Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Máj , 2024, 22:00:19
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: EFEKTOVÁ DILEMA  (Prečítané 5384 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ledo
nováčik
*
Príspevkov: 11


« kedy: 15. Október , 2014, 14:13:26 »

Nazdar všetkým gitaristom!
Potreboval by som poznať názor skúsených gitaristov, ktorí toho vyskúšali v oblasti git. efektov viac.
Začnem asi svojím vybavením: VOX AC15C1, RICKENBACKER 330, na zemi zatiaľ MARSHALL GUV´NOR ročník 1990.
Moja dilema tkvie v tom, že rád by som pridal minimálne DELAY alebo nejaký jednoduchší multiefekt. Mal som ešte pred nedávnom aj ZOOM G7.1ut, ale tá mašina sa mi zdala pre mňa príliš komplikovaná (príliš veľa možností) a stresujúca, keďže sa považujem za podpriemerného gitaristu. Veď to poznáte, máte čo robiť s rukami, nieto ešte s nohami.
Predstavujem si napr. multiefekt tak max. s troma pedálmi a  aby som si vedel uložiť svoje nastavenie a kedykoľvek ho použiť a krásne by bolo, keby som vedel tie presety aj uložiť vždy trebárs do iného poradia podľa playlistu. Poznáte chlapi niečo také alebo mali ste, máte?
Alebo to zaklincujem nejakým analógovým delayom. Toto riešenie je pre mňa zase trochu obmedzujúce, lebo čo keď ma napadne žeby sa hodil nejaký mild chorus.....Budem vďačný za pár postrehov, prípadne tipov.
Ak pomôže veci informácia o tom, čo vlastne hrám, tak ja označujem tento šuflík názvom PowerPop z konca 70-ych a začiatku 80-tych rokov.
Ešte raz veľká vďaka!!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 15. Október , 2014, 14:40:09 »

je Ti jasne, ze na toto Ti nikto neodpovie lepsie, ako ty sam ? :)

mas specificku gitaru a mas k nej zosik, co je schopny tu gitaru aj adekvatne odprezentovat. ja by som to uz neprznil nejakym digitalnym multicudom a'la ZOOM. normalne si kup nejaku krabicku, delay, chorus, co Ti treba. nesadne, posles dalej a nakoniec sa Ti ustali kombinacia, aku hladas. ale iny Ti zase poradi naopak multiefekt a tiez to mozno dobre zdovodni a tiez bude mat zo svojho hladiska pravdu, takze fakt sa musis rozhodnut sam.
« Posledná zmena: 15. Október , 2014, 14:41:09 od rastis » Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #2 kedy: 16. Október , 2014, 08:35:05 »

Dovolim si zapojit sa do debaty, kedze s Ledom hravam. Tu ide aj o to, ze Ledovi by bolo namiesto 2-3 krabiciek praktickejsie jedno zariadenie s nutnostou co najmenej "tancovat" po prepinaci. Nikto taketo nieco nerobi? TC Electronics alebo Line6? Trebars Line6 M9 by tieto poziadavky nesplnal?
« Posledná zmena: 16. Október , 2014, 08:44:35 od FakyGrobian » Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #3 kedy: 16. Október , 2014, 08:52:59 »

line6 m5
tc electronics nova system - ale to uz je asi vela
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 16. Október , 2014, 09:12:17 »

jasne line 6 Mkovyyy.. tam sa da ist cez 4 cable metodicku ze efekty co maju spredu ist idu spredu, tie v slucke su separatny blok..
Zaznamenané

ledo
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #5 kedy: 17. Október , 2014, 09:31:27 »

je Ti jasne, ze na toto Ti nikto neodpovie lepsie, ako ty sam ? :)

mas specificku gitaru a mas k nej zosik, co je schopny tu gitaru aj adekvatne odprezentovat. ja by som to uz neprznil nejakym digitalnym multicudom a'la ZOOM. normalne si kup nejaku krabicku, delay, chorus, co Ti treba. nesadne, posles dalej a nakoniec sa Ti ustali kombinacia, aku hladas. ale iny Ti zase poradi naopak multiefekt a tiez to mozno dobre zdovodni a tiez bude mat zo svojho hladiska pravdu, takze fakt sa musis rozhodnut sam.
Ja viem, že je to o mojom rozhodnutí, len som myslel či niekto nemal podobnú dilemu a prišiel na nejaké elegantné riešenie. Ja som zatiaľ 60/40 pre samostatný efektový pedál. Blbé je, že som nerozhodný typ javascript:void(0);
Zaznamenané
ledo
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #6 kedy: 17. Október , 2014, 10:15:09 »

jasne line 6 Mkovyyy.. tam sa da ist cez 4 cable metodicku ze efekty co maju spredu ist idu spredu, tie v slucke su separatny blok..

Ten line 6 m5 vyzera jednoduchsie. ale tomu, co tu pises nerozumiem, nerozvinul by si to prosim? Moje kombo nema efektovu slucku. Som v tomto fakt laik. Dakujem.
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #7 kedy: 17. Október , 2014, 11:59:31 »

ked nema efektovu slucku, tak ta to trapit nemusi.

4 kablova metoda je o tom, ze skreslenie a kompresia ide na vstup aparatu (2 kable) a modulacne efekty do slucky (dalsie 2 kable)
a teda efekt ma po 2 vstupy a vystupy a obycajne si v nastaveniach navolis ci to chces pouzivat vsetko pred ampom (a teda ti stacia 2 kable) alebo to chces pouzivat 4kablovou metodou
« Posledná zmena: 17. Október , 2014, 12:02:11 od telcontar » Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 17. Október , 2014, 12:35:11 »

pozor 4 kablove zapojenie umoznuje len M13.
Zaznamenané

o-yep sro
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #9 kedy: 17. Október , 2014, 13:58:30 »

OK, toto odpada, kedze nema efektovu slucku. Uzivatelsky je to ako? Vies si tam navolit zvuky podla potreby (aj niekolko efektov naraz trebars delay s chorusom) a tie potom naukladat do poradia? Trebars podla playlistu? Pista ty si mal M9, ako to je? Pripadne napis nejake postrehy, plusy a minusy, cokolvek ta napadne.
« Posledná zmena: 17. Október , 2014, 13:59:39 od FakyGrobian » Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 17. Október , 2014, 14:25:59 »

mal som, myslim si ze modulacne efekty su celkom silnou strankou, horsie su na tom uz tradicne skreslenia. ovladanie je extremne jednoduche. mozes mat pripravenych (na m9) naraz 6 efektov - kazdy efekt mas priradeny k jednemu prepinacu a naraz mozes mat pustene 3, aj keby to boli tri navlas rovnake, alebo kazdy iny. treba si dat akurat pozor na to, ze tie ovladace su spravene v dvoch radoch A a B, kazdy ma 3 prepinace a nedokazes mat pustene efekty ktore su vo vertikalnej dvojici, cize ked mas pusteny efekt A1, tak spustenim B1 sa ti A1 vypne. ale mozes mat kombinaciu A s hocijakym A alebo s B ktore je 2 alebo 3 (v pripade ze stale hovorime o spusteni A1). 
samotne prepinanie efektov funguje ako na efektoch, ale da sa navolit aj take ovladanie, ked sa na vsetkych 6 prepinacov pozeras ako na scenu a prepinas sa medzi roznymi scenami - v kazdej mozes mat navolene efekty k switchom podla potreby a funguje to tak ze ked sa pozries na m9, tak kazdy switch je priradeny ku konkretnej scene, v ktorej su navolene konkretne efekty a po zopnuti tejto sceny sa zopnu automaticky vsetky efekty ktore maju byt zopnute (ostatne cakaju pripravene na spustenie). zalezi na uzivatelovi co konkretne potrebuje ale nieje to ziadna nepochopitelna vec ajked teraz to znie ako motanica, ja som to nazivo pochopil za 5 minut a to je dokaz ze to je easy a intuitivne. lepsie viem poradit keby som vedel konkretnu potrebu ako bude chciet buduci majitel pracovat s efektami.
Zaznamenané

o-yep sro
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #11 kedy: 17. Október , 2014, 15:48:35 »

Teraz som si to trochu prestudoval a u modelu M5 sa bohuzial neda pouzivat viac efektov naraz. Je to skoda, lebo M5 stoji cca okolo 100€ a M9 stoji uz 430€ co je sakra rozdiel. Najde sa aj nejaka lacnejsia a pritom kvalitna alternativa?
« Posledná zmena: 17. Október , 2014, 15:50:29 od FakyGrobian » Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #12 kedy: 17. Október , 2014, 22:03:12 »

Zoom G3 (2x levnejsi nez M9 a umi toho vic)
pripadne Zoom MS-50G (trochu slozitejsi ovladani na koncerte)
v multakach ma momentalne Zoom veliky naskok pred ostatnimi
(zkresleni samozrejme neni spickove, ale to v zadnem multaku)
« Posledná zmena: 17. Október , 2014, 22:06:11 od hyenik » Zaznamenané

FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #13 kedy: 17. Október , 2014, 22:34:59 »

Na tieto dva som sa chcel opytat. Mne sa G3 aj basova verzia B3 velmi pozdavaju, oproti predoslym Zoomom maju aj jednoduche ovladanie, ale akosi sa bojim zvukovej kvality a inych pripadnych chybiciek. Mas ten G3 oskusany? Neboli tam pri live hrani nejake problemy s prepinanim? Nieco sa mi mari...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 18. Október , 2014, 07:33:42 »

Tiez si myslim, ze na modulacne efekty staci krabka od Zoomu, napr. http://www.zoom.co.jp/products/g2r
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #15 kedy: 18. Október , 2014, 08:08:21 »

pouzivam na nahravani i koncerty, bez problemu.
Akorat bych doporucil Zoom az od G3 (tj. G3, G5, G1On, MS atd) ten kvalitativni posun od rady G2 je znacny.
G1on vypada jako hracka z vietnamskeho trziste, ale streva ma stejne jako G3 a MS, ....a za 40 ojro.



spousta info a ukazek
http://hudebniforum.cz/kytarove-efekty/zoom-g1on-a-g1xon-t38551.html
http://hudebniforum.cz/kytarove-efekty/zoom-ms-50g-a-zoom-ms-100bt-t37370.html


Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #16 kedy: 18. Október , 2014, 13:46:08 »

Teraz som si to trochu prestudoval a u modelu M5 sa bohuzial neda pouzivat viac efektov naraz. Je to skoda, lebo M5 stoji cca okolo 100€ a M9 stoji uz 430€ co je sakra rozdiel. Najde sa aj nejaka lacnejsia a pritom kvalitna alternativa?

m9 ma sialenu cenu, to treba kupit jazdene, alebo ist do zoomu jednoznacne. G3 aj B3 ma velmi pozitivne hodnotenia, takze preco nie.
Zaznamenané

o-yep sro
ledo
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #17 kedy: 10. Máj , 2015, 12:42:19 »

Dodatočne ďakujem za postrehy a námety k tejto téme!! Nadviazal by som teraz na ňu takým mojím pokračovaním ako som postúpil :)
Kúpil som CAE MC402 a jednoduchý analógový delay. Vôbec nie zlé! A teraz testujem Zoom G3, ale narazil som na problém, že ten multiefekt mi žere signál z komba, resp. skreslenie. Používam taký polo skreslený lampový zvuk a zrazu takmer čistý!! Je toto normál? Robia to tieto digi mašiny? Uvažujem, že by som ho použil na modulačné efekty, ale keď mi robí šarapatu? Moje kombo nemá efektovú slučku, takže idem na priamo. Apropo, pomohla by mi? Vďaka za postrehy a rady páni!!!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 10. Máj , 2015, 20:09:21 »

ked ides napriamo (cize nie cez efekt. slucku), tak to neni ze "zere signal" , ale ze mas blbo nastavene urovne. do efektu Ti ide nejaka uroven, podla ktorej si si povodne nastavil aj aparat, ale z efektu Ti uz ide nizsia, cize aparat nevybudis. takze ponastavuj v efekte spravne vsetky levely a master volume a podobne a nemal by byt problem (snad  Popiskujem si )
Zaznamenané
ledo
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #19 kedy: 12. Máj , 2015, 13:35:14 »

Díky za postreh, ale nie celkom dobre rozumiem. Ja som predtým hral takto: gitara-ladička-analog delay-overdrive-kombo a žiadny problém. Teraz som dal: gitara-zoom g3-kombo a strata signálu. Tak si mám v tom zoome nastaviť nejaký výstupný signál na vyššiu úroveň? Skúsim sa s tým pohrať. Podľa môjho laického  názoru by mal byť signál ak nemám zapnutý žiadny efekt rovnaký ako keď mám kábel z gitary pichnutý rovno v inpute komba. Alebo sa mýlim? Zase? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 12. Máj , 2015, 13:44:04 »

... Tak si mám v tom zoome nastaviť nejaký výstupný signál na vyššiu úroveň?...

ak ide z efektu tichsi signal ako ide do neho, tak ano. podla toho co pises sa tam zjavne deje prave toto.

...Podľa môjho laického  názoru by mal byť signál ak nemám zapnutý žiadny efekt rovnaký ako keď mám kábel z gitary pichnutý rovno v inpute komba. Alebo sa mýlim? Zase? :)

Tvoj nazor je jedna vec, akokolvek by vyzeral logicky. druha vec je nazor vyrobcu zariadenia :) no a nakoniec, ked si uvedomis, ze kazdy z tych efektov co tam su, ma aj parameter "level", tak moznosti, ako vypustit tichy signal je tam milion  Žmurk sice pises, ze aj ked nemas zapnuty ziadny efekt, ale je tam este aj "master level". ktovie, ci si ho niekedy nechtiac nestisil alebo ci nie je z nejakeho dovodu stiseny uz defaultne... skratka nastav ho tak, aby Ti to hralo rovnako nahlas ako ked ten pedal uplne vyradis...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.