Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Marec , 2024, 07:59:54
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moja mala vybava  (Prečítané 11579 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« kedy: 03. August , 2015, 08:48:43 »

Takze, nakolko som uz nejaky ten cas aj ja clenom fora, rozhodol som sa pochvalit svojou mensou, skromnou, no zato mimoriadne dobre znejucou vybavou. Asi trochu daco aj o mne, hram od svojich 13tich rokov, cize asi 9 rokov zhruba... Co sa gitarovych veci tyka, tak som si presiel roznymi obdobiami, v puberte som mal najprv nejake metalovejsie veci - Jackson, BC Rich, ESP, Schecter... nejake sedmicky, nejake nizsie ladenia atp.
Priblizne pred dvoma rokmi som sa nejakou nahodou dostal do punk-rockovej skupiny a odtial to uz potom islo samo - folk, blues, jazz, rock n' roll, hard rock a podobne... cize sa samozrejme menil aj moj vyber gitar a zosilnovacov.
Tato vybava mi mimoriadne vyhovuje a aj napriek tomu, ze som mal obdobia ked som mal viacero efektov, rozhodol som sa to spravit takto.. vacsinu tonov ktore potrebujem dokazem dostat z mojho zosilnovaca tym, ze si nastavim zvuk priamo na gitare - mimoriadne jednoduche a ucinne riesenie.. hlavne na miestach kde hrame. Big Muff pouzivam iba v par pasazach v niektorych nasich pesnickach.
Mimochodom hram v skupine https://www.facebook.com/DrunkenRamblings?fref=ts.
Oproti niektorym budem mat fakt mimoriadne jednoduche a pomerne obycajne veci, ale pre zvuk ktory zboznujem mi vyhovuje aj tato zostava.

A fotky:


Gibson Custom Shop 1957 Reissue - VOS



First Act Custom Shop Delgada



a vsetko pokope, zosik je Marshall JMP MK2 s Marshall Custom Shop bednou s Celestion G12-T75.

Do buducnosti su plany... samozrejme behom nasledujuceho roka by som si rad zadovazil nejaky Collector's Choice Gibson, nejaky Dan Armstrong Ampeg a daco od EGC.
Co sa zosilnovacov tyka, nateraz mi staci toto, ale raz v buducnosti by som este rad vlastnil Sunn Model T, Marshall Silver Jubilee a samozrejme prvu verziu JMP.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2302



« Odpoveď #1 kedy: 03. August , 2015, 09:04:42 »

a naco tolka skromnost ?  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 03. August , 2015, 09:16:44 »

Pekne, dalsi Gibsonak na fore, vitaj. :)

Ta 57 RI je aky rocnik?

A do buducna nechces radsej nejaky stary Gibson namiesto predrazenych Collectors Choice? Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #3 kedy: 03. August , 2015, 09:18:09 »

a naco tolka skromnost ?  Žmurk

Tak oproti ostatnym ludom co mozno pouzivaju 4-5 gitar bezdratovy system dalsich 5-6 pedalov potom zo dva zosilnovace to je mimoriadne jednoduche... tak som myslel tu jednoduchost.
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #4 kedy: 03. August , 2015, 09:20:31 »

Pekne, dalsi Gibsonak na fore, vitaj. :)

Ta 57 RI je aky rocnik?

A do buducna nechces radsej nejaky stary Gibson namiesto predrazenych Collectors Choice? Popiskujem si

Je to 2012ka.. mam taky pocit, ze posledne roky.. teda okrem fakt nehorazne predrazenych True Historicov sa im tie CS nejako daria... na mojej 2012ke mi vyhovuje to, ze ma dost uzky krk vobec to nie je taky ten "baseball bat" o akych pocujes normalne.. nie je tenky... ale ani uplne hruby... taky akurat do ruky, ze sa s nim pohodlne hra.
A samozrejme chcem aj nejake Norliny, ale vsetko ma cas.. som pomerne mlady tak to beriem pomaly. :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 03. August , 2015, 09:45:01 »

Je to 2012ka.. mam taky pocit, ze posledne roky.. teda okrem fakt nehorazne predrazenych True Historicov sa im tie CS nejako daria... na mojej 2012ke mi vyhovuje to, ze ma dost uzky krk vobec to nie je taky ten "baseball bat" o akych pocujes normalne.. nie je tenky... ale ani uplne hruby... taky akurat do ruky, ze sa s nim pohodlne hra.

To je vcelku rarita, lebo vacsinou prave R7 a R8 maju riadne zabijacke polena. A hej, celkovo CS roku 2007 su velmi fajn, specialne inak aj 2013 a 2014.

A samozrejme chcem aj nejake Norliny, ale vsetko ma cas.. som pomerne mlady tak to beriem pomaly. :)

Treba, nech to mas pestre. :)

A co take ESka trebars?  Beeee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #6 kedy: 03. August , 2015, 10:02:57 »

velmi pekne kusky, nech to hra k spokojnosti este mnoho rokov. Aj ked my gitaristi sme marnive stvorenia....

Osobne som na 22 bol (musel byt) spokojny s postarsim Japan RG Ibanezom a robenym lampacom
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #7 kedy: 03. August , 2015, 10:04:19 »

Samozrejme, ze aj ESka.. aj SG mam celkom rad.. takze aj tie budu a aj tie menej oblubene tvary ako Flying V a Explorer a podobne... ale tymto drahsim gitaram som sa zacal 'venovat' len nedavno... teda... toho Gibsona som si kupil iba pred troma mesiacmi.. dovtedy som mal nejake Gibson USA SG a podobne, ale nic takehoto...

Celkovo som Gibson fanatik neskutocny, co sa tyka knih a podobne... vlastne dovod, preco som kupil ten First Act je ten, ze ho vyrabali ludia, co pracovali pre Gibson.. a teda musim poznamenat.. okrem toho ze to je neskutocna rarita to hra mimoriadne dobre.

A ta '57 je celkovo dost rarita... aj hmatnik ma vyrobeny z jedneho kusu dreva, ako som cital niektore v 2012 mali z dvoch a este ani hardware som nevidel nikde natolko 'opotrebovany'. Vyzera viac aged nez ako obycajny VOS.

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 03. August , 2015, 10:08:34 »

Celkovo som Gibson fanatik neskutocny, co sa tyka knih a podobne

Budeme si rozumiet. Je to frajer

A ta '57 je celkovo dost rarita... aj hmatnik ma vyrobeny z jedneho kusu dreva, ako som cital niektore v 2012 mali z dvoch a este ani hardware som nevidel nikde natolko 'opotrebovany'. Vyzera viac aged nez ako obycajny VOS.

Oni v tom 2012 zacali tie hmatniky lepit z 2 kusov asi az od marca alebo aprila, takze zrejme mas skoru 2012. Ake mas seriove cislo po 7 2xxx? Tipol by som, ze prve stovky maximalne, co vyrobili v 2012.
Ako to ale naisto vies, ze mas jednokus?  :)

A ten aged hardware - videl som uz podobne VOS taketo, mal som inak 2011 R8 s takmer rovnako "opotrebovanym".
« Posledná zmena: 03. August , 2015, 10:09:11 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #9 kedy: 03. August , 2015, 10:28:31 »

Mozno som si to len myslel, pretoze som mal nejaku blbu predstavu ze to bude viditelne ze to je z dvoch casti... hups.. trapas.  No hanbím sa..

Cislo je 7 2474.
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #10 kedy: 03. August , 2015, 10:30:30 »

velmi pekne kusky, nech to hra k spokojnosti este mnoho rokov. Aj ked my gitaristi sme marnive stvorenia....

Osobne som na 22 bol (musel byt) spokojny s postarsim Japan RG Ibanezom a robenym lampacom
Ved japonske RG Ibanezy su fajn, nie ? Nieco ako dnesna Prestige produkcia.. ci ?  ha ha ha
A robene lampace by boil dnes povazovane za "boutique"... Aj ja som mal doby, ked som inac hral cez AX3000G Korg do Hughes and Kettner komba so svojim JS32 Jacksonom... a nebolo to ani tak davno... este pred piatimi rokmi...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 03. August , 2015, 10:37:05 »

Mozno som si to len myslel, pretoze som mal nejaku blbu predstavu ze to bude viditelne ze to je z dvoch casti... hups.. trapas.  No hanbím sa..

Cislo je 7 2474.

Tazko povedat, niekde na LP fore sa presnejsie pisalo, ze cca od ktoreho serioveho cisla presli na 2 kus, nepamatam si uz ale presne. Realne to nemas ako vidiet - jedine, ze by si dal dolu nulak. :)

Inak je to jedno.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #12 kedy: 03. August , 2015, 10:56:29 »

Ved japonske RG Ibanezy su fajn, nie ? Nieco ako dnesna Prestige produkcia.. ci ?  ha ha ha
A robene lampace by boil dnes povazovane za "boutique"... Aj ja som mal doby, ked som inac hral cez AX3000G Korg do Hughes and Kettner komba so svojim JS32 Jacksonom... a nebolo to ani tak davno... este pred piatimi rokmi...

Ano early 90s Japonske RG boli kvalitativne na tom tak ako dnesna prestige produkcia, ale to som vtedy nevedel, cize som mal iba stastie. Odvtedy som ale, podobne ako ty, prisiel na chut viac tradicnejsim nastrojom - strat, LP.
No a k tomu lampacu, povedzme to tak, ze pred 10 rokmi som bol menej rozhladenejsi a ten zosik sa isto nedal priradit k boutique :)
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 03. August , 2015, 11:02:03 »

Brutalne sa mi ten tvoj jednoduchy setup paci!  :) Fakt krasne!  Na zdravie!
Zaznamenané

Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #14 kedy: 03. August , 2015, 11:17:09 »

Tazko povedat, niekde na LP fore sa presnejsie pisalo, ze cca od ktoreho serioveho cisla presli na 2 kus, nepamatam si uz ale presne. Realne to nemas ako vidiet - jedine, ze by si dal dolu nulak. :)

Inak je to jedno.

Je... mne na takych veciach fakt nezalezi... ja si kupim gitaru podla toho ci sa mi paci, lebo som povrchny.  Bavím sa skvele

A ak mi nepasuje, tak ju prosto predam. Tak, ako som to spravil aj s tymto SGckom teraz pred par dnami... prisiel som na to, ze P90 asi nie su moc pre mna... Sto ludi, sto chuti.


Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.