Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 15:41:29
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fokin pickups  (Prečítané 7711 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« kedy: 02. September , 2015, 14:58:38 »

Nakoľko nedávno skončil so motaním snímačov u nás dosť uznávaný Kevin Smith, mal by som pre miestnych gitarofilov alternatívu.

http://www.fokinpickups.ru/

Ide o custom handmade vinuté snímače z ruska s relatívne vtipným názvom :)
Dozvedel som sa o nich predčasom z sevenstring fóra. Nakoľko sa cena vrátane poštovného pohybuje na úrovni snímačov z druhej ruky, nemal som moc čo stratiť. A že som urobil dobre!

V prvom rade treba podotknúť že zatiaľ nemajú spustenú anglickú verziu stránky, avšak Ilya Fokin zvláda angličtinu na relatívne slušnej úrovni, takže komunikácia cez email je bezproblémová.

Musím vyzdvihnúť profesionalitu. V prvom maily som napísal že mám záujem o ten a ten snímač a spýtal som sa na bežné info. Následne mi prišla odpoveď že do akej gitary to ide, z akých driev je, čo od zvuku očakávam, aký output si predstavujem... Po zaslaní odpovede mi obratom odpísal že vzhľadom na moje požiadavky bude najrozumnejšie spraviť  snímač na mieru. A tak sa aj stalo. Výsledok? Posledný kúsok skladačky zvuku (ktorý som mal doteraz celé tie roky v hlave) je tam. Zdravíčko

Momentálne mám od nich dva bridge snímače, ale obávam sa že toto je len začiatok.  Beeee
Ak niekto vyskúša dáke singláče skôr než ja, tak dajte vedieť dojmy.


* fokin.jpg (191.32 KB, 778x584 - prehliadnuté 553 krát.)
« Posledná zmena: 02. September , 2015, 14:59:55 od pelko » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 17. December , 2015, 10:56:17 »

a teda čo si mu poslal ?? aký zvuk si chcel ?? a do akej gitary z akého dreva si to dal ??

nám to popíš čo si dostal a čo hráš :D

a tá stránka v azbuke ma zabila :D :D totáál :D

a tie ceny bazošové sú napr . 50-60€ ? za hambáker ?
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #2 kedy: 17. December , 2015, 15:08:36 »

Nazdar
Vopchal som to do totálneho lacáku squieru ktorý je tuším z agathisu Bavím sa skvele gitara mala ísť pôvodne na stenu, ale čuduj sa svetu - sedí mi jak zvukovo tak ergonomicky. Tonewood obhajcovia ma aj zožerú  Ja som čert..
Iljovi som cez mail vysvetlil čo mám za gitaru, vysvetlil mu že chcem snímač ktorý má stiahnuté výšky, popísal som mu všetky tie klišé veci ako separácia nôt, pevnosť, komprimovanosť, čo s tým plánujem hrať a pod... Ilja mi podľa mojich požiadaviek navrhol konkrétne riešenie s ktorým som súhlasil, doriešili sme vzhľad snímača a o pár dní bol na svete  Na zdravie!
Ak si dobre spomínam, tak som myslím platil 65€ za snímač vrátane pošty, čo je úplne bezkonkurenčné vzhľadom na kvalitu. Akceptuje aj klasický paypal, takže s platbou žiadny problém.

tu je dáka krátka ukážka čo som dávnejšie skúšal
https://soundcloud.com/oklep/framus-dragon-using-vsts
« Posledná zmena: 17. December , 2015, 15:18:06 od pelko » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 24 otázok.