Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 14:02:12
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jednoduchy multi-multak  (Prečítané 5298 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 27. Júl , 2015, 18:24:10 »

Tak zatial vedie neuvedeny favorit NovaSystem.

Ma to vsetko, co potrebujem a da sa sucasne vyuzit viacero efektov + 230V ako bonus, to potesi. :)
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #16 kedy: 27. Júl , 2015, 20:53:21 »

ja som dnes kúpil po dlhých analýzach ZOOM G 5 a za tie prachy to hrá fajnovo, môžem doporučiť Si píš!!!   Rozhodoval som sa medzi Line6 HD 500 , Boss GT 100  a Zoomom....
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 27. Júl , 2015, 21:00:26 »

ja som dnes kúpil po dlhých analýzach ZOOM G 5 a za tie prachy to hrá fajnovo, môžem doporučiť Si píš!!!   Rozhodoval som sa medzi Line6 HD 500 , Boss GT 100  a Zoomom....
Pri vsetkej ucte, ale z toho, z coho si si ty vyberal ja povazujem za generalne zlo. Najma tu HD500vku.  Bavím sa skvele Je to IMHO ina kategoria multakov, nez hladam ja.

 Je to frajer  Na zdravie!
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #18 kedy: 27. Júl , 2015, 21:13:37 »

Pri vsetkej ucte, ale z toho, z coho si si ty vyberal ja povazujem za generalne zlo. Najma tu HD500vku.  Bavím sa skvele Je to IMHO ina kategoria multakov, nez hladam ja.

 Je to frajer  Na zdravie!

Jasne,chápem. Ja to použijem len na komerčné krčmové hranie..inak samozrejme fungujem na lampách s fajnovými krabičkami  Žmurk
« Posledná zmena: 27. Júl , 2015, 21:13:59 od paldo » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 01. September , 2015, 09:27:24 »

Hosanci, zas bluznim...

Za tento cas, odkedy existuje tato tema som si vyskusal Strymon a H9. Velmi kratka recenzia:

Strymon TimeLine/Bigsky/Mobius:

- fakt premakane, velmi velmi profi, obrovsky zvukovy priestor (hlavne BigSky), miliony moznosti. A prave ta posledna zalezitost ma odradza. Ano, je to pre niekoho fajn, no mne sa uz nechce tocit donekonecna a hrat sa... Zaroven taka provokacia, ze "aha, aj toto viem"...  Bavím sa skvele Urcite odporucam, kto hlada TOP1 kvalitu odporucam. Aj ked dat pomaly dvojku za tri krabice.........  Je mi do plaču

H9:

- povedal by som, ze su to susedia spolu so Strymonmi.  Bavím sa skvele Musel som sa velmi snazit, aby som spravil rozlicne soundy medzi H9 a strymonom, ci uz delay, reverb a pod... Kazde nastavenie funguje sice u oboch inak, ale vysledny zvuk je na nerozoznanie. Rozdiely bude hladat clovek, ktory sedi v obyvacke, mrtvej komore a riesi posledny chvostik delayov v maximalnej tichosti. Co ma odradilo pri H9 je ovladanie. Som uz stary na hranie sa s iPadom v skusobni... Mozno som tomu mal dat viac casu na nastavovanie... mozno by som si zvykol.

Kazdopadne medzi tymito dvoma spickami by som si vybral H9, hlavne kvoli tomu, ze v jednej (lacnejsej) krabici najdete vysoko seriozne efekty - od modulacnych, po casove a najnovsie aj drive-y a comp-y. A hlavne, co sledujem, tak vzdy zaujimave updaty.

Aj napriek tomu, stale pozeram po Novasysteme... a hladam nieco, co podporuje aj 4cable method, co Nova nema a tieto drahe masinky hej.  Som metlak

« Posledná zmena: 01. September , 2015, 09:27:56 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 03. September , 2015, 08:10:28 »

Nova System prave doskusana. Opat skusim kratku recenziu pre rozmyslajucich ludi o potencialnej kupe. Prejdem kazdy efektovy "stlpcek".

Sekcia drive - velmi mile prekvapenie, OD sa sprava velmi sikovne, tjubskrimoidne, do Fendra vyborne, Marshall dokopne. Velke prekvapenie. Dist - kludne by som to pouzival ako primarny dist na klasicke doprovody, nie je to ohurujuci dist, ale ozaj pekne znie, hlavne dynamicky.

Comp - opat vyborne, x nastaveni, nemam ziadnu vytku. Znie to svojsky. Len pozor pri nastaveni s ostatnymi efektami, napr. tremolom. Nerobi to dobrotu, ak sa comp prezenie.

EQ - bez problemu, prakticky a pouzitelny na dotiahnutie istych frekvencii.

Mod - chorus - neuveritelne krasny, jeden z TOP chorusov, pacia sa mi moznosti nastavenia, fakt znie krasne. Flanger a vibrato nepouzivam, ale vynikajuci je Phaser, totalny PinkFloyd aicky nabehol...  Bavím sa skvele Tremolo s pannerom = standard.

Pitch - super, ziadne "latencie", ziadne neocakavane zlo ( :) ), v detune sa da nastavit aj chorus, ktory je zvukovo velmi zaujimavy.

Delay - uplne zle, nedoriesene a mam pocit, ze to robil totalny sedlak. Kazdy jeden, KAZDY znie uplne rovnako. Je jedno, ci tape, ci analog, ci clean.. vsetky zneju uplne rovnako, co ma dost mrzi, kedze som mal Repeater a tam odlisnosti medzi jednotlivymi delayami boli velke. Inak moznosti su klasika - HI/LO, FB, Mix, atd...atd...

Reverb - takisto sklamanie... V tom reverbe je taky smiesny a neprijemny dozvuk, proste to, co robi lacny delay za 5 korun. Skusal som to vsetliak nastavit, pokrutit a nic, stale tam ten debilny dozvuk bol... aj pri dalsich moznostiach reverbu.

Velmi ma tesia switche, ktore vyzeraju, ze znesu hocico... velmi ma tesi filozofia celej tejto krabice, aj moznosti prepinania - ci uz klasicky "krabickovy" system alebo "presetovy". Ladicka super. Tesi ma velkost a vaha. Je to fakt velmi mile a velmi userfriendly.

A nebyt tych nepeknych delayov a reverbu si to aj kupim. Zial, hladam dalej.  Som za vodou kámo

 Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 15. September , 2015, 18:22:20 »

Poznate niekto tuto zalezitost?

- velmi sa mi to pozdava, hlavne dist, fajnovy mlaskaci, aj to tjubskrimoidne ODcko znie dost profi.

Paci sa mi to viac, nez Quattro od CM alebo napr. Tech21 RK5.

Skusali ste to niekto? Pripadne poznate este nejaku obdobu tychto "multakov"?
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 22 otázok.