Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Jún , 2024, 12:17:43
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Racius Dual Recti  (Prečítané 4723 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« kedy: 21. Január , 2010, 19:06:25 »

Predstavujem vám môj zosik, na ktorom doma hrávam. Všetky jeho prvky pochádzajú zo zapojenia Mesa Dual Recti 3ch.
Obsahuje Clean channel a Overdrive channel – prepínanie na paneli, optionálne cez FS. Cez FS sa taktiež dá zapnúť Solo mode, čo je vlastne druhý Master pre Overdrive channel.
Clean channel je zapojený americky – korekcie za V1, výstup z preampu je odoberaný z anódy. Mód Clean/Push sa tu na rozdiel od originálu nenachádza.
Overdrive channel – britské zapojenie – korekcie za skreslením, výstup z katódového sledovača. Kanál je spravený podla CH2 na orig.
Vzájomne zapojenie RC členov v okolí točítka Presence sa mení prepínačom Raw/Vintage. Mód Modern som sa rozhodol vynechať.
V preampe sa nachádzajú 4x ECC83, v konci 2x EL34. Ako featuru na upútanie pozornosti som zakomponoval blikátko EM81, ktoré sa riadi signálom z fázového invertora (výstup každého kanálu má inú uroveň).
Sieťové aj výstupné trafo pochádza z Music70. Vezbové kondenzátory zväčša polypropylénové WIMA (MKP10).

Zvuk – ako to povedať. Asi neprekvapí, ale ani nesklame. Dáva žiadanú elektrónkovú dynamiku, teplosť tónu, reakciu na hru a čo ma teší v Overdrive channeli je vynikajúca čitateľnosť tónu aj pri vysokom gaine.
Najväčšiu variabilitu zvukov poskytuje prepínanie Raw/Vintage, názov Raw = Surový to vynikajúco vystihuje, zvuk je menej výrazný, až otupenejší. Najzaujímavejšie je to pri móde Vintage, zvuk je dravejší, výraznejší, pri vytočení Presence doprava už  začína byť veľmi zrnitý, so silným snímačom (ako je môj SH4) je to priam silne REZAVÝ zvuk = môj najoblubenejší.

Pozval som si na návštevu kamaráta Karola, ktorý je narozdiel odo mňa vynikajúci mladý gitarista a dačo sme nahrali.
Zosik bol zapojený v bedni 1x12 s Celestion G12T. O mikrofóne nebudem klamať, nahral som to nejakou tescovinou za 78 dobových korún (  Je mi do plaču )
Mikrofón ubral basy a hutnosť, možno sme ho občas náhodou aj prebudili... hold ale, moje úplne prvé nahrávanie.
Zosik je vlastne tiež moja úplne prvá práca, ktorú sa už nehambím prezentovať zvukovo aj vizuálne na internete.

Videjko so sostrihanými ukážkami:




Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #1 kedy: 21. Január , 2010, 19:17:26 »

perfektne, klobuk dole pred Tvojou sikovnostou (gitara, ampik... ... ). ten skresleny zneje z toho videa smiesne tenucko, ale ktovie ako to hra naozaj. vsak kasli na Tesco mikrofon a vyrob si nejaky sam, co sa budes ondzit :)
Zaznamenané
murkom
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


« Odpoveď #2 kedy: 21. Január , 2010, 19:39:27 »

Obdivujem sikovnych ludi...  Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 21. Január , 2010, 19:57:49 »

pekne, pekne  Na zdravie!
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #4 kedy: 21. Január , 2010, 20:06:12 »

v pohode :D hod fotku aj z predu .. nema nejake divne rozmery ta bedna?
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #5 kedy: 21. Január , 2010, 20:09:17 »

hoho, podla mna super ! Tym Kotzenom si ma dostal kamo Si píš!!!
(inak sa mi paci, ako sa tu u nas dostal RIchie do povedomia po tom koncerte. Niekolko rokov dozadu po nom ani pes nestekol u nas)  Na zdravie!
« Posledná zmena: 21. Január , 2010, 20:10:12 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #6 kedy: 21. Január , 2010, 21:01:54 »

krutee :)  Na zdravie! mohol by si pridat viac fotiek
« Posledná zmena: 21. Január , 2010, 21:05:15 od Sammko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 21. Január , 2010, 23:03:43 »

pekne to vyzera  :) chvalim Na zdravie!
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #8 kedy: 21. Január , 2010, 23:26:47 »

fakt to chce lepší mikrák, ale clean paráda
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #9 kedy: 22. Január , 2010, 15:33:29 »

...si chlapík.....  Zdravíčko
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #10 kedy: 22. Január , 2010, 15:45:37 »

podla mna celkom bomba. domorobo, super dizajn, nazivo to moze zniet fakt dobre. klobuk dole.  Zdravíčko
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #11 kedy: 22. Január , 2010, 16:24:35 »

Dobre to hrá.  Na zdravie!
Zaznamenané
ragr
nováčik
*
Príspevkov: 52



« Odpoveď #12 kedy: 23. Január , 2010, 12:08:52 »

Pripajam sa clean znie dost dobre :) a skresleny znie mozno na zivo na nejakej velkej bedni s poriadne vytočenou hlasitostou tiez viac nez dobre :)
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #13 kedy: 23. Január , 2010, 12:31:37 »

Pripajam sa clean znie dost dobre :) a skresleny znie mozno na zivo na nejakej velkej bedni s poriadne vytočenou hlasitostou tiez viac nez dobre :)

ten skresleny zvuk moze byt taky tenky kvoli sposobu natacania. moje videa z koncertov tiez nezachytavaju tie gule. a pritom tam sa mi aj vlasy trasu ked basak buchne do strun. treba to poriadne nasnimat a je to uplne inde. preto aj tie youtube ukazky hi gain ampov v zasade o nicom nehovoria.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #14 kedy: 24. Január , 2010, 10:13:30 »

Chlape.... normane popici radio  Fuuha zíram
Tie skreslene kanale mi sice nic nehovorili ,ale tie prve dva s tym tele ,tak fakt supa.
Jak je to spravene ? na plosaku ,alebo dratak ? Relatiek tam asi tiez je pozehnane ,co ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.22 sekund, 22 otázok.