Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 08:00:31
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: aku ecc83? ide o V1  (Prečítané 6298 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« kedy: 26. Apríl , 2015, 18:58:08 »

zacal mi napiskavat hi-gain, skusil som docasne vymenit elektronku v pozicii V1, a prestalo to.
potrebujem poradit, co do toho kupit, povodne tam bola jj ecc83s, akurat by som chcel kupit nieco "premiovejsie"...
co tam mam prasknut a kde to kupit? nieco taketo ma vyznam? http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_TAD_Premium_Tubes_TAD_Pre_Amp_Tubes_SELECTED/7025_E83CC_HIGHGRADE_TAD_Premium_Selected_392

zn.: surne.

Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 26. Apríl , 2015, 19:29:11 »

Aky aparat?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 26. Apríl , 2015, 20:08:10 »

laney ironheart
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 26. Apríl , 2015, 20:51:31 »

A chces nejaky specialne kajsmentke o stotinu milimetra iny zvuk, alebo to potrebujes objednat pre dobry pocit niekde z Pluta, ci len proste chces aby to bolo dobre? Lebo ak posledna moznost, tak normalne
http://www.muziker.sk/gitary/lampy-elektronky/p/9590-tung-sol-12-AX-7
a hotovo.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #4 kedy: 26. Apríl , 2015, 21:27:20 »

Ja mám dobré skúsenosti s TAD RT001 12AX7A-C selected z thomannu.. paradicka.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 26. Apríl , 2015, 22:29:14 »

mne v zasade vyhovovalo zvukovo to, co tam bolo, akurat by som ocenil, keby mi to zase po 2 mesiacoch hrania nechciplo  Nezahrávaj sa
je v BA vlastne este nejaka kamenna predajna (okrem muzikeru), kde bezne dostat sklíčka?
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 27. Apríl , 2015, 07:09:56 »

Napr. http://www.melodyshop.sk/eshop/action/productdetail/oc/2080607/product/jj-electronic-ecc83s.xhtml
Ale ludia hovoria, ze JJ kupene na SR stoja za picu. Ale ved neni problem odlozit blok, vratit ju a kupit tu, co som linkol skor.  Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 27. Apríl , 2015, 07:42:27 »

skus checknut tu.. http://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?276202-NAD-Laney-Ironheart-60H/page2  mozno sa oplati fakt skusit TAD do V1.. ja som ich mal svojho casu v 5150 a neskapala ziadna.. ak si dobre pamatam su to high grade selektovane JJ ECC 83..
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 27. Apríl , 2015, 07:54:16 »

Ale ludia hovoria, ze JJ kupene na SR stoja za picu...
Oni môžu selektovať lampy na zisk a šum, tie ziskovejšie a menej šumiace predávať drahšie a do bežnej produkcie dávať tie horšie. Ale to, koľko tá lampa vydrží, sa nedá dopredu zmerať.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 27. Apríl , 2015, 08:16:12 »

Napr. http://www.melodyshop.sk/eshop/action/productdetail/oc/2080607/product/jj-electronic-ecc83s.xhtml
Ale ludia hovoria, ze JJ kupene na SR stoja za picu. Ale ved neni problem odlozit blok, vratit ju a kupit tu, co som linkol skor.  Žmurk

ano, hento som tam mal, uz tomu moc neverim :/
navyse, v thomanne to stoji tusim 9€?
preco elektronky vyrobene na SVK stoja v DE 9€ a na SVK 18€? ci zle sa pytam?
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #10 kedy: 27. Apríl , 2015, 10:49:15 »

preco elektronky vyrobene na SVK stoja v DE 9€ a na SVK 18€? ci zle sa pytam?

@Bhlokvva na toto by si sa mohol spýtať Pala Smolku na FB v Basgitaristoch Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #11 kedy: 27. Apríl , 2015, 11:12:44 »

mne v zasade vyhovovalo zvukovo to, co tam bolo, akurat by som ocenil, keby mi to zase po 2 mesiacoch hrania nechciplo  Nezahrávaj sa
je v BA vlastne este nejaka kamenna predajna (okrem muzikeru), kde bezne dostat sklíčka?

inak teraz som si uvedomil, že túto istú lampu som menil aj ja teraz v 900vke. tiež to robilo rôzne zvuky.... pravdupovediac, neviem ako dlho tam boli nahodené tie lampy, ale asi neprekvitajú dlhoživotnosťou
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 27. Apríl , 2015, 11:40:01 »

Ved si kupte nejake lacne NOSky ako trebars RFT alebo stare madarske Tungsram a vydrzia vam prakticky donekonecna a mate pokoj. Nechajte ma vydýchať Daju sa zohnat v klude za rovnaku cenu ako dnesne kazive smejdy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 27. Apríl , 2015, 13:49:23 »

Nejake porovnanie
                   
https://docs.google.com/file/d/0Bzl08iZ5iSV5U0diR1ktZVF6cmpTeS13Y2llamxNR25vTDJv/edit?usp=docslist_api     

 Kamos skusal tu tung sol ako v1 tusim sa mu ratala

 http://www.muziker.sk/gitary/lampy-elektronky/p/9590-tung-sol-12-AX-7
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #14 kedy: 27. Apríl , 2015, 14:11:05 »

Z novych pouzivam TUNG SOLL zo starych MULLARD. TAD 7025 je tiez super.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 27. Apríl , 2015, 14:13:28 »

Ved si kupte nejake lacne NOSky ako trebars RFT alebo stare madarske Tungsram a vydrzia vam prakticky donekonecna a mate pokoj. Nechajte ma vydýchať Daju sa zohnat v klude za rovnaku cenu ako dnesne kazive smejdy.

suhlasim.

inak ja sa moc v elektronkach neorientujem, ale na Brdovu radu som prelampovaval uz 2 zosiky s flaskami MB a nemozem povedat na ne nic zle. hraju, funguju, drzia, cosi uz prezili a furt sa javia dobre. a vyssie spominane, konkretne starodavne RFT mi vydrzali desatrocnicu a nekupoval som ich nove ! dodnes hraju, aj ked uz trochu z prdele :)
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 27. Apríl , 2015, 14:15:31 »

idem do tej TAD 7025.
asi rovno vymenim aj V2-V4 za TAD RT001, na tom karolovom linku tam uplne hejtuju tie RUBY 12ax7, co su tam od vyroby.
ci blbost?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 27. Apríl , 2015, 14:15:58 »

Hádajte, čo si myslím o celom meraní, keď uvádzajú iný zisk na basoch, stredoch a výškach. Lebo nemôže byť iný, môže byť iba iná chyba v meraní.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 27. Apríl , 2015, 14:40:32 »

ako je to s dostupnostou NOSiek, musim kupovat z americkych webov a ebayov, ci predava aj nejaky europsky web?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 27. Apríl , 2015, 14:58:32 »

Z novych pouzivam TUNG SOLL zo starych MULLARD. TAD 7025 je tiez super.

Ano, len drahe Mullardy moc do higain ampov nema zmysel pouzivat. :) Inak z NOS lamp doslova hocico, vsetko bude hrat dobre a dlho vydrzi. Hociaku Teslu, RFT, Siemens, Tungsram.

Telefunken, Mullard, Brimar, Amperex a pod. su uz velmi drahe a ako som spominal, na higain ampy zbytocne.
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2015, 14:58:54 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 27. Apríl , 2015, 15:00:08 »

ako je to s dostupnostou NOSiek, musim kupovat z americkych webov a ebayov, ci predava aj nejaky europsky web?

Nejake RFT alebo zabudnute Tesly najdes hadam aj u nas u niekoho. Na Ebay tiez splasis RFT za par drobnych, to su hadam najlacnejsie stare.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 27. Apríl , 2015, 17:11:24 »

ano, hento som tam mal, uz tomu moc neverim :/
navyse, v thomanne to stoji tusim 9€?
preco elektronky vyrobene na SVK stoja v DE 9€ a na SVK 18€? ci zle sa pytam?


vynosy z rozsahu.. hociaky tubampdoctor alebo hockto iny vie predat vyssi pocet ECCcok.. naopak.. nejaka Cadca, ktoru priamo kontaktuje niekto obcas si tam nahodi barsjak tu marzu.. oni robia velkoodbery
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 27. Apríl , 2015, 17:13:06 »

Ved si kupte nejake lacne NOSky ako trebars RFT alebo stare madarske Tungsram a vydrzia vam prakticky donekonecna a mate pokoj. Nechajte ma vydýchať Daju sa zohnat v klude za rovnaku cenu ako dnesne kazive smejdy.

toto tiez neni vseobecna pravda.. mal som aj RFT.. aj kadeake high grade military veci v zosikoch roznych .. nie vzdy to dobre funguje.. niektore mi aj roztrhalo :)))) (napriklad 2 kusy po sebe tej istej znacky) RFT a mullardy zrejme su overene a osvedcene v starych marshalloch.. do hentoho laney by som normalne dal nejake selektovane TAD alebo sovteky.. skusil kupit povedzme 3 rozne veci a stravil pol hodku rollovanim v socketoch.. a je to.. sto pro tam bude spokojnost
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 27. Apríl , 2015, 17:43:20 »

toto tiez neni vseobecna pravda.. mal som aj RFT.. aj kadeake high grade military veci v zosikoch roznych .. nie vzdy to dobre funguje.. niektore mi aj roztrhalo :)))) (napriklad 2 kusy po sebe tej istej znacky) RFT a mullardy zrejme su overene a osvedcene v starych marshalloch.. do hentoho laney by som normalne dal nejake selektovane TAD alebo sovteky.. skusil kupit povedzme 3 rozne veci a stravil pol hodku rollovanim v socketoch.. a je to.. sto pro tam bude spokojnost

Moze byt, Mullardy napriklad zvukovo nesedia do niektorych modernych higain zosikov. Su prilis tlste a kvazi "makke", vzdusne a maju aj mensi gain. Ale co sa tyka trvacnosti, tak pokial kupis ozaj NOS a nie nejake ojazdene crepy, tak Ti to musi vydrzat min. 10 tisic hodin ako nic. To sa Ti x krat skor posere ten moderny zosik.  Bavím sa skvele

Treba co najviac skusat a experimentovat, to je cele. :)
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2015, 17:45:59 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #24 kedy: 28. Apríl , 2015, 09:58:12 »

Tu si popozeraj,ja som od nich bral NOS lampy.http://sklep.lampyelektronowe.pl/?72,5751-ge-jan-usa
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2015, 10:22:37 od lumpisko » Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 29. Apríl , 2015, 15:11:38 »

@Bhlokvva na toto by si sa mohol spýtať Pala Smolku na FB v Basgitaristoch Bavím sa skvele

To je ten smatanovej... ony? Preco ja? Preco jeho?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #26 kedy: 29. Apríl , 2015, 15:23:43 »

robí v melody  Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 29. Apríl , 2015, 15:24:08 »

Hádajte, čo si myslím o celom meraní, keď uvádzajú iný zisk na basoch, stredoch a výškach. Lebo nemôže byť iný, môže byť iba iná chyba v meraní.

Urcite si si kvoli tomuto uz dral prsty neraz. Ale mohol by si normalne napisat hunaty clanok a podrobne a zaroven blbuvzdorne v nom vysvetlit, ze "pevne basy, sexy stredy a gulate vysky" konkretnej lampy v konkretnom aparate nemaju na svedomi rozdielne frek. charakteristiky lamp, ale charakteristiky jednotlivych zosilnovacich stupnov a ich zladenie.  Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 29. Apríl , 2015, 15:27:52 »

robí v melody  Bavím sa skvele

Aj mi to niekto vravel tusim. Ale v tom obchode mi nejaky mily ujo aj kavu uvaril raz, aj ked som nadaval na cenu nejakeho blbeho ds-1 ultra-platinum-adamantium edition  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.