Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
17. Máj , 2024, 09:24:03
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kobyla na Les Paul  (Prečítané 942 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« kedy: 11. Január , 2014, 16:44:25 »

Nazdar páni,

chcem poprosiť o radu. Vlastním gitaru LTD EC-401. Čo sa hardware týka, okrem ladiacich mechaník je všetko pôvodné. Mám menší problém s kobylou na gitare. Zo začiatku mi to gitara nerobila a celkovo mi struny na gitare vydržali dosť dlho. Za posledného pol roka som menil struny asi 4 razy, pričom som používal Elixiri hybrid, no potom čo sa mi "D" struna pretrhla druhý krát na tom istom mieste a to na saddle/kameni kobylky, teraz tam mám Daddaria 11ky. Po mesiaci mi praskla "A" struna tiež na saddle/kameni. Tak som trocha zbrúsil kamene a vydržalo to asi 3 mesiace. Teraz mi opäť praskla "D" struna na tom posratom kameni. Gitara bola hneď po kúpe kontrolovaná gitarárom a ten vravel že všetko je v poriadku. Preto mám pocit, že by bolo lepšie vymeniť buď všetky saddle/kamene, alebo rovno celú kobylu za niečo lepšie. Viete mi poradiť alebo čo robiť, aby mi struny praskali pre dobro duše aspoň na inom mieste a nie na tej kobyle?  Bavím sa skvele


* graph-tech-string-saver-saddles-for-modern-les-paul-2344-p.jpg (14.4 KB, 318x500 - prehliadnuté 221 krát.)
Zaznamenané

yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #1 kedy: 11. Január , 2014, 19:34:47 »

skus toto kuknut       http://shop.sollerguitars.com/index.php?cPath=305_337&sort=5a&filter_id=86
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 11. Január , 2014, 19:47:20 »

nemoze to byt aj tym ked ma clovek tu kobylu prilis vysoko nastavenu a struna sa agresivnejsie lame pod uhlom v nej?  vela ludi mava tieto problemy co tak citam, vacsina zbrusuje kamene aby neboli take ostre
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #3 kedy: 11. Január , 2014, 20:02:57 »

nemoze to byt aj tym ked ma clovek tu kobylu prilis vysoko nastavenu a struna sa agresivnejsie lame pod uhlom v nej?  vela ludi mava tieto problemy co tak citam, vacsina zbrusuje kamene aby neboli take ostre

 v tomto pripade mozno skusit top-wrapping
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #4 kedy: 12. Január , 2014, 01:17:47 »

http://www.ebay.com/itm/BRASS-ROLLER-SADDLE-TUNE-O-MATIC-BRIDGE-FOR-LP-ELECTRIC-GUITAR-/181142191112?pt=Guitar_Accessories&hash=item2a2cea7c08
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #5 kedy: 12. Január , 2014, 01:23:23 »

Skusil by som kamene jemne zbrusit. Skontroluj este ci sa ti pri bendovani struny v kamenoch nehybu.

Ak to neprestane, vymen radsej celu kobylu, struny na TOM kobyle normalne vydrzia aj silne rubanie.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 12. Január , 2014, 04:56:58 »

Obrus kamene alebo zvys mostik, nemali by sa Ti dotykat struny zadnej strany mostika smerom na kobylku.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.029 sekund, 22 otázok.