Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. Máj , 2024, 05:44:49
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aky potrebujem efekt na odlisenie sola od doprovodu ?  (Prečítané 4142 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
plichto
Hosť
« kedy: 02. Jún , 2008, 17:51:18 »

Situácia: Hrám s kapelou cez jeden skreslený kanál aj doprovod aj sóla, potrebujem ale aby sa pri sóle zvýšila hlasitosť, a počul som, že keď použijem na skreslený zvuk volume pedál, zväčší sa akurát skreslenie.... Niekto mi poradil kompresor. Čo vy na to? (potrebujem samozrejme najlacnejšie možné riešenie, pretože som zatial "chudobný vysokoškolák" a hudba je len moje hobby, nie som a nikdy ani nebudem profesionál, tak nechcem posprostu vyhadzovať.
« Posledná zmena: 03. Jún , 2008, 09:30:59 od rastis » Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #1 kedy: 02. Jún , 2008, 18:22:25 »

http://www.muziker.sk/Default.aspx?Dunlop-M133&nid=20016&nparams=kod_id;8038

MXR microamp. Presne na toto je robený a presne tak aj funguje. Ja som bol spokojný. Zdravíčko
« Posledná zmena: 03. Jún , 2008, 09:31:09 od rastis » Zaznamenané

RED DEBILS
MMM
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 02. Jún , 2008, 18:25:58 »

A mal si ho zapojeny v slucke alebo medzi gitarou a kombom, lebo vtedy na skreslenom kanale iba  prida skresleniu..
« Posledná zmena: 03. Jún , 2008, 09:31:19 od rastis » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 02. Jún , 2008, 18:27:48 »

potrebujem ale aby sa pri sóle zvýšila hlasitosť, a počul som, že keď použijem na skreslený zvuk volume pedál, zväčší sa akurát skreslenie.... Niekto mi poradil kompresor.
to ti poradil zle ...  v pripadne, ze budes davat efekty pred skreslenie, k ziadnemu pozitivnemu vysledku sa nedopracujes  Smútim

ty potrebujes zvysit hlasitost po preampe, cize mas tam seriovu ef. slucku? co je to za aparat?
« Posledná zmena: 03. Jún , 2008, 09:31:50 od rastis » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #4 kedy: 02. Jún , 2008, 18:44:37 »

jak vravi karpat.. volume pedal hned za gitarou funguje ako potak na gitare, zjednodusene povedane - pridava skreslenie (aj ked pravda je trochu ina)... v seriovej slucke robi to co od neho chces aby robil - pridava/ubera hlasitost Na zdravie!
« Posledná zmena: 03. Jún , 2008, 09:31:31 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 03. Jún , 2008, 09:30:16 »

ekvalizer do efektovej slucky je idealne riesenie. do sola viacej stredov, stipku hlasitosti, do doprovodu menej - a je to tam.
« Posledná zmena: 03. Jún , 2008, 09:31:40 od rastis » Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #6 kedy: 03. Jún , 2008, 09:36:38 »

presne tak EQ uplne staci alebo este nejky brutal nakopavac nech to ma stavu Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 03. Jún , 2008, 09:37:26 od Valla » Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #7 kedy: 03. Jún , 2008, 09:48:37 »

presne tak EQ uplne staci alebo este nejky brutal nakopavac nech to ma stavu Bavím sa skvele
na skresleny kanal ked jebnes nejaky brutal nakopavac ako pises, tak z toho vyleze zahuhlany humus..
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #8 kedy: 06. Jún , 2008, 11:28:11 »

tiež by som odporučil radčej beringer EQ
http://www.muziker.sk/Default.aspx?content=0406&nparams=typ_t;040602;vyr;234&search=equalizer

než ten drahy MXR mikroamp ked tam už si ho doma spravit do 1000sk ha ha ha

ale pasivny volume pedal je ako volume na gitare čiže ekd ho stišite stišite silu signalu na gitare a skresleny kanal vam neskresluje ako by mal lebo dostava slaby signal na vstuop

najlepšie by to vyriešilo aktivny volume pedal alebo ten mikroamp to je len dalši mini zosilovač na konci si štelujete volume
je to v podstate podobne ako keby šlahnete do slučky ten pasivny volume..... proste volume za preampom

mikroamp by mal len volume zdvihnut nie skreslenie!
i ked trocha skreslienia možno prida skrz toho že sa vstup preampu prebuzduje lebo ide na vstup dost silny signal

ale to si moc ani nevšimnete ked vam gitara pri solovani huči!

a aj keby použil nakopavatko ako solo aj s tym že mu to prida skreslenie tak je mu u prdele že mu to bude huhlat na akordoch ked hra solo
zaleži na fkuse či chce mat solo zvuk ala iron maiden alebo prašivy punk alebo ako prebudeny distortion BIG MUFF

 ha ha ha Na zdravie! toš ja to tak vidim s tym volume pridavanim pri sola

skušal som na gitare sa stišovat čista blbost
spravil som si ten mikroamp to už bolo dobre   Som frajer
a aj slučku som skušal ale tam musiš mat dva kable a vstup na FX je zo zadu a tahat kable všelikade ....
Zaznamenané

plichto
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 06. Jún , 2008, 12:05:08 »

Hmm super, takže tieto srandičky zúžitkujem aj tak, až keď combo zapojím do mixáku... to sa mi už asi viac oplatí používať 2 skreslené zvuky- jeden tichší  a konkrétnejší na doprovod, a jeden hlasnejší a skreslenejší na sóla, aby som to využil aj na skúškach, kde hrávam bez zapojenia do mixáku.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 06. Jún , 2008, 13:04:42 »

no jo sice neiktore pekne doprovoden zvuky nemusia mat ideal zvuk na solo  a viacej skreslenia =  vela susteinu atd  Som frajer trocha kompresia dobra ,nezanika ton, citlivost....
Zaznamenané

plichto
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 07. Jún , 2008, 11:11:30 »

Problém zatím vyriešený, budem jednoducho používať 2 chrastítka: jedno na sóla, druhé na doprovod. Som si dnes kúpil za 7 kiliek nejaké Fab rachotidlo a vyzeralo to celkom slušne za tú Lídl cenu Zdravíčko
Zaznamenané
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #12 kedy: 09. Jún , 2008, 07:21:46 »

metal muff ma napriklad tlacitko top boost specialne na zvyraznenie tonu pri solach ale netreba to s nim prehanat pretoze potom z neho lezie az priliz stiplavy zvuk
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 09. Jún , 2008, 09:32:45 »

To je jedno ak mas pre-chanel volume alebo top boost/solo boost ak pouzivas OD len z comba. Signal sa len komprimuje nad thresholdom a ak nemas headroom (mas gain na max) budes mat len viac gainu.
 Stary trick - ak mas master volume combo/head a FX loop s footswitchom a volumeom (marshall atd),   co nepouzivas daj kratky jack do FX loop a nastav FX volume aby bolo hlasnejsie. Teraz ked slapnes na FX loop switch mas volume boost ako hovado. takto moses mat aj clean boost!!
 Napis aky mas aparat a FX chain a nieco vymyslim.
John
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 09. Jún , 2008, 09:47:14 »

Problém zatím vyriešený, budem jednoducho používať 2 chrastítka: jedno na sóla, druhé na doprovod. Som si dnes kúpil za 7 kiliek nejaké Fab rachotidlo a vyzeralo to celkom slušne za tú Lídl cenu Zdravíčko

pocuj - a ten EQ ? co tomu chyba ?
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 09. Jún , 2008, 17:52:26 »

To je jedno ak mas pre-chanel volume alebo top boost/solo boost ak pouzivas OD len z comba. Signal sa len komprimuje nad thresholdom a ak nemas headroom (mas gain na max) budes mat len viac gainu.
 Stary trick - ak mas master volume combo/head a FX loop s footswitchom a volumeom (marshall atd),   co nepouzivas daj kratky jack do FX loop a nastav FX volume aby bolo hlasnejsie. Teraz ked slapnes na FX loop switch mas volume boost ako hovado. takto moses mat aj clean boost!!
 Napis aky mas aparat a FX chain a nieco vymyslim.
John

Aparat Marshall Valvestate 80wattovy, ale momentalne hravam aj cez taku doma vyrobenu masinu a efekty mam Fab Overdrive a Thrashmaster(riadne stara rachotina a obcas blbne, tak by som ho radsej nepouzival).... inak kebyze hram cez svoj amp nemam problem, lebo tam mam nozny prepinac... teraz sa to vsak nedeje...  a ano to homemade combo je bez slucky.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 21 otázok.