Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
17. Máj , 2024, 08:03:15
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Idealna hrubka strun na standardne ladenie  (Prečítané 7689 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #15 kedy: 12. Október , 2009, 12:35:24 »

uz je to jedno.. preto som kupil daddario lebo aj ostatne su a preto som kupil kusovku lebo nemam teraz 30E na novu sadu.. uz to neriesim, len pisem jak to vlastne dopadlo
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #16 kedy: 12. Október , 2009, 12:46:15 »

.....možno by som vyhrabal nejaké staršie po vyčistení dunlopom ešte hrajúce struny, za posledný rok aj pól sa mi úspešne darí vymienať struny po dvoch mesiacoch.....oceláky EBS určite H125 E100 A80 D60 G40 možno aj nickláky EBS H128 E105 A85 D65 G45......ideálne by bolo keby si bol z okolia, alebo by si išiel okolo Ty,alebo nejaký tvoj známy a strčil by som mu ich do rúk, nechce sa mi to posielať poštou.....jednoducho by si si vyskúšal či to tvoju situáciu rieši.....veď vieš.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #17 kedy: 12. Október , 2009, 13:54:39 »

daddario sunty niesu a mozme sa ist teraz hadat ze preco hej a preco nie :)  Na zdravie! mam teraz natiahnute elixir 50 sada, predtym som mal dlho daddaria 45 a 50 sady a zo ziadnych nemam ani tvrdy ani makky dojem. viacmenej nemam dojem ze by som mal na base vobec niekedy pocit tvrdych strun, jedine na 35ke menzure.
chcel by som ale spravit test ze to vyskusat hned za sebou a najlepsie na viacerych identickych nastrojoch, to by sa najlepsie ukazalo.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #18 kedy: 12. Október , 2009, 15:24:32 »

.....budem veľmi malý keď poviem, že.......a D´addarká sú šunty  Huh!  Bavím sa skvele ale nie podľa mňa sú šunty preto lebo čo som mal tých pár sád, tak mi na nich najviac vadil na začiatku príliš preklavírovaný zvuk, potom asi po dvoch týždňoch to bolo cca 16 hodín hrania totálne zachádzali a po mesiaci nepomáhalo ani čistenie dunlopom, okrem toho veľmi zlá naladiteľnosť po mesiaci, jednoducho nestálosť tých strún celkovo.......po nich rovnaké závady majú yamahy, warwick, fender.....o kus lepšie sú GHS Supersteels Multistrings a Contact Core......EBS sú zatiaľ najlepšie.....ladia a znejú aj po troch mesiacoch ak sú prečistené dunlopom.....toľko môj subjektívny názor na vec......

.....neskúšal som ešte DR, Dunlop, Ernie Ball a ešte zopár......Elixir ťažko povedať či sú dobré alebo nie......keďže z môjho hladiska predstavujú úplne inú kategóriu pri porovnaní cena/výkon......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #19 kedy: 12. Október , 2009, 18:34:52 »

zacinam mat vazne obavy.. pri skresleni je to H totalna nezrozumitelna chujovina ale hrubkou to urcite nebude, to pnutie nie je az take blatove. pri cistom zvuku je to celkom ok, mam pocit, ze je tam nejaky pazvuk ktory gain pri skresleni zosilnuje a tim sa tam tvori akysi dalsi ton. skusal som hrat do gitary a skreslene H znelo falosne, akoby to bol iny ton, ostatne struny su pri skresleni v poriadku.. spravil som ukazky cistej a skreslenej, v 1/2 hram na E a v druhej na H... co to moze byt?
« Posledná zmena: 25. Január , 2010, 12:51:12 od Krtko » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #20 kedy: 12. Október , 2009, 18:50:59 »

nie je tam vela skreslenia a uz vobec ziadny oktaver.. na E to hra v pohode ale pri H do toho lezie nejaky dalsi vysoky ton co kurvy cely zvuk..

Garde: rad by som vyskusal od teba nejake struny, ze co to spravy ale na zapad nemam teraz vobec cestu, chapem ze sa ti nechce riesit postu, tak mi ich predaj za nejaku symbolicku cenu, cojaviem 5E  No hanbím sa..
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #21 kedy: 13. Október , 2009, 08:48:19 »

Garde: rad by som vyskusal od teba nejake struny, ze co to spravy ale na zapad nemam teraz vobec cestu, chapem ze sa ti nechce riesit postu, tak mi ich predaj za nejaku symbolicku cenu, cojaviem 5E  No hanbím sa..

.....neblázni uričte máš dákeho známeho alebo kamaráta čo študuje v Blave alebo v Nitre.....tak ho popros nech raz cestuje cez Levice a tie struny mu strčím do ruky a basta  Na zdravie! ak sa Ti to nedá a existuje nejaká zásiela, ktorú platí príjemca tak Ti to pošlem poštou čo s Tebou......
« Posledná zmena: 13. Október , 2009, 09:03:10 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #22 kedy: 13. Október , 2009, 09:37:03 »

.....aké máš skreslenie  Huh! nie s Tebou som sa doťahoval, či sa dá Jolana skresliť, lebo si chcel nejaké hyperlacné riešenie na superbrutálne skreslenie......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #23 kedy: 14. Október , 2009, 14:41:24 »

.....aké máš skreslenie  Huh! nie s Tebou som sa doťahoval, či sa dá Jolana skresliť, lebo si chcel nejaké hyperlacné riešenie na superbrutálne skreslenie......

asi somnou... btw, ja som nepochyboval ze sa da jolana skreslit, ja som pochyboval o kvalite zvuku skreslenej jolany a  nehladal som superlacne riesenie, ale SW riesenie a tie su  zadarmo. prisiel som na to, ze nie v base je problem ale v tom tipe skreslenia, s inym to uz nerobi bordel.. pouzivam guitar rig3
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #24 kedy: 25. Január , 2010, 12:56:26 »

.....neblázni uričte máš dákeho známeho alebo kamaráta čo študuje v Blave alebo v Nitre.....tak ho popros nech raz cestuje cez Levice a tie struny mu strčím do ruky a basta  Na zdravie! ak sa Ti to nedá a existuje nejaká zásiela, ktorú platí príjemca tak Ti to pošlem poštou čo s Tebou......

nemas nejake stare struny, nejake hrubsie na pätku co by sa mohlo ladit do D .?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #25 kedy: 25. Január , 2010, 12:58:31 »

.....nejaké jazdené 45"ky by sa našli.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #26 kedy: 25. Január , 2010, 13:13:32 »

a vedel by si mi ich dat na vyskusanie? lebo naposledy co som kupil tu kusovku za nekrestanskych 10e tak to moc nesedi a sa bojim ze kupim celu sadu tak ani ta nebude sediet.. len tu je problem s odoslanim co?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #27 kedy: 25. Január , 2010, 13:26:14 »

.....a tak čo s Tebou.....zajtra pôjdem do skúšobne, viem, že jednu sadu mám určite komplet, sú to EBS Nickel Titanium hral som na nich nejaké dva mesiace.....to je predposledná sada a mám ešte poslednú ale tam so praskol éčko.....vždy ich zabalím naspäť do krabice.....a potom v stredu sa prinútim skočiť na poštu a pošlem Ti to v obálke tak by to nemuselo byť až tak drahé.....no a keď budem potrebovať tak mi helfneš zase Ty......  Na zdravie!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #28 kedy: 25. Január , 2010, 13:30:13 »

.....chcel som Ti napísať ss aby si poslal adresu.....ale nedá sa Ti poslať.....v profile mám mail......  Som metlak
« Posledná zmena: 25. Január , 2010, 13:34:05 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #29 kedy: 25. Január , 2010, 13:35:17 »

.....chcel som Ti napísať ss aby si poslal adresu.....ale nedá sa Ti poslať.....v profile mám mail......  Som metlak


ale da, aj 2x mi prisla
Zaznamenané
Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 21 otázok.