Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Máj , 2024, 12:54:01
Anketa
Otázka: Ktorý git. efekt podľa Vás najlepšie supluje lampový zvuk Huh!
Huh! - 8 (57.1%)
Huh! - 6 (42.9%)
Celkovo hlasov: 13

Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ktorý git. efekt podľa Vás najlepšie supluje lampový zvuk ???  (Prečítané 5886 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 06. November , 2012, 10:05:07 »

Este musi mat dobry zosik v hifi vezi, aby mu ten Axe dobre hral.
Staci PC s USB alebo kvalitne sluchadla - ak ide o dvojku.
Zaznamenané

Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #16 kedy: 06. November , 2012, 11:27:46 »

Ktorý git. efekt podľa Vás najlepšie supluje lampový zvuk Huh!
Naco hladat nieco, co lampu len napodobnuje, ked dnes mozes mat za smiesne peniaze plnohodnotny lampovy aparat?
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 06. November , 2012, 11:30:51 »

no neviem či china šunty su plnohodnotne lampové aparáty stále je to otom že dobra hlava lampová od 500 hore
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #18 kedy: 06. November , 2012, 11:34:52 »

no neviem či china šunty su plnohodnotne lampové aparáty stále je to otom že dobra hlava lampová od 500 hore

Napr. Laney najdes za menej nez 500E a to su vyborne aparaty
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #19 kedy: 06. November , 2012, 11:42:32 »

dospely, plnohodnotny.. zasa tento analogovy slovnik  Bavím sa skvele  co chyba axeFX za 2,5 tisic ku plnosti jeho hodnote? Naco sa vobec pozastavovat nad tym, akym sposobom je v crevach ten zvuk tvoreny, ked to pichnes ako preamp do lampoveho koncaka a nerozoznas to od lampoveho preampu v takej istej ceste? a o nahravke uz ani nehovorim.. cize naco nieco take hladat? univerzalnost, kvalita, cena, prenosnost, studiova vyuzitelnost..
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #20 kedy: 06. November , 2012, 18:15:58 »



axe na ciste zvuky. nevedel som dlho co mi na tej ukazke vadi. potom som zistil, ze to znie proste napicu  Neviem
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 06. November , 2012, 18:19:19 »



axe na ciste zvuky. nevedel som dlho co mi na tej ukazke vadi. potom som zistil, ze to znie proste napicu  Neviem
Nasnimaj tvoj ultimatny fender a hod to sem. Porovname. :)
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #22 kedy: 06. November , 2012, 18:23:36 »

Nasnimaj tvoj ultimatny fender a hod to sem. Porovname. :)
to nebol utok na tvoju identitu silne spatu s tymto procesorom. sak pocuvaj a posud nezaujato.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 06. November , 2012, 18:27:15 »

to nebol utok na tvoju identitu silne spatu s tymto procesorom. sak pocuvaj a posud nezaujato.
Je mi jasne, ze si to tak nemyslel. Ale pocuvam. Ono treba aj citat pred tym, nez zacnes pocuvat. Hento je jedna z naj ukazok Axe 2, co sa tyka midgainovych zvukov. Natoc mi TY taky zvuk na nejakom ampe cez box a mikrofon. Dojdem ti umyt nohy.

Cize, neber ako utok to, ze od teba pozadujem nejaku tvoju ukazku cisteho zvuku. btw, uz si niekedy skusal nasnimat amp mikrofonom a nasledne nato pustit cez monitory ? Ja to robim takmer pravidelne v studiu a ten zvuk je dost iny, nez ked stojis vedla komba vyjebaneho na 10tke.

Takze nahraj mi trebars Twin na sm57 a zozen si Axe, kde linkou nahras Twin simulaciu so simulaciou sm57. Potom s tebou budem pokracovat v debate.

 Na zdravie!
« Posledná zmena: 06. November , 2012, 18:28:24 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 06. November , 2012, 18:30:52 »

Hlavne si ten zvuk pust potom v kapele, v mixe. Z takychto jednogitarovych "testov" som vyrastol uz davno a zvacsa to, co znie osamote uplne napicu znie v mixe uplne najlepsie.
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #25 kedy: 06. November , 2012, 19:02:42 »

Hlavne si ten zvuk pust potom v kapele, v mixe. Z takychto jednogitarovych "testov" som vyrastol uz davno a zvacsa to, co znie osamote uplne napicu znie v mixe uplne najlepsie.
chapem pouzitie tychto veci v roznych situaciach, jedine co hovorim, ze tato ukazka znie divne - na to nepotrebujem nahrat svoj fender, aby som tiez nieco urobil pre slovensky hiphop. ale mozem ti dat link nahrateho fendra, ktory znie paradne oproti hentomu vtipku, chces? (predpokladam nie, sam si najdes milion) 
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 06. November , 2012, 19:18:29 »

chapem pouzitie tychto veci v roznych situaciach, jedine co hovorim, ze tato ukazka znie divne - na to nepotrebujem nahrat svoj fender, aby som tiez nieco urobil pre slovensky hiphop. ale mozem ti dat link nahrateho fendra, ktory znie paradne oproti hentomu vtipku, chces? (predpokladam nie, sam si najdes milion) 

A keby sa mi chcelo ako sa mi nechce, tak ti mozem nahrat ukazky uzasnych (aspon pre mna) cistych zvukov cez Axe, ale tak naco? Keby sa mi chcelo ako sa mi nechce najst ukazky prisernych zvukov lampovych aparatov s nejakymi magickymi custom shopmi Fender, tak ti ich na youtube najdem urcite kopu .. Cize tak.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #27 kedy: 06. November , 2012, 19:26:12 »

A keby sa mi chcelo ako sa mi nechce, tak ti mozem nahrat ukazky uzasnych (aspon pre mna) cistych zvukov cez Axe, ale tak naco? Keby sa mi chcelo ako sa mi nechce najst ukazky prisernych zvukov lampovych aparatov s nejakymi magickymi custom shopmi Fender, tak ti ich na youtube najdem urcite kopu .. Cize tak.

to by bola kopa peknych nahravok na yt. ako branko spomenul, henta je jedna z naj - tomu verim, ine ukazky toho typka su fasa. mne sa ti to tak nepaci, ze neni ani obycajny zvuk. a to nemam voci axe predsudky. len sa mi zda, ze co sa tyka cistych zvukov, moc to nesupluje dobre 
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #28 kedy: 06. November , 2012, 19:27:54 »

To nevadi, Paliiiiiiiii, nevadi. :) 100 ludi a 100 chuti.  Na zdravie!
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 06. November , 2012, 19:27:59 »

to by bola kopa peknych nahravok na yt. ako branko spomenul, henta je jedna z naj - tomu verim, ine ukazky toho typka su fasa. mne sa ti to tak nepaci, ze neni ani obycajny zvuk. a to nemam voci axe predsudky. len sa mi zda, ze co sa tyka cistych zvukov, moc to nesupluje dobre 

Nejdem si tu robit reklamu, ale napriklad tento cisty sa mi celkom aspon v studiu pacil (skoro vsetky zvuky su inak Axe):



Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.