Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. Máj , 2024, 00:45:23
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Les Paul do 500 Eur  (Prečítané 39690 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #45 kedy: 06. Marec , 2014, 11:14:56 »

Ja bych to mozno aj skusil, nevie niekto, aka to je rada? EG500, 600, 700? Ci nieco uplne ine?
Vyzera to ako toto, ale je to uz 1980 r.v.(cize mahagon krk), to co je na predaj je 1977 r.v. s javor. krkom EG500 deluxe, ale je tam aj moznost ze je duta. Sak mu napis. Za 500€ to nemusi byt zle ak to nie je dutinac.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #46 kedy: 06. Marec , 2014, 11:20:49 »

330 ma predsa P90 Dog Ear a nie Hambace, hento je bud 335, alebo je to prerobene (pozor ale na to, ze 330 je tusim full hollowbody)
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #47 kedy: 06. Marec , 2014, 11:42:36 »

a okrem toho cechur chce za tu mayu kolo 1000 €  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #48 kedy: 06. Marec , 2014, 14:24:46 »

vyzerat to strasne BRRRRRRRRRRRR  Nechajte ma vydýchať inak tieto novovzniknute azijske znacky... ja Ti neviem, pre mna je to kategoria gitara za 200€, bezohladu na to, ze to kludne moze aj hrat... 

Ja by som rad splasil este nejakeho pekneho les paula, ale ozaj neviem akeho resp. do akej ceny  Popiskujem si
Zobral som nedavno vintage v100 gold top s P90 a podla mna za tych par supov z bazaru super gitara. Ty si toho urcite poskusal mraky, myslis ze je to az taky markantny rozdiel vintage voci tym starym japoncom.. povedzme ta v100ka za 2 kila vs nejake burny/greco za 500 a tak.. ja neviem, oplati sa mi do toho ist ? Mal som asi rok gibson flying v a zeby sa mi ta vintage teraz zdala nejak horsia hm Som frajer
Inak celkom som sa namotal na P90 pickups, robili aj japonci nieco takeho ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #49 kedy: 06. Marec , 2014, 14:39:48 »

ako by som to napisal... Vintage je slusny nastroj s les paulovskym chcrakterom, ale jak sa to podoba vzhladom len tak zbezne, tak aj ten charakter je taky zbezny... kdeto japonci su realne les pauly so vsetkym a da sa u nich bavit uz skorej o nuansach tej lespaulovitosti :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #50 kedy: 06. Marec , 2014, 14:41:26 »

no a dalsia vec je drzanie si ceny. japonci dlhodobo idu rovnako, pripadne mierne stupaju, dokonca vysoke verzie idu hore aj dost rapidne. Vintage bude vzdy len taka gitara za par supov a kazdym predajom kludne aj cosi stratis ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #51 kedy: 06. Marec , 2014, 14:46:12 »

Jasne, jednoznacne Japonca, za 5-6 kil sa da uz splasit slusny nedutinovy.

Uz po sty raz opakujem - neunahlit sa, trosku vzdy radsej dosetrit a kupit nieco co aj ma akutaku cenu.

Aj tak casom budes asi chciet nieco drahsie, tak toho Japonca aspon strelis za tolko co za neho das, mozno aj za viac. Vintage Ti nekupi nikto, resp. len zalostne pod cenu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #52 kedy: 06. Marec , 2014, 15:04:04 »

Nemal som moc cest japoncov skusat..(co sa tyka aut, tu su moji favoriti, hlavne starsie este ozaj vyrobene v japonsku  Popiskujem si)
Kedysi akurat u exhumera na skusobni som drzal na 5 minut v ruke tie lp co tam mal. Nejake greco/burny a vyzeralo to dobre, len moja hlavna poziadavka u lp je vaha... rad sa blaznim s gitarou a proste tazku nee  :)
A jasne japonci si udrzia cenu, len ked rozmyslam realne na to moje garage-punk-rokenrol mlatenie  Bavím sa skvele je aj vintage v pohode..
Noze ak mate naladu hodte dakeho dzaponca co sa vam zda ok, ina aj co tu joe dal akurat by nemusleo byt zle  Žmurk 
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #53 kedy: 06. Marec , 2014, 15:09:29 »

Do 500€-600€ uz moze byt problem, ale obcas sa da zohnat aj za tolko ked ma clovek trosku stastie a sleduje inzeraty/ebay. Ako Rasto a Progac pisu, japonci ako Greco, Burny, Yamaha, Pearl, Aria z konca 70tych a zac.80tych rokov su dobre/vyborne gitary za tu cenu. Urcite lepsie ako sucasna seriova produkcia Gibsonu/cisnskych fabrik. Za 700 uz urcite zozenies nastroj s ktorým budes dlho spokojny. Ja som vlastnil dokopy 7 japonskych LP a hral min. na 10 a vsetky boli dobre aj ked zvukovo sa trochu ci viac lisili. Doteraz mam 2 Greca a som s nimi velmi spokojny.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #54 kedy: 06. Marec , 2014, 15:11:58 »

Nemal som moc cest japoncov skusat..(co sa tyka aut, tu su moji favoriti, hlavne starsie este ozaj vyrobene v japonsku  Popiskujem si)
Kedysi akurat u exhumera na skusobni som drzal na 5 minut v ruke tie lp co tam mal. Nejake greco/burny a vyzeralo to dobre, len moja hlavna poziadavka u lp je vaha... rad sa blaznim s gitarou a proste tazku nee  :)
A jasne japonci si udrzia cenu, len ked rozmyslam realne na to moje garage-punk-rokenrol mlatenie  Bavím sa skvele je aj vintage v pohode..
Noze ak mate naladu hodte dakeho dzaponca co sa vam zda ok, ina aj co tu joe dal akurat by nemusleo byt zle  Žmurk 

Na take veci by som skor riesil strata a tele, tie znesu vsakovake zaobchadzanie a su aj lahke.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 06. Marec , 2014, 15:50:19 »

Na take veci by som skor riesil strata a tele, tie znesu vsakovake zaobchadzanie a su aj lahke.

Alebo sak nech vezme jazdenu Gibson SG Special alebo za 7 kil sa uz aj Standard da a je. Plus je ich tu vsade dost, moze si to aj osobne vyskusat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #56 kedy: 06. Marec , 2014, 15:55:46 »

Alebo sak nech vezme jazdenu Gibson SG Special alebo za 7 kil sa uz aj Standard da a je. Plus je ich tu vsade dost, moze si to aj osobne vyskusat.
Ano s tym sa da tiez jasit, ale treba dava pozor na hlavu.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #57 kedy: 06. Marec , 2014, 19:38:14 »

SG Standard kupis za 650-750e, tam nie je o com  Na zdravie! Ak si LPckoidny, Greco is the way  Zdravíčko
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #58 kedy: 06. Marec , 2014, 20:10:01 »

inak ten tipek co predaval toho japonskeho deluxaca predava aj ARIA Pro II z 1980 za 700 €
« Posledná zmena: 06. Marec , 2014, 20:10:19 od brko » Zaznamenané

mdfk
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #59 kedy: 03. Jún , 2014, 00:36:53 »

Zdravím Vás. Takže tému starej LPčky som uzavrel..poďme sa venovať novej. Zvezem sa v tejto téme stým, že k 500eurám by som vedel prihodiť kilečko navrch ak by to ozaj stálo zato. Ako som sa dočítal aj v iných a aj v tejto téme, nad epifonou už nemá veľmi cenu premýšlať a radšej sa poobzerať po dačom inom. Nebránim sa novému nástroju, nepohrdnem ani gitarkou z druhej ruky. Tak by som Vás rád požiadal o dáke rady a postrehy..aby sme spoločne našli "tú pravú" čo by zato stála.
K rozpočtu 500+100 eur....z hlboko podpriemerného slovenského platu živím viacero koníčkov..no ušetril som dáke dukáty..ale viac si dovolit fakt nemôžem..pretože budem museť ešte pošanovať na nový aparát atď..a rozpočet dosť prevyšuje moj mesačný príjem  Je mi do plaču
Cenovo zauímavá možnosť na Gibson LP studio sa mi dostala v predošlej téme od uživatela crespi..
http://hudba.bazos.sk/inzerat/37986402/Gibson-Les-Paul-Studio.php
ešte sa na bazoši nájdu zodva podobne nastroje do tých 600 eur
Možno vám to pride hlúpe..všetko super, len ma proste moc nechytil za srdce dizajn..proste také to prvé  Fuuha zíram tú musim mať
Viac sa mi páčia lesklé nástroje a svetlejšie..alebo potom čierne...ale to neznamená že je táto z kola von!!
ďalej Gibson  http://hudba.bazos.sk/inzerat/37700178/Gibson-Les-Paul-zanovny-kupovany-92013.php
tu ma zaujal dizajn ale samozrejme onej viem prd  Neviem
Vedeli by ste mi poradit jak použitú, tak aj funglovku nejakú v danej cene, ktorá by za tie peniaze fakt stála?
Nerád by som za dáky vadný kus utratil úspory. Ďakujem
PS: na značke gibson netrvám..ide mi hlavne o pomer cena/kvalita v danom rozpočte
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 21 otázok.