Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 19:57:48
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prevodný transformátor 100V  (Prečítané 3694 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 16. September , 2015, 13:59:19 »

O tom som počul, avšak zdroj informácie sa mi nejavil úplne seriózny. Pozrel som sa do manuálu a najhrubší drôt na výstupáku má iba 0,375 mm, čo nie je veľa.
ale znese to  Bavím sa skvele

dokonca som postvil amp s GU50kymi + vystupak z MONO50ky a to spätnoväzobne vinutie tlacilo 110W na 8 omov  Žmurk
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 16. September , 2015, 14:13:04 »

Za tým účelom je potrebný tónový generátor,  nf milivoltmeter (ja BM 310) a striedavý ampérmeter (ja UT 60A). Impedancia je potom Z=U/I.

  facepalm amen ,komlikovanejsie to uz asi ani nejde  Bavím sa skvele trieda presnosti ,col sem col tam a potom ti vychadzaju hausnumera.
Ja to meram RLC metrom  Bavím sa skvele
Bum, výsledok okamzite, okrem toho si zmeram aj indukcnosti.
Este sa mi pri merani RLCmetrom nestalo ,ze by mi nieco nesedelo.
Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #17 kedy: 16. September , 2015, 15:58:17 »

Tebe sa smeje, keď máš na čo si spomenieš. Tých meraní moc nerobím, takže sa musím uskromniť.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 16. September , 2015, 19:23:49 »

...drôt na výstupáku má iba 0,375 mm, čo nie je veľa.
Sú 3 paralelne, veľa monopäťdesiatok som tak prerobil, ani jedna nevyhorela.

A ešte som vymenil kondík na pridanie výšok zo 100 pF na 470. Väčšinou na jednom vstupe, nad gombíky som napísal "Andrej sound" a nad gombíky neprerobeného som napísal "Tesla sound".  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #19 kedy: 17. September , 2015, 05:14:25 »

Ďakujem, keď si spomenul korektory, chystám sa vymeniť kondenzátory. Nebola by iná alternatíva osadenia s priebehmi lepšími pre nástroje? Predsa len to bol zos skôr na hlásne účely.
« Posledná zmena: 17. September , 2015, 05:30:58 od Xeon_SK » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 17. September , 2015, 06:20:36 »

Nebola by iná alternatíva osadenia s priebehmi lepšími pre nástroje?
Skús začať tým jedným kondíkom, alebo prerob ten preamp podľa nejakého overeného gitarového ampu.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #21 kedy: 17. September , 2015, 09:00:09 »

Tebe sa smeje, keď máš na čo si spomenieš. Tých meraní moc nerobím, takže sa musím uskromniť.
... praveze nemam , ale nebudem merat jednoduche zavislosti koplikovane.

Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #22 kedy: 17. September , 2015, 09:49:46 »

Pokiaľ sa týka korektora, skúsim či by to niekto nesimuloval v PC, prípadne to spočítam (nie je to zložité). Pre nástroje by som bol rád, keby "stred" bol nižšie asi na 500Hz, aby pridanie výšok bolo viac počuteľné. Prerábať na Marešál alebo Fender by som to zatiaľ nechcel, iba ak by bol na Svete plošný spoj rovnakých rozmerov.
Dobre to má asi Dynacord Eminent. Možno tam použijem osadenie z Regentu 15. To je taký žobrák 2xEL84 v bedni s reproduktorom, pokiaľ sa pamätám, mal lepšie korekcie ako Mono 50.

Kto sa tejto problematike venuje viac, je na to k dispozíci fasácky program. Sú tam predvolené všetky typy potrebných korektorov (Fender, Vox, Marshall...) a 4. ouško je náš skúmaný Bax & All.
Program dokáže, pre dané hodnoty súčiastok nakresliť priebehy v závislosti od polohy potenciometrov. Takto je možné porovnať priebehy pre mono 50 s inými. Takže pre nástroje bude asi vhodnejšie osadenie zo zosilňovača Ampeg B-25, kde je aj tých osvedčených 470 pF.  :)

http://uloz.to/x3bVyPbB/tone-stack-calculator-setup-exe
« Posledná zmena: 21. September , 2015, 09:08:35 od Xeon_SK » Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 23 otázok.