Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Máj , 2024, 03:14:59
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Progrocker  (Prečítané 102473 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 27. Apríl , 2008, 15:10:55 »

Paci sa mi ta impro cca v polovici, ako hras tie pomalsie tony.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #46 kedy: 27. Apríl , 2008, 16:11:23 »

v zasade rovnaky zvuk (ano vladovi, mariobrossovi a spol sa otvara nozik vo vrecku Bavím sa skvele ), ale dovolim si vyslovit odvazne tvrdenie, ze ten rozdiel, ktory pocut vo farbe je sposobeny niecim inym ako gitarou  Zdravíčko (cim vsak nechcem tvrdit, ze ide o jednu a tu istu gitaru..a mozno sa mylim)
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2008, 18:22:10 od styrioci » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #47 kedy: 28. Apríl , 2008, 18:14:12 »

Shitne su zvukovo obidve ... ale tá prvá sa mi páči viac. Možno aj preto že poznám ten jam track, tak som si kvalitu mohol z časti domýšlať.

Moj súkromný tip je že to prvé je  rastisov Pearl a ta druhé drevené chlp menej nakreslené ten Custom  :) .  A vôbec mi tie dva zvuky nepripadajú rovnaké. Nastavenie môže byť podobneé, ale v tej druhej nahravke (N_MVI_0664.mp3) sa mi zda že si do toho menej mlatil alebo mala tá gitara iné struny čí kí fras.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2008, 18:22:25 od yngsteen » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #48 kedy: 02. Máj , 2008, 09:45:19 »

Spravne Yngsteen, druha je Gibson a prva Pearl. Vsimnite si sustain toho Gibsona v druhej ukazke od casu 1:27, hoci ide len o priklepnuty ton, drzi sustain ako husle. 
« Posledná zmena: 02. Máj , 2008, 09:45:44 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 01. Február , 2009, 20:21:14 »

Len som si trosku doma trieskal do mojho noveho LP Pro, tak reku hodim sem ukazku P90 snimacov, kedze su tu uplne zabudnute. Je to cez attenuator hrane a overdrive pedal je Boss OD3, skratka izbova hlasitost. Neviem preco mi tam mikrofon vzdy prida tolko sumu a vysok, nazivo to zneje viac stredovo a ovela tucnejsie, ale pocut tu aspon dravy a surovy charakter tych snimacov. To, ze hram captavo, uz viete, tu hram extra captavo kedze este nemam uplne ok prst, tak budte zhovievavi.  Žmurk Je to frajer

P.S. Este som zabudol, je to len kobylkovy snimac.



* p903.mp3 (1599.18 KB - stiahnuté 210 krát.)
« Posledná zmena: 01. Február , 2009, 20:24:06 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #50 kedy: 01. Február , 2009, 20:24:30 »

da sa to pocuvat..ale je to potichu moc Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #51 kedy: 01. Február , 2009, 20:25:44 »

da sa to pocuvat..ale je to potichu moc Bavím sa skvele

Ja viem, je to headset mikrofon a vzdy mi tam prida kopu sumu a vysok, ale co narobim, zatial iny nemam. Chcem si kupit ten Zoom H4.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #52 kedy: 01. Február , 2009, 20:26:38 »

vyborne to znie. nahraj pls nejake ukazky aj na cistom. :) velmi ma to zaujima, urobil by si mi radost. Na zdravie!
« Posledná zmena: 01. Február , 2009, 20:29:06 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #53 kedy: 01. Február , 2009, 20:27:18 »

Ja viem, je to headset mikrofon a vzdy mi tam prida kopu sumu a vysok, ale co narobim, zatial iny nemam. Chcem si kupit ten Zoom H4.
pokial si ches kupit h4 na nahravanie vytrubeneho aparatu tak slapnes do hovna..je ot vyborne na kapelu..na aprat si kup shure sm58..a je to supa
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #54 kedy: 01. Február , 2009, 20:28:20 »

pokial si ches kupit h4 na nahravanie vytrubeneho aparatu tak slapnes do hovna..je ot vyborne na kapelu..na aprat si kup shure sm58..a je to supa

lenze k tej SM58 potrebuje este preamp a zvukovku Žmurk a okrem toho typicky gitarovy mikrofon je SM57.
SM58 je klasika na spev na koncertoch.
« Posledná zmena: 01. Február , 2009, 20:31:04 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 01. Február , 2009, 20:29:42 »

pokial si ches kupit h4 na nahravanie vytrubeneho aparatu tak slapnes do hovna..je ot vyborne na kapelu..na aprat si kup shure sm58..a je to supa

Nie, skor na domace hranie. Toto bola bezna izbova hlasitost, mam attenuator a pouzivam Boss OD3 ako overdrive, vcelku sa z toho da dostat zvuk aky chcem. Len nemam ziadny poriadny mikrofon, toto je headsetova sracka za 100 korun.  
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #56 kedy: 01. Február , 2009, 20:37:02 »

lenze k tej SM58 potrebuje este preamp a zvukovku Žmurk a okrem toho typicky gitarovy mikrofon je SM57.
SM58 je klasika na spev na koncertoch.

keby som nahraval mikrofonom do napr. line6 toneport mikrofonoveho vstupu, musi ist medzi to mic. preamp?
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #57 kedy: 01. Február , 2009, 20:46:08 »

keby som nahraval mikrofonom do napr. line6 toneport mikrofonoveho vstupu, musi ist medzi to mic. preamp?

OT: ved ak mas mikrofonovy vstup, tak tam mas preamp. :) do UX1 mozes priamo pichnut akukolvek dynamiku.
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 01. Február , 2009, 21:20:56 »

Len som si trosku doma trieskal do mojho noveho LP Pro, tak reku hodim sem ukazku P90 snimacov, kedze su tu uplne zabudnute. Je to cez attenuator hrane a overdrive pedal je Boss OD3, skratka izbova hlasitost. Neviem preco mi tam mikrofon vzdy prida tolko sumu a vysok, nazivo to zneje viac stredovo a ovela tucnejsie, ale pocut tu aspon dravy a surovy charakter tych snimacov. To, ze hram captavo, uz viete, tu hram extra captavo kedze este nemam uplne ok prst, tak budte zhovievavi.  Žmurk Je to frajer

P.S. Este som zabudol, je to len kobylkovy snimac.




pochval mi ty aspon jednu ukazku zvukovo a potom Ti napisem, ze v pohode zvuk :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #59 kedy: 01. Február , 2009, 21:22:17 »

pochval mi ty aspon jednu ukazku zvukovo a potom Ti napisem, ze v pohode zvuk :)

Ale ved som Ti uz chvalil viacere, si zabudol. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 21 otázok.