Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 13:48:37
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kto ma nauci rozchodit EZ Drummer 2 + Cubase 7 LE alebo Reaper? ZAPLATIM!!!!  (Prečítané 26385 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« kedy: 10. Máj , 2015, 08:35:48 »

Zdravim vsetkych.
Idem si kupit EZ Drummer 2, mam 10-dnovu demo verziu a za dva dni som z nej taky uchvateny, ze som uz rozhodnuty. Teda uchvateny som zo zvukov. Jedna vec co ma tam serie, je nemoznost vytvarat si vlastne beaty. Resp. iba velmi obmedzena, bud modifikáciou toho co tam je, alebo blbym klikanim mysou cez funckiu Tap2Find. A vygooglil som, ze tento problem maju viaceri. A kazdemu z nich odporucali pouzivat EZ Drummer s DAW programami ako Cubase alebo Reaper alebo podobnymi, ze tam sa vraj vlastne beaty robia lahsie. A nasiel som sice plnu rit "tutorial" videi na YT, ze ako rozchodit EZD2 na takom alebo onakom DAW, ale som z toho jelen, a to som v anglictine dobry.... NIkdy som ziaden DAW nepouzival, ani MIDI, neviem v tom chodit. Ale tie vlastne beaty z ED Drummera si chcem robit, lebo zvukovo sa mi fakt paci, je to presne to, co potrebujem.
TAKZE ZAPLATIM niekomu, kto by bol ochotny prist do môjho brlohu v Blave a naucit ma ako mam rozchodit EZ Drummer 2 v nejakom DAW. Idealne bud v Reaperi, lebo ten ma dlhu skusobnu verziu, mam cas prist na to, ci ho chcem kupit (cracknuty soft z principu nechcem), alebo este lepsie cez Cubase LE7 - ten som dostal zadarmo k nahravatku Zoom, este som si ho ale nestihol ani nainstalovat. Som pracovne velmi vytazeny clovek a ak by ma to niekto naucil, zaplatim mu a nebudem skrblit, samozrejme nenecham sa zodrat.... Takze, mlade pusky zdatne vo zvukových softoch, pls ozvite sa! Dik vopred!
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #1 kedy: 10. Máj , 2015, 10:29:09 »

ked nikoho nezozenies tak ja ti to vpohode ukazem cez screen sharing cez skype niekedy cez tyzden a mas Mac ci PC ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 10. Máj , 2015, 10:49:03 »

Ez drummer by mal mat predinstalovane nejake midi patterny, najdi si folder, kde su.

ak mas EZ drummer VST nainstalovany vo foldri, odkial Reaper berie VST pluginy (da sa nastavit cesta odkial ich ma brat), tak si v reaperi vytvoris novy track, kde pridas EZ drummer ako VST instrument.

cez insert media item potom vies na tento track davat midi paterny - double clickom ich vies dalej editovat. v ramci EZ drummeru si vyber nejaky preset a mas  Na zdravie!
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #3 kedy: 10. Máj , 2015, 13:24:13 »

Ez drummer by mal mat predinstalovane nejake midi patterny, najdi si folder, kde su.

ak mas EZ drummer VST nainstalovany vo foldri, odkial Reaper berie VST pluginy (da sa nastavit cesta odkial ich ma brat), tak si v reaperi vytvoris novy track, kde pridas EZ drummer ako VST instrument.

cez insert media item potom vies na tento track davat midi paterny - double clickom ich vies dalej editovat. v ramci EZ drummeru si vyber nejaky preset a mas  Na zdravie!

Dakujem velmi pekne za odpoved. Tomu co pises, sice rozumiem iba ciastocne, ale kazdopadne skusil som si nainstalovat Reaper, tvaril sa ze sa to podarilo, ale v momente, ked som chcel nastavit tu cestu odkial si ma brat VST pluginy, tak sa mi zrutil takym spôsobom, ze mi zablokoval cely komp a musel som ho natvrdo restartovat. A potom znovu. Tak som sa nasral a Reaper som si odinstaloval. Nehovorim, ze som proti nemu, mozno je naozaj fasa, aj pre EZD2, ale ozaj by som potreboval niekoho, kto mi to vysvetli a ukaze osobne, interaktivne. Velmi si cenim Tvoje rady, ale takto jednosmerne to asi u mna nebude fungovat. Ale este raz dik.
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #4 kedy: 10. Máj , 2015, 13:28:03 »

ked nikoho nezozenies tak ja ti to vpohode ukazem cez screen sharing cez skype niekedy cez tyzden a mas Mac ci PC ?

Mam PC, desktop, vcelku slusny, vykon mierne nadpriemerny, kapacita pamate a stabilita velmi dobra, klop klop, OS mam W7.... Ale nemam Skype.... Žmurk  Ani som nikdy nemal. A ten screen-sharing, to je funkcia v ramci skype, alebo nieco uplne ine co by som si tiez musel nainstalovat? A nie si z Blavy? Lebo ak ano, tak aj dopravu zdarma by som zabezpecil.... Žmurk
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #5 kedy: 10. Máj , 2015, 15:39:02 »

Mam PC, desktop, vcelku slusny, vykon mierne nadpriemerny, kapacita pamate a stabilita velmi dobra, klop klop, OS mam W7.... Ale nemam Skype.... Žmurk  Ani som nikdy nemal. A ten screen-sharing, to je funkcia v ramci skype, alebo nieco uplne ine co by som si tiez musel nainstalovat? A nie si z Blavy? Lebo ak ano, tak aj dopravu zdarma by som zabezpecil.... Žmurk

Ten screen sharing je uz v ramci skype. Som sice z Bratislavy ale dost lenivy niekam chodit a o peniaze mi vobec nejde, tie by som ani za to nechcel. takze vravim ked nezozenies nikoho kto by ti to ukazal nazivo, ja si niekedy cez tyzden cas najdem, a virtualne ukazem  Som za vodou kámo
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #6 kedy: 10. Máj , 2015, 16:29:07 »

Ten screen sharing je uz v ramci skype. Som sice z Bratislavy ale dost lenivy niekam chodit a o peniaze mi vobec nejde, tie by som ani za to nechcel. takze vravim ked nezozenies nikoho kto by ti to ukazal nazivo, ja si niekedy cez tyzden cas najdem, a virtualne ukazem  Som za vodou kámo

Dobre, necham sa presvedcit, mozno je to ozaj lepsi napad tak na dialku....  Som frajer

Takze pockam par dni a keby nic, ozvem sa Ti - mozem potom poslat PM?

A posledny dotaz: vies mi helfnut s Cubase LE7 alebo s Reaperom? Uprednostnil by som ten Cubase, lebo ten mam zadarmo, za Reaper treba po 60 dnoch platit.... a takto na prvy pohlad sa mi Cubase na tuto moju vec pozdava viac a ine veci nez modifikovat a vyrabat drum beaty nemam v plane.
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #7 kedy: 10. Máj , 2015, 17:24:08 »

jasne ozvi sa potom, inak Reaper ti pojde aj po tych 60tich dnoch bez limitacii, len treba mackat ten otravny button nazacitku. ono je to inak dost jedno ci reaper alebo cubase vsetky tie DAWka su vpodstate podobne hlavne co sa tyka tych vseobecnych veci
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #8 kedy: 10. Máj , 2015, 17:39:23 »

jasne ozvi sa potom, inak Reaper ti pojde aj po tych 60tich dnoch bez limitacii, len treba mackat ten otravny button nazacitku. ono je to inak dost jedno ci reaper alebo cubase vsetky tie DAWka su vpodstate podobne hlavne co sa tyka tych vseobecnych veci

No ak su podobne, tak by som ozaj radsej skusil ten Cubase, uz ked ho mam legalne a zadarmo. Žmurk

Takze ak nikto iny, ozvem sa Ti. Zatial velka vdaka vopred!  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 10. Máj , 2015, 20:02:35 »

podobne ako Glamrock... ukazal by som Ti cokolvek, o penaze nejde, len casu malo chodit niekam alebo co...  Neviem

cisto hypoteticky by som sa vedel mozno dohodnut, ze niekedy vecer (t.j. 21 - 22.00) by sa dalo u nas v skusobni v Matadorke. je tam vsetko, kopm.,Cubase, Toontrack...

ked tak skusme PM... alebo skus este pockat na niekoho este ochotnejsieho  Bavím sa skvele
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #10 kedy: 10. Máj , 2015, 21:21:43 »

Glamrocker, Rastis, fakt si to cenim, chlapi. Uvidíme, ci a kto sa este ozve, ak nie, isto poriesime nejako spolu.

Kazdopadne, mezdi casom mam dalsi technicky pruser: nainstaloval som si ten Cubase LE7, normalny oficialny. Ale robi mi to taku vec, ze akonahle ho otvorim, tak mi prestane ist zvuk z kompu. Uplne. A media player mi vyhodi takuto chybovu hlasku:

Zvukové zariadenie bolo odpojené alebo prekonfigurované. Overte, či je zvukové zariadenie pripojené, a potom sa znova pokúste prehrať položku.

A ziaden zvuk mi nelezie ani z Cubase....

Asi mam niekde nieco zle nastavene, mozno len nejake jedno blbe prekliknutie alebo co, ale netusim kde a ako.... Neviete mi v tomto poradit?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 10. Máj , 2015, 21:28:12 »

to je vec driverov zvukovky a za istych okolnosti to moze byt aj normalne... vsak naco Ti je prehravat z playeru, ked robis v Cubase ?
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #12 kedy: 10. Máj , 2015, 21:57:38 »

to je vec driverov zvukovky a za istych okolnosti to moze byt aj normalne... vsak naco Ti je prehravat z playeru, ked robis v Cubase ?

Player by nevadil, ale vypadne mi uplne cely zvuk.... takze keby ma chcel glamrocker navigovat cez skype, ako navrhol, tak sa to neda, lebo v momente, ked zapnem cubase, je po zvuku.... uplne. To je do riti prave dovod, preco by som potreboval, aby niekto dobehol sem ku mne, mozno tu mam fakt nejaku picovinu iba zle prekliknutu, a kym sa na to ten clovek nepozrie priamo v mojom kompe, v mojom Cubase, tak to bude iba o nekonecnych prestrelkach vo fore, alebo cez PM.... A ani Steinberg video tutorialy mi nepomozu, lebo tiez zdechne zvuk hned ked zapnem cubase....

Kua chlapi, sak sa neondejte, ja nehryziem, tak nebudte lenivi a dôjdite ku mne!  Pomozte old-schoolovemu analogistovi, inak ho z toho digitalu j*bne....   Som frajer

Inak to asi ozaj nijako nevyriesim.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 10. Máj , 2015, 22:57:30 »

v Cubase treba nastavit ASIO driver zvukovky a cely ostatny system nech ide cez nejake WDM ci jak sa to vola, Skype tiez. a nebude sa to mlatit a rusit navzajom... ak chces pracovat so zvukom, toto co pisem je skolka, EZ drummer a Cubase je stredna s maturitou... neexistuje "kto ma nauci rozchodit EZ + Cubase" bez toho, aby si si sam vedel poradit so zvukovkou, drivermi a systemom...  Neviem
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #14 kedy: 11. Máj , 2015, 10:15:05 »

na to aby ti vedela zvukovka naraz fungovat so zvukom z viacerych zdrojov - napr DAW + nejaky dalsi player a pod, tak driver k zvukovke musi podporovat multi client audio (kazdy soft, ktory potrebuje daco so zvukom je z pohladu pre zvukovku client). nie vsetci vyrobcovia to podporuju.

ja mam otestovane, ze to podporuje a realne funguje na zvukovkach od line6 a od native instruments, urcite je ich viac, ale treba pogooglit ci to driver k zvukovke podporuje. z toho zo pises, tak to nebude pripad Zoom. mozno existuje aj nejaky driver na styl Asio4all s multi client audio, neviem - nepotreboval som to riesit
« Posledná zmena: 11. Máj , 2015, 10:16:51 od styrioci » Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.