Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
14. Máj , 2024, 07:32:42
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Životnosť lámp  (Prečítané 8553 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #30 kedy: 28. Február , 2008, 12:24:57 »

no ja si ho citam a chybu v nom nevidim. ok serem, popripade, niekto nestranny, nech sa vyjadri Na zdravie!
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #31 kedy: 28. Február , 2008, 12:29:08 »

no ja si ho citam a chybu v nom nevidim. ok serem, popripade, niekto nestranny, nech sa vyjadri Na zdravie!
podla mna tam ziadna chyba nieje, a nehadajte sa ha ha ha
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 28. Február , 2008, 12:29:38 »

radsej sa tahajte za onee ako za slovicka..z toho budete mat vacsi pozitok  Zdravíčko
Zaznamenané
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #33 kedy: 28. Február , 2008, 12:32:50 »

To by sa naťahal  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #34 kedy: 28. Február , 2008, 18:00:56 »

to sa vola geter a nemizne to, ale to scerna
Tak to je zaujimave, lebo som videl o tom clanok a tam bola odfotena stara elektronka, ktora to mala zmiznute a bol tam akysi biely sajrajt, nieco ako bubliny. Tak  tam bolo aj napisane ze to mizne. Ja sa lampami zaoberam iba kratko, tak neviem presne. ?§!. Popiskujem si
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #35 kedy: 28. Február , 2008, 18:07:33 »

Tak to je zaujimave, lebo som videl o tom clanok a tam bola odfotena stara elektronka, ktora to mala zmiznute a bol tam akysi biely sajrajt, nieco ako bubliny. Tak  tam bolo aj napisane ze to mizne. Ja sa lampami zaoberam iba kratko, tak neviem presne. ?§!. Popiskujem si

biele je to vtedy ked strati vakuum
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
obsidian.sk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 28. Február , 2008, 19:00:22 »

ono robia sa testy, ale take ze tomu ujebu a potom sa prepocita, kolko to bude asi normalnej prevadzky.

Iggy: no hej, vo vojenskej technike aj ano, ale tam sa nemusel klast taky doraz na kvalitu. respektive: u aparatov sa za kvalitu povazuje aky ma ta lampa zvuk, ked je strasia zvuk sa kurvi. tak sa menia. ale u tej vojenskej techniky ten zvuk, alebo zvukova vlasnost elektronky nemuseli byt az take nutne, ak tam fungovali iba ako nejake bezne zosilovacie prvky, ktore nieco spinali alebo neviem co
Myslim si, ze vojenska oblast mala vzdy vysoku prioritu a logicky do nej isli kvalitnejsie elektronky. Napriklad v spomenutom radare sa prijate signaly musia presne vyhodnotit a na to ti treba aj presne zosilnovace (elektronky, ktorych charakteristika zodpoveda teoretickym hodnotam). Odpracovanym vekom klesa schopnost katody emitovat elektrony, tym sa meni aj charakteristika elektronky, no a to ovplyvnuje dany zosilnovac signalu. V oblasti zvuku je to analogicke. Zosilnovac (skreslovac) je navrhnuty tak, ze vyuziva urcitu vychodziu charakteristikou elektronky (charakteristiku novej elektronky). Ak sa tato bude menit, bude sa menit aj zvuk vychadzajuci zo zosilnovaca. A uz nebude ten povodny. Aj vojenske aj gitarove aplikacie elektroniek spracuvaju signaly, cize by som netvrdil, ze vo vojenskej sfere netreba mat dobre spracovanie signalov. :)
Zaznamenané

Ibanez RG321MH-RB
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #37 kedy: 28. Február , 2008, 19:08:04 »

ano, ja som skor myslel nejake "pocitace" nie priamo radar.

Tak to je zaujimave, lebo som videl o tom clanok a tam bola odfotena stara elektronka, ktora to mala zmiznute a bol tam akysi biely sajrajt, nieco ako bubliny. Tak  tam bolo aj napisane ze to mizne. Ja sa lampami zaoberam iba kratko, tak neviem presne. ?§!. Popiskujem si

nie, zmeni to farbu. teda aspon ja to tak mam zauzivane. ja som este zmiznuty geter nevidel :)
« Posledná zmena: 28. Február , 2008, 19:08:53 od mario bross » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #38 kedy: 29. Február , 2008, 08:07:55 »

rastis, drbni jednu lampu z toho plneho suflika, co mas, o zem..nech vieme ci zmizne alebo zmeni farbu ten geter Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #39 kedy: 09. Marec , 2008, 13:05:56 »

no tak aby ste nemali pochybnosti, co sa stane z geterom, ci zmizne alebo sa rozpadne, zmeni farbu na bielu alebo ciernu. geter zmeni farbu na bielu. V skole som nasiel krabicu s elektronkami a jedna mala urazeny vrch a tym padom: dokaz miesto slubov:

 :)


* elektronka1.JPG (76.41 KB, 1194x858 - prehliadnuté 319 krát.)
« Posledná zmena: 09. Marec , 2008, 13:07:31 od mario bross » Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 12. Marec , 2008, 12:54:40 »

ale ked jej tu spicku neurazis, scerna. novy geter je strieborny. starsi je tmavsi. usudzujem, ze to je tym, ze ked urazis spicku, reaguje ten geter s inymi zmesami ako ked je uzavrety v tej banke, kde na seba navazuje nie zmes bezne pritomnu v atmosfere, ale inony toho niklu, medi a ci co sa tam presne pouziva (ktore su, znova sa len dohadujem, emitovane podobne ako ciastocky wolframu v ziarovke pri zeraveni vlakna)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #41 kedy: 12. Marec , 2008, 15:38:39 »

ono ten geter tam ma funkciu udrzat vakuum v elektronke a navazovat na seba ine plyny. neviem, ci je zle, ked geter scerna, ale nemam taku opticku doveru ako ked je leskly. ale kazdopadne - geter sa pouziva na odstranenie zvysku vzduchu. preto sa do elektronky vlozi magnezium pred uzavreti a odcerpani vzduchu. kedze tam, ale nejaky vzduch ostal, tak magnezium sa zapali. to sa robi vysokofrekvencnym ohrevom. princip je jednoduchy: mas cievku a do tej cievky pustas striedavy vysokofrekvencny prud. do tej cievky vlozis dany predmet a magneticke pole, ktore vytvori ta cievka, rozkmitava atomy toho vlozeneho telesa. rozkmitava to do takej urovne, ze sa teleso roztopi alebo vznieti ( v pripade horcika v elektronke sa to zapali. v hutnickom priemysle sa takato indukcna pec pouziva na tavenie ocele pred spracovanim, ci uz lisom alebom inym opracovanim ) :)
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.227 sekund, 23 otázok.