Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 13:56:49
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Trochu nám to tu kape  (Prečítané 38557 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 14. Júl , 2015, 10:25:59 »

aale co by nebola, len o nej nevies, lebo si v pivnici :-D
Ne, pravda je ta ze mladi muzikanti su, aj riesia take veci len to nevidis lebo si zo starsej generacie a uz sa v tom kolorite mladych co to riesia nepohybujes.

To mi je jasne, ze su, len som narazal skor na to, ze sem zrejme tak ci tak nepridu. :)


Popravde v dnesnych dobach internetu a vseobecneho rozsirenia anglictiny ve slovenskych luhech a haaajiiich, nevidim dovod preco neist na zahranicne fora ktore ficia asi na trocha inej urovni z dovodu vacsieho poctu ucastnikov,

Iste, som na mnohych a samozrejme tam je ta koncentracia informacii casto az prilis velka, ze to cloveka zahlti a potom sa mu tam nechce chodit a hrabat sa v tom. Ale samozrejme, kazdy si najde odpoved ihned a nema zaujem sa tu vobec ani registrovat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #16 kedy: 14. Júl , 2015, 11:42:53 »

este mozes byt aj naboku :-D

 facepalm  tak toto bola brutálna šupa  Na zdravie!

odpadol som
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 14. Júl , 2015, 12:51:38 »

 Bavím sa skvele 
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #18 kedy: 14. Júl , 2015, 13:28:56 »

forum je takove jake si ho udelaji sami ucastnici.
Zlata doba diskuznich for uz je ale za nami, a postupne to vysumi vsude. Zmeni se to umirajici platformy plne srandicek misto informaci (na kokotiny aspon nekdo jeste reaguje), sebeprezentace (ktere uz nikdo nekomentuje) a bazar.

Dnesni mladez uz predevsim nema potrebu se nechat poucovat sberatelama gibsonu nebo "uspesnyma" muzikantama z revivalu... protoze ma youtube, kde uz na vetsinu zakladnich problemu najde primo navod. A pak samozrejme interaktivnejsi FB, jak tu padlo, kde je vsechno na jedne hromade (a je fuk ze ten uz ma zlaty vek taky za sebou a uvidime kdy vysumi jak myspace(?) a bude nahrazen necim jeste jednodussim a multimedialnejsim a tim padem oblibenejsim)
Opravdu je to jina generace nez napr. moje rocniky, kdy jsme se vzdycky snazili dovedet o konkretni veci (kapele, kytare... ) co nejvic, dnes je normalni ze jedno video od stejneho borce ma pulmega views a vsechny jeho ostatni treba jenom par set (coz me osobne prijde zvracene a je to absolutni plytvani zdroji, energii, casem a penezma).

Zustanou jenom vysoce specializovane fora napr. pro DIY efekty apod, kam nelezou ani trollove ani sberatele a tech par (desitek) lidi si tam jede svoji lajnu.
No a pak samozrejme je to typicka panslovanska vseobjimajici prejicnost - kdyz uz se z komunity nekdo tvrdou praci vyloupne, tak mu zacne byt forum male a nakonec spis pritezi.... protoze jaktoze to takovy zmetek dokazala a "ja" ne....

Ja jsem si ale techto cca 15 let uzil, ziskal tuny informaci i kontaktu ze kterych muzu cerpat do konce zivota.
FB je přes všechna jeho pozitiva v konečném součtu spíš černá díra, takže teď čekám na něco dalšího...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 14. Júl , 2015, 14:12:26 »

forum je takove jake si ho udelaji sami ucastnici.
Zlata doba diskuznich for uz je ale za nami, a postupne to vysumi vsude. Zmeni se to umirajici platformy plne srandicek misto informaci (na kokotiny aspon nekdo jeste reaguje), sebeprezentace (ktere uz nikdo nekomentuje) a bazar.

Nie je to tak vsade. Uzsie specializovane fora (trebars lespaulforum, mylespaul alebo vintageamps) ficia vo velkom dalej, niektore dokonca maju stale viac clenov a su stale zivsie a je tam priam dokonala symbioza starych clenov aj mladsich. Samozrejme sa tam riesia aj ine temy v backstage, aj ine gitary, zaujimava hudba atd. Z tych vacsich ozaj masovych for zdochynaju a zdochli skor take tie ozrutne neprehladne ala gearpage, predtym forum na harmonycentral atd.

No a pak samozrejme je to typicka panslovanska vseobjimajici prejicnost - kdyz uz se z komunity nekdo tvrdou praci vyloupne, tak mu zacne byt forum male a nakonec spis pritezi.... protoze jaktoze to takovy zmetek dokazala a "ja" ne....

Moze byt, nie som ale clen inych Cz/Sk for, takze neviem priamo posudit. Tu tento jav nebol moc viditelny. Tu skor bolo okate, ze sa tu kopa ludi pozna osobne a aj sa kamosi, preto sa tu casto riadne trollovalo a aj sme si na seba dovolovali viac. Pre novacikov to mohlo byt dost odstrasujuce, kedze si mohli mysliet, ze je to tu velmi arogantne.
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 14:13:20 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #20 kedy: 14. Júl , 2015, 14:44:16 »

to same napr. instrumento.cz, sveho casu nejvetsi, nejlepsi atd forum v CR. .... dnes tam chodi 20lidi, vsihcni se znaji (poradalo se nekolik srazu), takze to taky casto skouzlo k nadsazce a novacci nestihali.
- byly nekolikrat i pokusy usporadat nejaky festacek, vzdycky to zdechlo (moc prace, malo pracujich a jeste min navstevniku Smútim
- na Hudebni foru byla napr. zajimava hitparada, hlasovalo se, vitez pak dostal slevu u kytar.cz (poprve myslim), to bych vyzkousel treba tady.... bohuzel podruhe uz soutez mela ohlas sotva desetinový a dokončila se jenom silou vůle administratoru Smútim
http://hudebniforum.cz/vase-skupiny-a-projekty/hitparada-hudebnihofora-cz-t24998.html

s tema uzkyma specializacema sem to prece psal taky, ty jedine maji sanci prezit.
i velke zahranicni fora postupne vymiraji (napr. na ultimatemetal kde sveho casu velice aktivne prispivali borci z Clawfinger nebo samotny Andy Sneap - prestalo je bavit se nekonecne dohadovat a porad neco dokazovat novym namistrovanym blbeckum)

nejake hudebni aktivity skonci na brutalnim previsu nabidky nad poptavkou, malo casu zucastnenych, totalne diferencovanemu osobnimu vkusu jednotlivcu = mala odezva = konec (a to nemluvim o nejake ekonomii, ta uz je davno z techto aktivit pryc davno) a kdo se muzikou zivi, nema cas tlachat na forech.

Holt i parní stroje byly kdysi cool a koho to dnes zajima
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #21 kedy: 14. Júl , 2015, 15:13:54 »

tak trochu nam to tu kape...aspon netece...
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 14. Júl , 2015, 15:18:48 »

no dobre.

co tak skusit spomalit vyvoj a cele to tu zjednodusit ? napriklad skusme moznost prispievat bez registracie. ak by sa to tu malo zahltit bordelom, nikdy nie je problem to zrusit a bordel vymazat.

a takisto domenu gitaristi.sk smerovat rovno na forum, stare sekcie ako clanky / recenzie / rozhovory nechat smerovat odtial. myslim, ze netreba k tomu vela prace.

ja uz dlhe roky citavam ceske electrozone.cz, sem tam aj prispejem. je to forum o niekolko rokov starsie ako nase, samozrejme s ovela vacsim poctom clenov. chodia tam profi nahravaci, amaterarski nahravaci, klavesaci, domaci klikaci elektronickej hudby a zaciatocnici zhanajuci mikrofon na RAP do 50€  Bavím sa skvele tiez malo to forum svoje slavne vrcholy, tiez mnoho profikov tam uz davno nechodi, ale stale je celkom funkcne a ako-tak zije  Neviem ale je to "ceskoslovenske" forum, da sa povedat, ze slovace tam je proporcne asi ta 1/3 zucastnenych, cize zakladna je uz tymto podstatne vacsia...
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 15:19:48 od rastis » Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #23 kedy: 14. Júl , 2015, 15:36:36 »

...klavesaci...

nas je viac  Huh! Huh! Huh!
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 14. Júl , 2015, 17:01:34 »

najhorsie na tom ale celom je ze killo ako klavesak..  je fakt lepsi gitarista nez niektori tu z nas  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 14. Júl , 2015, 17:02:55 »

tak vždy sa da niečim odlišit a dat niečo čo iny nemaju
namatkovo "
- tema kto ma na fore najdrahšiu gitaru apec
- tema ako bolo na poslednej skuške ukažky komenty
- tema ked nevieš čo robiš zle nevieš čo maš napravit - spoločna kritika projektou
- interaktivne hranie napr cez skype - ide to hral som tak
- skvely napad s vymenamy čo mal jaywalker
- členske karty
- ten festak aspon jednodnový by sa dal isto zbuchnut - bubucimu vyhradime vlastnu hodinku na one man shov - cmuk
- propagacie cez radia .......
- a hlavne ujednotit technicku sekciu lebo všetko info tu ale najk to zoradit aby sa to nemuselo hladat
- inak k tomu fb viete ototm že všetko čo je zverejnene na fb je majetkom fb  Si píš!!!
....

pridal by som tam aj jazykove okienko.. inak pekny zoznam  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #26 kedy: 14. Júl , 2015, 17:04:19 »

Tu skor bolo okate, ze sa tu kopa ludi pozna osobne a aj sa kamosi, preto sa tu casto riadne trollovalo a aj sme si na seba dovolovali viac. Pre novacikov to mohlo byt dost odstrasujuce, kedze si mohli mysliet, ze je to tu velmi arogantne.

ja mam napriklad vyse 15 tisic pripsevkov (uz raz stoceny tachometer..) cize tvoj nazor je napicu progac
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 14. Júl , 2015, 17:14:41 »

inak co sa tyka tych festakov.. to je riadne blbost - lebo logistika..

ak ma pamat neklame, tak nejedna chata sa organizovala (myslim ze spyros to robieval)..  bola tam dobra ucast, povedal by som ze sa tam stretla priam hracska elita.. preto som tam nebol  Bavím sa skvele

viete ono to tak funguje aj s trhom... ze .. ked narazite na svoje max moznosti nasytenia, ze sa neviete posuvat dalej, tak mate par moznosti;

- zabalit to (eutanaziaaaaaaaa do kazdej rodiny)

- expandovat (nevidim vobec nic zle na tom aby forum bolo rozsirene o celu vetvu klavesakov, bubenikov (viem budem to lutovat), spevakov)... tam uz by mala aj ta prezentacia co povedat kebyze sa dvaju ukazky kapiel, komunikuju sa koncerty, pripadne hladaju clenovia do kapely

- zmenit sa zvnutra (cize prekopat logiku fora, ako rasto navrhol prispevky anonymne bez prihlasenia, pripadne snaha o to byt v niecom prvy alebo vynimocny).. tu mi napada ze napriklad bubenici co maju CS/SK Drummers porobili par videi nejake jammky, samozrejme kedze to boli bubenici bola to nuda  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele lebo sak bicie nie su muzika

- zmenit sa navonok (cize prezentacia fora na verejnosti) a snaha najst novych clenov co je dost problem

- prechod k medzinarodnej verzii (viac uzivatelov, anglictina, mozno by to bolo potom zaujimave aj pre lokalnych vyrbocov nastrojov atd.)

- zmena pravidiel smerom k viac profi outlooku... (rig-talk, sevenstring)

prepojit (nie prepit) .. nejak forum s FB.. netusim ako ani co ale.. su stranky ktore maju svoje FB online verzie s odkazmi na temy priamo na stranku atd

tak ci tak.. forum tvoria ludia.. neda sa to znasilnit ani poriesit zo dna na den ze jo..  uz roky dozadu sa tu riesilo preco odchadzali ludia co by mali co povedat.. a neporiesilo.. ako zivy organizmus sa to cele proste nejak dynamicky hybe niekam, nemyslim ze jedinec ma moznost zasadne nieco zmenit



-
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 17:16:30 od kaolko » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 14. Júl , 2015, 17:27:30 »

ja mam napriklad vyse 15 tisic pripsevkov (uz raz stoceny tachometer..) cize tvoj nazor je napicu progac

No len kolko z nich boli uplne offtopic? Bavím sa skvele

Nie, zeby moje casto neboli samozrejme.  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #29 kedy: 14. Júl , 2015, 17:28:18 »

ak ma pamat neklame, tak nejedna chata sa organizovala (myslim ze spyros to robieval)..  bola tam dobra ucast, povedal by som ze sa tam stretla priam hracska elita.. preto som tam nebol  Bavím sa skvele

Sak tam odtialto z BA a zo starych hardcore clenov prakticky nikto nebol, tak aka elita.  ?§!.
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 17:28:35 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.