Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 10:59:26
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jednoduchy multi-multak  (Prečítané 5295 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 14. Júl , 2015, 11:19:40 »

Prestali ma bavit efektove krabice, x kablikov a velke pedalboardy.

Zaroven milujem krabice, bavi ma na nich to, ze sa s nimi da hrat v ríl tajme na podiu.

Hladam preto nejaky fajnovy multacik, no v super kvalite a hlavne taky, co vela vydrzi - jak tvrde zaobchadzanie, tak celkova zivotnost, kvalitne knoby, jackove samice a pod. Idealne aj s pamatou a so zdrojom v sebe.

Hladal som (samozrejme) a nasiel som tieto:

 - Strymon Mobius
 - Eventide H9/ModFactor
 - Zoom MultiStomp
 - Carl Martin Quattro (aj ked nie som si isty...)
 - Boss, atd...

Multak by mal obsahovat (pre mna): kvalitny chorus, vibe (!), rotaty, phaser, tremolo, octaver a nejaky pitch-er. Ideal by bol aj reverb s delayom, ale to je taka... sekundarna zalezitost. Mate nejake skusenosti so spominanymi krabicami? Cenovo by som sa rad hybal okolo nejakych 4 kil. To je strop.

Najviac ma rajcuje Mobius, ale co ma jebe, ze nema oktaver a ten vie narobit vela zabavy btw.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 14. Júl , 2015, 12:15:39 »

pokial si zmiereny s jednym efektom naraz, tak mozem vrelo odporucit Eventide H9 - vela efektov je tak ci tak kombinacia pitch/mod/dly/rev + ine chujovinky...kebyze budes poslusne dievca, tak ti mozem pozicat na test. mam H9 Max, cize si mozes vyskusat vsetky efekty, ktore su dostupne pre H9 (z timefactor, modfactor, pitchfactor, space a samozrejme H9)  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 14. Júl , 2015, 12:43:38 »

pokial si zmiereny s jednym efektom naraz, tak mozem vrelo odporucit Eventide H9 - vela efektov je tak ci tak kombinacia pitch/mod/dly/rev + ine chujovinky...kebyze budes poslusne dievca, tak ti mozem pozicat na test. mam H9 Max, cize si mozes vyskusat vsetky efekty, ktore su dostupne pre H9 (z timefactor, modfactor, pitchfactor, space a samozrejme H9)  Na zdravie!
Poslusne budem, len zalezi ako to mas rad.  Ja som čert.. Cmuk chlapci

S jednym efektom naraz - znamena co? Ze napr. LEN chorus, LEN flanger, atd... ale ziadna kombinacia medzi sebou?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 14. Júl , 2015, 13:31:15 »

ked si sa doteraz stretol s niektorym z predchadzajucich pedalov od Eventide, tak vies, ze si vies vybrat len jeden "algoritmus" alebo efekt a ten dalej upravovat - napr z timefactoru digi delay, vintage delay, mod delay..ale nevies si vybrat digi delay + vintage alebo digi delay + quadravox (4hlasovy harmonizer z pitchfactoru) a pod.. presne tak funguje aj H9

je tu vsak jedno velke ALE, ktore hateri prehliadaju:
 vsetky bezne aj kadejake ine podivne kombinacie zakladnych efektov su pokryte niektorym z algoritmov od eventide - takmer kazdy delay z timefactoru ma aj modulacie ci uz chorus, tremolo, phase... harmonizery z pitchfactoru vedia tiez delay, sice su parametre viac sustredene na samotny harmonizer, ale tempo a feedback vies nastavit stereo pre kazdu stranu zvlast.
rovnako je to aj s reverbami, kde okrem zakladnych znamych typov mas aj napr modechoverb, co je kombinacia modulacie, delay a reverbu. nechybaju ani crystals a shimmer, co su delay a reverb s reverznymi pitch opakovackami.

kazdy z algoritmov ma 11 parametrov, cize je tam fakt priestor sa vyhrat s nastavenim pokial ide o kombinaciu viacerych efektov v jednom algoritme..

pre lepsie pochopenie si mozes skusit stiahnut H9 Control appku ci uz na mac alebo win, vie to fungovat v demo mode, kde si vies preklikat jednotlivymi efektami a vidis co realne vies nastavovat, pripadne si pozri manual s popisom jednotlivych algoritmov.

ale v skratke povedane - zvuk, ktory by si sa snazil vytvorit viacerymi pedalmi vies dosiahnut aj jednym eventide algoritmom...pokial nejde o nejake brutalne uchylaciny, aj ked aj tam by sa dalo polemizovat lebo uchylaciny sa daju nastavit aj v H9

inac tu je celkom fajn recenzia, kde je vsetko vysvetlene


v Eventide teme som tiez spominal, ze vydali novy firmware, ktory pridal pre/post featuru, rovnako ako Strymon Mobius to vies zapojit pomocou 4 cable method a v kazdom presete potom vies nastavit ci dany preset ma fungovat pred ampom alebo v fx slucke. expression pedal okrem toho, ze si mu vedel priradit ovladanie hocktoreho parametru, tak teraz vie fungovat ako volume pedal ci uz na vstupe alebo vystupe H9, tiez sa to da nastavit pre kazdy preset zvlast. na ich fore som navyse videl info o tom, ze do konca roka planuju vypustit nejake dalsie skreslenie s nejakymi podivnostami a spacetime algoritmus, ktory by mal byt tradicnejsou kombinaciou modulacii, delayu a reverbu (modechoverb je viac zamerany na reverb). neviem ako je to teraz s novymi algoritmami, ale zatial vzdy, ked vydali novy algoritmus, tak bol dostupny nejaky mesiac zadarmo pre vsetkych, potom sa dal kupit.
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 13:33:03 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 14. Júl , 2015, 13:43:57 »

Hej, znie to zaujimavo, co pises...

Cize aj ked sa da pouzit len jeden efekt sucasne, tak na tom jednom efekte, napr. delayi je (moze/nemusi) zaveseny aj chorus, atd... len to je pod jednym efektom - "nazvom". Cize ako na starych Pod-och: Delay alebo Delay + Chorus alebo delay + Comp, atd...
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 14. Júl , 2015, 13:44:34 »

Hej, znie to zaujimavo, co pises...

Cize aj ked sa da pouzit len jeden efekt sucasne, tak na tom jednom efekte, napr. delayi je (moze/nemusi) zaveseny aj chorus, atd... len to je pod jednym efektom - "nazvom". Cize ako na starych Pod-och: Delay alebo Delay + Chorus alebo delay + Comp, atd...
jj, tak nejak
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 14. Júl , 2015, 13:48:12 »

jj, tak nejak
Parametre dvoch efektov pod jednym nazvom si mozes nastavovat aj zvlast? Ze napr. paci sa mi delay ako je, ale chcel by som v nom menej chorusu... Ci ten je uz pevne nastaveny a hybat sa da len s delay-om?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 14. Júl , 2015, 13:59:35 »

cela idea vsetkych algoritmov v H9 je zamerana takym smerom, ze mas 11 parametrov, ktore vies ovladat. z nich  cca 7 je vyhradencyh pre MIX a ovladanie hlavneho efektu a zvysne ovladaju "doplnkovy" efekt, napr rychlost a mnostvo modulacie a pod.

aj ked vynimkou su tak trochu algoritmy z modfactoru, ktore ta asi najviac zaujimaju, tam je to vsetko sustredene na dany typ efektu a daju sa tak od klasickych zvukov nastavit na uplne uchylaciny

odporucam pozriet toto pdf-ko, kde je popisane a vysvetlene, ktore parametre vies v jednotlivych algoritmoch ovladat a co vlastne robia
https://s3.amazonaws.com/com.eventide.downloads/Product+Manuals/H9AlgoGuide6.pdf

« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 14:05:22 od styrioci » Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #8 kedy: 14. Júl , 2015, 15:00:02 »

nevim o tom ze by byl v nejakych multacich opravdu kvalitni vibe o rotary nemluve. otazka je samozrejme ale co povazujes za kvalitni.
zbytek uz dnes neni problem ani v tech nejlevnejsich Zoomech napr.

Kdyz nepotrebujes kvalitni zkresleni (coz porad neni uspokojive vyreseno jednoduse), tak imho zalezi jenom na nastaveni a zapracovani do muziky.
U me se efekty po dlouhych letech usadily na kombinaci Zoom a Line6.

Zoom MS je fajn, ale na live ne uplne sikovne prepinani presetu, kdybys potreboval lip prepinat tak G3.
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 15:01:48 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 14. Júl , 2015, 22:13:24 »

cela idea vsetkych algoritmov v H9 je zamerana takym smerom, ze mas 11 parametrov, ktore vies ovladat. z nich  cca 7 je vyhradencyh pre MIX a ovladanie hlavneho efektu a zvysne ovladaju "doplnkovy" efekt, napr rychlost a mnostvo modulacie a pod.

aj ked vynimkou su tak trochu algoritmy z modfactoru, ktore ta asi najviac zaujimaju, tam je to vsetko sustredene na dany typ efektu a daju sa tak od klasickych zvukov nastavit na uplne uchylaciny

odporucam pozriet toto pdf-ko, kde je popisane a vysvetlene, ktore parametre vies v jednotlivych algoritmoch ovladat a co vlastne robia
https://s3.amazonaws.com/com.eventide.downloads/Product+Manuals/H9AlgoGuide6.pdf


Vyzera to byt velmi zaujimava krabica, vdaka za to PDF!

Pozeram aj ceny... a na Thomanne za 8 kil... To je az moc cez moj rozpocet a hlavne mam pocit, ze tam je toho viac, nez potrebujem.  Bavím sa skvele Kazdopadne ceknem nejake bazare, ci nahodou...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 14. Júl , 2015, 22:21:34 »

nevim o tom ze by byl v nejakych multacich opravdu kvalitni vibe o rotary nemluve. otazka je samozrejme ale co povazujes za kvalitni.
zbytek uz dnes neni problem ani v tech nejlevnejsich Zoomech napr.

Kdyz nepotrebujes kvalitni zkresleni (coz porad neni uspokojive vyreseno jednoduse), tak imho zalezi jenom na nastaveni a zapracovani do muziky.
U me se efekty po dlouhych letech usadily na kombinaci Zoom a Line6.

Zoom MS je fajn, ale na live ne uplne sikovne prepinani presetu, kdybys potreboval lip prepinat tak G3.
Chorusy su velky problem pre mna. Najviac sa mi z krabic paci T Rex Twister, Line6 SpaceChorus a chorus z Mobiusu. Zoom a Boss chorus fakt nemam rad... a to som mal CE2, CE3 a teraz mam CE5, ktorej nejak neviem prist na chut.

Ked spominas kvalitny vibe a rotary, tak zas spomeniem Mobius.  Bavím sa skvele To je velmi zaujimava krabica, btw, len ma sere, ze to nema ani delay, ani reverb, ani spominany octaver. Mohol by som si kupit sice dalsie strymony ako Big Sky a TimeLine, ale za tu cenu  dokopy sa da kupit nieco uzitocnejsie do domacnosti.  ha ha ha

Este mi chodi po rozume Line6 M9/M13, ale... je to jak z lacneho plastu cele... Nejak tomu nedoverujem.

Skreslenie z krabic nepouzivam takmer vobec, zvacsa z ampu. A ak uz hej, tak skor Boss DS1 alebo PlexiTone. Skor mi ide cisto o modulacne efekty, ani ten delay s reverbom by ma netrapil.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #11 kedy: 14. Júl , 2015, 22:27:29 »

Vyzera to byt velmi zaujimava krabica, vdaka za to PDF!

Pozeram aj ceny... a na Thomanne za 8 kil... To je az moc cez moj rozpocet a hlavne mam pocit, ze tam je toho viac, nez potrebujem.  Bavím sa skvele Kazdopadne ceknem nejake bazare, ci nahodou...
skus pozriet na bazare standard verziu + dokupis si co potrebujes...pripadne casom upgradnes na max. ja som zohnal vyhodne z druhej ruky standard, ked uviedli max, tak mali akciu na upgrade, ze kupis 10algoritmov a mas Max, dokopy ma to tak vyslo menej ako nova standard verzia :)

core, standard a max sa lisia len v pocte efektov, ktore k tomu mas. core ma len h910/949, standard nejakych 10, max ma vsetky a  vsetky dalsie buduce efekty zadarmenko
« Posledná zmena: 14. Júl , 2015, 22:31:15 od styrioci » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 15. Júl , 2015, 08:53:20 »

Este mi chodi po rozume Line6 M9/M13, ale... je to jak z lacneho plastu cele... Nejak tomu nedoverujem.

su kovove, spravene ako tank. co sa castejsie ludia stazovali boli switche, ale ani to si nemyslim ze by to bol nejaky big deal.
Zaznamenané

o-yep sro
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 15. Júl , 2015, 11:38:59 »

...co sa castejsie ludia stazovali boli switche...
Kdesi som čítal, že switche sú "zadarmo", "veľmi lacné" a "lacné". Oni používajú tie "zadarmo" a je dobre ich vymeniť za tie "lacné" - jeden stojí tak štvrť eura...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 15. Júl , 2015, 14:02:00 »

Čo si pamätám, tak Line6 mal modulačné efekty, delaye a pod.. veľmi dobre znejúce. Ten Zoom si stále nie som istý, musel by som počuť, ako to naozaj teraz hrá, či sa za tie roky posunuli výraznejšie dopredu.

Posledne ma zaujal Boss GP-10, šikovná vecička, oveľa lepšie využiteľná s Midi snímačom, ale viaceré efekty by mali fungovať aj bez neho. Roland má naozaj kvalitné zvuky.
http://www.bossus.com/products/gp-10/media/
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 27. Júl , 2015, 18:24:10 »

Tak zatial vedie neuvedeny favorit NovaSystem.

Ma to vsetko, co potrebujem a da sa sucasne vyuzit viacero efektov + 230V ako bonus, to potesi. :)
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #16 kedy: 27. Júl , 2015, 20:53:21 »

ja som dnes kúpil po dlhých analýzach ZOOM G 5 a za tie prachy to hrá fajnovo, môžem doporučiť Si píš!!!   Rozhodoval som sa medzi Line6 HD 500 , Boss GT 100  a Zoomom....
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 27. Júl , 2015, 21:00:26 »

ja som dnes kúpil po dlhých analýzach ZOOM G 5 a za tie prachy to hrá fajnovo, môžem doporučiť Si píš!!!   Rozhodoval som sa medzi Line6 HD 500 , Boss GT 100  a Zoomom....
Pri vsetkej ucte, ale z toho, z coho si si ty vyberal ja povazujem za generalne zlo. Najma tu HD500vku.  Bavím sa skvele Je to IMHO ina kategoria multakov, nez hladam ja.

 Je to frajer  Na zdravie!
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #18 kedy: 27. Júl , 2015, 21:13:37 »

Pri vsetkej ucte, ale z toho, z coho si si ty vyberal ja povazujem za generalne zlo. Najma tu HD500vku.  Bavím sa skvele Je to IMHO ina kategoria multakov, nez hladam ja.

 Je to frajer  Na zdravie!

Jasne,chápem. Ja to použijem len na komerčné krčmové hranie..inak samozrejme fungujem na lampách s fajnovými krabičkami  Žmurk
« Posledná zmena: 27. Júl , 2015, 21:13:59 od paldo » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 01. September , 2015, 09:27:24 »

Hosanci, zas bluznim...

Za tento cas, odkedy existuje tato tema som si vyskusal Strymon a H9. Velmi kratka recenzia:

Strymon TimeLine/Bigsky/Mobius:

- fakt premakane, velmi velmi profi, obrovsky zvukovy priestor (hlavne BigSky), miliony moznosti. A prave ta posledna zalezitost ma odradza. Ano, je to pre niekoho fajn, no mne sa uz nechce tocit donekonecna a hrat sa... Zaroven taka provokacia, ze "aha, aj toto viem"...  Bavím sa skvele Urcite odporucam, kto hlada TOP1 kvalitu odporucam. Aj ked dat pomaly dvojku za tri krabice.........  Je mi do plaču

H9:

- povedal by som, ze su to susedia spolu so Strymonmi.  Bavím sa skvele Musel som sa velmi snazit, aby som spravil rozlicne soundy medzi H9 a strymonom, ci uz delay, reverb a pod... Kazde nastavenie funguje sice u oboch inak, ale vysledny zvuk je na nerozoznanie. Rozdiely bude hladat clovek, ktory sedi v obyvacke, mrtvej komore a riesi posledny chvostik delayov v maximalnej tichosti. Co ma odradilo pri H9 je ovladanie. Som uz stary na hranie sa s iPadom v skusobni... Mozno som tomu mal dat viac casu na nastavovanie... mozno by som si zvykol.

Kazdopadne medzi tymito dvoma spickami by som si vybral H9, hlavne kvoli tomu, ze v jednej (lacnejsej) krabici najdete vysoko seriozne efekty - od modulacnych, po casove a najnovsie aj drive-y a comp-y. A hlavne, co sledujem, tak vzdy zaujimave updaty.

Aj napriek tomu, stale pozeram po Novasysteme... a hladam nieco, co podporuje aj 4cable method, co Nova nema a tieto drahe masinky hej.  Som metlak

« Posledná zmena: 01. September , 2015, 09:27:56 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 03. September , 2015, 08:10:28 »

Nova System prave doskusana. Opat skusim kratku recenziu pre rozmyslajucich ludi o potencialnej kupe. Prejdem kazdy efektovy "stlpcek".

Sekcia drive - velmi mile prekvapenie, OD sa sprava velmi sikovne, tjubskrimoidne, do Fendra vyborne, Marshall dokopne. Velke prekvapenie. Dist - kludne by som to pouzival ako primarny dist na klasicke doprovody, nie je to ohurujuci dist, ale ozaj pekne znie, hlavne dynamicky.

Comp - opat vyborne, x nastaveni, nemam ziadnu vytku. Znie to svojsky. Len pozor pri nastaveni s ostatnymi efektami, napr. tremolom. Nerobi to dobrotu, ak sa comp prezenie.

EQ - bez problemu, prakticky a pouzitelny na dotiahnutie istych frekvencii.

Mod - chorus - neuveritelne krasny, jeden z TOP chorusov, pacia sa mi moznosti nastavenia, fakt znie krasne. Flanger a vibrato nepouzivam, ale vynikajuci je Phaser, totalny PinkFloyd aicky nabehol...  Bavím sa skvele Tremolo s pannerom = standard.

Pitch - super, ziadne "latencie", ziadne neocakavane zlo ( :) ), v detune sa da nastavit aj chorus, ktory je zvukovo velmi zaujimavy.

Delay - uplne zle, nedoriesene a mam pocit, ze to robil totalny sedlak. Kazdy jeden, KAZDY znie uplne rovnako. Je jedno, ci tape, ci analog, ci clean.. vsetky zneju uplne rovnako, co ma dost mrzi, kedze som mal Repeater a tam odlisnosti medzi jednotlivymi delayami boli velke. Inak moznosti su klasika - HI/LO, FB, Mix, atd...atd...

Reverb - takisto sklamanie... V tom reverbe je taky smiesny a neprijemny dozvuk, proste to, co robi lacny delay za 5 korun. Skusal som to vsetliak nastavit, pokrutit a nic, stale tam ten debilny dozvuk bol... aj pri dalsich moznostiach reverbu.

Velmi ma tesia switche, ktore vyzeraju, ze znesu hocico... velmi ma tesi filozofia celej tejto krabice, aj moznosti prepinania - ci uz klasicky "krabickovy" system alebo "presetovy". Ladicka super. Tesi ma velkost a vaha. Je to fakt velmi mile a velmi userfriendly.

A nebyt tych nepeknych delayov a reverbu si to aj kupim. Zial, hladam dalej.  Som za vodou kámo

 Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 15. September , 2015, 18:22:20 »

Poznate niekto tuto zalezitost?

- velmi sa mi to pozdava, hlavne dist, fajnovy mlaskaci, aj to tjubskrimoidne ODcko znie dost profi.

Paci sa mi to viac, nez Quattro od CM alebo napr. Tech21 RK5.

Skusali ste to niekto? Pripadne poznate este nejaku obdobu tychto "multakov"?
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.