Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
12. Máj , 2024, 21:30:17
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Eric Truffaz  (Prečítané 3153 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« kedy: 22. Júl , 2007, 18:03:52 »

Takze pri tohtorocnej navsteve festivalu Pohoda sa mi naskytla sanca nazivo vidiet a zazit koncert tohto vynikajuceho francuzskeho trubkara.  Jeho skladby su zmesou jazzu, nu jazzu, hip hopu a drum´n´bassovych rytmov. Byva zaradovany do stylu acid jazz Mne sa na nom paci ta Davisovska schopnost vyjadrit vela a pritom zahrat malo. Žmurk
Na Pohode odohral mega koncert o com svedci plna TatraBanka Arena a buracajuci potlesk divakov, dozadujuci sa pridavku, prehlucujucl aj slova moderatora, ktory sa snazil uviest dalsiu kapelu. Nechajte ma vydýchať Bravooo

Link na jeho stranku

http://www.eriktruffaz.com

peckova skladba Sweet Mercy



Yuri´s Choice



King B

« Posledná zmena: 22. Júl , 2007, 18:05:06 od midnightstranger » Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 22. Júl , 2007, 19:20:10 »

zmesou jazzu, nu jazzu, hip hopu a drum´n´bassovych rytmov. Byva zaradovany do stylu acid jazz
no to znie ozaj skvele... acid jazz, to znamena, ze sa snazis hrat jazz, len musis byt sfetovany, hej?  Bleee
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #2 kedy: 22. Júl , 2007, 20:32:53 »

erica som videl par rokov dozadu na jazzovych dnoch a bolo to vyborne.
Zaznamenané

o-yep sro
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. Júl , 2007, 20:52:39 »

erica som videl par rokov dozadu na jazzovych dnoch a bolo to priserne.
« Posledná zmena: 22. Júl , 2007, 20:54:13 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 22. Júl , 2007, 20:59:03 »

Podla mna vynikajuci a zaujimavy hudobnik, videl som od neho viacero koncertov a vzdy ma zaujal. Z tohtorocneho programu Pohody by som tam isiel asi iba kvoli nemu (ked teda ratam navstevu Pohody za ucelom sledovania koncertov).
A som tiez rad, ze mam aj u Truffaza zase tradicne presne opacny nazor ako Iggy. Beeee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 22. Júl , 2007, 21:15:05 »

Podla mna vynikajuci a zaujimavy hudobnik, videl som od neho viacero koncertov a vzdy ma zaujal. Z tohtorocneho programu Pohody by som tam isiel asi iba kvoli nemu (ked teda ratam navstevu Pohody za ucelom sledovania koncertov).
A som tiez rad, ze mam aj u Truffaza zase tradicne presne opacny nazor ako Iggy. Beeee
hej. isto by sa ti pacilo aj bumchello, ktore hralo na jazzovych dnoch rok predtym. tiez francuzsky lomoz.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #6 kedy: 22. Júl , 2007, 22:50:15 »

Truffaz je skvely a originalny improvizator , ktory posobivo spaja stare zabehane postupy a formy s modernymi hudobnymi smermi a s novymi technickymi vymozenostami (elektronicka hudba, D n B , zive sample ... ). Ako sam hovori , jeho hudba je v podstate "Stary obraz , ale v  novom rame" :) . Na jeho koncerte v PKO sm bol aj ja a musim povedat , ze to bol jeden z najlepsich koncertov , ake som videl a pocul . Nieco ako medzigalakticka nahanacka prezivana v elektro-psychedelickom tranze  Bavím sa skvele . Po jeho vystupeni mi ani Marcus Miller uz tak moc nechutil...  Zdravíčko
« Posledná zmena: 23. Júl , 2007, 07:28:26 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 23. Júl , 2007, 10:03:43 »

erica som videl par rokov dozadu na jazzovych dnoch a bolo to priserne.

co si ty robil pre boha na jazzakoch?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 23. Júl , 2007, 10:08:27 »

cakal na umastenych hevikov. kedze neprisli, dal na nahodu hocico a teraz tu do toho kope  ha ha ha
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 25. Júl , 2007, 01:17:12 »

co si ty robil pre boha na jazzakoch?  Bavím sa skvele
siel som tam (zjavne na rozdiel od ostatnych) pocuvat hudbu, ku ktorej vsak doslo tak maximalne pri polovici interpretov. inak tam chodim uz viac rokov pomerne pravidelne. narozdiel od rasista, ktory o jazzovych dnoch pocuva s najvyssou pravdepodobnostou hlavne v krcme po siestom pive.
« Posledná zmena: 25. Júl , 2007, 01:17:40 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
vesper
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #10 kedy: 30. August , 2007, 21:08:52 »

Tiež som ho videl na Pohode a dosť sa mi páčilo ako hral a jeho hostia a tak.. Na druhej strane musím povedať že v niekoľkých pesničkách sa dokázali celý čas točiť okolo pomerne suchého motívu až to človeka začalo nudiť
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 22 otázok.