Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 18:23:23
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: METROPOLIS  (Prečítané 109612 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #75 kedy: 18. Marec , 2007, 12:45:01 »

Ja so napisal len svoj nazor /dufam,že v ramci Pravidiel fora/ a to sa hadam može./Alebo tu už naozaj nikto nič negarantuje?/ ha ha ha

Rudy - takto je to úplne v pohode. Názor sa mi zdá byť ok. Nie je nijako útočný na kapelu.

Pozrel som si všetky videá a tiež mám pocit, že čo skladba, to by mohla byť iná kapela (žáner). Nejako mi to nesedí. Možno sú to naozaj pokusy sa presadiť na komerčnom trhu. Vôbec im to nezazlievam, len sa tam stráca nejaký rukopis, črta kapely.
Čo sa týka poslednej, je presne ako od Desmodu, typická dnešná rádiová melodická pesnička. Možno už táto sa dostane do rotácie, ale neviem, či pomôže kapele. Spevák Metropolisu mohol byť viac svojský, zdá sa mi, že sa snažil spievať podobne ako Kuly a je tam potom o dosť menej výrazný.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #76 kedy: 18. Marec , 2007, 14:24:59 »

Súhlasím s Vladom. Nevidím nič zlé na tom, keď kapela nahrá nejakú popovejšiu vec, aby sa dostala do médií a mohla si tak dovoliť vydať CD s dvoma-troma hitovkami a siedmymi - ôsmymi originálnymi skladbami. Vo svetovom šoubize je to štandard. Vypočujte si staršie albumy Malmsteena, zdá sa mi, že na väčšine z nich sa nachádzajú aj popové hitovky. Teda aspoň na tých, čo mám napočúvané (napr. Fire and Ice, alebo Magnum Opus). Je v tom trochu aj kalkul, ale bez toho je ťažké byť profesionálnym muzikantom. Je to tak 50/50 biznis a umenie.
     Najnovšie CD Metropolisu som ešte nepočul, ale nečudoval by som sa, keby to aj tam bolo tak.
Zaznamenané

hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #77 kedy: 18. Marec , 2007, 14:48:17 »

najlepsi je potom dav ludi blikajucich mobilmi na koncerte v domienke ze pridu tie 3-4 hitovice... Bavím sa skvele ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #78 kedy: 18. Marec , 2007, 14:51:09 »

Hovno - najlepsie je, ked tie 3-4 hitovice pridu a zostane to pre istotu len pri nich  Ja som čert..
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #79 kedy: 19. Marec , 2007, 03:58:07 »

To je to,o čom tu bola debata:Typicky priklad "komercie".Prizveme si znamu osobnost,natočime priblbly "love clip"a na hudbe nezaleži,hlavne že sa to bude vysielat a budu to počut masy ....ertakov..Ale asi to bol učel.  P.S.  To akože Metropolis chce ist v šlapajach Gladiatoru a Desmondu ?

Mozno je to komercia podla Teba,ale uprimne povedane je mi to totalne jedno pretoze podla mna sa kvalita a "komercia" nevylucuje.Podla mna je hudba dobra a zla resp.paci sa / nepaci sa.Tvo nazor chapem,ako "nepaci sa"  Nezahrávaj sa.OkJe velmi malo veci ktore by som si dovolil oznacit za "typicku komerciu"ale ver tomu,ze
ak by som chcel robit "typicku komerciu" vyzeralo  by to hodne  inak ha ha ha Napisal by som novu znelku pre TESCO  Som metlak Som za vodou kámo

Ale Tvoj nazor chapem a priznam sa,ze ak by som nevedel,ako to cele bolo,tak by som si myslel asi to iste.Takze poporiadku.Ku komercii som sa uz vyjadril.


Prizvanie znamej osobnosti:Kuly a vlastne cely DESMOD su nasi velmi dobri priatelia co je dolezite,tak nimi boli aj v case ked DESMOD nebol ani zdaleka,zadaleka,zdaleka tam kde dnes.Ak sa nam podarilo niekde si spolocne zahrat,ako 2 neznamym kapelam tak sme nikdy nezabudli prebrat,ako sa podobaju hlasy RADA a KULYHO.Ani jeden z nich nevie spievat inak je to proste raz tak a vzdy sme si pri tomto slubili,ze raz urobime duet.Roky ostalo,len u reci pretoze nebola na to vhodna skladba.Az ked sme niekedy na jar minuleho roku natocili mlyny,tak sme to skusili a s vysledkom sme spokojni my,ako kapela a zda sa ,ze aj ludia.Mnohi nas obvinuju,ze sme KULYho zavolali,aby sme mali duet so zlatym slavikom,vyhercom ota td.....Podla studioveho protokolu sa Kulyho spev do skladby mlyny nahraval  v Septembri 2006 a Slavik bol kedy? o OTOvi uz ani nehovorim.Samozrejme,ze KULYHO nasledna popularita skladbe pomohla-jednu vec mi,ale kludne mozes verit a to,ze Kulyho by sme si pozvali na tuto skladbu aj keby to bol spevak v neznamej kapele a nebol vobec znamy.Koniec-koncov na CD RADIOACTIVITY mame duet so Zuzkou Svoradovou.Vies kto to je?Asi nie.To je snad tiez indicia,ze si spevakov na pripadne duety nevyberame podla ich zasluh.A tiez to nie je nasa prva spolupraca s DESMODom.Ja som im zase tocil nejake gitarky na CD Derylov svet.


Co sa tyka pesnicky.Prvy bol text.Bol to jeden z textov,ktory nam bol ponuknuty na CD voodoo a mne sa okamzite zapacil a HNED som si ho zobral na zhudobnenie.Ja som totiz bezvyhradne presvedceny,ze ten text /resp.to o com je/ plati vzdy platilo a platit bude.Uz som totiz vo svojom zivote v dobrom aj v zlom videl,ako sa tie bozie mlyny pohli.Isto ako hudobnik pochopis,ze takato skladba si vyzaduje aj prislusne aranzma.Ty si to nazval komerciou,ale ak by som tam dal 7/8 takt a 5 min.gitarove solo,tak by si mozno dal klobuk z hlavy dole,ale ja by som zabil pesnicku.Niekdy tie 3 akordy stacia viac nez dost.To,ale neznamena,ze sme tu skladbu odflakli.Ja tam velky orchester a to nie je ziadny syntak.Z Vitousovych orch.samplov som to skladal wavku po wavke,stopu po stope.To bola nekonecna mravencia robota.Vsimol si si to tam vobec v tom rozhorceni nad komerciou Popiskujem si Takze omyl priatelu.Hoci Tebe sa to nepaci neznamena to,ze na hudbe nezalezi.


Klip:Nepaci sa Ti-ok.


Ale jedna strategicka vec tu bola a to bol vyber skladby na singel.Natocili sme si za vlastne peniaze klip na metalovu skladbu VOODOO /je na stranke/ novzdory tomu,ze sme vedeli,ze nam to v ziadnej hitparade nezahraju.Tak aj bolo Popiskujem si Ma to jednoduchu logiku.TV hitparady maju svoju cielovu skupinu a vzhladom k tomu,ze u nas nemame ziadny rock chart,je to /okrem music box/ jedina moznost,ako dostat kapelu na obraz.Tvrde veci /napr.I am  still waiting,alebo do you remember me?/ sme ani neponukali a tak sme sa rozhodovali medzi skladbami "Mlyny" a "Ruka do ohna" nakoniec sme ucelovo vybrali mlyny pretoze si myslime,ze sa hodi do formatu tychto hitparad.Ale aby neprislo k nedorozumeniu.Skladba Mlyny nebola za tymto ucelom robena.Ked sme tocili CD tipoval som na singel vela veci,ale mlyny nie.Singel sme vyberali z uz vydaneho CD,takze ziadna ucelova tvorba,ale ucelovy vyber.Ak uz dam do hitparady vec,tak chcem,aby tam bola co najdlhsie a zaujala co najviac ludi,ktori to sleduju.Ale z tych 12 veci na CD je treba vybrat tu,ktora ma sancu to dosiahnut.Nevidim na tom nic odsudenia hodne.Stojime si za kazdou jednou.


A ci pojdeme v slapajach Desmodu a Gladikov?No ak by si si vypocul nase CD tak by si zistil,ze sme dost prtvrdili.Sme vsak radi,ze vieme urobit aj skladbu,ktorej hranice sa nekoncia v metalistickych kruhoch.




« Posledná zmena: 19. Marec , 2007, 04:38:22 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #80 kedy: 19. Marec , 2007, 04:12:32 »

Takýchto názorov odzneli tony v téme o komerčnej muzike. A práve tam zopár ľudí, čo v tej muzike aj trochu chodia (na rozdiel odo mňa) tieto názory vyvrátilo. Nechcem, aby sa z tohto stala ďalšia téma a komerčnej hudbe, ale stačí sa tam pozrieť a zistíte, o čom hovorím. Zhruba v duchu mojich príspevkov v tej téme...Jimi Cimbala sa tam obhajoval tiež, ešte pred tým, ako vypustil túto pesničku na fórum.
Nechcem rozoberat temu komercia/dal som to slovo do uvodzoviek/ .Len ja to vidim takto:Vypočul som si všetky ukažky skupiny a zda sa mi,že Metropolis /alebo čast skupiny/ chce na jednej strane hrat hudbu "tvrdšiu a povedzme zaujimavejšiu" a na druhej strane hudbu "jednoduchu,nezaujimavu,určenu pre media a slávu".Pripada mi to take nerozhodne.Akoby nemali jasno,čo chcu./alebo už jasno maju a preto moja poznamka o Glad. A Desm./ Ale to je VYHRADNE vecou skupiny.Ja so napisal len svoj nazor /dufam,že v ramci Pravidiel fora/ a to sa hadam može./Alebo tu už naozaj nikto nič negarantuje?/ ha ha ha


Tvoj nazor je absolutne OK Žmurk ale je to zase o tom,ako sa na to pozries.Dost som si to uvedomil pri recenziach na nase 1. CD kde to co jedni nazyvali pestrost ini nazyvali gulas.Raz mame obdobie "tvrdsie" inokedy "maksie".Nic zlozite.Ved v tomto existuje nejeden precedens ked jedna kapela ma pomerne odlisne veci.Isto by ta nebavilo,ak by bola jedna vec,ako druha.Tym nevyvraciam to,ze mame rozdiely vacsie,nez byva zvykom,ale sme s tym spokojni a tento trend sa nam hodne osvedcil hlavne LIVE.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #81 kedy: 19. Marec , 2007, 04:16:38 »

Ja nevidim na tom nic zle,ked niekto chce,aby sa jeho hudba hravala v radiach. Co je akoze na tom komercne? Ved hudba je pre ludi.

Ja tiez nie,preto nechapem,ak je niekto /tym nemylim teraz seba,ale vseobecne/ odsudzovany za to,ak nieco v tomto smere podnikne.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #82 kedy: 19. Marec , 2007, 04:23:11 »

Súhlasím s Vladom. Nevidím nič zlé na tom, keď kapela nahrá nejakú popovejšiu vec, aby sa dostala do médií a mohla si tak dovoliť vydať CD s dvoma-troma hitovkami a siedmymi - ôsmymi originálnymi skladbami. Vo svetovom šoubize je to štandard. Vypočujte si staršie albumy Malmsteena, zdá sa mi, že na väčšine z nich sa nachádzajú aj popové hitovky. Teda aspoň na tých, čo mám napočúvané (napr. Fire and Ice, alebo Magnum Opus). Je v tom trochu aj kalkul, ale bez toho je ťažké byť profesionálnym muzikantom. Je to tak 50/50 biznis a umenie.
     Najnovšie CD Metropolisu som ešte nepočul, ale nečudoval by som sa, keby to aj tam bolo tak.


Suhlasim a priznavam,ze aj my kalkulujeme s vyberom singlu,ale nie pri skladani,ako si mozno niekto mysli.Neviem si to ani predstavit.Tak si vezmem gitaru,alebo si sadnem za klavir a poviem si: "Tak teraz napisem komercnu pesnicku",alebo : "Tak teraz napisem strasnu metalovu vypalovacku".Proste robime hudbu,najlepsie veci vyberieme urobi sa CD a pri nasadzovani do hitparad vy berame z CD.Predpokladat sa to da tazko,pretoze v tom "biznise" ja kazdy den vsetko uplne inak  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #83 kedy: 19. Marec , 2007, 04:32:34 »




Spevák Metropolisu mohol byť viac svojský, zdá sa mi, že sa snažil spievať podobne ako Kuly a je tam potom o dosť menej výrazný.


Pitu....nesnazil.Rado naspieval skladbu mlyny niekolko mesiacov predtym,ako sa stala duetom,ako solovu skladbu.Az cca pol roka potom sa vystrihli Radove casti a prespieval ich KULY.Ich hlasy sa proste podobaju.Nikdy ani jeden z nich nespieval inak a ani by to nevedel.
« Posledná zmena: 19. Marec , 2007, 04:39:46 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #84 kedy: 19. Marec , 2007, 04:43:30 »

najlepsi je potom dav ludi blikajucich mobilmi na koncerte v domienke ze pridu tie 3-4 hitovice... Bavím sa skvele ha ha ha


Ak sa predaju CD na zaklade hitov,tak netreba zabudat,ze je tam vacsina tvrdych veci,ktore by si ten posluchac inak nepustil. Ja som čert..
Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #85 kedy: 19. Marec , 2007, 06:57:51 »



Tvoj nazor je absolutne OK Žmurk ale je to zase o tom,ako sa na to pozries.Dost som si to uvedomil pri recenziach na nase 1. CD kde to co jedni nazyvali pestrost ini nazyvali gulas.Raz mame obdobie "tvrdsie" inokedy "maksie".Nic zlozite.Ved v tomto existuje nejeden precedens ked jedna kapela ma pomerne odlisne veci.Isto by ta nebavilo,ak by bola jedna vec,ako druha.Tym nevyvraciam to,ze mame rozdiely vacsie,nez byva zvykom,ale sme s tym spokojni a tento trend sa nam hodne osvedcil hlavne LIVE.
Len aby sa z toho hrania na dve strany nestala "dvojsečna zbran",ked si "tvrdasi" povedia: načo tam pojdem,aj tak budu hrat kopu mäkkych veci. A naopak,druhí povedia:pre par pohodovych pesničiek nebudem počuvat tvrdarinu.Prave pre tieto podla mna "neprimerane velke rozdiely medzi skladbami",by som ja na koncert nešiel/a to sa netyka len Metropolis/.A k tej komercii:Je to zauživane slovo a o jeho vyzname a opodstatneni neni teraz nutne  diskutovat, ale netreba to brat uražlivo- ako som už v dakej teme napisal Eddie van Halen si z toho hlavu nerobi.Jednoducho to slovo sa bežne použiva.Ako som už napisal,je VYHRADNE vecou kapely/a možno aj inych ? /,čo bude hrat,ako bude hrat atd.
« Posledná zmena: 19. Marec , 2007, 07:09:08 od rudy » Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #86 kedy: 19. Marec , 2007, 07:41:53 »

Ja so napisal len svoj nazor /dufam,že v ramci Pravidiel fora/ a to sa hadam može./Alebo tu už naozaj nikto nič negarantuje?/ ha ha ha

. Vôbec im to nezazlievam, len sa tam stráca nejaký rukopis, črta kapely.
Čo sa týka poslednej, je presne ako od Desmodu, typická dnešná rádiová melodická pesnička. Spevák Metropolisu mohol byť viac svojský, zdá sa mi, že sa snažil spievať podobne ako Kuly a je tam potom o dosť menej výrazný.
Tak s tymto plne suhlasim,ale nic proti tomu nemam.Ked jimi spomenul,ze v tom klipe spieva aj kuly hned som si myslel,ze viac sa od toho cakat neda ako od nejakej radiovej hitovice.Tie casy desmodu su uz davno prec  Je mi do plaču Len aby tak nedopadol aj metropolis,ked zisti,ze sa tato pesnicka zacne vsade hratvat a hopa..... No a este ci sa tu nechcelo staviat na momentalnej popularite kulyho
« Posledná zmena: 19. Marec , 2007, 07:43:38 od ujo jolana » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #87 kedy: 19. Marec , 2007, 10:47:02 »

hmm radiova pesnicka :) prijemne sa pocuva, nic extra. obcas ma clovek naladu aj na taketo nieco.
IMO neviem ci bol prave najstastnejsi tah dat k sebe dvoch "rovnakych" spevakov. na jednej strane neposobi rusivo ked spieva jeden a druhy, no na druhej strane je ich velmi tazko rozoznat a pocut to len v radiu a nevediet o co ide tak si myslim, ze to spieva jeden spevak a vzhladom na dnesnu popularitu desmodu by som si myslel, ze je to prave desmod, pretoze Rado s Kulym sa naozaj kurevsky podobaju (hlasom)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #88 kedy: 19. Marec , 2007, 11:00:35 »




Ak sa predaju CD na zaklade hitov,tak netreba zabudat,ze je tam vacsina tvrdych veci,ktore by si ten posluchac inak nepustil. Ja som čert..
[/quote]


vsak si ich mozno ani nebude pustat :-), skor bude nadavat, ze preco aj ostane skladby nie su take "dobre" ako tie hity :-). ale k veci - pozrel som si ten hit (teda zatial este asi nie) s kulym, a myslim, ze to nie je hudobne vyslovene zla vec. strukturou sice jednoducha zalezitost, klip takisto nevycnieva s kategorie "pribehy s peknymi dievcatami", ale su aj horsie veci. jasne, ze sa tu vyuziva kulyho momentalna popularita - avsak, je to pochopitelne - tie predaje cd su dnes uplne mizerne a kazdy si pomaha ako vie. aspon v tom pope sa to u nas este da. dal by som klipu ale plus za podobnost spevaka s petruccim :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #89 kedy: 19. Marec , 2007, 11:27:16 »

Ja so napisal len svoj nazor /dufam,že v ramci Pravidiel fora/ a to sa hadam može./Alebo tu už naozaj nikto nič negarantuje?/ ha ha ha

. Vôbec im to nezazlievam, len sa tam stráca nejaký rukopis, črta kapely.
Čo sa týka poslednej, je presne ako od Desmodu, typická dnešná rádiová melodická pesnička. Spevák Metropolisu mohol byť viac svojský, zdá sa mi, že sa snažil spievať podobne ako Kuly a je tam potom o dosť menej výrazný.
Tak s tymto plne suhlasim,ale nic proti tomu nemam.Ked jimi spomenul,ze v tom klipe spieva aj kuly hned som si myslel,ze viac sa od toho cakat neda ako od nejakej radiovej hitovice.Tie casy desmodu su uz davno prec  Je mi do plaču Len aby tak nedopadol aj metropolis,ked zisti,ze sa tato pesnicka zacne vsade hratvat a hopa..... No a este ci sa tu nechcelo staviat na momentalnej popularite kulyho


Necitas moje prispevky pozorne.K pozvaniu Kulyho na zaklade jeho popularity som sa vyjadril hadam dost obsiahle.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 21 otázok.