Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
10. Máj , 2024, 19:58:53
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrej Urminský  (Prečítané 60451 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #180 kedy: 02. Júl , 2009, 08:11:04 »

presne BJD su krasny priklad - tam lipa pravidelne vola cirkusantov co maju komercny uspech a prilakaju vela ludi - marcus miller, level 42 atd. na tych byva slusny natresk, ale to bol aj na millera ked hral v babylone, alebo ked hral v arene. zahadne je, ze na podium dojde jazzova kapela v zlozeni klavir, kopak s metlickou a kontrabas, tak sa drviva vacsina ludi odpali do bufetu. taka je realita BJD akurat na ne treba ist a vidiet to  Na zdravie!
ponevadz na ten ozaj jazz je tam zvedavych 7 muzikantov a 30 pseudointelektualov, pre ktorych je spolocenska povinnost ist sa odprezentovat na takuto akciu. hlavne ze sa budeme vyvysovat co je viac a smejeme sa z tych ludi valajucich sa dobrovolne v blate a tesiacich sa z muziky. ich interpret ma aspon co do ust.
krasne si to povedal a povačšine tam jazz ani nehraju a progi ma pravdu čo to je?Huh! a kto to u nac hra a vie hrat??? Zdravíčko
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #181 kedy: 02. Júl , 2009, 08:15:04 »

presne BJD su krasny priklad - tam lipa pravidelne vola cirkusantov co maju komercny uspech a prilakaju vela ludi - marcus miller, level 42 atd. na tych byva slusny natresk, ale to bol aj na millera ked hral v babylone, alebo ked hral v arene. zahadne je, ze na podium dojde jazzova kapela v zlozeni klavir, kopak s metlickou a kontrabas, tak sa drviva vacsina ludi odpali do bufetu. taka je realita BJD akurat na ne treba ist a vidiet to  Na zdravie!
ponevadz na ten ozaj jazz je tam zvedavych 7 muzikantov a 30 pseudointelektualov, pre ktorych je spolocenska povinnost ist sa odprezentovat na takuto akciu. hlavne ze sa budeme vyvysovat co je viac a smejeme sa z tych ludi valajucich sa dobrovolne v blate a tesiacich sa z muziky. ich interpret ma aspon co do ust.
Cirkusantov ? No,tvoj nazor. Na zdravie!  Ja sa nevyvyšujem. Ja som nebol ten,čo začal kydat na jazz a robit si z z toho prču. Na zdravie! Ano ti valajuci sa v blate su mi na smiech./alebo na polutovanie?/ Na zdravie!  Valanie v blate pri počuvani hudby,to tešenie- to je radost z muziky?  Uff. Na zdravie! Interpret ma aspon čo do ust- no ved ok,ale pre každeho nemusia byt peniaze priorita. Na zdravie!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #182 kedy: 02. Júl , 2009, 08:31:15 »

ti cirkusanti su moji oblubeni interpreti a ten vyraz som pouzil preto, ze oni tam v prvom rade robia velku show a oproti tradicnym jazzovym umelcom co tam vystupuju posobia skutocne ako cirkus.
tvoj vysmech nad valajucimi sa - ze to nevies pochopit neznamena ze to tak nie je. kazdy prejavuje tu radost inac. mimochodom na tom topfeste neboli vsetci drbnuti v blate, len sa na to prijemne ukazuje prstom  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #183 kedy: 02. Júl , 2009, 08:47:19 »


Kazdopadne pojdem aj na bud. rok. Do USA by bolo super, ani tak mozno nie na Berklee ako do NY, kde je mekka celej muziky. Lenze love nepustia...

neblbni, v USA sa da studovat a zit uuuplne ale uplne zadara.. pekne plne stipendium mozes dostat a ja sa stavim ze keby si po tom siel tak ho dostanes..  Mam spoluziaka zo strednej co studuje na Emory College  v Atlante a tiez napisal nejaku esej, spravil test vseobecneho rozhladu a dostal to.. pohodka.. je tam 3 roky teraz a nestoji ho to ani dolar este aj cestu tam a domov mu hradi skola.. a take prostredie tam maju ze pomoc vyzera to jak olympijsky stadion 5 ihrisk, plavecke bazeny kktinky..
« Posledná zmena: 02. Júl , 2009, 09:12:05 od kaolko » Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #184 kedy: 02. Júl , 2009, 08:53:57 »

ti cirkusanti su moji oblubeni interpreti a ten vyraz som pouzil preto, ze oni tam v prvom rade robia velku show a oproti tradicnym jazzovym umelcom co tam vystupuju posobia skutocne ako cirkus.
tvoj vysmech nad valajucimi sa - ze to nevies pochopit neznamena ze to tak nie je. kazdy prejavuje tu radost inac. mimochodom na tom topfeste neboli vsetci drbnuti v blate, len sa na to prijemne ukazuje prstom  Na zdravie!
 Hlavne že maju všetci radost z muziky. Aj tí počuvajuci "nudny-alebo aky" jazz , a aj tí valajuci sa v blate a počuvajuci tu "spravnu" muziku. Zdravíčko  
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #185 kedy: 02. Júl , 2009, 09:02:36 »



Kazdopadne pojdem aj na bud. rok. Do USA by bolo super, ani tak mozno nie na Berklee ako do NY, kde je mekka celej muziky. Lenze love nepustia...
urmo- skus sa skontaktovat s Rudy Linkom,často je v Čechach,ma tam aj chalupu,robí open koncerty po českych mestach,vyučuje/al  na Columbia University. Možno poradí,pomôže.  / pre tych čo nevedia- Rudy Linka je jazzovy gitarista,pedagog, pôvodom Čech,žijuci v NY   Žmurk/
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #186 kedy: 02. Júl , 2009, 09:23:36 »

krasne si to povedal a povačšine tam jazz ani nehraju a progi ma pravdu čo to je?Huh! a kto to u nac hra a vie hrat??? Zdravíčko

Ja som sa preto pytal, lebo pod pojem jazz sa casto radi vselico mozne. Si vezmite moderny elektronicky jazz, potom funkjazz, potom mame trebars Keith Jarreta, ktory hra pomaly az klasiku trebars a pod. a pod. Proste ta zmeska vsetkeho mozneho mi pride ako prilis na oznacenie do jednej skatulky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
zakky
Hosť
« Odpoveď #187 kedy: 02. Júl , 2009, 09:24:19 »

tusim bol v sobotu teraz v telke v tej tolksou s krausom
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #188 kedy: 02. Júl , 2009, 11:04:53 »

udry - dik za radu, mozno niečo poriešim, hlavne terza musim cvičit.

?§!.

tohoto a jedneho velmi podobneho tomuto zobrali.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #189 kedy: 02. Júl , 2009, 11:12:38 »

no nič moc nehra a hlavne mimo rytmu..je tam najslabši članok v tej kapele 
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #190 kedy: 02. Júl , 2009, 11:16:15 »

udry - dik za radu, mozno niečo poriešim, hlavne terza musim cvičit.

?§!.

tohoto a jedneho velmi podobneho tomuto zobrali.
Nevyznam sa do takeho kruteho jazzu, ale... nic mi to nehovori, aj keby mal vystudovanu tu najvyssiu moznu hudobnu skolu...
Ja zasa hovorim, ze nevyuzite vzdelanie je napicu vzdelanie. A to plati aj v hudbe. Ak tomu vystudovany muzikant nevie dat MELODIU, TON a pod. tak len chodi po hmatniku s velkym EGOM, ze "ja som nieco vystudoval". - tot moj nazor.
Zaznamenané

urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #191 kedy: 02. Júl , 2009, 11:17:01 »

no nič moc nehra a hlavne mimo rytmu..je tam najslabši članok v tej kapele 

joe  Bavím sa skvele čekni si jak hra Adam Rogers, Mike Moreno, Jesse Van Ruller napriklad. Bavím sa skvele Chalan ma taky time a phrasing ze az, samozrejme este ma co vylepšovat, ale je na koni.



Ak poznaš Have You Met Miss Jones, tak si treba predstavit a v hlave si hrat harmoniu, a zistiš ze to je ppči :)
Zaznamenané

urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #192 kedy: 02. Júl , 2009, 11:19:17 »

Nevyznam sa do takeho kruteho jazzu, ale... nic mi to nehovori, aj keby mal vystudovanu tu najvyssiu moznu hudobnu skolu...
Ja zasa hovorim, ze nevyuzite vzdelanie je napicu vzdelanie. A to plati aj v hudbe. Ak tomu vystudovany muzikant nevie dat MELODIU, TON a pod. tak len chodi po hmatniku s velkym EGOM, ze "ja som nieco vystudoval". - tot moj nazor.

treba do toho preniknut a az vtedy to pochopiš, ja som to tiež nechapal. Tiez musis ist postupne a prepracuješ sa.
Zaznamenané

MMM
Hosť
« Odpoveď #193 kedy: 02. Júl , 2009, 11:21:32 »

no aj mne sa zda ze dobieha stale kapelu.. Popiskujem si
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #194 kedy: 02. Júl , 2009, 11:23:37 »

treba do toho preniknut a az vtedy to pochopiš, ja som to tiež nechapal. Tiez musis ist postupne a prepracuješ sa.
Nehovorim, ze tomu nechapem, ale skor to, ze ma to nebavi... take bezduche melodie, ktore vam (ludom hrajucim jazz) nieco hovoria...

Milujem jazzovu muziku Dana Brantigana s Johnom Shannonom - pan gitarista pre mna a skoncil Berklee. Nehra chujoviny ale krasne melodie a pochopi ich aj bezny posluchac. Na to mierim.  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.