Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 10:31:16
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey 5150 I + box ENGL E212 2x12 zapojenie  (Prečítané 3379 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mdfk
nováčik
*
Príspevkov: 53


« kedy: 11. September , 2015, 21:54:59 »

Ahoj. Tak by som sa Vás chcel spýtať či by ste nevedeli aké by som mal možnosti zapojenia. 
Zosík mám hlavu Peavey 5150 I 120 W 
Bedňu 2x12 Engl E212VHB
 
Zosík má možnosti prepnutia na 4 - 8 - 16 Ohmov 
Box má zozadu dva inputy a prepínač..a vtom mám trochu guláš   
Dá sa prepínať na mono a na stereo pričom je písané 
 impedancia pre mono 1x 8 Ohms 
 impedancia pre stereo 2x 16 Ohms ( Mám chápať ako 32 Ohmov?) 
Nominal load : 
Pre mono 120 W 
Pre stereo 2x 60 W 
Takisto nechápem tým vstupom na boxe "THRU"  "UP" a "INPUT" "DOWN" 
Prikladám obrázok : http://www.bax-shop.fr/media/catalog/product/E/N/ENGL_E212VB_PRO_Slanted_2x12_120W_vintage_inputs.jpg   
 
Zosík má dva outputy pre repráky, predpokladám že je jedno ktorý použijem..alebo pre stereo je nutné použiť oba výstupy na zosiku a oba vstupy na bedni? Pýtam sa lebo vtom mám dosť hokej a chcel by som vedeť ako využť rôzne možnosti + by som nerád dačo dobabral dlhodobo zlým zapojením a nastavením. Ďakujem
« Posledná zmena: 15. September , 2015, 14:31:57 od mdfk » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 12. September , 2015, 05:32:05 »

Och moj Boze...

Nastav si na zosiku 8 Ohm a daj to do Mono 1x8Ohm. A samozrejme ten prepinac do polohy MONO.

2x16 znamena, ak by si mal napr. stereo koncak, tak jeden 16ohm vystup na koncaku das do jednej dierky a druhy 16Ohm vystup na koncaku na do druhej dierky. :)

btw, kolko mas rokov?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 12. September , 2015, 05:32:37 od Branko » Zaznamenané

mdfk
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #2 kedy: 12. September , 2015, 09:00:13 »

Dík za odpoveď  Žmurk Každý učený z neba nepadol vieš a mal som zato že od toho tu je fórum. Ak niečo neviem alebo sa o niečo zaujímam, spýtam sa a nehanbím sa zato. Proste toto je premna niečo nové čo som napr u komba nikdy nejako riešit nemusel. Proste som mal zato že mám viacero možností využitia a zapojenia zosilovača k boxu, tak som chcel vedet aké. Takže nakonec zrejme iba jeno a môžem vklude spávať pretože som to náhodne zapojil dobre. Tak sa ospravedlnujem teda za vyložene hlúpu otázku ale som aspoń rád že som pobavil a ešte sa mi aj dostalo odpovede. Rokov? Dosť nato aby som sa nehanbil na niečo spýtať  Popiskujem si
Ďakujem  :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 13. September , 2015, 16:01:45 »

gratulujem vsetky odpovede su spravne  Bavím sa skvele ...
zakladny postup:

-precitam navod (tam je to)
-pozriem forum, ci sa tu niekde nerozoberalo zapajanie bedne
-opytam sa ako to mam zapojit

inak tie ohmy funguju ako zlomok.. cize ked mas jednu bednu 16 ohmovu.. tak to zapojis do len laveho vystupu napriklad na tom zosiku kde mas nastavenych 16 ohm. Ak mas dve 16 ohmove bedne (napriklad orange) tak je to 1/16 + 1/16 ohmov.. cize na zosiku musis nastavit 8 ohm pre dve 16 ohmove bedne.. ak mas bedne 8ohmove (mesa napriklad) .. a su dve.. tak je to 1/8 +1/8 cize 1/4 a teda 4 ohmy..

 Zdravíčko

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 13. September , 2015, 16:02:59 »

inak ak si dobre pamatam 5150 nie je stereo zosik.. to by museli byt v nom dva oddelenie koncaky nie? toto je klasicky mono koncak kde ked zapojim dve bedne tak ten load navyse to rozhodi na polovicny vykon cca..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 13. September , 2015, 18:08:12 »

ano, stereo musi mat dva koncaky, 5150 to nema. z komercnych zosikov je stereo hlava len Diezel VH4s.

zosilovace maju viac vystupov kvoli moznosti pripojit viac boxov, ved kto by nechcel mat za sebou fullstack :)
« Posledná zmena: 13. September , 2015, 18:44:49 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 15. September , 2015, 09:54:47 »

a co tie napisy trhru / up / down ... co som sa na ne pytal ? lebo fakt neviem...
« Posledná zmena: 15. September , 2015, 19:23:12 od rastis » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 15. September , 2015, 13:31:33 »

Prilejem aj ja benzin...ruky mam zababrane od Marshallov uz 25 rockov a niekedy mam okno, ked idem zapajat full stack ako to nepoj..bat.
...
Robko, poradim ti a jednoducho si to zapamatas - Ak zapajas dva boxy do jednej hlavy, tak z oboch boxov zvol moznost 16Ohm (lebo tipnem, ze pouzivas Marshall boxy a tie maju v MONO moznosti zapojenia bud 4 alebo 16Ohm a v STEREO je to po 8 Ohm - ked si dobre pamatam) a oba kable pichni do oboch vystupov na hlave a hlavu nastav na 8Ohm. :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 15. September , 2015, 13:35:20 »

a co tie napisy trhru / up / down ... co som sa na ne pytal ? lebo fakt neviem...
http://www.engl-amps.com/cms/uploads/tx_ddfproducts/412-OM_24.pdf

Na!
« Posledná zmena: 15. September , 2015, 19:23:58 od rastis » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 15. September , 2015, 14:11:09 »

Rasťo sa pýtal na "UP" a "DOWN" a to tam nie je, len sa domnievam, že niektorá bedňa nie je delená na pravú a ľavú polovicu, ale hornú a dolnú. Ale som takú ešte nevidel...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 15. September , 2015, 15:10:34 »

...
Bedňu 2x12 Engl E212VHB
...
Takisto nechápem tým vstupom na boxe "THRU"  "UP" a "INPUT" "DOWN"  
Prikladám obrázok : http://www.bax-shop.fr/media/catalog/product/E/N/ENGL_E212VB_PRO_Slanted_2x12_120W_vintage_inputs.jpg  
...

Spominas, ze mas bednu Engl E212VHB, no ale ked pozeram obrazky VHBcky, tak nic take ako UP a DOWN tam nie je.

Obrazok, ktory prikladas je E212VB, cize VERTIKALNA bedna, dva repraky nad sebou a to znamena, ze horny/dolny reprak. A pravdepodobne bude mat jeden reprak 16Ohm.

CIZE - ak chces pouzivat JEDEN reprak, napr. dolny, tak prepnes na STEREO a das to len do jedneho vstupu na boxe - tam kde je down. A na hlave nastavis 16Ohm.

Ak chces pouzivat dva repraky naraz, tak das MONO, pichnes kabel do INPUT a na hlave nastavis 8Ohm.
Ak chces pouzivat stereo oba repraky, tak das STEREO, piches dva kable do oboch vstupov na boxe a do dvoch "koncakov", na ktorych nastavis po 16Ohm.

 Na zdravie!
« Posledná zmena: 15. September , 2015, 15:12:14 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 15. September , 2015, 15:16:04 »

A ak raz budes mat dva boxy, ktore budu mat po 8Ohm, tak na hlave nastavis 4Ohm, z hlavy pojdes do jedneho 8Ohm boxu a cez THRU prepojis druhy 8Ohmovy box.  Zdravíčko

Ja pouzivam Orange box, ktory ma 16Ohm. Na hlave nastavim 8Ohm, z hlavy idem do Orange (16Ohm) a z Orange prepajam dalsiu 16Ohm bednu - pretoze mam na hlave len jeden vystup.
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #12 kedy: 15. September , 2015, 15:56:02 »

Rasťo sa pýtal na "UP" a "DOWN" a to tam nie je, len sa domnievam, že niektorá bedňa nie je delená na pravú a ľavú polovicu, ale hornú a dolnú. Ale som takú ešte nevidel...
Mesa Roadking bedna to tak ma.
Zaznamenané
mdfk
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #13 kedy: 15. September , 2015, 17:38:37 »

Spominas, ze mas bednu Engl E212VHB, no ale ked pozeram obrazky VHBcky, tak nic take ako UP a DOWN tam nie je.

Obrazok, ktory prikladas je E212VB, cize VERTIKALNA bedna, dva repraky nad sebou a to znamena, ze horny/dolny reprak. A pravdepodobne bude mat jeden reprak 16Ohm.


Máš pravdu, tým obrázkom som to domrvil a doplietol nielen seba, lebo box nemám doma ale v skúšobni mimo mesta a neskontroloval som to fyzicky.
Koncák mám na 5150 teda len jeden s dvoma výstupmi. Takže mi je už moje zapojenie viacmenej jasné. Ďakujem za odpovede a rady...
« Posledná zmena: 15. September , 2015, 19:24:44 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 15. September , 2015, 19:26:42 »

... Ďakujem za odpovede a rady...

od toho sme tu. Branko Ti v PM posle cislo na mobil, mozes mu kedykolvej o polnoci zavolat, hviezdy to maju rady  Ja som čert..

premazane. Katka prisla o vacsinu prispevkov, co mala na fore, ale ona to urcite zase dozenie  :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.