Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Júl , 2024, 19:05:29
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: METROPOLIS  (Prečítané 109703 krát)
0 užívateľov a 13 Hostí prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #165 kedy: 14. Apríl , 2008, 15:01:20 »

No, co sa tyka tych reci o tom, ze zvukari hlavnej kapely kazia zvuk predkapele, nieco na tom urcite bude. Sam mam niekolkorocne skusenosti z podii a viem, ze na tom nieco je, aj ked je pravda aj to, ze, ako Jimi hovori, podujatie musi mat gradaciu. Su aj brutalne pripady - napr. nasi kamarati z kapely Sexit boli kedysi davno predkapelou Iron Maiden tusim v Blave... Ich zvukar im robil naschvaly - do odposluchu dal iba jeden kopak, aby uplne rozhodil kapelu. Viete si predstavit, ked hrate rychlu rockovu skladbu, kde bubenik hra "dvojkopak" a spravia vam to, ze jeden uder stale vypadava? Podla mna je to humus Neser ma!...Inac, co som pocul, aj tak boli skveli...ale to len na okraj...

Sa mi zdá byť trochu prehnané. Jimi má pravdu, že predkapela jednoducho nemôže mať všetko a musí si poctivo odohrať rolu predkapely so všetkým, čo k tomu patrí. Inak ak v tých odposluchoch chýbal jeden kopák, až taký prúser by to nemal byť. Ak počujem hlavný kopák a rytmičák, mám sa čoho chytiť.
Zaznamenané

C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #166 kedy: 14. Apríl , 2008, 15:14:19 »

Chlapci, nazvučit hallu je vždy problem ...da sa to jedinym sposobom, ako ked som bol v PU na Nazareth,pusti to tak nahlas, že nepočut odraz hally,ale to ide o život,dalšia vec ,že zvukari nevytahuju sola ,lebo su za A bud hluchy B alebo na to jebu C neznašaju hudba a zvlašt gitaru...Hravam vela po svete napr v Holandsku to hra vždy a všase dobre nemaju zvukarov ABC ale D-dobrych Na zdravie!

jj ten nazareth bol strašne nahlas to hej som to už nakoniec nemohol vydržat ale tam mali isto zvukára typu A  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #167 kedy: 14. Apríl , 2008, 15:16:48 »

pokial si dobre pamatam, tak ta kapela pred IM nemala 2 kopaky, ale maximalne tak 2slapku a to chcem vidiet zvukara, ako jednu z nich dokaze z odposluchu vybrat :)

to su cele podla mna famy o tom zamernom kurveni zvuku... kto naco a preco by si daval nejaku namahu alebo co... jedine ak slobodomurari.

ina vec je, ze sa na predkapelu sere - na zvukovku maju malo casu, casto si musia postavat vlastnu aparaturu vcetne bicich pred hlavnou nastrojovkou... nikto sa s nimi nepara, su tam len ako vata kym dorazia vsetci fanusikovia hlavnej kapely. a casto oproti hlavnej hviezde nevedia hrat a maju nahovno nastroje.

teraz hovorim o modele velka kapela + mala lokalna predkapelka, nie o modele turne vacsia hviezda + mensia hviezda, kde su zase aj uplne ine vztahy a pomery v kvalite zvuku medzi kapelami...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #168 kedy: 15. Apríl , 2008, 06:40:07 »

Rastis: mno...neviem, dvojslapku pouzival nas bubenik, Zsolti zo Sexitu pouziva pokial viem dva kopaky...a hovorili nam to oni priamo, tak neverim, ze by si vymyslali. V podstate je to jedno, ale mam svoje skusenosti ake to je, ked sa ta zvukari rozhodnu trochu poupravit. Ked sa dalo, tak my sme si vzdy pripravili do hladiska kontrolu - kolegu muzikanta a az ked nam on dal pokyn, ze je vsetko OK, tak sme zacali hrat.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #169 kedy: 16. Apríl , 2008, 15:23:14 »

Stage manageři se chovali korektně, avšak tvrdě a nekompromisně; vše s ohledem na to udržet zvukový rozdíl mezi headlinery a jejich support bandem. Měli jsme například přiděleno pouze 12 kanálů na monitorovém mixu, ovšem současně měli výslovně zakázáno si na jeviště do monitorů umístit virbl. Dovedete si představit, jak "dobře" se potom na tak velkém jevišti hraje... Na vlastní kůži jsme také zjistili, jaký je rozdíl mezi "soundcheckem" a "linecheckem". Ten první nám byl upřen. Zrealizovali jsme pouze Linecheck (tedy kontrolu nazvučení jednotlivých nástrojů) a zvukovou zkouškou celé kapely (tedy souncheckem) nám tedy byla až první odehraná skladba před diváky.

zdroj http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Limp-Bizkit-zezadu~17~kveten~2004/
Zaznamenané

o-yep sro
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #170 kedy: 09. Jún , 2008, 11:37:37 »

Metropolis je skvelý, mal som možnosť vidieť ich na X. Rockovom Zábere vo Veličnej. Dokonca som tam posobil ako brigádnik takže som vykladal olympic, desmod, a zuzu smatanovu, ale metropolis som nevykladal. Hrali ohromne dúfam,že prídu aj tento rok. Ináč je to vcelku sranda vykladať také kapely, gitarista Smatanovej mal krásny Fender Jaguar... zvyšných gitár som sa mu nedotkol so Zuzou som aj pokecal dokonca, škoda, že som sa nedostal k Jimimu by som sa odfotil:D Ináč basák z Olympicu riadne dával videli ste ho už niekto naživo? Popiskujem si
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #171 kedy: 09. Jún , 2008, 11:43:19 »

Metropolis je skvelý, mal som možnosť vidieť ich na X. Rockovom Zábere vo Veličnej. Dokonca som tam posobil ako brigádnik takže som vykladal olympic, desmod, a zuzu smatanovu, ale metropolis som nevykladal. Hrali ohromne dúfam,že prídu aj tento rok. Ináč je to vcelku sranda vykladať také kapely, gitarista Smatanovej mal krásny Fender Jaguar... zvyšných gitár som sa mu nedotkol so Zuzou som aj pokecal dokonca, škoda, že som sa nedostal k Jimimu by som sa odfotil:D Ináč basák z Olympicu riadne dával videli ste ho už niekto naživo? Popiskujem si

videli, je to vyborny basak.
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #172 kedy: 10. Jún , 2008, 07:00:19 »

dnes som vo vcerajsich novinach objavil clanok o metropolise - pobavila ma fotka, na ktorej vidno nora, lada, rada a tak trochu z jimiho hlavy niekde vzadu. titulok  k fotke znel: "Spoznate ho? Jimi Cimbala je predovsetkym znamy ako gitarista so superstar". samozrejme, ze som Jimiho spoznal podla tej malickej rozmazanej machule na fotke  ha ha ha
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #173 kedy: 20. August , 2008, 15:39:33 »

heh, jimmi ked postavis za seba 4 boxy aka malu marshall stenu, nebude ti to lepsie mastit ako matovi durindovi, ktory si svojho voxa VLASTNORUCNE odniesol na podium... takze tak... hmm uz ani neviem, na ktorom koncerte sme sa smiali, ze si si odisiel ladit gitarku a vsimli sme si to az vtedy, ked si prisiel...
no, ale sola vypletane su
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #174 kedy: 20. August , 2008, 15:56:03 »

ja som si to 2x precital a nechapem tomu  Smútim
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #175 kedy: 20. August , 2008, 16:16:19 »

ja som si to 2x precital a nechapem tomu  Smútim
neboj, nie si sam Je to frajer
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #176 kedy: 20. August , 2008, 16:26:14 »

ja som si to 2x precital a nechapem tomu  Smútim
Treba si to prečítať  4x  Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #177 kedy: 20. August , 2008, 19:46:56 »

Ani 4 razy nastačili..  ha ha ha
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #178 kedy: 20. August , 2008, 19:49:56 »

no ja som tam nasiel vyznam, ze image nie je vsetko a ze jimi je v metropolise asi tak potrebny ako nosit drevo do lesa.

(iba interpretujem, nestotoznujem sa s nazorom.. a mozno som to zle pochopil, lebo som si to precital iba raz Bavím sa skvele )
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #179 kedy: 20. August , 2008, 20:11:50 »

Metropolis je Jimi a Jimi je Metropolis.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 21 otázok.