hrať normálne, tak sa tam samozrejme nedá nič nájsť.
... no horsie chyby ani neexistuju.
Uz zacinam chapat preco si na zapade vazia rucne robene malovyrobnove zosiky.
Urcite sa takto neseru a ked ano ,vies kto to vyrobil a koho stym mas otravovat.
Hentaky amp je konc nezesitelny problem.Neda sa na to spolahnut ,nemôzest to v takom stave predat, a kto to chce opravovat toho uprimne lutujem.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2015, 12:57:38 od brdo prvy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #7 kedy: 02. Marec , 2015, 11:35:08 »

to bude nejaky jebly studenak (alebo viac), ktory poriadne vytroubleshootit zaberie jeden zivot..

treba to dat zapiect do rury  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 02. Marec , 2015, 12:56:21 »

...
Take pazvuky som vzivote nepocul...

pazvuky jak ked sa sere digitalny tok. u analogoveho suciastkoveho stroja som tiez take este nepocul :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #9 kedy: 02. Marec , 2015, 13:03:32 »

to bude nejaky jebly studenak (alebo viac), ktory poriadne vytroubleshootit zaberie jeden zivot..

treba to dat zapiect do rury  Bavím sa skvele
... ja by som taky aparat od nervov rozjebal kladivom  Bacha na vec kamo!

... fcil mam doma takého malého neposlusneho fendra   Nechajte ma vydýchať to rychlejse postavim repliku jak opravim   Bavím sa skvele
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 02. Marec , 2015, 15:38:15 »

... to začne takto chrčať len keď je zapnutý footswitch, keď ho vypne tak to nechrčí ...
Vyzerá to na mutovací obvod, ten pri prepnutí kanálov na zlomok sekundy stíši hlasitosť, toto vyzerá, akoby to robil niekoľko krát za sebou.

Ešte ma napadlo, robí to iba keď je zosík položený na bedni? Je možné, že repráky trasú nejakým stuďákom.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2015, 16:10:14 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
majdo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #11 kedy: 02. Marec , 2015, 20:36:30 »

To s prenášaním vibrácií od bedne ma napadlo tiež, ale ked sme ro skúšali na inom boxe, tak ten bol vedľa a chrčalo to tiež
Zaznamenané
majdo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #12 kedy: 02. Marec , 2015, 21:28:30 »

Andrej, ešte ten mutovací obvod - myslíš, že by to nerobilo aj na čistej gitare? A (alebo) môže chyba v mutovacom obvode spôsobiť aj to, že je prebudená čistá gitara?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 02. Marec , 2015, 22:36:49 »

myslíš, že by to nerobilo aj na čistej gitare? A (alebo) môže chyba v mutovacom obvode spôsobiť aj to, že je prebudená čistá gitara?
Teoreticky môže, ten obvod je tam "nafurt" a aktivuje sa v okamihu prepnutia kanálov.
Zaznamenané
majdo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #14 kedy: 20. Marec , 2015, 09:10:12 »

Tak, zdá sa, že je problém vyriešený Na zdravie! A nebolo na to treba ani vešteckú guľu, ani to zapiecť v rúre a nemusela sa tá hlava ani rozjebávať kladivom. Stačilo, že to dostal do ruky človek, čo do toho trošku vidí. Takže, príčinou všetkého bol studený spoj na konektore pri preampovej lampe. Podľa chlapíka, čo to robil, je to pri hlavách PEAVEY po čase pomerne častý jav, akurát sa to nemusí prejavovať až takto brutálne ako v našom prípade. Takže pri akejkoľvek nečakanej zmene zvuku, je možné, že máš podobný problém. Dám sem aj fotku, že kde treba hľadať. Ináč, všetkým ďakujem za rady. Žmurk


* 20150305_184550.jpg (3210.66 KB, 4128x3096 - prehliadnuté 274 krát.)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 21. Marec , 2015, 18:43:47 »

Tak, zdá sa, že je problém vyriešený Na zdravie! A nebolo na to treba ani vešteckú guľu, ani to zapiecť v rúre a nemusela sa tá hlava ani rozjebávať kladivom. Stačilo, že to dostal do ruky človek, čo do toho trošku vidí. Takže, príčinou všetkého bol studený spoj na konektore pri preampovej lampe. Podľa chlapíka, čo to robil, je to pri hlavách PEAVEY po čase pomerne častý jav, akurát sa to nemusí prejavovať až takto brutálne ako v našom prípade. Takže pri akejkoľvek nečakanej zmene zvuku, je možné, že máš podobný problém. Dám sem aj fotku, že kde treba hľadať. Ináč, všetkým ďakujem za rady. Žmurk
Gratulujem chlapikovi co do toho trosku vidi  Na zdravie!
Mali ste obaja stastie ze ten studak bol na pristupnom miete.
Tak ze je to casta chyba daného zosika ?
Zaznamenané
majdo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #16 kedy: 21. Marec , 2015, 22:28:21 »

Častá je asi silné slovo, ale asi sa to občas stáva. Každopádne, vedel kam hrabnúť najskôr, nech nad tým nestrávi mladosť. Keď to porovnal s Marshallom, tak tam sú tie konektory udajne o niečom inom (lepšom?) Ale nie je to z mojej hlavy, takže nehodnotím...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 22 otázok.