Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 07:46:54
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Line 6 POD xt live  (Prečítané 3758 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« kedy: 16. August , 2007, 20:45:03 »

Mám tento efekt už asi trištvrte roka a nič poriadne spm an ňom zatial nespravil.....málo času teda veľa povinností.Spravil som na tom akurát také zvuky čo som súrne potreboval,aby to znelo aspoň na tej skúške....ináč sa moc do ňho nevyznám......zvuky sa síce dajú stiahnuť zo stráky ,ale nie všetky sú o.k.  teda skôr vačšina je na nič.Tak sa chcem spýtať dáku radu ak sa do tejto mašiny dakto vyzná kus viac.Ďakujem
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #1 kedy: 16. August , 2007, 20:48:59 »

pitu ho ma, takze asi on..
« Posledná zmena: 16. August , 2007, 20:49:25 od hangar_18 » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 17. August , 2007, 10:26:10 »

musíš sa k tomu správať presne ako k aparátu a škatuľkám, ktoré máš pred ním zapojené..

Takže v prvom rade všetky efekty povypínať a začať s výberom simulácie aparátu. K nemu vybrať vhodnú simuláciu bedne a postavenie mikrofónu. Treba vybrať vhodne a nastaviť zvuk, aký chceš. Hlavne tomuto procesu by si mal venovať najviac času a do niektorých bánk si uložiť len vybrané zvuky na clean, crunch a lead.

Až potom si môžeš nastavovať ďalší pedál - tam si vyberieš buď ďalšiu nakopávaciu krabičku, kompresor, alebo iný efekt, ktorý sa dá zvoliť. Môžeš si ho pri hra zapínať, vypínať. Takže na "aparáte" si napríklad nastavíš nejaký slušný crunch a ako šlapku si dáš nejaký ďalší skreslovač na drive-vovejší zvuk, tak aby sa k sebe hodili..

Ďalej si k ďalšiemu pedálu priradíš nejaký modulačný efekt - chorus, flanger a pod.., ktorý tiež potom môžeš pri hre zapínať a vypínať.

K ďalšiemu pedálu priradíš delay, aký chceš.

A na záver si nastavíš reverb na tento zvuk, aby si ho dal trochu do priestoru. Radšej jemne, nech z toho nieje jaskyňa a zvukový guláš..

Takto postupuj pri každej zvukovej banke. Tento proces je taký istý, ako pri normálnom aparáte a krabičkách, takže takisto treba každej zvukovej banku venovať dosť času, ako by si aj venoval svojmu aparátu a krabičkám.
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #3 kedy: 17. August , 2007, 10:52:55 »

Zvuky co som stiahol z netu su niektore dost dobre, ale skoro vsetky musis trochu poupravit, co nie je vela prace. 
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #4 kedy: 17. August , 2007, 11:15:06 »

No jaska tento postup poznam snazim sa ho aj dodrzivat no zabera dost casu a je to dost abbracka nastavit pekne EQ a vsetky tieto haraburdicky.Aparatov je tam jak maku vo vreci a v kombinacii s s nastavenim mikrofonu, bedni a vsetkeho ostatneho sa da samostatne dostat v celku kvalitny zvuk no problem am hlavne s korekciami a ostatnymi efektami phaser , flanger a pod. delay sa uz da dorobit nos  reverbom nie som moc nauceny robit.
Mam este jeden problem: teraz som si vsimol vela lampovych simulacii v line 6 edit cez, ktory pracujem (kedze je to najjednoduchsie ) a nedaju sa pouzit - su tam hned za tymi moznymi amp simulaciami Je mi do plaču  . Neviem ci treba daky update spravit ,alebo co aby som ich mohol pouzit ci preco mi to tam vlastne zobrazuje ci ma len chcu nastvat ze su aj taketo aparaty a ja ich nemozem pouzit?
Diky za rady
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. August , 2007, 11:23:30 »

Sú aj ďalšie simulácie, ktoré sa dajú dokúpiť. Možno sa ti zobrazujú, aby ťa nalákali. :)
Zaznamenané

cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #6 kedy: 17. August , 2007, 11:31:26 »

inac do coho si zapojeny ked ides cez tento multak? co odporucas daku dobru lampu typu Vox AC30 na čistom zvuku samozrejme aby som to dako dokrmil,alebo cez PA?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 17. August , 2007, 12:01:57 »

Do lampového konca to zneja veľmi fajn, tam si ale nastavíš samozrejme iný typ výstupu. Do PA je to ok. Každopádne sú tam veľmi dobré modulačné efekty, delay a reverby, takže sa dá pekne využiť aj skreslenie aparátu prípadne a Line6 ako efektový doplnok.

Už tu je o tom inak téma niekde..
Zaznamenané

cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #8 kedy: 17. August , 2007, 13:29:24 »

veď akurát som si všimol tak to bude asi z mojej strany všicko......thx
Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #9 kedy: 21. August , 2007, 22:27:06 »

Este mam otazku ohladom zapojenia do PC.Snazim sa tento efekt zapojit do pc pre take domace nahravky ( koli vycibreniu chyb a pod.) ,ale dako sa mi to nedari.Viem, tento efekt nefunguje len tak cez hocijaky program no mam doma cubase sx a cez ten to ma ist no mne to nejde.KDe je teda problem.Pri napajani si nastavim vstup na zvukovke( integrovana na doske- nie je to ziadna supa...obycajna sunka) nastavim co chcem v line 6 nastaveniach ( xt pracuje ako zvukovka ) pripojim efekt cez USB k PC nastavim este input v nahravacom program ( samozrejme aj output) no stale nejdem.Neviem v com je problem lebo ked testujem zariadenie tak ide.Myslim ako samostatny test zariadenia.
Neviete mis  tym poradit?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 22. August , 2007, 09:26:15 »

Buď nahrávaj do PC cez linkový výstup z Line6 a cez linkový vstup PC.

Alebo teda, keď chceš, aby sa Line6 správal ako zvukovka a ideš s ním cez USB, musíš mať nainštalované všetky potrebné drivere. Potom si otvoríš program, v ktorom chceš nahrávať (Sonar, Cubase..) a zvolíš si v nastaveniach Line6 ako zvukovku (Line6 drivere), aby si mohol cez to nahrávať..
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 22. August , 2007, 09:37:39 »

(...) Pri napajani si nastavim vstup na zvukovke( integrovana na doske- nie je to ziadna supa...obycajna sunka) nastavim co chcem v line 6 nastaveniach ( xt pracuje ako zvukovka ) pripojim efekt cez USB k PC nastavim este input v nahravacom program ( samozrejme aj output) no stale nejdem.Neviem v com je problem lebo ked testujem zariadenie tak ide.Myslim ako samostatny test zariadenia.
Neviete mis  tym poradit?
Nemam tuto skusenost s POD xt, ale ty chces pouzit POD ako USB zvukovku. Preco teda nastavujes vstup na integrovanej zvukovke? Ved ten zvuk sa ti do PC vcucne po tom USB kabli priamo z POD-u, do ktoreho mas pichnutu gitaru.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 22. August , 2007, 09:44:33 »

Nemam tuto skusenost s POD xt, ale ty chces pouzit POD ako USB zvukovku. Preco teda nastavujes vstup na integrovanej zvukovke? Ved ten zvuk sa ti do PC vcucne po tom USB kabli priamo z POD-u, do ktoreho mas pichnutu gitaru.


Integrovaná zvukovka už s tým nemá čo robiť, POD sa správa ako samostatná zvukovka. Len si treba nainštalovať drivere z CD, alebo zo stránky. A sú fajn aj programy, cez ktoré sa dajú veľmi prehľadne editovať zvuky a ukladať do PODu aj rôzne iné nastavenia z netu..
Zaznamenané

cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #13 kedy: 22. August , 2007, 10:20:43 »

NO ja som skusal obidve varianty aj ako USB aj ako linkovy vstup.Teda asi som sa zle v mojom prispevku vyjadril- iba som nim myslel ze som skusil tie 2 moznosti a nejde mi to.Vsetky potrebne drivere mam.Line 6 audio-midi devices sa mi ninstalovalo myslim pri pripojeni efektu s line 6 monkey a mam este line 6 edit, a ostatne myslim su nepodstatne,ale mam riffworks a gearbox.

Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #14 kedy: 22. August , 2007, 10:36:47 »

Alebo teda, keď chceš, aby sa Line6 správal ako zvukovka a ideš s ním cez USB, musíš mať nainštalované všetky potrebné drivere. Potom si otvoríš program, v ktorom chceš nahrávať (Sonar, Cubase..) a zvolíš si v nastaveniach Line6 ako zvukovku (Line6 drivere), aby si mohol cez to nahrávať..

- vsetko toto som myslim spravil.Popisem cely moj postup ako pripajam line 6 k pc cez USB:
Pripojim efekt k PC v nastaveniach ( line 6 audio-midi devices) si nastavim kvalitu zvuku , buffer .....potom si zapnem nahravaci program ( cubase ) v nom si zvolim line6 ako zvukovku teda ako line in a vytup mi tam zobrazuje 1. microsof GS wavetable SW synth co je prehravani hudby midi a 2. line 6 . Ked si zvolim jedno ci druhe nejdem jednoducho.Ziaden zvuk z mojho pc nevyjde ani z efekt ( myslim vtedy ked si ako vystup zvolim line 6)
 V com teda moze byt chyba?
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.