nevim jestli je to presne ono, ale na sedmicce mi to pri vymene snimacu Macho na zkousku zapojil s odporama pri rozepnuti.
u kobylky jsem to nechal, nebylo to tak ostre a tenke, u krku to bylo jedno, tam jsem to zrusil.
+/- to iste. akurat podla nas (schvalne v mnoznom cisle lebo sme sa na tom s jjaannkkoo-m zhodli) je to lepsie cez kondik+odpor, lebo z druhej cievky sa odfiltruju vysky a hodnotou odporu vies doladit mnozstvo toho "bass boost"-u. je pravda, ze cim viac ho bolo tym mensi rozdiel bol medzi full HB a rozopnutym a v pripade krkoveho snimaca sa ten rozdiel naozaj stracal. ja osobne som preferoval iba trochu, tak aby bolo jasne pocut, ze je to rozopnuty snimac, ale aby to zaroven nebol ani tenky telefon ako pri samostatnej cievke.
Zaujimave. "Spravna" hodnota kondiku inak zavisi od indukcie tej cievky, takze by stalo za experiment skusit viac hodnot. Inak s brumom je to ako? Je to trochu tichsie ako klasicke rozpojenie, ci rovnake?
teoreticky by malo dojst k nejakemu ciastocnemu hum canceling efektu. ale na toto bude mat vplyv viacero faktorov - mnozstvo bleedu z druhej cievky, niektori vyrobcovia, ktori to pouzivaju, pisu preistotu len o hum canceling efekte v priapde pouzitia dvoch snimacov, co sa da docielit spravnym zapojenim aj bez tohto partial coil tapu, tam tiez zalezi na tom ako rovnako silne su krkovy/kobylkovy snimac.. tolko teoria. realne, "ziaden" rozdiel - coil tap vs partail coil tap. urcite netreba cakat zazraky typu noiseless single coil alebo pod. nemam to podchytene nejakym exaktnym meranim, len hlupo sedliacky od ucha - na cleane nemam problem s brumom pri rozopnutych snimacoch (nastastie ziadne rusice v okoli) a na higaine to brumi rovnako a je uplne jedno ci trosku viac alebo menej - cize tolko moja exaktna metodika k tomu
a ano s hodnotami aj kondikov aj odporov sa treba pohrat a vyladit podla svojich snimacov a vkusu. bezne pouzivane hodnoty nam prisli ako najschodnejsia cesta na rychly test.