Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
06. Jún , 2024, 09:26:22
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gibson LP vs. epiphone LP  (Prečítané 57316 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #240 kedy: 27. Január , 2009, 10:06:27 »

Na zdravie!
ked na to niekto ma tak nech si kupi original ja keby mam strašne vela prachov tiež tak asi rozmyšlam,aale skor nie,,,jasne že sme nahravali na taketo kusky,ale často som tam mal z obchodu lacnu kopiu ako vintage a smiali sme sa aky mali rozdiel medzi gitarami bol,napr niekde som dohral vysoky ton na JEM77 ibanez a cele solo bolo na LP standart,myslite že to niekto rozozna Huh! nehrozi
pišem to preto lebo vela ludi si skutočne mysli to že nehra dobre je preto, lebo nema gibson gitaru a mesa aparat,pritom epiphone je normalne dobra gitara ked človek trošku hlada a čojaviem MG marshall v pohode aprat,zaujimave že holandania takto bežne hravaju, lebo su lakomi a nepočul som tam zleho gitaristu so zlym zvukom a vobec zlu kapelu čo u nas neni problem,(keby sa muzikanti zaoberali podstatnymi vecami ako skladanim a robenim podiovych show dotiahli by to dalej) Zdravíčko Zdravíčko Zdravíčko Zdravíčko
« Posledná zmena: 27. Január , 2009, 11:09:38 od joe » Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #241 kedy: 27. Január , 2009, 10:20:10 »

Mas pravdu Joe...nemusi to byt Gibson, aby to hralo dobre Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #242 kedy: 27. Január , 2009, 10:25:46 »

Je to tak joe, z nikoho to ešte gitaristu nespravilo. Ja zas píšem o tom, že keď to má v ruke výborný gitarista má to význam....však sme naposledy počuli keď si u mňa hral s LP do TSL.  Na zdravie!
Zaznamenané
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #243 kedy: 27. Január , 2009, 10:28:26 »

a vovovovovotom to je!
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #244 kedy: 27. Január , 2009, 10:32:54 »

Je to tak joe, z nikoho to ešte gitaristu nespravilo. Ja zas píšem o tom, že keď to má v ruke výborný gitarista má to význam....však sme naposledy počuli keď si u mňa hral s LP do TSL.  Na zdravie!
ten tvoj je velmi dobry a hlavne pekny  Bavím sa skvele ,radšej mam straty tie lepšie zneju v kapele niesu take gulate Zdravíčko
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #245 kedy: 27. Január , 2009, 10:34:21 »

To je fakt... Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #246 kedy: 27. Január , 2009, 10:54:13 »

...medzi gitarami bol,napr niekde som dohral vysoky ton na JEM77 ibanez a cele solo bolo na LP standart,myslite že to niekto rozozna Huh! ...

bezne robim, ked nahravam sola na par strihov a je tam medzitym nejaky casovy odstup, ze nenahram cele solo na jednej gitare... jasne ze to nikto nerozozna :)
Zaznamenané
the rocker
Hosť
« Odpoveď #247 kedy: 27. Január , 2009, 11:07:12 »

ked na to niekto ma tak nech si kupi original ja keby mam strašne vela prachov tiež tak asi rozmyšlam,aale skor nie,,,jasne že sme nahravali na taketo kusky,ale často som tam mal z obchodu lacnu kopiu ako vintage a smiali sme sa aky mali rozdiel medzi gitarami bol,napr niekde som dohral vysoky ton na JEM77 ibanez a cele solo bolo na LP standart,myslite že to niekto rozozna Huh! nehrozi
pišem to preto lebo vela ludi si skutočne mysli to že nehra dobre je preto, lebo nema gibson gitaru a mesa aparat,pritom epiphone je normalne dobra gitara ked človek tošku hlada a čojaviem MG marshall vpohode aprat,zaujimave že holandania takto bežne hravaju, lebo su lakomi a nepočul som tam zleho gitaristu so zlym zvukom a vobec zlu kapelu čo u nas neni problem,(keby sa muzikanti zaoberali podstatnymi vecami ako skladanim a robenim podiovych show dotiahli by to dalej) Zdravíčko Zdravíčko Zdravíčko Zdravíčko

Krasna myslienka - uplne suhlasim.  Na zdravie!
Tiez mam vo svojej zbierke stary korejsky Epiphone Les Paul Custom, ktory som ziskal v 95-tom a hra uplne skvele. Je pravda, ze som ho trosku vytunil, ale to nie je podstatne. Ide o to ako to clovek vsetko dokaze vyuzit vo svoj prospech a na dosiahnutie urciteho efektu v konecnom dosledku - nie aku znacku vlastni, kolko to stalo, lampa, ci tranzistor, Cina, alebo US - to su zbytocne diskusie.
 Zdravíčko
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #248 kedy: 27. Január , 2009, 11:12:39 »

Ale jedna zasadna vec je tu stale...a to, ze ked je gitara nekvalitna a drevo nehra, tak ani dobry gitarista s tym nic neurobi Som metlak
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #249 kedy: 27. Január , 2009, 11:16:55 »

Ale jedna zasadna vec je tu stale...a to, ze ked je gitara nekvalitna a drevo nehra, tak ani dobry gitarista s tym nic neurobi Som metlak

urobi  Žmurk
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #250 kedy: 27. Január , 2009, 11:17:11 »

..lenže názov tejto témy je Gibson vs. Epifon a nie gramblavý gitarista zo super vybavením kontra virtuóz s behringerom a nejakou šunkou. Minulý rok som odohral pár koncertov na lacnú vytunenú kópiu Strat, kde mám SH-4 a mal som +/- veľmi podobný super sound na aký som z môjho set-upu zvyknutý. Ale nebudem tvrdiť, že to hralo tak, ako keď tam zapojím US Deluxe Stratocaster..taktiež to bolo s Les Paulami Vintage versus LP Standard 1992 a 1993 z môjho "zbrojného skladu"..... Na zdravie!
« Posledná zmena: 27. Január , 2009, 11:18:01 od RobG » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #251 kedy: 27. Január , 2009, 11:18:31 »

Ale jedna zasadna vec je tu stale...a to, ze ked je gitara nekvalitna a drevo nehra, tak ani dobry gitarista s tym nic neurobi Som metlak
taku nepoznam,by si sa čudoval čo pre niekoho hra a je super pre druheho nehra a je nahovno,kedysi som straty bral len jasenove dnes mi je to jedno Zdravíčko
s každym nastrokom sa minim. da niečo urobit pri najhoršom spalit v krbe Bavím sa skvele
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #252 kedy: 27. Január , 2009, 11:23:09 »

..lenže názov tejto témy je Gibson vs. Epifon a nie gramblavý gitarista zo super vybavením kontra virtuóz s behringerom a nejakou šunkou. Minulý rok som odohral pár koncertov na lacnú vytunenú kópiu Strat, kde mám SH-4 a mal som +/- veľmi podobný super sound na aký som z môjho set-upu zvyknutý. Ale nebudem tvrdiť, že to hralo tak, ako keď tam zapojím US Deluxe Stratocaster..taktiež to bolo s Les Paulami Vintage versus LP Standard 1992 a 1993 z môjho "zbrojného skladu"..... Na zdravie!

presne toto si myslim aj ja. ono je tu je aj velka moda teraz to co vravi Joe, ale poriadne gitary maju cosi do seba, keby nemali tak si ich nikto nekupuje.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #253 kedy: 27. Január , 2009, 11:27:32 »

presne toto si myslim aj ja. ono je tu je aj velka moda teraz to co vravi Joe, ale poriadne gitary maju cosi do seba, keby nemali tak si ich nikto nekupuje.
určite maš pravdu ale Joe hovori že ten rozdiel neni velky, lebo to vie a že daleko doležitejšie je čo hraš a ako hraš a tvoja prezentacia na javisku skratka či s tou gitarou nevypadaš ako koko*t,
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #254 kedy: 27. Január , 2009, 11:29:54 »

určite maš pravdu ale Joe hovori že ten rozdiel neni velky, lebo to vie a že daleko doležitejšie je čo hraš a ako hraš a tvoja prezentacia na javisku skratka či s tou gitarou nevypadaš ako koko*t,
jasne to je tiez 100% pravda
Zaznamenané
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.