Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
04. Jún , 2024, 02:22:06
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vlado Hudec - ukážky  (Prečítané 95757 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #165 kedy: 07. August , 2007, 10:44:57 »

A este by si mi moho povedat,co je to ten VU meter :)



A VU meter is often included in analog audio equipment to display a signal level in volume units.
« Posledná zmena: 07. August , 2007, 11:00:30 od styrioci » Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #166 kedy: 07. August , 2007, 10:52:11 »

to je normalne nejaky plugin,alebo ako? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #167 kedy: 07. August , 2007, 10:58:51 »

ale vsak to uz sme na parket GOOGLE, nie  Žmurk

funkcia limiteru je zase nieco ine, ale zase to treba postudovat na nete
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #168 kedy: 07. August , 2007, 11:02:39 »

ale vsak to uz sme na parket GOOGLE, nie  Žmurk

funkcia limiteru je zase nieco ine, ale zase to treba postudovat na nete

a je to tam niekde aj v slovencine? lebo po anglicky zas az tak dobre nevim :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #169 kedy: 07. August , 2007, 11:12:20 »

vsak hladaj - nepytaj sa, ci to je v slovencine, ja tiez mam len velmi letmu az ziadnu anglictinu
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #170 kedy: 07. August , 2007, 12:23:57 »

vlado - články ti pošlem v piatok

štyrioči ti dal klasický analógový VU meter, teraz sú vlastne digitálne diódové...viď moja PM
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #171 kedy: 07. August , 2007, 12:25:20 »

vlado - články ti pošlem v piatok

štyrioči ti dal klasický analógový VU meter, teraz sú vlastne digitálne diódové...viď moja PM

vdaka  :)
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #172 kedy: 07. August , 2007, 12:34:12 »

vlado - ano, limiter je na niečo iné, moc odborne ti to nepopíšem, ale napr. sa používa hardvérový limiter pri rozhlasovom vysielaní, pretože ľudský hlas má veľkú dynamiku a aby v špičkách nevyskočil nad nulu (viď clipping).
Ja keď robím výsledný mix, tak nepoužívam limiter (inak ma to ani doteraz nenapadlo...), ale celkovú hlasitosť nastavím tak, aby bola v rozmedzí cca -1dB až 0dB. A potom použijem "mastering". Celková hlasitosť je napr. v Cool Edite, takže nemusíš pracne nastavovať hlasitosti všetkých stôp, aby si toto dosiahol...Mám tak istotu, že až potom bude nahrávka "degradovaná", ako to správne nazval Rastis, nie prv, už pri mixe. Mix by mal ostať v tomto "čistý" a neovplyvnený, zvukovo už namiešaný tak, aby sa tam hodil potom už len kompresor, poprípade nejaká jemná EQ úprava...vlastne z toho dôvodu, aby sa dalo k čistému mixu kedykoľvek vrátiť. Inak, toto sa tu už rozoberalo, je to samostatná kapitola (téma)
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #173 kedy: 07. August , 2007, 12:57:38 »

uz tomu fakt nerozumiem :)...ja si vyexportujem cely track do niekolkych stop,podla sekcii. Jedna audiostopa su slaky,druha brassy,tretia perkusie atd. Cize mi vznikne niekolko audiostop,ktore potom "mixujem".To znamena vyrovnavam hlasitost,pripadne dam nejaky EQ. Ani na jednej stope nemam ziadny clip,okrem jedneho miesta na brassoch,kde je na jednom mieste +0.5..co neni podla mna nic hrozne.

Lenze,ked sa tie vsetky stopy spoja,tak ta hlasitost na masteri o dost narastie,cize bez limiteru to proste clipovat musi. Alebo mam potom znizit hlasitost vsetkych stop tak,aby ten master nepresahoval nulu aj bez limiteru? Lebo tusim Rastis spominal,ze on ma na masteri limiter. Tak naco je tam potom? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #174 kedy: 07. August , 2007, 14:11:34 »

na konci mam master limiter, ale ten tam neplni funkciu ochrany pred spickami  (aj ked su take, co robia aj to - viz. L2), ale funkciu finalneho kompresoru, ktory tlaci do pozadovanej hlasitosti. samotny mix ako ho vyexportujes alebo predtym, ako ide do master sekcie (podla toho, ci rovno mixujes do master sekcie alebo ci mastrujes finalny mix offline) nesmie mat ani nahodou 0 a viac dB. na master sabli treba mat nastavenu 0 a vsetky grupy co tam posielas, tak musia byt nastavene tak, aby to na tej master sabli 0 ani nahodou nelizlo. vsak v com je problem ? naposielam nieco do master sable, tam to zacne peakovat, tak to nieco dam tichsie, nech to nepeakuje...

zvykol som si robit tak, ze v pripravnych fazach nahravky (zacistovanie stop, eqalizacia a kompresia na trackoch) nemam na mastri nic okrem analyzeru. postupne porozdelujem tracky do grup, tie pripadne komprimujem tiez, nejake EQ, picoviny, kokotiny... ked mam takto zhruba porobene zakladne pomery, tak zavesim na master kompresor a dalej miesam do kompresoru, nech mam cely cas predstavu o vysledku. porobim reverby na trackoch, aj grupach, porobim nejake automatizacie. pomaly postupne povesam na master sablu vsetky ostatne eq, enhancery, oteplovaky, stereo ojebavaky, blbosti, nezmysli. popritom stale kontrolujem samotny mix. na zaver zavesim na koniec master sable master limiter. pripadne podosetrujem pomery v mixe a exportujem hotovy "master". ma to takto X svojich vyhod, X svojich nevyhod a X ludi robi uplne inac. ja som si postupne vypracoval tento postup, casom uvidim, kam sa posuniem zase inde...
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #175 kedy: 07. August , 2007, 14:37:27 »

vlado
"Alebo mam potom znizit hlasitost vsetkych stop tak,aby ten master nepresahoval nulu aj bez limiteru?"

ano, buď tak, alebo (tuším v PM som ti to napísal), napr. v Cool Edite je tam ešte šabla na celkovú hlasitosť mixu. Tým vlastne stíšiš alebo zosilníš konštantne všetky stopy, a nemusíš pracne prenastavovať volume na všetkých stopách. Ja to robím takto. Vo verzii 1.1 táto funkcia nebola, bolo to dosť o hubu a nepohodlné, vo verzii 2000 už je a myslím, že vo všetkých súčasných audio multi-trackoch. To je základ práce v mixe, v podstate ako keby si robil s mixom v  štúdiu...
Rastis má trocha zložitejší postup, ale len v tom, že tam zavesí ešte finálny kompresor a všetky "kokôtiny", aby to hneď počul ako hotové...Ja preferujem "oddelný" spôsob - "mastering" až potom osobitne...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #176 kedy: 07. August , 2007, 15:11:37 »

ono sa mi casto stavalo, ze mal som mix, ktory som povazoval za hotovy a nasledne pri oddelenych mastrovacich procesoch mi vyskakovali chyby dokonca pomerovych charakterov. preto som si zvykol "mastrovat" od istej fazy mixaze za jazdy. tazko povedat, co je spravnejsi postup. povedal by som, ze profik pripravi mix, ktory pri masteringu neprekvapi, diletant si to ulahci :)
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #177 kedy: 12. August , 2007, 10:02:31 »

huhu ja len tak ze co je odvaznejsie.proste aby si nepisal hudbu do telenovely.Pusti si napr sostakovica,prokofieva,stravinskeho.
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #178 kedy: 12. August , 2007, 10:10:02 »

huhu ja len tak ze co je odvaznejsie.proste aby si nepisal hudbu do telenovely.Pusti si napr sostakovica,prokofieva,stravinskeho.

no tak neviem,v ktorej telenovele je takato hudba,ale mozne to je,nesledujem,tak neviem :)..ti skladatelia ma vobec nebavia,mne sa pacia dnesni skladatelia ako Zimmer,Williams,Goldsmith,Horner a podobne.
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #179 kedy: 12. August , 2007, 11:37:56 »

no ved to je filmova hudba.... krovicko pod dej vo filme.inak ale ked povies ze sa ti nepaci stravinsky a mas radsej hornera tak jo je ako vyrok: Byl to znamenity jazzman ale cim dal tim vic ho to tahlo k dechofce :)
« Posledná zmena: 12. August , 2007, 11:41:26 od Lubo » Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.