Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 14:15:53
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Distortion pedál  (Prečítané 3479 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jozef2451
nováčik
*
Príspevkov: 22


« kedy: 01. September , 2015, 09:08:11 »

Čaute.
Som nováčik v el. gitarách a chcel by som viac vedieť o distortion pedáloch.
Myslíte, že sa mi oplatí Digitech Death Metal ku kombu Peavy Bandit 112 TransTube 80W(starý Redstripe so Sheffiel reprákom) ?
Ešte som žiadny pedál nemal... Tak toho veľa neviem.
Čo sa týka zvuku tak skôr taký thrashový. 

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 01. September , 2015, 10:16:45 »

vsak to kombo ma skreslenie, ci? a podla mna z tychto trandakovych komb aj celkom podarene...naco k tomu este aj distortion pedal?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 01. September , 2015, 10:40:15 »

Digitech Death Metal je pedal z 90-tych rokov, ked panovala predstava, ze death metal sa musi hrat na tom najvacsom a najchlpatejsom skresleni. dnes je to skorej sranda retro zvuk, ale ked niekto chce hrat taky ten starucky sranda death metal, preco nie.

Bandit 112 TransTube ma podla mna velmi pouzitelne a solidne skreslenie, nato ze je to lacny stary tranzistor. pomerne vsestranne pouzitelne.

"thrashovy" zvuk sa mysli co ? stare 80-tky, odstredene 90-tky alebo buracajuce novodobe skreslenia ? to je dost siroky pojem. podla mna klasicke odstedene thrash metale zvladne aj to TransTube, aj bez dalsieho pedalu.

jozef2451 - nekupuj ziadny pedal, kup tu od Stevina Fender RocPro kombo, daj si pozor, nech je plne funkcne a podla mna s nim zazijes kopec zabavy, aj metalu.
« Posledná zmena: 01. September , 2015, 10:41:06 od rastis » Zaznamenané
jozef2451
nováčik
*
Príspevkov: 22


« Odpoveď #3 kedy: 01. September , 2015, 17:02:38 »

Digitech Death Metal je pedal z 90-tych rokov, ked panovala predstava, ze death metal sa musi hrat na tom najvacsom a najchlpatejsom skresleni. dnes je to skorej sranda retro zvuk, ale ked niekto chce hrat taky ten starucky sranda death metal, preco nie.

Bandit 112 TransTube ma podla mna velmi pouzitelne a solidne skreslenie, nato ze je to lacny stary tranzistor. pomerne vsestranne pouzitelne.

"thrashovy" zvuk sa mysli co ? stare 80-tky, odstredene 90-tky alebo buracajuce novodobe skreslenia ? to je dost siroky pojem. podla mna klasicke odstedene thrash metale zvladne aj to TransTube, aj bez dalsieho pedalu.

jozef2451 - nekupuj ziadny pedal, kup tu od Stevina Fender RocPro kombo, daj si pozor, nech je plne funkcne a podla mna s nim zazijes kopec zabavy, aj metalu.
To som potreboval počuť. Veľká vďaka za radu.
Zaznamenané
makman
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #4 kedy: 01. September , 2015, 18:44:19 »

Suhlasim s Rastisom. Ten Fender Roc Pro 1000 je vyborna volba. Pripadne Marshall 8100 Valvestate hlava.

http://hudba.bazos.sk/inzerat/52731720/Hlava--bedna.php

Thrash sound ani nie je o velkom skresleni ale ide o to poriadne jebnut do strun a ziskat absolutnu kontrolu nad hrou.

Pozri si toto video - je celkom poucne a myslim ze k veci.


Hetfield tu tiez nema velke skreslenie, ale hra absolutne presne a poctivo s dorazom na kazdu notu




Prajem vela stastia.

Takze Peavey Bandit, Fender Roc Pro, pripadne Valvestate 8100

Ja pouzivam tranzistorove  Gallien Krueger ampy>



 Na zdravie!


Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 02. September , 2015, 08:22:16 »

to kombo stalo v 90-tych rokoch asi 18-19 tisic, podobne stalo aj obdobne 100W Valvestate.

JCM 900 hlava stala okolo 30 000 Sk, JCM 900 kombo stalo takmer 40 000 Sk a Plexi reuissue samozrejme este viac, netreba zavadzat Si píš!!!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 02. September , 2015, 08:44:36 »

potom porovnavaj kombo s kombom a hlavu s hlavou, konkretne Valvestate 100W hlava stala cca 10 -11 litrov, kombo 18-19, takmer nasobok. a za dalsie 300 mariek rozdiel sa z dnesneho pohladu zda maly, ale pred 20 rokmi mali peniaze inu hodnotu, ak si mechanicky poviem, ze to bolo 6000 korun, tak pre mnohe vrsrtvy obyvatelstva to bol 1 az 2 platy...

inak tie ceny co som Ti vypisal u nas take boli, robil som v obore, pamatam si ich. boli vyssie ako vonku na zapade, ale tie cenove pomery medzi modelmi sedeli rovnako...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 02. September , 2015, 08:53:45 »

Plexiny stali u nas koncom 90tych rokov medzi 50 a 60 tisic korun. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #8 kedy: 02. September , 2015, 09:22:20 »

Ja som za JCM900 DUAL REVERB kombo funglac zaplatil okolo 30 tisic ked to vybehlo...positka, babka, rodicia...secko tma islo... ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 02. September , 2015, 09:26:48 »

ked uz sme takto roztomilo odbocili, nemate niekto link, ze ake JCM800 komba existovali ? ja som totiz mal jedno, malo 1x12, 50W, zaboha neviem co to bol za model, tak ze by som si pozrel ake boli a vybral, ktore z nich som to vlastne mal :)
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #10 kedy: 02. September , 2015, 09:46:30 »

http://www.drtube.com/library/schematics/69-marshall-schemas#JCM800
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 02. September , 2015, 10:22:51 »

odporucam toto http://amtelectronicsusa.com/productpagep2.html

hram teraz tak, ze AMT P2 do fx returnu 50w marshall s EL34 v konci.. a som maximalne spokojny.. viac nez ked som mal peavey 5150, mesu mark 4, mark 5, EVH 5150 III.. uplne ze super to je cele.. hlavne to ma ppci aj cisty zvuk.. cez velky reprak to hra vyborne rovnako ako cez 2X12.. ale to sa asi bavime o inom pouziti co? :)

ten AMT P2 stoji okolo 150e aby bolo jasne.. cize urcite nie jak digitech pedale ale stoji to za to.. skusal som ho aj cez cab simulaciu do Mixu a PAcka obycajneho a aj tam uz hral popici, vobec nebol horsi ako napriklad setup druheho chalana v tej skusobni co hral cez diezel einstein.. kde sme cenovo uplne inde uz :)
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #12 kedy: 02. September , 2015, 11:24:49 »

čiže že to používaš ako preamp? A páči sa ti to viac ako vyššie spomínané ampy?  Fuuha zíram
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 02. September , 2015, 11:58:04 »

AMTcko neboli rusaci? Ci to odkupili amici?

Dost pozeram po tych krabickach, vyzera to zaujimavo, ale zaujima ma pocit z hry na tom.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 02. September , 2015, 12:07:43 »

ano pouzivam to ako preamp.. su to Rusi.. a hra to fakt ze popici.. nas spevak/gitarista ide tiez cez to.. ma P1.. cize jednokanal.. a stahuje si potak na gitare a pekne sa to cisti.. pocit pri hre je super, mam dojem ze hram cez celolampu, nemam tam ziadne vyhrady ani zvukove ani pocitove..

netusim ako by sa to chovalo v kombinacii s inym koncakom/boxom, ale toto sme vcelku vychytali.. tento tyzden budeme mat live video zo studia, cize dve stopy gitar, je to tam pekne pocut jak to hra tak potom to sem zavesim..

ma to pekny plny konkretny zvuk, aj v kapele s dvoma gitarami sa to presadi dobre.. dokonca ani nevadi ze hrame obaja cez cca to iste, pretoze uz len rozdiel v gitaristovi, prejave a gitare spravi dostatok a az teraz mam konecne dojem ze mame ako kapela svoj zvuk po par rokoch :)

jasne ze clovek trochu laboruje s tym ako to nakrutit, ale osvedcilo sa nam, ze menej gainu a basov na tom preampe, (normlane ze basy na 0 a gain asi na 9tej hodine max) stredy obaja ze na 2hej hodine, vysky na 12tu.. a potom tu plnost zvuku dohaname s resonance/presence na tom marshalle.. a fakt ze cool.. uvidime ako sa to osvedci nazivo, ale uz len fakt ze dokazem odohrat s tym koncert kebyze sa mi dojebe amp je nanezaplatenie :)

Brano sak ked budes niekedy v BA ozvi sa .. skusame utorky/stvrtky a dobehnes si to skusit..  Zdravíčko paci sa mi na tom ze gitary s nizsim vystupom na tom hraju este krajsie.. spevak ma michael kelly taky ten 500e les paul wannabe.. a jebe to jak blazen hora zvuku masivna cez poebany 2X12 orange  Bavím sa skvele

akurat by som to nepouzival ako distortion pedal, cize spredu ampu do guitar inputu na cistom kanali. tam to znie splostene a napicu..

« Posledná zmena: 02. September , 2015, 12:17:11 od kaolko » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 02. September , 2015, 12:20:00 »

AMTcko neboli rusaci? Ci to odkupili amici?

Dost pozeram po tych krabickach, vyzera to zaujimavo, ale zaujima ma pocit z hry na tom.

Nekupili to amici.  :)
Pocit je uplne normalny, nespoznas rozdiel medzi lampou a tymto. Samozrejme za podmienky, ze to mas v lampovom koncaku a normalnej bedni, lebo to dava feedback repro-ucho-ruka. Ale tie cabsim outy maju tiez celkom vydarene, je to celkom pouzitelne aj na nudzove hranie cez PA, ale uz samozrejme nemas ten pocit ozajstneho aparatu. Ja cabsim out pouzivam ako realtime monitor pri nahravani, kedze amp outom idem rovno do linky.
Kamos hral 5 min na M1 a povedal, ze to hra lepsie ako ozajstna JCM800. Karol tu tiez pisal, ze P2 hra lepsie ako 5150. Ja mam M1, B1 a R1 a som tiez max. spokojny.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 02. September , 2015, 12:24:41 »


akurat by som to nepouzival ako distortion pedal, cize spredu ampu do guitar inputu na cistom kanali. tam to znie splostene a napicu..


Ale na to zase maju ine produkty. Je to to iste, akurat je to stavane pred vstup a nie do returnu. A su tusim aj lacnejsie o kusok. Akurat je otazne, ci urobia ziadanu dobrotu aj z barsakej tranzistorovej lacnej hrce.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 02. September , 2015, 13:23:58 »


Heeej toto je fasa šikovný link.


odporucam toto http://amtelectronicsusa.com/productpagep2.html

hram teraz tak, ze AMT P2 do fx returnu 50w marshall s EL34 v konci.. a som maximalne spokojny.. viac nez ked som mal peavey 5150, mesu mark 4, mark 5, EVH 5150 III.. uplne ze super to je cele.. hlavne to ma ppci aj cisty zvuk.. cez velky reprak to hra vyborne rovnako ako cez 2X12.. ale to sa asi bavime o inom pouziti co? :)

ten AMT P2 stoji okolo 150e aby bolo jasne.. cize urcite nie jak digitech pedale ale stoji to za to.. skusal som ho aj cez cab simulaciu do Mixu a PAcka obycajneho a aj tam uz hral popici, vobec nebol horsi ako napriklad setup druheho chalana v tej skusobni co hral cez diezel einstein.. kde sme cenovo uplne inde uz :)

Mám AMT S1 a M1  a už tieto staršie verzie hrajú dobre. Ako preamp do lampového koncáka to dáva skreslenie blízke lampovému. Z pod ruky idú cca za pajdu. Mám chuť skúsiť aj tie novšie verie.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 02. September , 2015, 13:28:58 »

.. ma P1.. cize jednokanal..


Jaaj, takže tie s označením 2 niesú novšie verzie, ale dvojkanále...
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 02. September , 2015, 15:10:41 »

Mas uplne super prvy amp. Peavey Bandit ma OK cisty aj skresleny. Skor si dokup footswitch, ak nemas. Fajn vec, ze sa nestrati ani pri bicich. Ked budes chciet apgrejdovat nieco lepsie, tak si priprav +1000 EUR a kupis si to iste, co ma Satriani a hocijaky iny top gitarista.  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #20 kedy: 02. September , 2015, 18:45:55 »

Tiez si myslim, ze pedalom to nejak extra nevylepsis, skor naopak. Ten Digitech- death metal je oproti TransTube hrackarsky zvuk. Davnejsie som hral nejaku dobu na TransTube, nakrutil som vsetko, co mi bolo treba, gitara-kabel-kombo a hotovo. Hrali sme takto na Peavey Transtube dvaja gitaristi, vystacili sme s tym aj nahravat, zvladlo to aj metaaalek... Zdravíčko
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 23 otázok.