Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 14:04:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BOSS GP-10  (Prečítané 1354 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 14. September , 2015, 23:35:45 »

Mám doma tento šikovný multiefekt od BOSS na použitie s GK snímačom, tak sa celkom vytešujem z rôznych zvukov, ktoré sa normálne nedajú z elektriky dostať. :)

Viac o GP-10:


http://www.bossus.com/products/gp-10/
http://www.roland.sk/product.php?st=4&od=1&id=3350

Nový GP-10 k vám prináša množstvo úžasných zvukov a ladení, všetko v jednom kompaktnom zariadení, ktoré sa ľahko používa a nestojí celý majetok. Ak už máte na gitare nainštalovaný GK snímač, s GP-10 môžete hrať na všetky typy klasických akustických a elektrických gitár, basgitár a dokonca aj analógových syntetizátorov (napr. legendárny Roland GR-300). A to nie je koniec. Máte hneď poruke rôzne ladenia, napr. populárne otvorené ladenia, 12-strunovú gitary a podladenia. Všestranný GP-10 zároveň funguje aj ako pokročilý multi-efektový procesor, ktorý môžete používať s modelovanými zvukmi aj s pôvodným zvukom vašej gitary – máte na výber celú paletu COSM zosilňovačov a efektov do štúdia aj na pódium. USB konektivita umožňuje zaznamenať zvuk GP-10 priamo do vášho DAW programu. A dokonca... s funkciou guitar-to-MIDI môžete hrať zvuky softwarových syntetizátorov vášho počítača priamo na vašej gitare!



• Okamžitý prístup k podladeniam, otvoreným ladeniam, 12-strunovým ladeniam a vlastné nastavenia ladenia
• Modelovanie nástrojov prostredníctvom technológie COSM – zvuky elektrických, akustických a basových gitár, plus sitar, banjo, bezpražcová gitara a ďalšie
• Gitarový syntetizátor umožňuje hrať v reálnom čase zvuky analógových gitarových syntetizátorov
• Vytvorte úplne nové zvuky zmiešaním modelovaných a reálnych zvukov
• COSM zosilňovače a multiefekty z GT-100
• 13-pin vstup pre gitary vybavené snímačom GK-3 alebo iným kompatibilným snímačom
• Štandardný ¼“ vstup pre gitaru umožňuje využívanie zosilňovačov a efektov s ľubovoľnou gitarou
• USB Audio/MIDI prevodník umožňuje multi-kanálové nahrávanie zvuku (vrátane výstupov jednotlivých strún) a guitar-to-MIDI konverziu s GK snímačom
• BOSS TONE STUDIO editačný/archivačný program pre Mac/Windows a ďalšie Patche dostupné na portáli bosstonecentral.com
• dostupný so snímačom GK-3 aj samostatne
• hrajte na GP-10 a ďalšie GK zariadenie s využitím paralelného kábla GKP-2 (doplnkové príslušenstvo)
« Posledná zmena: 14. September , 2015, 23:37:10 od Pitu » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 14. September , 2015, 23:36:16 »

Tu som sa trochu pohral so zvukom nylonky, môžete posúdiť, ako je to použiteľné na live hrania, ale kľudne aj na štúdiové využitie. Hrané na mojej elektrickej Framus gitare:


nylonka na elektrike
https://soundcloud.com/peterluha/sets/boss-gp-10-sounds
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #2 kedy: 15. September , 2015, 06:59:46 »

na live bych to klidne pouzil, na zjednodusene doplneni zvukove palety, do studia bych si to velmi rozmyslel Žmurk
Nektere tony jsou sice v klidu, ale u jinych to uz tak v pohode neni. To znamena ze pri nahravani je nutne si davat hodne pozor na techniku, coz je dalsi starost navic pri tak uz narocne cinnosti.
Me treba tristni uroven nylonovych simulaci (vcetne nejdrazsich! reseni) "prinutila" si koupit levnou nylonku :)
I tenhle strep (jak to nazval jeden mily american pri komentari o-port testiku) je ve vysledku NESROVNATELNE lepsi nez jakkakoli simulace.
ale na live jasne, kdo by se chtel tahat s deseti kytarama :)
http://bzmedia.cz/fan/zu/zurivyharyporter/gallery/profile.default/690858.jpg
« Posledná zmena: 15. September , 2015, 07:02:21 od hyenik » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 15. September , 2015, 09:13:56 »

Tu som sa trochu pohral so zvukom nylonky, môžete posúdiť, ako je to použiteľné na live hrania, ale kľudne aj na štúdiové využitie. Hrané na mojej elektrickej Framus gitare:


nylonka na elektrike
https://soundcloud.com/peterluha/sets/boss-gp-10-sounds


ja tam pocujem ten strasne neautenticky solid body sustain. to mi hned udre do usi pri akejkolvek simulacii akustickej gitary hranej na nastroji s plnym telom. ci zda sa mi to len ?
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #4 kedy: 15. September , 2015, 12:08:52 »

Hyenik: Ani Variax sa ti neosvedcil?
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #5 kedy: 15. September , 2015, 13:02:46 »

Hyenik: Ani Variax sa ti neosvedcil?

nylonky byly jenom na akuvariaxech.
Navic ani normalni akustiky nejsou zadna hitparada, zvlast kdyz pritlacis, tak to zacne byt vylozene hnusne drátěné.
na hodne jemne drnkani budiz.
A pritom by stacila uplna drobnost - moznost blendovat simulaci se suchym signalem z pieza, to by slo okamzite o tri tridy nahoru. ZADNA akusimulace totiz nefunguje pri 100% wet.
Psal jsem to do Lejna uz nekolikrat, a pritom JTV uz umoznuje blend simulace a elmag snimacu, ale serou na to :)
Zrejme by pak vyslo najevo, ze ty jejich promo kecy jsou prilis nadnesene.... a navic variax je ted na x-te vedlejsi koleji.
« Posledná zmena: 15. September , 2015, 13:06:14 od hyenik » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 15. September , 2015, 13:08:34 »

ja tam pocujem ten strasne neautenticky solid body sustain. to mi hned udre do usi pri akejkolvek simulacii akustickej gitary hranej na nastroji s plnym telom. ci zda sa mi to len ?

Ide o to, že simulácia nylonky sa mi vždy predtým zdala na plnohodnotné hranie nepoužiteľná. Ešte tak zabrnkať pár pomalých tónov, mal som ju aj na VG-88.  Ale teraz je z toho aspoň pre mňa na live použiteľný samostatný nástroj so zaujímavým zvukom veľmi pripomínajúcim nylonku a pocit z nej. Kľudne to využijem aj pri nahrávaní, ako svojský nástroj.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.