Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 12:16:59
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zapojenie reproduktorov rôznej impedancie  (Prečítané 4018 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« kedy: 19. Marec , 2015, 17:37:05 »

Zdravím, mal by som otázku ohľadom zapojenia reproduktorov. Mám robenú 4x12 bedňu a k dispozícii 2 kusy reproduktorov Celestion V30 - 60W/16 Ohm a 2 kusy repro Jensen 70W/8Ohm (na prípadnú otázku prečo práve tieto v krátkosti- lebo iné nemám a chcem tam dočasne niečo šupnúť, kým na bazári nezoženiem ďalšie dva V30  :) ).

Tu na fóre na som našiel excelovú kalkulačku na výpočet týchto vecí (vďaka autorovi). Preto sa chcem spýtať, ktorá metóda sério-paralelného zapojenia je podľa vás vhodnejšia. Obrázky sú v prílohe. Zapojenie sa líšia iba výkonom na reproduktoroch. Ako sa tento nerovnomerne rozmiestnený výkon prejaví na zvuku, resp. hlasitosti? Ak zapojím do vetvy repráky s rovnakou impedanciou získam nižšiu výslednú impedanciu cabinetu ale na druhej strane horšie rozmiestnenie výkonu... Vďaka za názory  Zdravíčko





* 1.jpg (54.86 KB, 638x481 - prehliadnuté 2336 krát.)

* 3.jpg (51.81 KB, 636x476 - prehliadnuté 1391 krát.)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1 kedy: 24. Marec , 2015, 15:35:19 »

Mal som taku bednu kde boli taketo omaze reprakov a mal som to zapojene podla toho prvého obrazku.
Bola to 12st omova bedna  Bavím sa skvele a slapali sme do 16stich omov na zosiku.
Akurát tie repraky boli este medzi sebou v strede prepojene .
Tie 16st omove boli dole a tie 8 hore.To asi aby to tolko do hora nevrestalo.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.