Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 23:52:04
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nove kvoty SK hudby pre radia  (Prečítané 20915 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #15 kedy: 15. Apríl , 2015, 09:44:13 »

Mna len zaraza to ze ludia castokrat nevedia resp. nepoznaju dnesne kapely a argumentuju ze slovenska hudba stoji za p...u, ze tu mame len obstaroznych spevakov a socpop. Na to by mohlo byt prave tych 20percent v radiach dobrych.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 15. Apríl , 2015, 10:12:56 »

Mna len zaraza to ze ludia castokrat nevedia resp. nepoznaju dnesne kapely a argumentuju ze slovenska hudba stoji za p...u, ze tu mame len obstaroznych spevakov a socpop. Na to by mohlo byt prave tych 20percent v radiach dobrych.

Neviem, ci prave slovenske radia pocuvaju ludia chtivi niecoho ineho ako obstaroznych komickych vykopavok. Popiskujem si

Radio ako take dnes sluzi iba ako podmaz a kulisa, resp. priestor pre reklamy. Si fakt realne neviem predstavit, ze si doma cielene pustim nejake slovenske radio s tym, ze ho budem aktivne pocuvat. Radio som dokonca nikdy nepocuval ani v aute. Ved dnes je tolko moznosti k pocuvaniu na nete, ze radio ako take je uplny archaizmus, podobne ako TV stanice.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 15. Apríl , 2015, 11:39:16 »

ja mam doma naladene radio, tusim Viva, pustam si ho po veceroch k vareniu. a mam pocit, ze tam slovenskej hudby ide viac ako polovica. idu tam aj veci, ktore nepoznam, asi novsie. ale co vysielaju bezny pracovny den, netusim. v aute mam nejaku rockovu Antenu a slovenske pesnicky tam idu tiez kazdu chvilu, dokonca aj ta Tublatanka, sice stara, ale nova aj tak nikoho nezaujima  Ja som čert..
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 15. Apríl , 2015, 11:40:31 »

Mna len zaraza to ze ludia castokrat nevedia resp. nepoznaju dnesne kapely a argumentuju ze slovenska hudba stoji za p...u, ze tu mame len obstaroznych spevakov a socpop. Na to by mohlo byt prave tych 20percent v radiach dobrych.
Súhlas, je to presne tak!

Neviem, ci prave slovenske radia pocuvaju ludia chtivi niecoho ineho ako obstaroznych komickych vykopavok.
Radio ako take dnes sluzi iba ako podmaz a kulisa...
Ale veľa ľudí má rádio v práci, ako kulisu, ale sčasti vnímajú, čo sa tam hrá. A ak tam bude iba Desmod a Smatanová, lebo viac sa do "tých rádiových" 5 % nezmestí, tak budú presvedčení, že iné nie je a neprídu na koncerty a nekúpia si CD. (Nechcem teraz rozpútať debatu o predaji nosičov...)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 15. Apríl , 2015, 17:47:58 »

citat z Noveho Casu:

Ak je pravda to, čo nám tvrdia rádiá, že Slováci si neprajú slovenskú hudbu v rádiách, potom je nutné to uzákoniť, v záujem zachovania našej kultúry.


ROBO PAPP

uplny fasista  Bavím sa skvele cumim nato a tomu chlapcovi musi ... neviem co, ale nieco urcite  Ja som čert..
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 15. Apríl , 2015, 18:52:58 »

citat z Noveho Casu:

Ak je pravda to, čo nám tvrdia rádiá, že Slováci si neprajú slovenskú hudbu v rádiách, potom je nutné to uzákoniť, v záujem zachovania našej kultúry.


ROBO PAPP

uplny fasista  Bavím sa skvele cumim nato a tomu chlapcovi musi ... neviem co, ale nieco urcite  Ja som čert..
Myslím, že si zle pochopil, on zrejme hovoril o tom, že ľudia v skutočnosti majú záujem, ale rádioví dramaturgovia tvrdia opak.

Raz som čítal nejakú štatistiku, z 20 najhranejších skladieb v rádiách bolo 5 slovenských, z 20 najpredávanejších CD bolo 15 slovenských, ale to tých dramaturgov nezaujíma. Ono to je tak, že nasadiť skladbu, ktorú omieľajú nemecké rádiá je istota, ale nasadiť nové slovenské vyžaduje rozmýšľať, či by to národ chcel. Podľa mňa sú to babráci, ktorí práve toto nevedia a preto sa tak bránia.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 15. Apríl , 2015, 20:08:56 »

Aby ste vedeli, o com tocite. Tucnym som Vam vyznacil najpodstatnejsie veci, vratane toho posledneho, co sa nebude pacit Tublatanke.

Toto je návrh ministerstva kultúry, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii.

㤠28a

Slovenské hudobné dielo

Slovenské hudobné dielo na účely tohto zákona je

hudobné dielo s textom alebo bez textu, ktorého najmenej jeden autor hudby alebo najmenej jeden autor textu je alebo bol štátnym občanom Slovenskej republiky alebo má alebo mal na jej území trvalý pobyt,

hudobné dielo s textom alebo bez textu, predvedené najmenej jedným výkonným umelcom, ktorý je alebo bol štátnym občanom Slovenskej republiky alebo má alebo mal na jej území trvalý pobyt, alebo

hudobné dielo s textom v slovenskom jazyku.

§ 28b

Slovenské hudobné dielo vo vysielaní rozhlasovej programovej služby

(1) Slovenským hudobným dielam je vysielateľ s licenciou povinný vyhradiť najmenej 25 % času vysielania hudobných diel za kalendárny mesiac a vysielateľ na základe zákona najmenej 35 % času vysielania hudobných diel za kalendárny mesiac, a to vo vysielaní každej rozhlasovej programovej služby takého vysielateľa osobitne.

(2) Na účely výpočtu podielu podľa odseku 1 sa časom vysielania hudobných diel za kalendárny mesiac rozumie celkový čas vyhradený vysielaniu hudobných diel vo vysielaní rozhlasovej programovej služby za kalendárny mesiac.

(3) Do podielu podľa odseku 1 sa započítavajú iba slovenské hudobné diela zaradené do vysielania v čase od 6.00 do 24.00 h.

(4) Z času vysielania vyhradeného slovenským hudobným dielam podľa odseku 1 je vysielateľ povinný vyhradiť najmenej 20 % vysielaniu nových slovenských hudobných diel; za nové slovenské hudobné dielo sa považuje hudobné dielo vysielané do dvoch rokov od jeho prvého uvedenia na verejnosti.

§ 28c

Informačná povinnosť vysielateľa rozhlasovej programovej služby

(1) Vysielateľ rozhlasovej programovej služby je povinný poskytovať rade na požiadanie údaje potrebné na kontrolu plnenia povinností podľa § 28b, a to

údaje o časovom rozsahu odvysielaných hudobných diel,

údaje o percente, počte a časovom rozsahu odvysielaných slovenských hudobných diel,

zoznam odvysielaných slovenských hudobných diel s uvedením dátumu ich prvého uvedenia na verejnosti, informáciu, že ide o hudobné dielo v slovenskom jazyku alebo pri hudobných dielach bez textu a hudobných dielach, ktorých text nie je v slovenskom jazyku identifikáciu autora hudby, autora textu alebo výkonného umelca, na základe ktorého sa hudobné dielo s textom alebo bez textu považuje za slovenské hudobné dielo.

(2) Údaje podľa odseku 1 je vysielateľ povinný poskytnúť rade do 15 kalendárnych dní odo dňa doručenia žiadosti rady o poskytnutie údajov podľa odseku 1.

§ 28d

Ustanovenia § 28b a § 28c sa nevzťahujú na vysielanie rozhlasovej programovej služby, kde je určenie podielu slovenských hudobných diel zameraním programovej služby úplne vylúčené.“.

V § 31a ods. 8 sa slová „cigariet a iných tabakových výrobkov“ nahrádzajú slovami „cigariet, iných tabakových výrobkov, elektronických cigariet a plniacich fľaštičiek pre elektronické cigarety“.

V § 39 ods. 7 a § 39a ods. 7 sa slová „cigariet alebo iných tabakových výrobkov“ nahrádzajú slovami „cigariet, iných tabakových výrobkov, elektronických cigariet alebo plniacich fľaštičiek pre elektronické cigarety“.

V § 46 sa odsek 1 dopĺňa písmenom o), ktoré znie:

„(o) navrhovaný podiel vysielacieho času vo vysielaní programovej služby vyhradený slovenským hudobným dielam.“.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 15. Apríl , 2015, 20:36:50 »

Myslím, že si zle pochopil, on zrejme hovoril o tom, že ľudia v skutočnosti majú záujem, ale rádioví dramaturgovia tvrdia opak.

Raz som čítal nejakú štatistiku, z 20 najhranejších skladieb v rádiách bolo 5 slovenských, z 20 najpredávanejších CD bolo 15 slovenských, ale to tých dramaturgov nezaujíma. Ono to je tak, že nasadiť skladbu, ktorú omieľajú nemecké rádiá je istota, ale nasadiť nové slovenské vyžaduje rozmýšľať, či by to národ chcel. Podľa mňa sú to babráci, ktorí práve toto nevedia a preto sa tak bránia.

neviem, ako to myslel, ale hentak naformulovane je to velmi nestastne a hrozivo vyznievajuce.

s tym nizsie napisanym suhlasim. ja nemam vobec nijak dobru mienku o nasich medialnych expertoch a dramaturgoch, radiovych aj televiznych, a podobnej havedi. akurat ide na Markize nejaky program o pesnickach, moderuje to najlepsia moderatorka a jeden podobny expert je tam za experta a takto to tu cele vyzera  Ja som čert..
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #23 kedy: 15. Apríl , 2015, 20:48:10 »

podla mna je ten zakon este slaby, mali dat aspon 40%. inak ved podobny maju v Kanade alebo Francuzsku a nejakej rihane to zas tak moc neublizi
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 15. Apríl , 2015, 20:51:08 »

podobny expert je tam za experta a takto to tu cele vyzera  Ja som čert..

K expertovi na http://hudba.zoznam.sk/rozhovory/07-04-2015-chiki-liki-tu-a-ciel-ked-nas-raz-daju-do-maturitnej-otazky-bude-to-v-poriadku/

Potešila vás skutočnosť, že v nedávnej časti relácie Chart Show sa umiestnil váš song Láska moja de si v rebríčku najlepších úletov alebo si z takýchto vecí už nerobíte ťažkú hlavu a ste nad vecou? 

Maťo: Hovorili mi o tom ľudia, ale osobne týmto reláciám nerozumiem. Navyše ak si uvedomíme, že to robil Čurný, ktorý s nami odmietol podpísať zmluvu na platňu, keď ešte robil v BMG, pripadá nám to dosť komické. Ide o ľudí, ktorí nevedia nič vytvoriť, iba podobné nezmysly. V minulosti nás bez problémov "odfajčili" a teraz nás vyberajú do nejakého zoznamu. Trápne, smiešne. Ale pre nich to asi má nejaký význam, má to byť srandovné, ale zatiaľ som to nepochopil. Držím im palce. Videl som upútavku s Marošom Kramárom a tam kde je Kramár, tam to začína aj končí zároveň.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #25 kedy: 16. Apríl , 2015, 05:46:35 »

podla mna je ten zakon este slaby, mali dat aspon 40%. inak ved podobny maju v Kanade alebo Francuzsku a nejakej rihane to zas tak moc neublizi
kua tak france alebo čo nám je dobré len na buzeráciu a prepieranie prachov , tak nech sú tu aj také platy
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #26 kedy: 16. Apríl , 2015, 07:52:18 »

napr. ja som rád tomu, že chcú zaviesť tieto kvóty, pretože pre "mienkotvorné" médiá kam by sme mohli zaradiť aj rádiá, pretože nám "hovoria" čo je hit je na slovensku typické, že sa furt chcú niekomu podobať namiesto toho, aby boli proste Slováci.

Nechcem, aby to zbehlo do roviny slotovizmu, ale fakt je ten, že mám pocit, ako keby všetko čo je od inakiaľ ako zo slovenska je zaručene lepšie. Ako keby hovno z nemecka voňalo a naše len smrdelo...

Odmietam veriť tomu, že nemáme na slovensku dostatok kvalitnej hudby. myslím si, že je kopa kapiel, ktorým by pomohlo keby ich pieseň zaznela v rádiu počas dňa a nie len niekedy okolo desiatej večer...

Ja sám sa neviem dokopať k tomu, aby som si cielene púšťal slovenskú hudbu, ale bol by som rád keby to robilo za mňa rádio. Teraz rádio nezapínam, pretože viem, že sa tam bude na mňa valiť vkuse nejaké tuc tuc tuc s bezobsažným anglickým textom. Ak ma niečo slovenské zaujme, tak si interpreta nájdem. Ak nie, tak zo mňa neubudne.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 16. Apríl , 2015, 08:59:44 »

Ono sa okolo toho da spekulovat do blba, nadavat na Durindu, Raza, Patejdla, Smatanovu (na tu by som si vedel z chuti), Duricu... Ale kua ked je to tak vsade vo svete, neviem preco by to tak nemalo byt aj u nas, je to prirodzene. Radsej budem pocuvat slovenske polohovno ako zahranicne uberhovno. Raz som pocul z radia normalne cez den nieco taketo a nikdy na to nezabudnem:

Tak a teraz vam pustim tuto novinku od XY, v XZ to je uz hit. Na prvy krat sa vam to urcite nebude pacit, je to fakt take divne, ale budeme vam to odteraz intenzivne pustat a uvidite, ze sa vam to zapaci. Verim, ze z toho bude hit.

Nie som si isty, ale ak sa mi mari, ze to bolo prave na Exprese, ktory zahlasil, ze zakon moze byt pre niektore formaty likvidacny. No na! Nech zdochne cely Expres aj s ostatnymi jemu podobnymi.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #28 kedy: 16. Apríl , 2015, 09:51:25 »

Vitam uvedenu iniciativu. Pamatam sa ako sme kedysi rokovali s Marosom Hladkym aj Curnym, ktori v ulohe polobohov rozhodovali, ze toto ma ci nema hitovy potencial. Kvalita sa od zbytku oddeli sama, redaktori v Exprese a podobnych radiach su banda analfabetov, ktori casto nevedia ani anglicky a pustaju to, co leti vonku...takto budu musiet trochu podradit. Nemyslim ze by to niekoho zlikvidovalo, ked som zil v SR, pocuval som radio koli aktualnemu dianiu a robim to aj v zahranici, cez internet. Slovenska pesnicka ma vzdy potesi a verim ze bude priestor pre kopec kvalitnych interpretov. Vonku je ochrana domacej tvorby samozrejmostou, clovek to vidi casto napr pri vselijakych superstar. Nase hviezdicky blabocu kuchynskou anglictinou a chcu byt hovadsky svetovi a tu vo Francuzsku si drviva vzcsina vybera piesne vo francuzstine. V radiu ide domaca produkcia, krajina si chrani kulturu. Su stanice kde si naladit WORLD POP, ale domace radia podporuju domacu tvrodbu. Tantiemy zostavaju doma.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 16. Apríl , 2015, 10:28:29 »

... pretože viem, že sa tam bude na mňa valiť vkuse nejaké tuc tuc tuc s bezobsažným anglickým textom. ...

no neviem, ale tuc tuc vkuse sa z radia valilo tak v 90-tych rokoch. ja samozrejme nie som expert na to, co sa v radiach hra, ale obcas cosi pocuvam, obcas aj nechtiac a tuc tuc sa z radia pravidelne vali prave vecer a zhodou okolnosti najcastejsie zo statneho Radia FM, ktore sa prave tvari, ako to s najlepsim podielom vsetkeho  doleziteho Popiskujem si

poznam 3 rockove radia, z kotrych sa naopak vkuse vali Smoke on the waters, teda aspon z toho jedneho z nich urcite :)

a poznam radia zamerane prave na ceskoslovenske pesnicky...

tych radii je dnes jak nasratych a myslim, ze sa da najst ako-tak nerusiace...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 22 otázok.