Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. September , 2024, 00:34:47
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: odposluch gitary na skusobni  (Prečítané 8096 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 21. Apríl , 2011, 23:07:54 »

tiez som to odtial kupoval..taku expresnu dodavku som este nezazil, kedze je typek z KE. cca 11:15 som odoslal objendavku, okolo 14:15 mi typek vola, ze bude mat cestu okolo mojej prace, tak ze sa takych 15-20min ho mam cakat..paradicka  :)

sevo, kto vravel o ludovych cenach? ale mam rad svoje usi a kedze mi piska v usiach permanentne uz par rokov, tak tych par piv kvoli stuplom ozeliem  :)

Sak ja som len tak komentoval cenu :)
Ale s tym pivom, neviem, ja si to radsej prepocitam na jedlo Bavím sa skvele
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
yeah
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 21. Apríl , 2011, 23:43:20 »

Iggy podla mna vystihol podstatu v tom, ze urcite by som skusal v takom setupe na akom chcem hrat koncerty. Tj. mat nejake konecne riesenie, hrat v skusobni na sluchadla a na koncerte byt potom konfrontovany s proforma rieseniami ti konecnu spokojnost neprinesie.
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 22. Apríl , 2011, 00:02:57 »

Ja len ze odohrat hodinovy koncert v nejakom klube a hrat dve, tri hodiny na skuske zvacsa v malej miestnosti je dost rozdiel.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 22. Apríl , 2011, 00:15:51 »

Ja len ze odohrat hodinovy koncert v nejakom klube a hrat dve, tri hodiny na skuske zvacsa v malej miestnosti je dost rozdiel.
neviem ake kluby mate u vas, ale tu som este nebol na koncerte, ktory by trval kratsie ako tie 2-3 hodiny co spominas.
takisto netusim v akej miestnosti tu kto skusa, ale znovu mam take tusenie, ze kto je ochotny riesit sluchadlovy predzosik kvoli kapele, nebude hrat asi v nakom kumbale po susede upratovacke.

pokial niekto nema vyslovene zdravotne problemy, jak tu pise stvoroky, tak si myslim, ze okobercovanie, ovajcenie miestnosti a rozumne rozmiestnenie zdrojov zvuku po miestnosti, je dostatocne riesenie.

ako, sak nech si chalan kludne kupi sluchatka, predzosik aj kybel plny stuplov. a potom ked zisti, ze je to hovadina aspon bude v inzercii zabavna ponuka  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 22. Apríl , 2011, 00:33:07 »

neviem ake kluby mate u vas, ale tu som este nebol na koncerte, ktory by trval kratsie ako tie 2-3 hodiny co spominas.
takisto netusim v akej miestnosti tu kto skusa, ale znovu mam take tusenie, ze kto je ochotny riesit sluchadlovy predzosik kvoli kapele, nebude hrat asi v nakom kumbale po susede upratovacke.

pokial niekto nema vyslovene zdravotne problemy, jak tu pise stvoroky, tak si myslim, ze okobercovanie, ovajcenie miestnosti a rozumne rozmiestnenie zdrojov zvuku po miestnosti, je dostatocne riesenie.

ako, sak nech si chalan kludne kupi sluchatka, predzosik aj kybel plny stuplov. a potom ked zisti, ze je to hovadina aspon bude v inzercii zabavna ponuka  Bavím sa skvele

Hovoril som skor o samotnom hrani, dalsie kapely mi nevadia, ak je toho vela clovek moze vybehnut von na chvilu.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 22. Apríl , 2011, 00:43:54 »

Hovoril som skor o samotnom hrani, dalsie kapely mi nevadia, ak je toho vela clovek moze vybehnut von na chvilu.
a to sa predsa na skuske neda  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
yeah
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 22. Apríl , 2011, 01:24:18 »

Ja len ze odohrat hodinovy koncert v nejakom klube a hrat dve, tri hodiny na skuske zvacsa v malej miestnosti je dost rozdiel.
Asi nerozumiem uplne chlapcovi a jeho problemu... co ma spolocne to, ze chce pocut hlavne seba a druheho gitaristu s dlzkou hrania, napr. koncertu?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 22. Apríl , 2011, 05:13:08 »

ide hlavne o cinely tie vadia najviac,tie nezatlmis
ja chcem stiahnut zvuk z dvoch aparatov previest ho cez tuto masinu a namixovat si pomer v sluchadlach
chcem pocut hlavne seba + druheho gitaristu
Necitam celu temu, mozno uz bolo spomenute... Ale skus Plexisklo pred cinely na stojane, normalne 120 cm*70 cm, vyraba to aj MusicData v Cechach. My to mame, bubenik zato dal nejakych 50 € a fakt nepocut tie cinely az tak vyrazne.

Je to vidiet aj tu (bubenik z Chinaski):



Vidiet to dost slabo, ale medzi hlavami vlavo a vpredu, len sa treba lepsie zapozerat.

Pripadne si kup nejake kvalitne sluchadla a taktiez v Cechach (neviem presny nazov firmy, ale mozem zistit) Ti ich odleju presne podla Tvojho ucha za par €. Vyzera to presne ako drahe Ultimate Ears a budes sa pocut fajn.

Inak... v skusobni by som to velmi neriesil, tam je to skor otazka kompromisu... Radsej sa dajte tichsie, pripadne si nasituujte skuskobnu tak, aby ste jeden druheho poculi a zaroven nerusili.
« Posledná zmena: 22. Apríl , 2011, 05:16:35 od Branko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #23 kedy: 22. Apríl , 2011, 08:06:36 »

Ked spievas a das si stuple, pocujes sa pekne zvnutra hlavy (ako ked si rukou zapchas usi), je to praveze obrovska vyhoda...problem je skor u gitary, kde moze orezanie niektorych frekvencii dost vadit...osobne mam s vokalom aj gitarou odskusane vreckovky, vatu, stuple ku zbijacke a so vsetkym sa dalo v pohode fungovat...teraz mam hudobnicke stuple znacky Vater a nemozem sa stazovat...myslim, ze stuple budu najschodnejsim riesenim :)

mne to nesedi praveze vobec, tiez aj ked spievame tak vsetko je dunive a mam pocit ze ma skor bude bolet hlava z toho nahuhlavania ako z hluku :D
Zaznamenané

evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #24 kedy: 22. Apríl , 2011, 08:16:17 »

mne to nesedi praveze vobec, tiez aj ked spievame tak vsetko je dunive a mam pocit ze ma skor bude bolet hlava z toho nahuhlavania ako z hluku :D
Jasne, vzdy zalezi od cloveka samotneho, ale myslim, ze je to len o zvyku...Ked si vsimnes, vela spevakov si na narocnejsie pasaze zapchava rukou jedno ucho, prave kvoli tomu, co som pisal...Najma pri zvuku nasich klubov to dost pomaha, ze clovek nemusi analyzovat tu zvukovu masu :)

Tie hudobnicke stuple tiez nezarucia dokonaly posluch, ale orezavaju menej, ja ich nosim aj ako posluchac na akcie...
Vydrzat by to malo v pohode, napr. tie Vater sa daju kludne umyvat vo vlaznej vode...
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 22. Apríl , 2011, 08:37:59 »

vojco, Machine head maju in-ear monitory a to kusok rozdiel, ako ked si ty das gitaru do sluchatka.

Tiez mam Etymotic ako stryrioci, umyvam to v mydlovej vode. Vysky su ok, akurat je akoby vsetko viacej smerove, takze treba aj lepsie rozmiestnit.
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 22. Apríl , 2011, 11:02:51 »

vojco, Machine head maju in-ear monitory a to kusok rozdiel, ako ked si ty das gitaru do sluchatka.
To som sa snazil aj ja povedat, ze ked tak koncepcne riesenie, lebo argumentovat tym, ze machine head maju sluchadla... no hej, maju...  :)
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #27 kedy: 22. Apríl , 2011, 11:35:31 »

diky chlopy uz som to objednal :) tešiim sa.. na skuskach som zatial nemal problem nejako extremne. .skorej na tych koncertoch uvidimmee ako sa ukazu tie štuple na festoch :) tiez mi piska v usiach podstate stale.. no pokoncertoch to je vacsinov horsie
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 22. Apríl , 2011, 13:58:46 »

Na koncerty ich nenosim, ale po sic a rust2dust v randali asi zacnem, ale neodbiehajme :)
Zaznamenané

matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #29 kedy: 22. Apríl , 2011, 14:10:24 »

v kapele pouzivame toto http://www.thomann.de/gb/millenium_ha4.htm

aj na skuskach a aj na koncertoch. vystup do toho tahame zvlast z mixu, ide do toho klik, klavesy a aj gitara....
hrame traja na sluchatkach, bubenik a klavesak na kabloch a ja bezdrotovo
riesili sme to hlavne koli kliku
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.