Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
14. Máj , 2024, 23:28:54
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ivoss - Hand Made Explorer  (Prečítané 13987 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« kedy: 18. Február , 2005, 02:39:37 »

Už asi niekto z vás vie,že som sa do toho pustil...vždy som chcel explorer no Gibson nepripadal cenovo(cca 65000Kč)do úvahy...tak som zohnal síce absolutne zlé drevo na telo(smrek)ale chcel som,aby bolo z jednoho kusu dreva(telo).nabuduce to bude určite niečo tvrdé...Krk je z jaseňa a hmatnik z buku... Drážky na pražce som rezal sám a môžem povedať,LAĎÍ ako má,Veď som ho premeriaval asi 50x...Aj kobylky som si "umajstroval" sám!Snímače tam budú 2xHB ako mam v LP... JE TO SUPER POCIT MA NIEČO 100% VLASTNÉ ČO HRÁ... Radím každému kto mal niekedy takého chrobáka v hlave nech sa do toho pustí... :)
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 18. Február , 2005, 06:18:38 »

To vyzerá to ako zaujímavý experiment aj keď hardware by som Ti zohnal v pohode ten vyrábať no neviem zdá sa mi to zbytočné. Popis pekný a čo tak pridať nejaké tie fotky a tak. A ten smrek neviem na telo absolútne nevhodný a zvlášť na explorere aby sa ti neprehol keď je z jedného kusu predsa len je to mäkké drevo a neviem si predstaviť sustain ani prácu s ním je to ako blato...
Zaznamenané

tatko fóra
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #2 kedy: 18. Február , 2005, 13:55:16 »

No,je to asi tak že hardware som mohol kupit ale do tejto prvej som nechcel... Vlastne som chcel zistit,na čo mam,do čoho sa môžem aj v buducnosti pustiť alebo čo mam kupiť...Fotky jedine z telefonu bo dig.fotak doma nemame ale posnažim sa zohnat... a ten smrek?No uvidim ako sa zachová... A ešte GUITMAN:nemôžeš zohnat nejake staršie HB? Lebo tu v TT je jeden obchod a ten ma trošku prehnané ceny,teda ako na čo a na snimače ano! Smútim
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 18. Február , 2005, 17:15:41 »

Ivoss posli fotky, fotky, fotky,...........vela fotiek. Rad sa pozriem, ako ti to islo. S tym hardwerom by som kupil asi nieco Koreiske. Je s tym vela roboty. Vyber dreva je dost zvlastny, ale uz som hral aj na horsej kombinacii. Zrejme si to bral ako skusobny model.
Zaznamenané
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #4 kedy: 18. Február , 2005, 18:31:48 »

Presne tak,do tejto som nechcel moc investovať lebo som vlastne chcel zistiť,o čo ide pri vyrobe el.git.... Nečakal som od toho moc no podarila sa nad moje očakávania... OK.pošlem guitmanovy fotky nech ich sem dá.... A ešte:na akej horšej kombinacii si už hral?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 18. Február , 2005, 20:49:28 »

sadrokarton + vrba
Zaznamenané

Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #6 kedy: 18. Február , 2005, 21:19:51 »

To nieje nič...moj kamarat dal snímač do tej deckej plastovej gitary asi za 35 SK(taká červená asi 25cm dlhá)... No,mohol ísť hrať Woodstock :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 19. Február , 2005, 10:00:19 »

Hral som na takychto stratoch: 1. telo: orech + dyha mahagonu krk: javor hmatnik: orech Tento hral velmi zastreto prave vdaka tomu orechu. Taketo dreva sa nemaju radi spolu so singlami. 2. telo: jasan krk: javor Pani, gitara vazila nekecam 6-7 kilov. Na chrbticu masaker. 3. Toto bol stratocaster zlozeny z dvoch gitar. Na spoji krk-telo bola vlozena guma na gumovanie, aby bol krk v spravnej vyske. Sustain tejto gitary bol asi 0,05sec. No proste funny....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 19. Február , 2005, 16:51:01 »

Ivoss - robil si aj vyztuz do krku ? Ako ?
Zaznamenané
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #9 kedy: 19. Február , 2005, 17:08:18 »

Vystuž(tiahlo) som dal do krku tak, že na plochu kam ide prilepiť hmatník som vyrezal dražku tak,aby samotné tiahlo pasovalo ako riť na nočníku,takže aby nemal vôlu ale aby sa dalo celé zakryť hmatníkom... Tyčka je z pevnej popúštanej ocele z jednej strany na pevno a druhej doťahovacie... Mám to tušim aj odfotené..Ale čím som tú drážku robil nepoviem bo to bolo absolutne neprofesionalne ale zato dost presné...Všetko v rámci mojich možností... :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 19. Február , 2005, 18:08:39 »

Citácia
Originally posted by Ivoss ... že na plochu kam ide prilepiť hmatník som vyrezal dražku tak,aby samotné tiahlo pasovalo ako riť na nočníku,takže aby nemal vôlu ale aby sa dalo celé zakryť hmatníkom...
Ty si tam nedaval tu vyztuz v obluku ?
Zaznamenané
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #11 kedy: 19. Február , 2005, 19:37:14 »

Do obluku nie ale na konci ma klesajucu tendenciu takže by to teoreticky malo mat rovnaký účinok... Neviem,čas ukáže
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #12 kedy: 20. Február , 2005, 15:08:35 »

Ivan z teba bude raz spicovy guitar-maker. Raz mi spravis hand-made Ivoss LP. Len tak dalej.Bravooo
Zaznamenané

Keep rockin´
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #13 kedy: 20. Február , 2005, 15:12:11 »

A Ivan poslal som ti sukr. spravu, precitaj si a odpovedz:)
Zaznamenané

Keep rockin´
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 20. Február , 2005, 15:31:29 »

Bol by som rád, keby sa fotky dali aj sem. Som zvedavý. :)
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.13 sekund, 22 otázok.