Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 18:40:06
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: problem so zvukovkou  (Prečítané 6759 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #15 kedy: 12. September , 2007, 15:18:26 »

nforce chipsety boli vzdy povazovane za nie vhodne do audio kompu, hlavne hentie zpred 4 rokov. cely zivot pouzivam zasadne intel chipsety a nikdy som nemal jediny problem s nicim.

USB audio do PC kompu ? naco ? zase len dovod k potencialnym problemom.

nemas vykonom slaby zdroj v PC ?

skus tu PCI USB kartu, ale dbaj aj na kompatibilitu USB 1 / USB 2 - malo by to sice byt kompatibilne - teoreticky...

ked sa ti dosere zvuk, vypise to v system manageri nejake hlasky ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 12. September , 2007, 15:22:11 »


nemas vykonom slaby zdroj v PC ?


tym by som zacal najprv...ale zas ak to skusal aj na inych zostavach ?§!.
Zaznamenané

Perkwunos
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #17 kedy: 12. September , 2007, 17:16:33 »

to vso som skusal... vykonnejsi znackovy zdroj, ine zasuvky...  je to nforce4 takze to nieje az taky stary chipset...  to hlavne nforce2 dost haprovali. Doska k procaku amd athlon 64. Skusal som aj upgrade biosu ale nic z toho nepomohlo... a teraz skusam tu pci kartu s usb portami a zase tomu jebe.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 12. September , 2007, 17:18:11 »

hm alebo sa chlapci z muzikeru na to vyjebali a ani to neskusali...mozno je vadna
« Posledná zmena: 12. September , 2007, 17:45:04 od mario bross » Zaznamenané

Perkwunos
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #19 kedy: 12. September , 2007, 17:22:45 »

hm alebo sa chlapci z muzekeru na to vyjebali a ani to neskusali...mozno je vadna

ani by ma to neprekvapilo... ale ten chujomet mi volal a tvrdil mi, ze to slape a poslal to naspat...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #20 kedy: 12. September , 2007, 17:34:20 »

tak to predaj a kup si nieco overene do PCI
Zaznamenané
Perkwunos
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #21 kedy: 12. September , 2007, 17:59:04 »

tak to predaj a kup si nieco overene do PCI
takto... obcas pouzivam aj notebook, takze potrebujem externu a toto mi prislo ako najidealnejsia alternativa.
Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #22 kedy: 12. September , 2007, 18:09:50 »

Cau,mozno si to uz robil ale skus pozriet do Device Manageru. Naspodku su USB porty. Klikni na kazdy pravym tlacitkom, zvol Properties a chod do Power Management.
Vypni na kazdom z nich "Allow computer to switch off this device to save power"
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Perkwunos
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #23 kedy: 12. September , 2007, 18:35:03 »

Cau,mozno si to uz robil ale skus pozriet do Device Manageru. Naspodku su USB porty. Klikni na kazdy pravym tlacitkom, zvol Properties a chod do Power Management.
Vypni na kazdom z nich "Allow computer to switch off this device to save power"
jasan to mam vypnute
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 12. September , 2007, 19:15:34 »

hm to je veeeelmi divny problem...a robi to aj na tom notebooku?
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #25 kedy: 12. September , 2007, 20:10:08 »

Ahoj Perkwunos
Neviem ci som to prehliadol ale aky je presny typ tej karty? Par tipov ak nepomozu tebe tak mozno inemu :

- skontroluj ze interna zvukova karta je v BIOSE vypnuta
- odinstaluj (dosledne) a nainstaluj driveri, samozrejme posledne z web stranky vyrobcu
- pozri konflikty v SYS info
- ked mas laptop tak ho zober niekam do obchodu kde ta nechaju vyskusat stejnu kartu (toto mozno najskor a v tvojom pripade by som siel tam kde si ju kupil a nastojil na vyskusani inej)

Dalsie pokusy, lepsie otestovat niekde inde ak sa da pred investicio ktora nemusi pomoct :
- vyskusat/kupit externy USB hub s externym napajani (to je pre pripad ze zvukovka pretazuje USB port)
- vyskusat/kupit PCI USB kartu ktora bude len pre Externu zvukovku (to nie je pre teba kedze mas aj laptop)

.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #26 kedy: 13. September , 2007, 11:42:15 »

uvediem priklad... zamrazi sa chladnicka a v zapati zachrapci alebo vypadne zvuk... takze problem v zladeni kompu co? :D

dost odveci priklad, kedze PC ma svoj samostatny zdroj a repro tiez, to zachrapcanie s mraznickou/chladnickou sa deje aj na HIFI vezi..
« Posledná zmena: 13. September , 2007, 11:45:16 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 13. September , 2007, 14:39:39 »

dost odveci priklad, kedze PC ma svoj samostatny zdroj a repro tiez, to zachrapcanie s mraznickou/chladnickou sa deje aj na HIFI vezi..

ale nevypadne zvuk
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 21. December , 2007, 08:19:11 »

Mam SB5.1.Live. Ked som pouzival originalne ovladace, tak som si nainstaloval ASIO4ALL lebo sa mi nechcelo pustat do kx. Realtimeove softy (GR, Amplitube)sa nedali pouzivat. Isli, ale lupalo to, zvukovka nestihala, obrovska latencia. Originalne ovladace od creative som teda vymenil za kx. Fakticky krajsi zvuk, vsetko islo, nahravanie cez mic, line in, vst. Proste uplne normalne a este o kus krajsie ako s povodnymi ovladacmi. Realtimeove softy nesli vobec, konkretne GR3. Teda mozno sli, len vstupny signal sa mi nepodarilo priviest. Vyskusal som vsetky kombinacie. Gitaru som strcil najprv do mic, potom do line in a v nastaveniach GR pre vstup aj vystup prekombinoval vsetky volby, ale na vstupe nic. Napadlo ma, ze skusim teraz nainstalovat ASIO4ALL a cuduj sa svete, teraz GR a spol krasne idu. Nie vo vsetkych softoch sa da vybrat, ktore ovladace maju byt pouzite. Chcem sa opytat, ako zistim, ktory ovladac pouziva tenktory soft, u ktore volba pre vybera ovladaca nie je. Na pocuvanie muziky pouzivam len posraty wmp a mam pocit, ze od kedy som tam dal tie ASIO4ALL mi to hra skaredsie ako ked tam boli iba kx. Mozno je to zas iba nejaka vsugeracia, ale naozaj sa mi vidi, ze reprodukcia je slabsia. Tie ASIO4All dokazu pracovat aj samostatne, ci su odkazane este na "normalne" ovladace? Preco realtime creative+asio4all neslo a kx+asio4all ano? Kto je tu koko*t?
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #29 kedy: 21. December , 2007, 09:24:43 »

ked chces serioznejsie pracovat tak sb zvukovku vyjeb do smeti a kup si nejaku poriadnu.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.