Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 13:07:15
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výber reproduktora  (Prečítané 11962 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« kedy: 30. September , 2015, 21:54:57 »

Nazdar, potreboval by som vybrať vhodný basový reproduktor do BR boxu s objemom 50 l.

Dávnejšie som vyrobil ozvučnicu, rozmermi kópiu komba Regent 50-B. Sekciu pre zosilňovač som neoddelil. Myslel som si, že ten reproduktor RFT zoženiem ako nič, ale realita bola iná. Momentálne tam mám núdzovo reproduktor Orion LB 1231 priemeru 300 mm.
Potrebujem to na domáce hranie, na normálnu 4 strunovú basovú gitaru. Reproduktor by som chcel skôr lacnejší a dostupný na Slovensku.
« Posledná zmena: 01. Október , 2015, 14:14:35 od Xeon_SK » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1 kedy: 01. Október , 2015, 08:49:19 »

No a ked to potrebujes na domace hranie ,si kladiem otazku, ci ten Orion ti nestaci ?
Lebo je spusta basovych reprakov, len ty si dal dost protichodne specifikaci.
Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #2 kedy: 01. Október , 2015, 14:13:39 »

Nuž ten Orion je HiFi reproduktor s textilným závesom. Je pomerne málo citlivý. Hrá síce dosť hlboko, ale končí asi na 1 kHz. Ten zvuk má mnohé nedostatky.
Naše špecifikácie nie sú zámerne príliš konkrétne. Vyberať môžeme z celého spektra meničov od priemeru 300 do 380 mm. Ide o to, aby to zahralo dajme tomu tón A s rozumným poklesom.

Števino, ten reproduktor môže byť vhodný aj nie. Potrebovali by sme jeho elektromechanické vlastnosti. Keby si býval niekde v dosahu Dúbravky, tak sa prídem pozrieť.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 01. Október , 2015, 15:04:43 »

ako nechcem, aby to vyznelo zle, ale kto Ti poskytne ake elektromechanicke specifikacie, kto Ti zaruci vhodnost / nevhodnost, hlavne ak hladas nejaky lacak ?

potom formuluj inzerat tak, ze kto v Dubravke ma basovy reprak, ktory moze pustit za maly peniaz, ked sa na neho dojdem najrpv pozriet ...  Žmurk alebo este presnejsie - hlasam basovy reprak za odvoz, znacka Dubravka a okolie  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #4 kedy: 01. Október , 2015, 15:35:36 »

Môj zámer je kúpiť nový reproduktor. Dajme tomu do 100 Eur. Nové reproduktory majú spravidla uvedené EM vlastnosti-pozri Dexon, BS acoustic a pod. Takže v tomto kontexte je Tvoj príspevok Rastis...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 01. Október , 2015, 16:01:43 »

Môj zámer je kúpiť nový reproduktor. Dajme tomu do 100 Eur. Nové reproduktory majú spravidla uvedené EM vlastnosti-pozri Dexon, BS acoustic a pod. Takže v tomto kontexte je Tvoj príspevok Rastis...


prepac, nejak som mal pocit, ze to je inzerat - "kupim ... ... "

potrebujes poradit, chapem, moja chyba  No hanbím sa..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 01. Október , 2015, 16:02:34 »

ahoj ja mam 12  palcový basový reproduktor s komba Carlsbro bass , made in uk , velky magnet ma to 80W , velmi hlasny a citlivý dam za 40 aj s dobierkou

ty si ma poplietol, ked tu hned z toho robis kseft  Ja som čert..
Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #7 kedy: 01. Október , 2015, 18:05:44 »

Tak chlapci, že by sme to nedali? Čo poviete na tento?

http://www.bsacoustic.sk/hlbokotonove-repro-profi/pa124/

Števino, mohol si prezradiť, kde bývaš, možno by to stálo za cestu a zmeral by som mu T-S ká.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #8 kedy: 01. Október , 2015, 19:36:30 »

z dubravky do velkeho krtisa to mas co by si len kamenom dohodil  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 02. Október , 2015, 06:55:09 »

lebo fakt pri trandakochj je vždy lepšie ked ma repro o hodný klus vačší víkon aby to stíhalo aj špičky a basu s silnejším vystupom

To pri lampach plati dvojnasobne. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 02. Október , 2015, 06:59:39 »

Tak chlapci, že by sme to nedali? Čo poviete na tento?

http://www.bsacoustic.sk/hlbokotonove-repro-profi/pa124/

Števino, mohol si prezradiť, kde bývaš, možno by to stálo za cestu a zmeral by som mu T-S ká.
pekny ,no co ked sa ti nebusde pacit, vratis ho ?  Bavím sa skvele

Podla mna treba kupovat uchom overeny typy reprakov a nie len tak na slepo.

Za cca 40-50€ sa daju zohnat 12ky co sa osadzali do Marshall VBC412 bedne. neni lepsie ist touto cestou ?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #11 kedy: 02. Október , 2015, 07:01:22 »

To pri lampach plati dvojnasobne. :)
ale iba v tvojom pripade  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #12 kedy: 02. Október , 2015, 07:10:08 »

Tak trochu som predpokladal, že práve herné skúsenosti našich členov pomôžu pri výbere.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #13 kedy: 02. Október , 2015, 07:30:57 »

Tak trochu som predpokladal, že práve herné skúsenosti našich členov pomôžu pri výbere.
Ale je malo basakov ,ktory maju sajn co v akej bedni je osadene a keby to aj vedeli ,tak je mala pravdepodobnost , ze ten typ repra kupis , lebo väcsinou su to zakazkove typy ,kere sa nedaju kupit a co sa tyka 12" ,tak to je este horsie, lebo väcsinou sa na basu pozivaju 15" a 10" lepraky.

mozem vyguglit mnou overene typ ,kere sa mne pacia, len ci to nebudem robit zbytocne ?



Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #14 kedy: 02. Október , 2015, 07:49:40 »

To chápem. Výber reproduktora do basreflexu musí začať ´číslami´ a potom aj nejakým charakterom zvuku.  Za tých 50 rokov, čo som hral som stretol hodne ľudí s hodne názormi na techniku. Dosť často v tejto sfére kolujú názory s pomerne voľnou väzbou na realitu.
Tých 300 mm tiež nie je podľa môjho gusta. Keby sa našiel vhodný reproduktor 390 mm, tak kľudne urobím väčšiu debnu.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 24 otázok.