Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 14:13:25
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gramofon 100-150 e  (Prečítané 6556 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« kedy: 10. Marec , 2015, 16:32:40 »

Nazdar,
Mozno mi niekto poradi. Chcel by som si zadovazit nejaky dobry (prislucahjuci horeuvedenej cenovej kategorii) gramofon, akurat sa v tom vobec neorientujem. Neviete mi poradit nejake typy, znacky atd? Alebo akym sa vyhnut...... Dik.
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #1 kedy: 10. Marec , 2015, 16:33:15 »

Novy gramofon
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 10. Marec , 2015, 16:59:38 »

Novy, dobry gramofon za 100-150 EUR? Si dost narocny Bavím sa skvele

Tu fakt nenajdes nic ani trochu seriozne, mozno skus nejake stare Tesly s pomenenou prenoskou a ihlou, tie boli fajn.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #3 kedy: 10. Marec , 2015, 19:56:55 »

prečo nový?? určite by som išiel na tvojom mieste do vintage hifi najlepšie JAPAN , sú toho plné ebaye,aukra...sám mám pár kúskov a  okrem toho ,že je na čo pozerať aj to slušne hrá !
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #4 kedy: 11. Marec , 2015, 07:50:37 »

Chcel by to byt dar, tak asi novy by bol vhodnejsi. Okrem toho uz jeden stary gramec doma mam (SANYO) a pocas polrocnej prevadzky sa uz 2krat pokazil . . . v servise  sa uz prezehnavaju, ked ma vidia . . .ze na to uz niesu ani suciastky dostat a podobne....

Proste, cim mi vies poradit ak by si si mal vybrat novy gramofon volakde na alze  v rozmedzi 100 - 150e, aky by to bol. ..

Dakujem pekne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 11. Marec , 2015, 12:39:12 »

karmopolis - za 100 - 150€ kupis nove v obchode strasne sracky, ale fakt ze neskutocne. kupoval som mame na Vianoce podobny "gramafon", takze viem, co pisem. ak si nastaveny na takyto nakup, mozes kupit hocico, tam urcite nie je rozdiel, ze nejaky model je lepsi, ako iny. ono to je totiz aj tak stale rovnaky stroj z rovnakej fabriky, len v inom obale a s inou "znackou"...

proghop a paldo maju pravdu - treba kupit nieco starsie, ale overene a za tych 100€ to dat riadne zreparovat a mas to do konca zivota, samozrejme prenosky a ihly budes musiet riesit tiez cely zivot...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 11. Marec , 2015, 12:42:52 »

co sa tyka Sanyo - to je poslednych 25 rokov tiez taka "znacka", ze sa pod nou predava cokolvek akehokolvek povodu...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #7 kedy: 25. Marec , 2015, 12:41:02 »

A ked ze sme tu pri tych glamoforoch, nepoznate niekoho fakt znalého danej temy?

Posledne jak som si pustal plotne ,objavil som taku zahadu ,ze skladby asi na vsetkych LPckach mi pri konci platne ( cize v strede ) skresluju a je jedno co tam dam.
Ci hociajku novu desku ,ci sataru .Vydavatelstvo ani podobne kokotiny nehraju rolu.
Nemam sice gramec a ihlu za 15000€ ale taky bezny standart.
Doteraz som si to nevsimol,lebo som moc ani nepocuval ale fcil ma to sere ,lebo som si zacal kupovat nove desky a ku koncu ma to uz nebavy ani pocuvat.
Nepoznate teda niekoho ,kto by mi vedel poradit ,alebo sa z danym problémom stretol ?
Vdaka
Zaznamenané
nestor
nováčik
*
Príspevkov: 44


« Odpoveď #8 kedy: 25. Marec , 2015, 15:33:42 »

Cau,
jedna sa pravdepodobne o zle nastaveny gramec (offsetovy uhol a nulovy bod) vid 11.stranu v tomto odkaze
http://www.graled.cz/files/gramo/gramofon-a-jeho-nastaveni.pdf

zrucny hifista by to mal zvladnut. 

A ked ze sme tu pri tych glamoforoch, nepoznate niekoho fakt znalého danej temy?

Posledne jak som si pustal plotne ,objavil som taku zahadu ,ze skladby asi na vsetkych LPckach mi pri konci platne ( cize v strede ) skresluju a je jedno co tam dam.
Ci hociajku novu desku ,ci sataru .Vydavatelstvo ani podobne kokotiny nehraju rolu.
Nemam sice gramec a ihlu za 15000€ ale taky bezny standart.
Doteraz som si to nevsimol,lebo som moc ani nepocuval ale fcil ma to sere ,lebo som si zacal kupovat nove desky a ku koncu ma to uz nebavy ani pocuvat.
Nepoznate teda niekoho ,kto by mi vedel poradit ,alebo sa z danym problémom stretol ?
Vdaka

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 25. Marec , 2015, 15:35:57 »

... skladby asi na vsetkych LPckach mi pri konci platne ( cize v strede ) skresluju a je jedno co tam dam...
Ony platne sú tak vymyslené, že nasadíš na obvode - tam je najvyššia rýchlosť snímania a kvalita. Potom postupne tá rýchlosť klesá a ucho by si malo zvykať. Takže máš asi príliš dobré uši!  ?§!.

Ale nemôže byť rozhasený ten mechanizmus, ktorý riadi antiskating - ťahá ramienko smerom von proti dostredivej sile? Keby to trebárs pri strede príliš tlačilo, mohlo by to robiť takú zlobu.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 29. Marec , 2015, 17:24:05 »

Vdaka za reakciu.
Pozrem, pospekulujem.
Ten antiscating ma napadol ako prve ,tak som zacal stelovat ,ale nejka vazna zmena nenastala, skôr si myslim ze mam nastavenu spartne vysku ihly, ale nemam tucha ci mam ist hore alebo dole.
uhol ihli neviem nastavit ,lebo tam mam kartridge ortofonku concordku.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #11 kedy: 20. Apríl , 2015, 09:36:42 »

Vdaka za link s podrobnym popisom.
Podla pokecu som nastavil vysku ramienka s vypada to, ze problem som vyriesil.
Plotne hraju od zacatku do konca paradne  Na zdravie!
Zaznamenané
nestor
nováčik
*
Príspevkov: 44


« Odpoveď #12 kedy: 20. Apríl , 2015, 11:47:43 »

to som rad, ze ten odkaz pomohol. nevsimol som si ten tvoj post ohladom nastavenia vysky ihly, ale ako si spominal v tom navode to je vsetko pokope :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #13 kedy: 21. Apríl , 2015, 08:55:48 »

nevsimol som si ten tvoj post ohladom nastavenia vysky ihly, ale ako si spominal v tom navode to je vsetko pokope :)
No ono to asi vzniklo uz davnejsie ,ked som dostal rapel a testoval som nake ihli a samozrejme po zachvate testovania som zabudol vratit nastavenie vysky ramienka na pôvodnu vysku k danej ihle.
To je tak ,ked sa raz za 5 rokov zacnes v niecom vrtat  Bavím sa skvele

Zaznamenané
Roncok
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #14 kedy: 19. Január , 2017, 20:33:09 »

Zdravím, my už asi 5 rokov máme tento: https://www.hej.sk/gramofon-hyundai-retro-rt-910-dreveny/ zatiaľ sa mu nič nedeje tak sa uvidí, koľko ešte vydrží. Hrá celkom slušne i napriek menším rozmerom a cene. Ak by si chcel ešte ušetriť tak tu máš takú menšiu zľavičku čo som predvčerom našiel :D : http://www.zlavovy-kod.sk/hej-sk/
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 20. Január , 2017, 08:25:35 »

mozete niekto pls zablokovat Roncoka? Toto forum ma myslim vyslovene zakazanu komercnu inzerciu su tu dve temy kde vystupuje ako 'stastny uzivatel' a priklada kupony na retardovany hej.sk na 10e  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.