Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 13:01:28
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fingerstyle  (Prečítané 2608 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« kedy: 30. December , 2009, 16:08:45 »

Nevedel som kam dať túto tému, tak ju dám sem. :)

Všimol som si, že 99% fóra je o rockovej hudbe, elektrické gitary a pod. Tak neviem, či sem patrí táto téma. Fingerstyle je dosť  "všeobecný pojem" ale používa sa hlavne s hrou na elektro-akustickú gitaru. Interpreti ako Antoine Dufour, Andy McKee, Don Ross ovládajú tento štýl majstrovsky. Avšak fingerstylu sa osobne venujem len bokom, pretože inak študujem klasickú gitaru na konzervátoriu. Budem rad ak mi sem, hodíte nejaký príspevok, prípadne nejaké otázky.





Geniálna hudba, vďaka týmto dvom skladbám som sa tomu začal venovať. Žmurk
« Posledná zmena: 30. December , 2009, 16:37:23 od zakky » Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #1 kedy: 30. December , 2009, 16:21:52 »

Vitaj ..

majoritna cast fora sa zaujima o metalovu muziku, no nemyslim si, ze si tu nenajdes miesto. Naoko sa to mozno zda, ale tocia sa tu aj temy mimo extremnej muziky a vsetkeho co k tomu patri. Mckeeho poznam, sikovny muzikant, no neumrel som z neho ..
« Posledná zmena: 30. December , 2009, 16:22:25 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #2 kedy: 30. December , 2009, 16:26:36 »

keby si chcel tak pokukaj aj forum o niektorych su tu aj temy alebo sa o nich pisalo napr o Mc Keem tusim :)

inak aj ja mam rad fingerstyle tiez sa tomu trochu venujem ale iba na takej uplne zakladnej urovni, nic brutalne. A skor tomu tradicnemu americkemu(nashvilleskemu) fingerstylu nie takemuto modernemu. Tento moderny je fajn a paci sa mi ale za srdce ma to nechytilo:)
Zaznamenané
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #3 kedy: 30. December , 2009, 16:31:16 »

No nepoznám nejak veľa ľudí ktorý majú cit pre tento žáner, pretože sa ta hudba ľahko počúva a zväčša je to progresívne... Mňa iba oslovila ta neskutočne ťažká technika hrania a samozrejme aj krása tých skladieb. :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 30. December , 2009, 16:39:08 »

v pohodeee v 15tich som bol aj ja v puci z techniky..  hlavne si zober z toho konzervatoria to dobre a nie to zle a cim skor odtial vylezies tym lepsie pre tvojich potencialnych hudobnych spoluhracov  Bavím sa skvele
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #5 kedy: 30. December , 2009, 16:46:45 »

v pohodeee v 15tich som bol aj ja v puci z techniky.. 

no vidis...napriklad ja som z toho doteraz nevyrastol :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 30. December , 2009, 16:47:54 »

no vidis...napriklad ja som z toho doteraz nevyrastol :)

ha! lenze ty hras pekne pesnicky! a nerobis sportovy metal!
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #7 kedy: 30. December , 2009, 16:49:56 »

ha! lenze ty hras pekne pesnicky! a nerobis sportovy metal!

sak hej ale nemusis byt v puci len z metalovej speed techniky tu som zrovna nemyslel :) ...a niekedy v sukromi robim aj sportovy metaaal Bavím sa skvele
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 30. December , 2009, 17:03:34 »

Tento hra tiez vyborne :
Zaznamenané
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #9 kedy: 30. December , 2009, 18:08:11 »

Tento hra tiez vyborne :

Hej, v candyrat je veľa kvalitných hudobníkov a nie len s fingerstylu.

Chcel by som ešte poukázať na slovenského výborného fingerstyloveho gitaristu, Petra Remenika. Učí na konzervatóriu v Žiline ale klasickú gitarú, škoda že sa neučí fingerstyle profesionálne, to by som bral. :) Hra taktiež v známom slovenskom gitarovom due - La Barré, s Jánom Labantom (prof. na AÚ v BB)

Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=AMQ-Css73ZI
« Posledná zmena: 30. December , 2009, 18:09:23 od Tulo » Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #10 kedy: 30. December , 2009, 18:59:17 »

Mne sa fingerstyle velmi paci a rad by som do tejto techniky aj hlbsie prenikol, hlavne v oblasti blues...nedavno ma za srdce chytilo pocuvanie Marka Knopflera...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #11 kedy: 03. Január , 2010, 17:41:29 »

toto je  technicka vec ktoru by som naozaj rad vedel, znie hrozne efektne. zatial som ale nehladal nejake video skoly alebo co, na to som moc lenivy. ked nieco najdete hodte link!

takto sa mi to paci 
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #12 kedy: 03. Január , 2010, 17:47:54 »

mne sa veľmi páči Tommi Emmanuel, ale ten tu má svoju tému
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Doldy
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 22. Január , 2010, 08:44:21 »

Hej, v candyrat je veľa kvalitných hudobníkov a nie len s fingerstylu.

Chcel by som ešte poukázať na slovenského výborného fingerstyloveho gitaristu, Petra Remenika. Učí na konzervatóriu v Žiline ale klasickú gitarú, škoda že sa neučí fingerstyle profesionálne, to by som bral. :) Hra taktiež v známom slovenskom gitarovom due - La Barré, s Jánom Labantom (prof. na AÚ v BB)

Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=AMQ-Css73ZI

candyrataci su dobri technici, ale okrem mckeeho, (a sem-tam mozno aj dona aldera) mi takmer u vsetkych chyba take zvlastne caro, poznate to...ked nabiehaju zimomriavky, niekedy mam dojem ze ti fingerstylisti sa snazia dojat viac technikou ako hudbou samotnou
Zaznamenané
Oliver B.
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 23. Júl , 2010, 10:52:54 »

Mne sa z candyrat páči ešte Martin Tallstrom(aspoň myslím že aj on bol v candyrat) má aj na youtube videá pod menom pinofluvius.Ten chlapík má pre to cit a má aj veľmi pekné vlastné skladby,podľa mňa častokrát aj prevyšujúce klavitu Andyho skladieb.Napríklad Lost in the rain je veľmi pekná
Inak z fingerstylistov u mňa jednoznačne kraľuje Tommy Emmanuel,kvôli nemu som sa učil Freight Train aj Windy and Warm.A potom samozrejme aj majster Chet Atkins
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.122 sekund, 22 otázok.