Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 08:47:47
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako casto menit struny?  (Prečítané 38478 krát)
0 užívateľov a 22 Hostí prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #90 kedy: 21. Jún , 2009, 19:51:34 »

basa musi zniet ako bombarder  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #91 kedy: 21. Jún , 2009, 19:54:32 »

basa musi zniet ako bombarder  Na zdravie!
Sorry za OT, ale neda mi.
Byvaly basak z kapely, kde som hral, mal origos Rickenbacker 1977 rocnik. Ked sme tocili dosku, tak nahraval priamo do linky Si píš!!! Bez vseliakych kompresorov, efektov.. a kadecoho...
Ta basa je peklo a fakt hra ako bombarder Si píš!!!
Zatial najlepsie znejuca basa, co som kedy pocul. Mozne ju je pocut v kapele Stereo, Igitot. Napr. na myspace.

 Na zdravie!
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #92 kedy: 21. Jún , 2009, 20:14:43 »

rickenbackre su skvele nastroje. vie byt aj prekvapivo univerzalny, ale jednoznacne mu podla mna ide najlepsie prave bombarder. na urcity typ zvuku je rick jednoznacna jednotka, inde by som zvolil nieco ine, ajked v konecnom dosledku je to jedno. dobry basak z toho dostane co treba a posluchacovi je to jedno  :) Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #93 kedy: 22. Jún , 2009, 07:56:58 »

basa musi zniet ako bombarder  Na zdravie!

....v podstate som spokojný zo zvukom svojej basy, no ale s týmito strunami neskutočne ožila, ako keby som bol otvoril dvere do ďalšej dimenzie....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #94 kedy: 07. September , 2009, 10:02:51 »

moje oblubene daddario prosteels ma celkom slusne vytocili, ked nove po odohrati dvoch skusok a pobyte v puzdre medzi nimi totalne ohluchli. neviem si to dost dobre vysvetlit, ci to ma nieco docinenia s vlhkostou zvuku alebo co. nikdy som doteraz s prosteels taky problem nemal, ale aj na druhej base kde uz mam storocnu sadu prosteels, tak po vyprati skapala asi za den, takze bud mam doma zlu auru, alebo neviem, kedze predtym vydrzala aj ta storocna sada dlhsie.
..hlavne ked naposledy brdo vytiahol rickenbackera s dvestorocnymi strunami ktore proste hrali.
po poslednom teste K5 som zmenil nazor na Elixir, tak som zvedavy ako to bude fungovat s jazzom, uz je na ceste heavy sada. dam vediet ako sa jej bude darit  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #95 kedy: 02. Október , 2009, 09:55:15 »

sade sa dari, jazz s nou nema problem. mozno by som bol rad keby to malo este trosku vacsie gule, ale hrubsia sada ako 50 tusim nieje  Bavím sa skvele
ten zvuk je iny ako pri novych ocelovych strunach (pridu mi trochu zvukovo tensie a ocelace), ale celkom rychlo som si zvykol a asi pri tom aj ostanem ak bude ta zivotnost skustocne lepsia ako pri beznej sade. Ecko bolo po jednej divokejsej skuske celkom ostrapkane  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #96 kedy: 02. Október , 2009, 10:48:32 »

.....chceš gule???......kúp steelky heavy bass od EBS http://www.bass.se/
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #97 kedy: 02. Október , 2009, 10:53:59 »

50ky mam aj teraz, aj tie pro steels boli 50ky...uvidim aka bude zivotnost strun, podla toho budem dalej patrat, alebo sa vratim k prosteels. pri basovych strunach ta cena pomerne dost limituje experimenty  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
basman181
nováčik
*
Príspevkov: 9



« Odpoveď #98 kedy: 22. Október , 2009, 12:55:42 »

Ja struny menim raz za pol roka....nakolko vlastnim Jazz bas z 1969 struny maju zvuk stale..je jedno ci hram trsatkom alebo prstami...Stale maju zvuk..ja kupujem original japonske YAMAHY....Long Scale.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #99 kedy: 21. December , 2009, 14:54:05 »

Chcem si po dlhom case kupit dake struny na Rikaca a neviem ake ... ze vraj na rikaca su najlepsie rotosound ? Mate s nimi niekto dake skusenosti ?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #100 kedy: 11. Január , 2010, 10:15:08 »

Chcem si po dlhom case kupit dake struny na Rikaca a neviem ake ... ze vraj na rikaca su najlepsie rotosound ? Mate s nimi niekto dake skusenosti ?

....aj keď si si už odvtedy možno kúpil Rotá sú podľa mňa dobré struny, krásne znejú a aj niečo vydržia.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #101 kedy: 11. Január , 2010, 11:17:56 »

...neviem si to dost dobre vysvetlit, ci to ma nieco docinenia s vlhkostou zvuku alebo co. ...

zaujimavy fyzikalny jav si objavil  Beeee myslim, ze si zasluzis aby sa jednotkou vlhkosti zvuku stal jeden Pištón!  Na zdravie!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #102 kedy: 11. Január , 2010, 11:19:10 »

bohaaaa to som si teraz vsimou, no dobru kokotinu som opat raz napisal  ha ha ha  Na zdravie!

vlhkost vzduchu to ma byt samozrejme  :)
Zaznamenané

o-yep sro
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #103 kedy: 11. Január , 2010, 15:57:40 »

....aj keď si si už odvtedy možno kúpil Rotá sú podľa mňa dobré struny, krásne znejú a aj niečo vydržia.....
Ano ,kupil a su UPP    :)
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #104 kedy: 12. Január , 2010, 09:56:37 »

bohaaaa to som si teraz vsimou, no dobru kokotinu som opat raz napisal  ha ha ha  Na zdravie!

vlhkost vzduchu to ma byt samozrejme  :)

kazde struny co som mal mi vydrzali presne dva mesiace, nezalezalo ci som mal Rota alebo Dadaria alebo ine. Mozno ze ma moja basa o nejakych tych par Pistonov vlhkejsi zvuk nez normal  Na zdravie!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.