Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
06. Jún , 2024, 16:22:41
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gibson LP vs. epiphone LP  (Prečítané 57325 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #150 kedy: 26. Január , 2009, 19:09:50 »

chcem pocut zvuk (respektive rozdiel vo zvuku) ktory ma cenu 75 litrov.
mal by si vedieť že zvuk a cena nieje priama úmernosť.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #151 kedy: 26. Január , 2009, 19:09:53 »

chcem pocut zvuk (respektive rozdiel vo zvuku) ktory ma cenu 75 litrov.
Progrocker Ti povie, ze je to v aparate. Hlavne, ze mas Gibsny, vsak Progi.  ha ha ha   Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #152 kedy: 26. Január , 2009, 19:13:42 »

Progrocker Ti povie, ze je to v aparate. Hlavne, ze mas Gibsny, vsak Progi.  ha ha ha   Na zdravie!

Progac nie je hrac v pravom zmysle, ale fanusik, zberatel a fajnsmeker... Epiphone by jeho konicku z tychto hladisk nevyhovoval ani najmenej...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #153 kedy: 26. Január , 2009, 19:14:13 »

Progac nie je hrac v pravom zmysle, ale fanusik, zberatel a fajnsmeker... Epiphone by jeho konicku z tychto hladisk nevyhovoval ani najmenej...
Samozrejme, je to o pocite, chcel som dopisat.  :)
 Na zdravie!
Zaznamenané

Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #154 kedy: 26. Január , 2009, 19:15:55 »

Progac nie je hrac v pravom zmysle, ale fanusik, zberatel a fajnsmeker... Epiphone by jeho konicku z tychto hladisk nevyhovoval ani najmenej...

no tak ale to ste mali povedat hned pani... ze sa bavime o zberatelskej hodnote.
potom je marne hladat nieco vo zvuku... ked ide o ine Žmurk
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #155 kedy: 26. Január , 2009, 19:16:54 »

no tak ale to ste mali povedat hned pani... ze sa bavime o zberatelskej hodnote.
potom je marne hladat nieco vo zvuku... ked ide o ine Žmurk

ale ani tak presne to nie je...
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #156 kedy: 26. Január , 2009, 19:22:35 »

kimlo mal by si si zahrat 2 tyzdne v kuse na gibson standart a potom zobrat epifon a pochopis to.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #157 kedy: 26. Január , 2009, 19:23:25 »

kimlo mal by si si zahrat 2 tyzdne v kuse na gibson standart a potom zobrat epifon a pochopis to.
Hlavne zmeny s chrbticou... Bavím sa skvele
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #158 kedy: 26. Január , 2009, 19:24:00 »

Výborný nástroj nehrá preto super, že veľa stojí, ale platí sa zaň preto toľko peňazí, že výborne hrá...nedá sa samozrejme zovšeobecniť, ale keď si niekto nesie 50-100 litrov na nástroj, predpokladá sa, že už vie čo chce kupovať a čo mu ten nástroj za tú sumu má poskytnúť a ako nesmie v žiadnom prípade znieť či neznieť...Dnes tie nástroje už nestoja nič..voľkedy, napr. keď kamoš predával Ľubovi Belákovi fungl nový LP Custom za cenu cez 10.000 DM a za tú cenu si mohol kúpiť slušný byt, to boli ceny...
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #159 kedy: 26. Január , 2009, 19:27:35 »

Hlavne zmeny s chrbticou... Bavím sa skvele

pisal ze je sportovec  Popiskujem si
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #160 kedy: 26. Január , 2009, 20:04:12 »

V podstate mate vsetci trochu pravdu...je to o pocite, je to o dusi, je to v materialoch, je to v aparatoch...k jednemu rezolutnemu zaveru nedojdete a to mozte popisat este dalsich 100 stran a tomto fore. Ked som si pocuval to Epi vs. Greco na prve pocutie tam nebol rozdiel, ale podrobnejsie, tam bolo citit iste rozdielne nuancie. Ale to je iba jedna strana...kto si napriklad vsimne tento rozdiel, ked sa s tym hra na podiu...asi iba ten kto na tom skutocne hra...
a viem povedat, ze hranie je hlavne o feelingu a pocitu hraca, ktory hra...
Ked mam osobne povedat...z desiatich Epi LP, co som drzal v ruke sa mi pacil asi iba jeden...ale zase priklad z historie...ked som asi 7 rokov dozadu hral na Gibson LP a nevyvolalo to vo mne ziadne vynimocne pocity...je to fakt pohlad subjektivny...
ale rozdiel tam urcite je...a nie len v cene.
Podla mna aj lacnejsie gitary dokazu mat dusu, ale tu si ziskava hranim....
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #161 kedy: 26. Január , 2009, 20:08:05 »

Kedysi som bol dost zatazeny hlavne na LP gitary...asi preto, lebo na gitare som zacal hrat pod vplyvom Slasha z GNR...ak by som mal vyberat v tejto cenovej relacii..urcite by som uprednostil starych japoncov (Greco, Tokai, Burny) ako nove Epi...Epi mozno maju vlastny charakter, ale z Gibson LP to ma fakt spolocne asi len tvar...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #162 kedy: 26. Január , 2009, 20:20:36 »

Spominam si ked som mal moznost priameho porovnania Gibsonu LP a mojej starej Jolanky Diamantky Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele...Jolanka znela ako doska zo zahrady oproti Gibsonu a to ja som bol zapojeny cez multiefekt a on siel priamo do mixu...len cisto kabel Bavím sa skvele
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #163 kedy: 26. Január , 2009, 20:29:11 »

Spominam si ked som mal moznost priameho porovnania Gibsonu LP a mojej starej Jolanky Diamantky Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele...Jolanka znela ako doska zo zahrady oproti Gibsonu a to ja som bol zapojeny cez multiefekt a on siel priamo do mixu...len cisto kabel Bavím sa skvele
Aj ty si mal isť rovno do mixu,tým mulťákom si kazil zvuk Jolanky  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #164 kedy: 26. Január , 2009, 20:35:32 »

to si potom nedržal dobry epiphone temo ma tu staru greco či čo a novy LP epiphone a ten ho strči do vačku hra o dost lepšie, mna  už nebavi riešit pičoviny treba hrat a nelaborovat s gitarami a skumat je to strata času ,ale raz na to vačšina dojde,je neuveritelne počuvat muzikantov ako ma každy zrovna ten vydareny kus gitary a aj aparatu,videl som hrat super na najlacnejši epiphone a hrozne na drahy custom gibson to sa tyka aj zvuku...lajci tieto problemy nevnimaju a ani nechcu ,lebo su to same kraviny ,vobec nerozoznavaju gitary a je im to uplne u prdele to len my muzikanti si myslime "všetci su zo ma a mojej gitary v p*či" Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.