Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 01:20:39
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dokument TV Nova  (Prečítané 13035 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« kedy: 30. November , 2006, 10:21:20 »

Dalsi dokument o metale, tento krat nie amatersky ale priamo z TV Nova.
A opat zavadzanie ludi....Neser ma! Pacilo sa mi jedine to prirovnanie ku klasickej hudbe a k Bachovi, mohli to tymto smerom rozvinut a nie stale image omielat dokola.

http://rootan.net/images/audio/tv_nova_metal.wmv
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 30. November , 2006, 10:41:08 »

iMbUS napísal:
Citácia
... a nie stale image omielat dokola....


No lenze to si nepomozes, ale naozaj velka vacsina metalu ako takeho je o image a o pozach. To o tom Bachovi... omielat postupy z klasiky mnohe metalove kapely povazuju za invenciu. Ja osobne to povazujem za nedostatok invencie, takze metal a Bach jednoducho nie su z tej istej debaty Žmurk

No a k tej Nove. Toto je typicka reportaz Ceskoslovenskej Televizie z aprila 1989 - vtedy bola totiz tato tema aktualna a vtedy boli taketo \"ozehave\" temy mimoriadne v kurze. Este aj ten Brichta sa tam nezmenil :). Skratka jeden by grcal - takato relacia 15 rokov neaktualna, robena formou z pred 15 rokov... Prisaham bohu, ale normalne som cakal a veril, ze tam vyhrabu aj toho nestastneho Jiri Valtera a ... ... normalne tam aj nakoniec bol ha ha ha .

Ale Imbus si relaciu vychutnal navazno ha ha ha

iMbUS napísal:
Citácia
...
A opat zavadzanie ludi....Neser ma! ...


A v com ludi zaviedli ? Žmurk

Naposledy upravil rastis, : 30.11.2006 2006 10:42
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. November , 2006, 11:13:32 »

Zavadzaju tym, ze zhliadnutie takehoto dokumentu obycajnym clovekom nijako nezmeni jeho pohlad na vec,ze \"ano,je to rachot, buchot, hlucne, a uvrieskane\"

Nijakym sposobom sa nesnazia uviest priklady, ktore jasne ukazuju, ze to je aj o niecom inom, preto zavadzaju.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 30. November , 2006, 11:25:26 »

Citácia
Glam metal - styl, kde hudebnici vypadaju jako prostitutky te nejnizsi cenove kategorie.

Jiri Valter? Jaj, vsak napis hned, ze Big Boss. ...vsak konci to celkom pekne :)
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #4 kedy: 30. November , 2006, 11:27:19 »

Strasne som sa nastval pocas toho ked som to pozeral.
Mam chut ********  tym, co to robili...........totalna demagogia,.......ani sa nedivim, ze maju ludia taku mienku, ked hento vidia v TV.
Vycucli vsetko negativne a sokujuce, co sa len dalo...........Neser ma!
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 30. November , 2006, 11:36:42 »

Naozaj neviem co tymto chceli ludom ukazat.Pise sa rok 2006.Za komancov som bol vyvrhel na pokraji spolocnosti lebo som nosil riflovu bundu z napisom SCORPIONS.Mojim kamaratom zakazovali stretavat sa so mnou lebo som nosil riflovu bundu z napisom SCORPIONS.Pocuval som inu hudbu ako nas ucili v skole.Nastupil som na strednu a vychos mi povedal ze pokial sa nedam ostrihat garantuje mi ze skolu nedokoncim.Nastastie je to uz vsetko inak.Dnes uz sa nad tym kazdy len usmeje a hotovo.Ale to co ukazali v tv Nova je naozaj smiesne a zavadzajuce.Ja som čert..


* manikus_funny_picture_number_06594.jpg (17.89 KB, 500x267 - prehliadnuté 331 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 16:36:57 od Martinlm » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 30. November , 2006, 11:36:53 »

big boss ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha  ja som videl raz nejake video rootu...no koniec.ale potom som sa dozvedel ze to bol nejaky nestastny koncert kde to vobec nepoukazovalo kvalitu kapely. no ale ajtak, tieto satanske verse mi pridu dost usmevne rovnako ako tieto \"dokumenty\". najradsej mam ajtak dokument ktory ani neviem kto vyrobil a bol o metallice, cca 25 minut bluznenie a chybneho spelovania al ja \"kírk heméét\" , hroza blabot a bes. osobne ale neviem ako by sa dal metal prezentovat beznemu clovekovi co pozera TV tak, aby si o nom vytvoril dobru mienku. pochybujem ze starsi manzelsky par oceni ze chlapci hraju ozaj vkusne a technicky ked im to cele pride ako rachod smetiarskeho auta (to vyhlasil moj foter o sepulture, ktory si ale pusta veci ako sabbath, purple ci metallicu a rammstein).
Zaznamenané

o-yep sro
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 30. November , 2006, 11:46:03 »

pista58 - tvoj foter, keď počúva Sabbath a iné veci je podža tohoto dokumentu zaradený presne do tejto sorty žudí. Žmurk
Tiež robí paroháča a kýve hlavou? :)

Je to smiešne, keď sa niekto snaží robiť seriózny dokument o štýle hudby (ktorý je tak široký, že sa nedá takto zaškatužkovať) a pritom o tom nemá potuchy a vkladá si do toho ešte aj svoje vežmi subjektívne pocity a názory hodné malého škôlkára. :) Nad tým sa už nedá ani pozastavovať.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 30. November , 2006, 11:48:41 »

Podla mna informacna hodnota toho dokumentu je takmer nulova....
O hudbe tam dokopy nic nehovoria, iba o nejakych vedlajsich picovinach spojenych s vystupovanim, show a pod.

Na death metallovej hudbe je ozaj najpodstatnejsie, ze niektore kapely odrezavaju babikam na koncertoch hlavy...
Fakt by mohla za toto nejaka \"asociacia metalistov\" tv nova zazalovat....
Ved to je uplna p*čovina
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 30. November , 2006, 11:49:47 »

To su nazory hodne nie maleho skolkara, ale byvaleho StBka (zhodou okolnosti som vcera cital o tom, ako sa rusili koncerty Zony A, tak nieco na ten sposob), ktory je dnes zrely 50tnik :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 30. November , 2006, 11:50:16 »

rastis napísal:
Citácia


A v com ludi zaviedli ? Žmurk


v tom, ze metalisti su pometeni epileptici sialene hadzajuci hlavou, satanisti a ze metal je nic ine ako nezmyselny rachot

ale hlavne, ze tymto \"vysoko odbornym\" dokumentom priblizili metal \"obycajnym\" ludom...ach jaj...a ja, ze sme sa od revolucie niekam posunuli :dry: Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 30. November , 2006, 11:51:36 »

iMbUS - moc to prezivas :). Metal je dnes uz dost mrtvy alebo prilis undergroundovy a ten co nie je, sa bezne pusta na MTV detom. Za to som mal prdel z tej relacie, ze obsahom, formou, aj aktualnostou sa presne hodi medzi videa z http://soc.sme.sk/showall.php?video=1 :)

Metalu sa skratka dnes neboja uz ani babicky v starobinci, takze srdce presvedceneho metalistu by malo byt naopak rado, ze znova ktosi zo zahadnych dovodov robi metalu strasiacu kampan, i ked len 6 minutovu. Lebo povedzme si uprimne - caro metalu pre zapalenych pubertalnych metalistov bolo okrem hudby aj v tom, ze vo svojich dobach ostatnych sokoval a strasil a to je predsa pre kazdeho mladeho rebela to najlepsie :)

Naposledy upravil rastis, : 30.11.2006 2006 12:00
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 30. November , 2006, 11:55:16 »

No pozeram, ze sa debata rozbehla a prezivaju to viaceri ha ha ha

BUDTE RADI ZA TAKETO RELACIE, INAK BY UZ PO METALE O KTOROM SA HOVORI V \"DOKUMENTE\" NESTEKOL ANI PES :woohoo: ha ha ha B) :) Žmurk Beeee Ja som čert..
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 30. November , 2006, 12:00:05 »

Ale Rastis, to nemyslíš vážne. Radšej nech nie je relácia žiadna, ako takéto bludy. Žmurk

Minule si spomínal, ako to bol fajn pocit v skúšobni vyhúliť aparát a zadreť poriadne metalové riffy. A o tom to je - o pocite. Tváriš sa, akoby ty si bol niekde mimo. Žmurk

A PROSÍM A, NEPREŽÍVAJ TO AŽ TAKTO!!  :woohoo:

Naposledy upravil pitu, : 30.11.2006 2006 12:01
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 30. November , 2006, 12:11:44 »

Pitu, ale vsak to je uplne o niecom inom. Toto bola relacia, kde nam ukazovali Twisted Sisters, Iron Maiden, Kiss, Alesa Brichtu a Jiriho Valtera. Postavicky, hudba, styl, komentas, obraz, strih, dramaturgia - vsetko rok 1989.

A tu sa teraz ideme vyplakavat, ze co to robia nasmu metalu. A pritom prave toto je typ metalu, ktory uz dnes nikoho nezaujima (aspon nie v tom meritku, ako vtedy). Existuje tu dnes aj uplne iny typ metalu, ktory je silne undegroundovou zalezitostou, a o ktorom ziadny z dramaturogov relacie nema ponatia, ani vacsina beznych posluchacov sa s nim nema kde stretnut. A existuje tu aj dnes velmi oblubeny a na MTV velmi rozsireny novodoby typ metalu, ktory bezne pocuvaju 14 rocne dievcatka (kde tam snivat, aby 14-rocne dievcata za mojich cias pocuvali vtedajsi metal Žmurk ).

To ze si raz za cas s chuti vypocujem nejaku tvrdu kapelu predsa nema s touto debatou nic spolocne.

A znovu sa pytam - comu presne skodi tato relacia, ked zanechava take negativne reakcie ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.