Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Máj , 2024, 10:22:31
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: POD 2 vs. POD XT  (Prečítané 7647 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 28. Jún , 2005, 17:01:51 »

Ja by som tiež určite urobil aj iné nastavenia zvuku, aj spod prstov sa dá vytiahnuť z každého zvuku viac. Reagoval som len na skreslenia. Vesmírne zvuky a prehalované, prechorusované čisté zvuky ma nezaujímajú.
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #31 kedy: 28. Jún , 2005, 17:02:42 »

dakujem za postrehy. rastis je narocny posluchac :) ale v tom ze je to sterilne a ze sa to zunuje s tebou musim suhlasit. aj ked viem si predstavit zahrat na tom koncert.samozrejme nie rock"n"roll ,ale skor nejaky chillout. Hram na tom dost ,ale stalo sa mi uz ze ma hra na tom a teda to ako to reaguje dostalo do peknej vyvrtky a uz som si myslel ze zase neviem hrat. vtedy som si zapal moj lampovy Laney LC-30 II a lahodaaaaaa. na predchadzajucej strane su aj ciste zvuky,Pitu skus aj tie supnut na zaciatok (neviem ci si ak tie pocuval?) .DIKY :)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 28. Jún , 2005, 17:09:18 »

Ja som mal POD dlho pozicany. Najprv, ked mi ho kamos doma ukazoval, zelenal som zavistou :). Potom som ho s tym videl hrat na podiu v HC/metalovej kapele vedla normalneho aparatu a trochu som si upravil nazor. No a potom ked som to mal doma, tak prve dni strasna pecka, ale po par tyzdnoch ma to uz moc nebavilo. Nakoniec som na tom nahral jednu skladbu, ktoru ked s odstupom casu pocuvam, tak okrem inych nedostatkov mi vadi aj to, ze som bol lenivy tie gitary nahravat klasickym aparatovo-bednovo-mikrofonnym sposobom :).
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 28. Jún , 2005, 18:07:40 »

Treba si na tom nastaviť poriadne zvuky. A prečo, keď vás baví hrať cez aparát, nezapojíte ho do aparátu a neskúsite si nastaviť na PODe nejaké skreslené zvuky, ktoré budú hrať dobre aj cez aparát, potom sa môže nahrávať z bedne cez mikrofón. Nemá to prečo nehrať dobre s lampovým čistým zvukom. Samozrejme drive z lampy je drive z lampy, ale skúste to tak urobiť (Rastis), prípadne potom hodiť nejaké ukážky sem (snímané mikrofónom).
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #34 kedy: 29. Jún , 2005, 07:39:50 »

Pitu, aj cez kombo tam ostane ta ""sterilita"" citu pri hrani. a keby ma nezaujimaju vesmirne pazvuky ,tak to ani nemam :) sposobom ako dostat z tonu viac by som sa rad priucil! Rastis, nikdy som to nepovazoval za profi nastroj, to ani nie som.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 29. Jún , 2005, 10:22:45 »

Ja som tiez skusal hrat cez ten POD a je to teda fakt slabota. Totalna umelina, ziadna dynamika, ziadna odozva, nic. Jedine, na co to je dobre podla mna, je nocne cvicenie v panelaku.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #36 kedy: 15. Marec , 2009, 15:28:59 »

Tento chalan ma celkom schopne zvuky pri direct recordingu: http://www.youtube.com/profile?user=cyberoach&view=videos . Akurat sa ich pokusam od neho vymamit. :)

PS: Sorry, ze obnovujem staru temu, ale nevedel som kde to dat.
« Posledná zmena: 15. Marec , 2009, 15:29:45 od mcmaros » Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #37 kedy: 15. Marec , 2009, 15:45:18 »

znie mu to velmi dobre
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #38 kedy: 05. Máj , 2009, 19:18:46 »

nevie mi niekto poradiť ako sa nastavujú druhy reverbov   na pod line 6  /je to ten prvý model/   diki
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.