Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Máj , 2024, 13:38:30
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: EDWARDS // GRECO // LTD EC 1000 DELUXE // GIBSON LP STUDIO  (Prečítané 6005 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« kedy: 24. Máj , 2015, 10:37:14 »

Zdravim,
Chcel by som poradit pri kupr gitary ala Les Paul. V prvom rade musim povedat, ze neriesim rozdiely medzi aktiv / pasiv snimace, ide mi skor o trhovu a pridanu hodnotu nastroja. Nie som ziadny vintage ani metal guy, takze nechem kupovat nastroj zo 70-tych kvoli jeho vintage hodnote, twangu a pod.
Momentalne zvazujem tieto alternativy :
LTD EC 1000 DELUXE : EUR 500, hmatnik eben, 24 prazcov, velmin prijemny krk, aktivne snimace
EDWARDS E-LP-112 CE : EUR 650, masivne plnomahagonove telo s javorovou doskou, Konstrukcne ako LP Custom, hmatnik eben, ativne snimace, vraj Made in Japan, ale podla vsetkeho robia japonci iba final assembling, rv 2006
EDWARDS E-LP-98 LTS : EUR 620, krasny tabaco sunbrust, konstrukcne ako LP Standard, Seymour Duncan JB snimace rv 2007, opat plati to iste co sa povodu tyka, deklarovany MIJ ale kto vie....Pripadne ten isty model, rovnaka cena ale rv1996...
GRECO LP BLACK BEAUTY : rok vyroby 1990, konstrukcne LP Custom, cena pod 600 EUR

DAkujem za vase postrehy
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #1 kedy: 24. Máj , 2015, 11:27:49 »

Greco bude mat palisander hmatnik a aj ked som nehral na ziadny z 90. rokov(treba davat pozor aby si nekupil Koreu), asi by som isiel najskor do neho, aj ked lepsie by boli 80 roky(do 83) alebo potom to ltdcko. Greco bude mat celkovo hutnejsi zvuk a LTD a Edwards skor ostrejsi... Ale zas kazda gitara hra trochu inac. Mal som 5-6 greco gitar a kazda hrala inak :) - zostal som pri 2. Co som hral na LTD(LP style) tak hrali -/+ rovnako. Studio asi nebrat, jedine ak by si trafil nejake z 90. rokov s ebenovym hmatnikom a hralo by schopne. Mal som aj 1 Edwards LP 98 a ten ma moc neoslovil. Spracovanie ok, ale zvuk priemernejsi. Kazdopadne vsetky gitary co si dal su v podstate ok a cenu si udrzia vsetky ak ich kupis z 2. ruky. Aky mas aparat?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #2 kedy: 24. Máj , 2015, 13:53:29 »

Dik za review. Co sa toho Greca tyka, ide konretne u tuto gitarku :
http://hudebnibazar.cz/greco-les-paul-black-beauty/ID907874/
Nemam ani potuchy ci to je Korea alebo japan - da sa to zistit z toho cisla ? Co som cital nejake recenzie tak Greco vraj hodne robili sendvicove gitary pozliepane z niekolkych kusov, tak telo ako aj krky.
Ako, ten LTD sa mi asi pozdava najviac, i ked viem Korea atd. Cize vravis, Edwards nic moc ?
Mam Marshall 6100 so 6L6kami v koncaku.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #3 kedy: 24. Máj , 2015, 14:06:54 »

Isiel by som do LTD. Konstantna velmi slusna kvalita, popularny nastroj, ktory si udrzi cenu. Myslim, ze najmenej rizikova volba.

Dobra Korea VS Japan nie je priepastny rozdiel. Mam Michael Kelly Patriot a je to skvely korejsky lespauloid.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 24. Máj , 2015, 14:17:54 »

Sa opakujem, trosinku priplat a za cca 8 kil uz kupis fajn stareho Japonca, idealne Greco alebo Burny koniec 70tych/zac. 80tych rokov. To bude zvukovo najlepsia volba.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #5 kedy: 24. Máj , 2015, 16:21:50 »

Dik za review. Co sa toho Greca tyka, ide konretne u tuto gitarku :
http://hudebnibazar.cz/greco-les-paul-black-beauty/ID907874/
Nemam ani potuchy ci to je Korea alebo japan - da sa to zistit z toho cisla ? Co som cital nejake recenzie tak Greco vraj hodne robili sendvicove gitary pozliepane z niekolkych kusov, tak telo ako aj krky.
Ako, ten LTD sa mi asi pozdava najviac, i ked viem Korea atd. Cize vravis, Edwards nic moc ?
Mam Marshall 6100 so 6L6kami v koncaku.
Edwards sa bude zle predavat. To Greco bude hodne novsie ako 1990. Radsej dosetri a kup starsie Greco. Robili sandwiche v 2.pol. 70.rokov - kopirovali vtedajsi trend u Gibsonu. Su to tiez super gitary od modelu EG-700 vyssie. Ak si trpezlivy nejaky sa vyskytne na ebay. Ak nie tak chod do Ltd...sem tam sa daju splasit velmi vyhodne. Ak si chces vyskusat starsie Greco, mozes si zahrat na mojich v skusobni.
Do tohoto by som siel hned keby som zhanal streho dobreho japonca:
http://www.ebay.com/itm/GRECO-EG-800-1979-Sunburst-MIJ-fujigen-/111676354760?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1a006df0c8
« Posledná zmena: 24. Máj , 2015, 17:33:07 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 24. Máj , 2015, 18:15:11 »

Alebo tu, aj ked to uz vyjde viac:

http://www.ebay.com/itm/Vintage-70s-Greco-EG1000-Guitar-w-soft-case-RefNo-56996-/171678662840?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27f8d880b8

http://www.ebay.com/itm/Greco-EG900-79-year-made-DiMaggio-PAF-Guitar-w-case-RefNo-59649-/181684190661?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a4d38bdc5
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #7 kedy: 24. Máj , 2015, 18:16:43 »

hm, a opat sa dostavam k pointe, ci ja dokazem ocenit hodnotu dobrej, starej, vyzretej japonskej gitary. V podstate, islo mi skor o to, ze korejske gitary ma uz prilis nebavia - mal som ich uz niekolko a ak to porovnam s japonskymi ibanezmi co mam (RT650- stary ale dobry) alebo Prestige modely, tak tie korejske hodne zaostavaju. Napriklad na tom Prestige 2550 bol problem gitaru rozladit - struny som mal takmer na prazcoch a nedrncalo to v ziadnej polohe, atd. Posledne som pustil PRS SE Tremonti Custom - velmi dobra gitara, ALE....proste nieco tam chybalo, a aj pri celkom, u mna nestandardne vysokom dohmate v porovnani s Prestige, dost drncala - G struna bola total pruser, bez ohaldu na vysku strun to proste neznelo a zvukovo by som to opisal ako kombinaciu sitaru a krajaca na vajicka.
Pre moja uvaha smerovala k japonskym gitaram, ale nechcem superstraty s vykastrovanym zvukom kvoli floydu, ani realneho strata si singlami. Preto chcem ist do LP stylu.
LTD EC 1000 deluxe mi vyhovuje pokial ide o podohlnost hrania - no je to ten 24 prazcovy model s tensim telom a obavam sa, ze to bude take tensie, take nijake. Nema to ani vrchnu javorovu dosku. Je to moderny a celkom popularny model, ale toto, v kombinacii s Koreou, ma trosku odradza. Mal som ten isty model, ale EC 401, konstrukcne to iste, ale made in Indonezia - na sucho to znelo hrozne, prazce som brusil na trikrat a furt som musel mat struny vysoko. Krk bol ale uzasny.
S chlapikom co predaval Edwards E-LP-98 za EUR 850 som sa dohodol na konecnej cene EUR 620,00 a to ma dost odradza. Obavam sa, ze ak mi to nebude sediet tak budem mat vecsie problemy s predajom, ako keby som predaval Epifón.
Ak by som dal dokopy EUR 800 a bol zaroven aj trpezlivy, pockal by som este mesiac, dolozil este EUR 150 a isiel by som do ESP Eclipse I.
Kua, neznasam tieto dilemy  Neser ma!
kazdopadne, dakujem za prispevky a rady
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #8 kedy: 24. Máj , 2015, 19:16:21 »

... no a co tak si poskusat gitari v tej tvojej cenovej kategoorii od miestnych na tomto fore, aby si vedel co sa za dane prachy da kupic.Tie Burny a Greka su vcelku vydarene kopie LPciek.
Ja osobne niesom ziadny gitarista ,ale viem rozoznat diamantku od gibsna a uz som drzal aj Gibsna ponukaneho za 1000€ ktory stal uplne za hovno a aj 3x ho prestal naky Burny cca za 600€... sice gitara bola domlatena jak stary zigulak, ale na to sa mozem vysrat.Pokial nieje drevo z hluchonemova a sedi mi hmatnik, nemam co za tie prachy riesit.
Zaznamenané
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #9 kedy: 24. Máj , 2015, 20:08:45 »

Dik za review. Co sa toho Greca tyka, ide konretne u tuto gitarku :
http://hudebnibazar.cz/greco-les-paul-black-beauty/ID907874/
Nemam ani potuchy ci to je Korea alebo japan - da sa to zistit z toho cisla ? Co som cital nejake recenzie tak Greco vraj hodne robili sendvicove gitary pozliepane z niekolkych kusov, tak telo ako aj krky.
Ako, ten LTD sa mi asi pozdava najviac, i ked viem Korea atd. Cize vravis, Edwards nic moc ?
Mam Marshall 6100 so 6L6kami v koncaku.

vzadu ako je lepeny krk o telo vidno skrutku podla toho by to mala byt korea
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 24. Máj , 2015, 22:25:16 »

Harvy - Edwards Ti kto ponuka ? ja mam teraz jeden pozicany doma tutok od cloveka z fora. je to nadherna gitara, fakt ze krasna. nasucho nema jediny problem, rezonuje, vsetko jak ma byt. nemal som ju este na aparate (nemam doma kabel, vlastne teraz uz mam  No hanbím sa.. ), ale predpokladam, ze to bude fajn. neni to taky ten strasne tlsty dreveny zvuk, jak niekto u LP vyhladava, skorej si to viem predstavit ako modernejsie znejuci LP. pravdou je, ze tie Edwards su menej zname, ako Burny / Greco... cize ktovie, ako sa to da predat  Neviem

hlavne, ty predsa nepotrebujes robit nejake velke kompromisy a gitare sa venujes dost dlho na to, aby si si nejaku riadnu kupil a neobmedzoval sa v tom.

 Na zdravie!
Zaznamenané
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #11 kedy: 25. Máj , 2015, 10:18:37 »

Hey Rastis, ten Edwards je v Budapesti :) Cez vikend som si ho chcel ist pozriet, alebo si ho dam doviest. Potom mam este dva na ruke niekde z DE (Deutschland, Deutschland über alles). Musim povedat, ze najviac ma to taha do toho LTD EC 1000, lebo sa mi na tom dobre hra, ale neviem co to spravi ked tam supnem pasivne snimace - fakt neviem ako to uzke telicko bude schopne vyprodukovat normalny hutny ton.
Radsej by som isiel do tlstej gitary ala Les Paul, preto silno zvazujem toho Edwardsa, ci uz je viac alebo menej znamy / rozsireny. Ak hovoris, ze tie Edwardsy su skor modernejsieho zvuku vo vintage baleni, to by mohla byt cesta pre mna, lebo ja sa v tom vintage zvuku moc nenachadzam - uznavam, ze Greco. Burny, Tokai, Orville su super gitary a maju svoju trvalu hodnotu, no v mojom pripade sa to mina ucinku, ja to skutocne neviem docenit. Proste chcem dobre postavenu gitaru, za rozumne peniaze a japonske znacky mi pridu ako velmi dobry pomer cena / vykon. Keby som mal o 4-5 stovky viac ani by som neuvazoval a isiel by som do ESP Eclipse I, toto by bola moja volba, keby som nebol limitovany budgetom, ostatne volby su momentalne iba kompromisy a znazim sa z toho nejako vykorculovat.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 25. Máj , 2015, 10:42:02 »

Musim povedat, ze najviac ma to taha do toho LTD EC 1000, lebo sa mi na tom dobre hra, ale neviem co to spravi ked tam supnem pasivne snimace - fakt neviem ako to uzke telicko bude schopne vyprodukovat normalny hutny ton.
skus pohladat starsi model s oznacenim Custom - tie mali hrubsie tela oproti obycajnym 1000-kam
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #13 kedy: 25. Máj , 2015, 10:50:08 »

harvi, ten Edwards co je teraz u Rasta je na predaj, dojdi si ho vyskusat a uvidis ci ti sadne   Na zdravie!
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #14 kedy: 25. Máj , 2015, 11:05:46 »

harvi, ten Edwards co je teraz u Rasta je na predaj, dojdi si ho vyskusat a uvidis ci ti sadne   Na zdravie!
aka je tvoja cenova predstava ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 25. Máj , 2015, 11:09:56 »

Ak hovoris, ze tie Edwardsy su skor modernejsieho zvuku vo vintage baleni, to by mohla byt cesta pre mna, lebo ja sa v tom vintage zvuku moc nenachadzam - uznavam, ze Greco. Burny, Tokai, Orville su super gitary a maju svoju trvalu hodnotu, no v mojom pripade sa to mina ucinku, ja to skutocne neviem docenit.

Modernejsi zvuk, nemodernejsi zvuk.... Ti stari Japonci budu pravdepodobne z lepsieho dreva plus mozno budu mat aj fakt fajn snimace, rozumej konkretne a dynamicke. Delit to na moderne a vintage je take trosku smiesne. :)

Proste poskusaj viacero a uvidis, nezavrhuj ziadnu alternativu vopred.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #16 kedy: 25. Máj , 2015, 11:20:51 »

aka je tvoja cenova predstava ?

mas SS
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #17 kedy: 08. Jún , 2015, 12:53:07 »

chystam sa akurat do ameriky na leto tak si tam planujem dake polienko zadovazit na brnkanie a len tak som si siel pozriet ebay a hned ma zaujala aukcia na greco ktore poznam len tu z fora ze su ok preto ma zaujala konecna cena. je to najaky zly rocnik este alebo preco? http://www.ebay.com/itm/Greco-EG-LP-type-Ring-Logo-Old-Used-Japanese-Electric-Guitar-1973-1975-/371341356535?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5675ab6df7&nma=true&si=b4HE9Bj6RHYZcXakXfhfOsIqAx4%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 08. Jún , 2015, 13:02:44 »

neviem, co to ma byt za link... ale nikam nevedie.

Greco az tak lacne nie su, posledne roky isli serioznejsie modely hore. lacne byvaju najnizsie modelove rady a tie su neni ani nic moc, maju oklamanu konstrukciu a kadeco...

neviem, ci sa oplati nosit z Ameriky nieco lacne / stredne drahe... ja by som odtial ked uz, tak privliekol nieco zaujimavejsie...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 08. Jún , 2015, 13:05:12 »

inak ... Harvy - uz si nieco poskusal ? rozhodol si sa ?
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #20 kedy: 08. Jún , 2015, 13:08:50 »

Mne ide ten link na vsetkych zariadeniach zvlastne :D Nejdem nic nosit to co tam kupim sa tam aj pokusim predat :D len mi udrelo do oci ze to greco skoncilo na 150e
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #21 kedy: 08. Jún , 2015, 13:10:50 »

Montovaný krk. Japonské les paul s montovaným krkom sa predávajú za facku.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 08. Jún , 2015, 13:21:49 »

Mne ide ten link na vsetkych zariadeniach zvlastne :D...

trebalo rolovat, uz to vidim :)  No hanbím sa..

rocnik 1973-75 je este pred tou slavnou erou, ked odtial chrlili tak presne nastroje. Greco podla vsetkeho vyrabalo este kdesi v inych fabrikach, ako neskorej. ta slavna lawsuit era je cca tesny koniec sedemdesiatych a nasledne roky. to k rocniku.

na obrazku je velmi nizky model so srobovanym krkom - take Les Pauly ozaj nikto nechce. + dalsich kopec konstrukcnych nepresnosti, od pohladu lacne mechaniky, ktovie, co za dreva, atd...

150 dolarov je fakt az extremne malo, ale hento zase neni to "spravne" Greco, o ktorom sa tu tak casto a vela rozprava...
Zaznamenané
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #23 kedy: 28. August , 2015, 10:50:25 »

inak ... Harvy - uz si nieco poskusal ? rozhodol si sa ?
zobral som ten Edwards co ti presiel rukami :) Dakujem za tip  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.151 sekund, 22 otázok.