Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 10:04:47
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Trochu nám to tu kape  (Prečítané 38572 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« kedy: 13. Júl , 2015, 18:06:53 »

Zdravím vospolok
Určite niesom sám čo si dlhodobo všíma klesajúci trend počtu príspevkov a celkovej návštevnosti.
Vcelku to štve nakoľko toto fórum bolo vždy špecifické tým že sa tu zgrupoval menší okruh podobne trafených bláznov, a človek tu našiel skôr odvecný balast o všetkom možnom než nejaké vecné informácie  Beeee

Pozrime sa trebárs na štatistiky.
http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=stats

5 rokov vzad býval mesačný počet príspevkov 5000+. V roku 2008 dokonca 10000+
Dnes sa to pohybuje okolo 500 príspevkov.
Pomer založených tém je natom podobne. 5 rokov vzad 200+, dnes okolo 50 a stále to klesá.

Už si ani nespomínam kedy sme tu naposledy mali človeka čo sa pýtal akú čiernu gitaru si má kúpiť aby znel ako Kirk Hammet  Bavím sa skvele
Je mi jasné že sem chodia stále tí istí ktorí si už nemajú moc čo povedať. Lenže problém je že nieje žiadny príliv nových xichtov, a starých tiež už len ubúda. Takýmto tempom budú čochvíľa pribúdať príspevky iba do témy "na pivo v BA!"  Bavím sa skvele

Mojim návrhom je zrušenie portálu a hodiť fórum zo subdomény na hlavnú doménu. Takto ako to je teraz sa na fórum dostane len pár zblúdilcov.
Je mi jasné že za tým portálom bolo mrte roboty, nápad bol super, ale ruku na srdce. Takýto portál je tuna zbytočnosť, sme moc malý trh, a kto chce informácie tak zájde na zahraničné stránky.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 13. Júl , 2015, 18:29:58 »

No tu to uz zakapalo uplne, to je dlhodoby trend. Obavam sa, ze nezvratny. Proste temy su viacmenej vycerpane, novych clenov nemoze ani moc pribudat, kedze im tak ci tak ani nebude moc ludi odpovedat. Proste chodi tu uz len par skalnych viacmenej zo zvyku a tradicie.

A my stari hardcore clenovia sme uz medzitym tak trosku zostarli a vacsina tak ci tak skoncila bud v pivnici (resp. z nej ani nevyliezla Bavím sa skvele) alebo ked tak si raz za rok zahraju v nejakom klube maximalne. Drviva vacsina ludi pracuje v inych oboroch, podaktori maju aj rodiny a zrejme nema tolko casu ani nadsenia sa uz hranim ako takym zaoberat. Potom logicky, ze sa im tu uz moc nechce pisat, ked celkovo je tu uz malo novych informacii. A potom sa tu akurat viacmenej z nostalgie natahujeme a robime si tak trosku aj prdel, co potencialnych novych clenov tiez len odradi. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 13. Júl , 2015, 19:48:45 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 13. Júl , 2015, 18:50:39 »

velmi trefna pripomienka pelko.. a co je najhorsie chodia nam sem uz aj klavesaci..


copak s tim jako budeme delat pane inzenyre?   Bavím sa skvele



Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #3 kedy: 13. Júl , 2015, 20:18:41 »

v ramci nastoleneho trendu ubudania clenov by mal prave klavesak ubudnut  Bavím sa skvele
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #4 kedy: 13. Júl , 2015, 21:16:01 »

Nie som ani sociolog, ani sociopat, ale skusim poloodborne.  Zdravíčko

Kazde forum ma urcitu dynamiku a urcitu zivotnost (Existuje uz par odbornych clankov o forach, ale vyskum meska za praxou celkom kvalitne).

Kazde forum ma urcite zameranie a urcitu cielovu skupinu.

Zameranie tohto fora je viac-menej na gitary, basgitary, aparaturu a pridruzene veci. Pripadne dalsie veci su riesenie v ramci off-topicov a samotnych tem, cize forum je plus-minus neobmedzene.

Kazde forum raz skape.  Bacha na vec kamo!

Tak to jednoducho je.

Fora nie su viazane na modnost a aktualnost temy, na ktoru su viazane.

Dolezita je prave „vitalnost jednotlivych registrovanych clenov“. V tomto bode, a prave pre zivotaschopnost samotneho fora, je prave dolezite pripadne odovzdanie a prijatie stafety. Pokial nie je zameranie fora obmedzene na urcitu jedinecnu cinnost (napr. svedkovia 23. februara v Lozorne), tak forum moze zit dlhsie.

Vitalni clenovia casom mozu stratit zaujem o danu temu alebo nemaju jednoducho uz na to cas. Pokial su tito clenovia nahradeni inymi, karavana ide dalej. Vycerpatelnost temy daneho fora je diskutabilna.

Pripadne motivujuce prvky (nove rozhranie, funkcie) mozu predlzit zivotnost fora.

...

A teraz laicky.

Mrte ludi uz jednoducho gitaru nehra. Kde su ale ludia, ktory na gitaru zacinaju hrat?

Bohvie, co robi akurat Plichto :D, ak si ho niekto tutaj pamata.

Preco sem nechodia hrajuci gitaristi (veterani, gitaristi poprednych slovenskych kapiel, lokalni gitaristi a pod.)?

Mozno im tu nieco chyba alebo ich nieco odradza?







Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 13. Júl , 2015, 21:45:15 »

No trend je aký je, čo sa dá robiť.

Ani nadšenci neexistujú, čo by mali chuť prispievať nejakými zaujímavými príspevkami - článkami, testami gitár, aparátov a efektov, recenziami koncertov, prípadne rozhovormi s muzikantami, na čo by sa mohlo skúsiť vybaviť lístky zadarmo za portál. Písal som to pred časom, reklamoval, aby to fórum a portál bol hlavne pre gitaristov, čo sú tu, mohli si reklamovať koncerty vo väčšom, robiť zadarmo promo na čokoľvek. Nikto!! tu nemá o nič záujem.
Dalo by sa to využiť dobre, ja tu bohužiaľ na to nemám čas. Na FB v skupine gitaristi.sk už bude čoskoro 1000 členov, ak by to s fórom viac komunikovalo a portál by ožil a bol hlavne pre členov fóra, tak by sa to tu určite zas rozbehlo.
Kto má chuť, môže sa zapojiť. Žmurk
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #6 kedy: 13. Júl , 2015, 22:21:16 »


Preco sem nechodia hrajuci gitaristi (veterani, gitaristi poprednych slovenskych kapiel, lokalni gitaristi a pod.)?

Mozno im tu nieco chyba alebo ich nieco odradza?
Ja by som to videl práve v tej (ne)prístupnosti fóra ako takého. Docela underground

Je tu registrovaných 3500 užívateľov. Neviem či (a koľkokrát) sa tu robili čistky, ale ak nie tak je to na fórum fungujúce od 2004 až neuveriteľne málo
Raz veľa rokov vzad som mal fórum venujúce sa konkrétnemu hudobnému žánru, takže riadne "one trick pony".
Za necelé tri roky tam bolo takmer 4500 ludí, a to šlo fakt o docela sedliacke forum s obmedzenou tématikou a fungujúcom na subdoméne.

Čiže ako vravím, ak by doména gitaristi.sk smerovala priamo na fórum a portál by sa odsunul na bočnú koľaj, tak som si istý že by to chytilo druhý dych.
A takisto som si všimol vpravo hore varovanie že na gmail nechodia overovacie kódy, aj to určite kopu ľudí odradí nakoľko nie každý číta  Popiskujem si
« Posledná zmena: 13. Júl , 2015, 22:25:20 od pelko » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 13. Júl , 2015, 22:53:36 »

Celkovo ale mam pocit, ze hudobnikom chyba take to nadsenie ako trebars pred 10 rokmi. Vtedy sa sem zacinali postupne viac a viac dostavat zaujimave nastroje, ludia chceli pokupovat co sa dalo, vela sa o tom pisalo, furt sa cosi riesilo. Vela sme sa stretavali ci uz na pive ci na roznych skuskach, testoch atd. Dnes sa proste uz nikomu z povodnych nechce.  :)

Teraz uz vsetci maju vsetko co chceli a skratka nie je moc o com. :) Plus tu mam pocit kopa ludi odisla aj preto, ze skratka uplne prestali hrat.

Inak presne aj ako pisal crespi, nie je nova krv a stara je uz vycerpana, resp. nevie poskytnut nic nove. Len realne, zaujimava nova krv sa tu obavam asi moc neobjavi. Ked tak sa zas budu akurat riesit lacne gitary na metal pripadne domace nahravanie. :)
« Posledná zmena: 13. Júl , 2015, 22:55:15 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #8 kedy: 14. Júl , 2015, 08:43:50 »

v ramci nastoleneho trendu ubudania clenov by mal prave klavesak ubudnut  Bavím sa skvele
velmi trefna pripomienka pelko.. a co je najhorsie chodia nam sem uz aj klavesaci..


copak s tim jako budeme delat pane inzenyre?   Bavím sa skvele







Zaznamenané

Captain SEXXX !!
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #9 kedy: 14. Júl , 2015, 08:52:38 »



Inak presne aj ako pisal crespi, nie je nova krv a stara je uz vycerpana, resp. nevie poskytnut nic nove. Len realne, zaujimava nova krv sa tu obavam asi moc neobjavi. Ked tak sa zas budu akurat riesit lacne gitary na metal pripadne domace nahravanie. :)

aale co by nebola, len o nej nevies, lebo si v pivnici :-D
Ne, pravda je ta ze mladi muzikanti su, aj riesia take veci len to nevidis lebo si zo starsej generacie a uz sa v tom kolorite mladych co to riesia nepohybujes. Co je normalne, bolo by docela divne keby sa ludia cez tridsat pohybovali v kruhu patnastrocnych... Popravde v dnesnych dobach internetu a vseobecneho rozsirenia anglictiny ve slovenskych luhech a haaajiiich, nevidim dovod preco neist na zahranicne fora ktore ficia asi na trocha inej urovni z dovodu vacsieho poctu ucastnikov, tym padom vacsie mnozstvo topicov a nazorov. To mas rovnako jak s kamennymi predajnami...naco ked je thomann a ebay?

Potom su samozrejme specificke pripady ako napriklad ja. Na zahranicnych forach by som hned dostal ban za kazdy druhy prispevok kdezto tutok s Pitom Luhom majitelom celeho tohto kralovstva hram v kapele takze ten ban tak lahko nedostanem, lebo by som sa mu pridaval do gitarovych soool  :-D

Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 14. Júl , 2015, 08:56:11 »

Doba internetu je rychla, mlade decka sedia za kompom x hodin, najdu si, co potrebuju a nemusia zakladat temy a cakat na odpovede. Velakrat aj napicu odpovede.

Mne forum dalo celkom dost a stale sa tu objavia novinky, zaujimavosti, ktore by som vdaka svojej lenivosti na nete nenasiel a nehladal.

Suhlasim so Stevom, Progim a taktiez musim dopisat, ze forum je take zaujimave miesto, nieco ako s kamosmi na pive - dozvies sa aj to, co nechces.  Bavím sa skvele A ze dnesni mladi ten pocit nepoznaju - nevadi. :) Ale paci sa mi to sledovanie doby, ked si precitam este niektore temy z 2005, 2006 a teraz. :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 14. Júl , 2015, 09:33:26 »

ruku na srdce.. najviac to tu zilo ked som tu do  kazdeho jebal  Bavím sa skvele nje?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 14. Júl , 2015, 09:37:51 »

ste trochu opomenuli jednu vec.. ze.. debaty ako take nezakapali ani nahodou len sa zmenil komunikacny kanal.. prirodzeny vyvoj.. pre niekoho je lahsie komunikovat cez FB co mas all in one .. nemusis sa nikde regnut.. len si kliknes ze chces byt sucastou skupiny schvalia ta a hotovo.. vsetko sa nejak pretvara to je normalne, dynamika je zivot.. a zivot je aj smrt.. inak ja chodim pravidelne napriklad na rig-talk.. stale to tam zije.. odkedy zabasli majitela za utok na frajerku so zbranou tak hadam este aj viac (go Pitu go! ) :D

este taka myslienka .. mozno ze sme to niektori casom tak nejak pochopili ze treba viac hrat (pre fanusikov speedmetalu - akoze nie viac tonov... a rychlo ale.. skor.. castejsie a intenzivnejsie ) a menej pisat.. a ti co ostali na fore a chcu si pisat zrazu nemaju s kym..
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 09:38:39 od kaolko » Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #13 kedy: 14. Júl , 2015, 10:07:12 »


este taka myslienka .. mozno ze sme to niektori casom tak nejak pochopili ze treba viac hrat (pre fanusikov speedmetalu - akoze nie viac tonov...




ts ts ts...

Zaznamenané

Captain SEXXX !!
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #14 kedy: 14. Júl , 2015, 10:19:33 »

mne sa zas pozdavalo kam to chcel cca pred rokom posunut Pitu -aby sa viac prezentovali kapely , možno zbuchnut nejaky minifestačik  členov fora - spoločne akcie - pomahat si vybaovat hranie , nejake spoločne projektiky a tak , ako vravia židia - bud ideš hore alebo ideš dole na mieste sa stat neda

este mozes byt aj naboku :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.