Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 16:05:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ktoré aktívne Duncany sú basovejšie než EMG 85-X ?  (Prečítané 2777 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« kedy: 18. August , 2015, 14:07:01 »

Raz mi tu ktosi poradil skúsiť ku kobyle EMG 85 namiesto obligátneho 81 a dobre poradil. Žmurk  Potom som skúsil dokonca 85-X a tiež fasa - pekne mi to pridalo basy na mahagónovej baritónovke LTD. Teraz riešim ďalšiu baritónovku - Ibanez RGI, lipové telo, trojdielny krk javor/bubinga/javor, pri kobyle od výroby zase EMG 81. A tiež potrebujem zväčšiť gule na spodkoch.... Žmurk Jednoduché riešenie by bolo skúsiť tam zase 85 alebo 85-X, našiel som ale také názory, že aktívky Seymour Duncan Blackouts, hlavne pôvodné AHB-1, by mali mať ešte viac basov, ktoré by lipová gitara v pohode mala zniesť bez toho, aby stratila čitateľnosť. Pri kobyle, samozrejme. Máte s tým niekto osobné skúsenosti? Alebo aspoň spoľahlivé sprostredkované? Alebo sa mám vysrať na Blackouty a dať tam zase 85 alebo 85-X?
Vďaka vopred za názor a za radu!  Na zdravie!
« Posledná zmena: 18. August , 2015, 14:09:26 od LMML » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1 kedy: 18. August , 2015, 14:24:06 »

mozno sa zle pytam..ale naco Ti bude tolko basov pri gitare ? Ja sa ich snazim skor krotit, lebo to robi v mixe len bordel... Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #2 kedy: 18. August , 2015, 14:31:35 »

mozno sa zle pytam..ale naco Ti bude tolko basov pri gitare ? Ja sa ich snazim skor krotit, lebo to robi v mixe len bordel... Na zdravie!
+1  ked chces gule v gitarovom zvuku, tak si zozen basaka  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #3 kedy: 18. August , 2015, 14:41:14 »

ak máš raz gitaru ktorá hrá vo vyššom spektre, tak je celkom logické ten zvuk vybalansovať.
Autorovi by som doporučil BKP warpig, síce nie aktívka, ale načo sú dobré aktívky? Baterky patria do diaľkových ovládačov a nie do gitár  Ja som čert..
« Posledná zmena: 18. August , 2015, 14:41:51 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #4 kedy: 18. August , 2015, 14:55:46 »

tak neviem, ale co sa tyka podladenych, skreslenych gitar, tak vsetci sa snazia zbytocnych spodkov zbavit a nie ich este nahanat  Bavím sa skvele osamote kludne...ale pridaju sa k tomu dalsie nastroje a spodky z gitar idu aicky prec...
« Posledná zmena: 18. August , 2015, 14:57:00 od styrioci » Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 18. August , 2015, 15:11:32 »

Tiež sa mi nepáčia tie  suché škrabátka. Neviem z akého dreva mám gitaru ale po sh6 duncan som nasadil sh8 duncan/asi najbasovejší/ a zatial nelutujem.  :)
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #6 kedy: 18. August , 2015, 15:14:16 »

všetci sa snažia zbaviť ublatených zbytočných spodkov ktoré sa bijú s basou a kopákom, nie tých životodarných low mids bez ktorých by gitara hrala tenúčko Ja som čert... Ak gitara hrá jak pilka, tak je podľa mňa logické že človek chce posilniť nízke stredy.
Napr. alnico warpig je nato presne určený, pre gitary ktoré sú všeobecne bright. Ak to pridá zbytočné nepoužiteľné basy, tak sa to osekne s TS alebo s EQ v slučke.
Každopádne mi je čudné že LMML naháňal basy v mahagónovej gitare. A hlavne 85 ktorý je alnico, to musí byť tak ublatené jak hrom. V lipovej už to nejaký ten zmysel môže dávať ak má javorový krk
« Posledná zmena: 18. August , 2015, 15:17:48 od pelko » Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #7 kedy: 18. August , 2015, 15:54:28 »

A co takto pouzit 57/66 set ? Pocul som o nich velmi dobre veci, ludia co ich mali ponahadzovane do svojich Strandbergov a pod. vraveli ze to je o kus lepsie nez tie ich -x serie.
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #8 kedy: 18. August , 2015, 16:34:18 »

všetci sa snažia zbaviť ublatených zbytočných spodkov ktoré sa bijú s basou a kopákom, nie tých životodarných low mids bez ktorých by gitara hrala tenúčko Ja som čert... Ak gitara hrá jak pilka, tak je podľa mňa logické že človek chce posilniť nízke stredy.
Napr. alnico warpig je nato presne určený, pre gitary ktoré sú všeobecne bright. Ak to pridá zbytočné nepoužiteľné basy, tak sa to osekne s TS alebo s EQ v slučke.
Každopádne mi je čudné že LMML naháňal basy v mahagónovej gitare. A hlavne 85 ktorý je alnico, to musí byť tak ublatené jak hrom. V lipovej už to nejaký ten zmysel môže dávať ak má javorový krk

LMML nenahanal basy do mahagonovej gitary silou mocou, potreboval vyriesit problem, ze ked na drop B ladeni zahral kvintu na dvoch najhrubsich strunach, tak namiesto B-Fis mu po par sekundach znelo uz len to Fis, sustain na najhrubsej strune mu velmi rychlo vykapal. Urobil na tom mechanicke upravy na nultom prazci, na kobyle, dal hrubsie struny, ale furt tomu este nieco chybalo. Tak skusil 85-x namiesto 81 a vyslo to, ziadne blato, ale viac basov a stale velmi slusna zrozumitelnost.

No a teraz riesi to iste s lipovou s javorovo-bubingovym krkom, ladenou az do drop A. Cize ani tentokrat tam urcite nechce nakydat za furik blata, chce len povedzme o tolko viac basov, o kolko mu pridalo 85-X oproti 81 v mahagonovke, resp. iba o stipku viac, kedze toto je lipovka.... Žmurk

Takze este raz pls: AHB moze byt? A ktore? Jednotka, dvojka, trojka?
« Posledná zmena: 18. August , 2015, 16:46:14 od LMML » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.195 sekund, 22 otázok.